Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά ..ο ξάδερφός μου έχει το one x και έχει πρόβλημα με την κεραία του wifi πήρε τηλ στην εταιρεία και του είπα ότι τον καλύπτει η εγγύηση και θα χρειαστεί 1 μήνας να το επισκευάσουν ....ένας μήνας???? γιατί ένας μήνας???

 

Πάλι καλά που του είπαν ένα μήνα......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373111

 

Kαλα νεα. Ελπιζω να λυθουν τα θεματα με το wi-fi και την μπαταρια και το 5.5 να ειναι παραμετροποιησιμο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373111

 

Kαλα νεα. Ελπιζω να λυθουν τα θεματα με το wi-fi και την μπαταρια και το 5.5 να ειναι παραμετροποιησιμο.

 

Είναι 1000% λάθος αυτό.. Αποκλείεται να πάρει Sense 5.5 το One X με Android 4.2.2. Μην ξεχνάς ότι ήδη πήρε 4.2.2 με Sense 5 κι απ' ότι ξέρω δεν υπάρχει Android 4.2.2 με Sense 5.5, το νέο Sense θα εμφανιστεί κατά πάσα πιθανότητα με το One Max και έκδοση Android 4.3.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 1000% λάθος αυτό.. Αποκλείεται να πάρει Sense 5.5 το One X με Android 4.2.2. Μην ξεχνάς ότι ήδη πήρε 4.2.2 με Sense 5 κι απ' ότι ξέρω δεν υπάρχει Android 4.2.2 με Sense 5.5, το νέο Sense θα εμφανιστεί κατά πάσα πιθανότητα με το One Max και έκδοση Android 4.3.

 

Αν το ξερεις, οκ. Τουλαχιστον να διορθωθουν τα προβληματα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους,μετα την αναβαθμιση εχω το εξεις προβλημα,οταν μεταφερω τις εφαρμογες στην sd και θελησω να φτιαξω φακελους με διαφορες εφαρμογες αυτες οταν σβησω το κινητο και το ανοιξω αρκετες χανονται απο τους φακελους.οταν οι εφαρμογες ειναι στο τηλ ολα ειναι καλα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους,μετα την αναβαθμιση εχω το εξεις προβλημα,οταν μεταφερω τις εφαρμογες στην sd και θελησω να φτιαξω φακελους με διαφορες εφαρμογες αυτες οταν σβησω το κινητο και το ανοιξω αρκετες χανονται απο τους φακελους.οταν οι εφαρμογες ειναι στο τηλ ολα ειναι καλα.

 

Ποια sd λές, αφού το Χ έχει ενσωματωμένη μνήμη μονον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν πιθανοτητες να δουμε καποια στιγμη στο μελλον επισημα την 4.3? Τι λετε? Γιατι διαβαζω οτι εχει κανει μεγαλη προοδο στην καταναλωση της μπαταριας.
Link to comment
Share on other sites

16/09 Team Venom ViperX 4.0.1

 

ViperX 4.0.1

Added Venom PIE
Added Venom Tweaks back to settings menu
Allow default LCD Density revert
Changed tweaks select button styles
Fixed setting battery level in Powersaver
Fixed FC once notification window down
Fixed Custom app notifs FC if screen on mod enabled
Fixed stock autobrightness levels in tweaks
Added autobrightness algorithm
Fixed home buttons entry in settings
Fixed recent AOSP Landscape view FC
Sound Enhancer now working
Venom headset support
Added Extra Android 4.1 transition anims
Added CRT Fade animation
Camera AWB and ISO buttons
Allow video effects on front camera
Allow ISO selecting for front camera
Camera force video bitrate
Camera force audio bitrate
Force Jpeg compression level
Handle volume buttons(None/Zoom/Capture)
Change camera file name format
Transparency of camera capture keys background
Added quiet hours tweaks
Fixed mail exchange policy tweak
Added 5x6 Appdrawer
Fixed LED flash while charging tweak
Added Venom Beats Notify
Disable native Beats notification tweak
Bottom Navbar transparency tweaks
Added action for powersaver brightness
Sense folder visual tweaks
Added Level indicators in HEQS
Prism unlock animation tweak
Prism Infinite scrolling
Changed EQS selection style
Fixed Centre clock
Fixed CPU settings not applying on boot
Allow coloured weather icons
Hide date/time in Lockscreen
Lockscreen quick unlock tweak
Allow any widget on Lockscreen
AOSP Unlock key support
CPU PnPMgr support
Lockscreen maximized by default tweak
Added Superuser , Soundenhancer to settings
Venom Phone info banner
Rom Info and Appinstaller added to HTC Setup
Updated Spanish translations guillerag
Updated Russian translations D-SHEL

 

δοκίμασε κανείς;;; :lol:

φύγαν τα bug;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύ καλή ;-) όσο για bugs δεν έχει. Αλλά πάντα θα υπάρχουν αρκεί να ανακαλυφθούν.

