Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω το hox εδώ και 1.5 χρόνο. Πριν 1.5 μηνά το κινητό άρχισε να ζεσταίνεται πολύ και να μυρίζει σαν καμένο πλαστικό. Μετά από μια μέρα το οθόνη άρχισε να κάνει κύματα σαν να πηγαίνει η εικόνα πάνω κάτω όλη την ώρα. Το έστειλα στην avarto. Σήμερα έμαθα ότι το έφτιαξαν, άλλαξαν οθόνη και πλακέτα, ακόμα δε μου έχει έρθει τι να προσέξω μόλις το πάρω στα χέρια μου, φοβάμαι μην έχουν κάνει καμία μ...ια και μου εμφανίσει και άλλα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω το hox εδώ και 1.5 χρόνο. Πριν 1.5 μηνά το κινητό άρχισε να ζεσταίνεται πολύ και να μυρίζει σαν καμένο πλαστικό. Μετά από μια μέρα το οθόνη άρχισε να κάνει κύματα σαν να πηγαίνει η εικόνα πάνω κάτω όλη την ώρα. Το έστειλα στην avarto. Σήμερα έμαθα ότι το έφτιαξαν, άλλαξαν οθόνη και πλακέτα, ακόμα δε μου έχει έρθει τι να προσέξω μόλις το πάρω στα χέρια μου, φοβάμαι μην έχουν κάνει καμία μ...ια και μου εμφανίσει και άλλα προβλήματα.

 

Δεν νομίζω πως χρειάζεται τίποτα περισσότερο από το να το παιδέψεις μερικές ώρες με σερφάρισμα, τηλέφωνα, παιχνίδια βαρέων βαρών π.χ. riptide ή real boxing κλπ κλπ.. γενικώς να δεις αν όλα είναι οκ..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ρε delijon και εσύ δεν είχες θέμα με την οθόνη, αν θυμάμαι καλά? Όλα καλά με το κινητό σου? Btw ο Τromoss είμαι !!!!

 

:lol::lol::lol:

 

Ναι ναι, είχα θέμα κ διορθώθηκε με αλλαγή πλακέτας.. την πρώτη μου είχαν αλλάξει μόνο την οθόνη.

Απλά θεωρώ πως εγώ ήμουν πολύ άτυχος κ μου το έστειλαν πίσω άφτιαχτο την πρώτη φορά.. οπότε, με απλούς ελέγχους νομίζω μπορείς να δεις αν είναι οκ το κινητό.

Αντιγράφω κι από το xda τα παρακάτω που μπορεί να σε βοηθήσουν να "τεστάρεις την οθόνη"!

 

theliquid

 

HTC secret codes for HTC One X

Hi, I am trying to make a list with all the useful "secret" codes for the HTC One X.

 

 

Disclaimer

Quote:

I am not responsibly for anything you do with the codes. Some of them might be able to do a factory reset or something similar. You MAY brick your device with some of the codes.

 

General codes

*#06# = Show IMEI

*135# = Show mobile number

 

 

HTC specific codes

*#*#4636#*#* = device information program (such as telephone, battery, wifi, ...) << all these generic system information tools in the market read the same data as this code/tool does - [working]

*#*#7262626#*#* = Field-Test

*#*#3424#*#* = HTC Function Test program (very useful!) - [working]

*#*#1111#*#* = Show software version

*#*#2222#*#* = Show hardware version

*#*#232338#*#* = Show WiFi mac address

*#*#232337#*# = Show Bluetooth mac address

*#*#1472365#*#* = GPS test

*#*#1575#*#* = GPS test #2

*#*#232331#*#* = Bluetooth test

*#*#0*#*#* = display test (?)

*#*#2663#*#* = touch screen version (?)

*#*#2664#*#* = touch screen test(?)

*#*#759#*#* = Rlz Debug UI (?)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό σου κάνει...

 

Με αυτό το Link ξεκλείδωσα το Bootloader επιτυχώς αλλά δε μπόρεσα να το κάνω Root.

Δε ξέρω για ποιο λόγο.

Έτρεξα το προγραμματάκι μερικές φορές αλλά δε πέτυχε.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το Link ξεκλείδωσα το Bootloader επιτυχώς αλλά δε μπόρεσα να το κάνω Root.

Δε ξέρω για ποιο λόγο.

Έτρεξα το προγραμματάκι μερικές φορές αλλά δε πέτυχε.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι?

 

 

Κοιτάς εδώ από εκεί που λέει

BOOM YOU JUST GOT A UNLOCKED BOOTLOADER!
και κάτω...

νομίζω είναι πιο εύκολο κ κατανοητό.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λειτουργεί ούτε εμένα, ενώ στα ίδια τραγούδια το musixmatch βγάζει τους στίχους κανονικά.

 

 

HTC One X. Λένε πως δεν είναι ported από άλλο μοντέλο. Δεν ξέρω αν είναι επίσημη, παίζει μια χαρά προς το παρόν.

 

Περιμένω να βγει viper ROM βασισμένη στο 4.2.2 γιατί όσο καλή και να είναι η ROM, αν δεν έχω κάποια βασικά tweaks (sweep2wake, οριζόντια quick settings, gpu 2d Render, μόνιμο σβήσιμο των κάτω Led κ.α.) το κινητό είναι λιγότερο λειτουργικό

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Καλημέρα φίλε μου.

 

Το 2D render είναι αυτό που λέει στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές αναγκαστική απόδοση GPU για 2D ?

Είμαι με στοκ ρομ.

Το sweep2wake τι κάνει;

εγώ πάντως ακόμα δεν έκανα το βήμα για custon rom, λέω να ξεκινήσω να ασχολούμαι όταν το παρατήσει η ΗΤC και σταματήσει τις αναβαθμίσεις.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

εχθές το βράδυ έβαλα κι εγώ την maximus να την δοκιμάσω. κι εμένα στην μουσική βγάζει κινέζικα τους τίτλους. επίσης δεν κάνει