 

Να υποθέσω πως αφού είναι βασισμένο στην ίδια αναβάθμιση, έχει ότι κ η προηγούμενη; Δλδ προβλήματα με wifi και ό,τι άλλο έχουν αναφέρει τα παιδιά 2-3-4-5 σελίδες πριν;;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα την 4.2.2

 

το WiFi δεν διορθώθηκε. δεν έβγαλε η HTC τίποτα ακόμα. οπότε περιμένουμε την viper 4.1.1 όταν βγει που θα είναι και base σε νέα έκδοση της HTC.

 

πάντως έχουν προσθέσει αρκετά σε σχέση με την 4.0.0

 

το pie έχει καταλάβει κανείς ποτε και πως λειτουργεί;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα την 4.2.2

 

το WiFi δεν διορθώθηκε. δεν έβγαλε η HTC τίποτα ακόμα. οπότε περιμένουμε την viper 4.1.1 όταν βγει που θα είναι και base σε νέα έκδοση της HTC.

 

πάντως έχουν προσθέσει αρκετά σε σχέση με την 4.0.0

 

το pie έχει καταλάβει κανείς ποτε και πως λειτουργεί;

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

για το pie μήπως βοηθήσει αυτό;;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε φτιάξει φακέλους με εφαρμογες στο grid (οχι στο desktop), πως αποθηκευονται για να ξαναβγουν οταν περασουμε άλλη ρομ; Ειναι καποιο απο τα στοιχεια δεδομενων του Titanium Backup?
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε φτιάξει φακέλους με εφαρμογες στο grid (οχι στο desktop), πως αποθηκευονται για να ξαναβγουν οταν περασουμε άλλη ρομ; Ειναι καποιο απο τα στοιχεια δεδομενων του Titanium Backup?

 

εμένα τα κρατάει άρα είναι κάποια από τις επιλογές του titanium. λογικά κάποιο από αυτά που λένε επιφάνεια εργασίας ή ρυθμίσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

εμένα τα κρατάει άρα είναι κάποια από τις επιλογές του titanium. λογικά κάποιο από αυτά που λένε επιφάνεια εργασίας ή ρυθμίσεις.

 

Εβαλα την 4.0.1 επανω στην 4.0.0 και όλα παιζουν μια χαρα.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααααα.το πηρα και εγω το Χ 2nd hand.Ειχε πανω την τελευταια εκδοση μαμα και ειπα το πρωι να το κανω ροοτ.Ξεκλειδωσα τον Bootloader απο το htcdev και μετα πηγα να το κανω ροοτ μεσω του One_X_All-In-One_Kit_v2.5.Μου εβγαλε μηνυμα οτι θελει custom recovery και εκλεινα τα "dos" παραθυρα που εβγαζε...και μετα κολλησε στο htc quietly briliant.Μετα απο πολλες προσπαθειες και βαλε βγαλε μου ανοιγε μονο σε fastboot.Δεν καταφερα να το κανω μαμα ουτε με το One_X_All-In-One_Kit_v2.5 μεσω της εντολης flash factory ruu zip( εβγαζε καποια mismatch errors) ουτε μεσω καποιων ruu.exe(εδω ειχαμε errors 159-159).Eννοειται το εκανα relock πριν. Εβαζα twrp (και 2.5 και 2.6) και δεν δουλευε η αφη.Περασα cwrm και πηγα να περασω την ARHD αφου πρωτα περνουσα ενα boot.img που εδινε και στον aroma installer δεν δουλευε η αφη.Το εκανα μεσω των κουμπιων ( το next->next-> ktl) αλλα παλι reboot σε fastboot.Περασα την MaximusHD και αυτη παλι με το ιδιο θεμα με τον aroma installer αλλα τελικα καταφερα να το ανοιξω.Ολα αυτα απο τις 5 το πρωι μεχρι τις 9:30....:mad::lost::angry: To ερωτημα μου:Καποιος οδηγος να το ξανακανω ολο μαμα.Που να δουλευει.Και αν εκανα κατι λαθος τι ηταν αυτο?> .Δουλευω κοντα μια ωρα την maximus και ενω εδωσε 500points παραπανω στο antutu το ολο το μενου...η ολη κυλιση μου κανει λιγοοοο chopped...Δεν ειναι τοσο ομαλη

 

 

http://i42.tinypic.com/hv5g1h.jpg

Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααααα.το πηρα και εγω το Χ 2nd hand.Ειχε πανω την τελευταια εκδοση μαμα και ειπα το πρωι να το κανω ροοτ.Ξεκλειδωσα τον Bootloader απο το htcdev και μετα πηγα να το κανω ροοτ μεσω του One_X_All-In-One_Kit_v2.5.Μου εβγαλε μηνυμα οτι θελει custom recovery και εκλεινα τα "dos" παραθυρα που εβγαζε...και μετα κολλησε στο htc quietly briliant.Μετα απο πολλες προσπαθειες και βαλε βγαλε μου ανοιγε μονο σε fastboot.Δεν καταφερα να το κανω μαμα ουτε με το One_X_All-In-One_Kit_v2.5 μεσω της εντολης flash factory ruu zip( εβγαζε καποια mismatch errors) ουτε μεσω καποιων ruu.exe(εδω ειχαμε errors 159-159).Eννοειται το εκανα relock πριν. Εβαζα twrp (και 2.5 και 2.6) και δεν δουλευε η αφη.Περασα cwrm και πηγα να περασω την ARHD αφου πρωτα περνουσα ενα boot.img που εδινε και στον aroma installer δεν δουλευε η αφη.Το εκανα μεσω των κουμπιων ( το next->next-> ktl) αλλα παλι reboot σε fastboot.Περασα την MaximusHD και αυτη παλι με το ιδιο θεμα με τον aroma installer αλλα τελικα καταφερα να το ανοιξω.Ολα αυτα απο τις 5 το πρωι μεχρι τις 9:30....:mad::lost::angry: To ερωτημα μου:Καποιος οδηγος να το ξανακανω ολο μαμα.Που να δουλευει.Και αν εκανα κατι λαθος τι ηταν αυτο?> .Δουλευω κοντα μια ωρα την maximus και ενω εδωσε 500points παραπανω στο antutu το ολο το μενου...η ολη κυλιση μου κανει λιγοοοο chopped...Δεν ειναι τοσο ομαλη

 

 

http://i42.tinypic.com/hv5g1h.jpg

 

μάλλον την άκουσε επειδή είχες custom recovery με official Rom. κι εγώ αυτό είχα πάθει την πρώτη φορά.

 

πρόταση μου είναι αφού έκανες unlock να πας σε ViperX και θα είσαι και root. μην επιστρέψεις σε official.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκαν updates για camera και sense 5.

 

Λέτε πίσω από το update για sense 5 να κρύβεται και κανένα wifi fix?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκαν updates για camera και sense 5.

 

Λέτε πίσω από το update για sense 5 να κρύβεται και κανένα wifi fix?

για να δουμε τι θα δουμε ......λογικα το sense 5 πρεπει να ειναι wifi fix

HTC ONE X :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και γω τα νεα δυο μικρα updates αλλα να επισημανω οτι το wifi λειτουργουσε και λειτουργει ΚΟΡΥΦΑΙΑ!!!
Link to comment
Share on other sites

οι αναβαθμισεις αυτες ειναι για την επισημη ρομ??τελικα καμια ιδεα-οδηγο για το πως να το κανω μαμα?Μην καθομαι παλι 4 ωρες χωρις αποτελεσμα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

τελικα καμια ιδεα-οδηγο για το πως να το κανω μαμα?Μην καθομαι παλι 4 ωρες χωρις αποτελεσμα

 

Πέρνα από εδώ την odexed, το boot και το recovery και είσαι έτοιμος..

Πρώτα θα περάσεις την rom από το recovery που ήδη έχεις και μετά θα περάσεις το boot.img και το recovery.img από τον bootloader..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα από εδώ την odexed, το boot και το recovery και είσαι έτοιμος..

Πρώτα θα περάσεις την rom από το recovery που ήδη έχεις και μετά θα περάσεις το boot.img και το recovery.img από τον bootloader..

 

και μετα ειμαι κομπλε.θα παρω και OTA αμα χρειαστει κτλ?κανω και ενα lock bootloader και ολα γυρνανε σε εργοστασιακη κατασταση? Τα Img τα περναω μεσω του One_X_All-In-One_Kit?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...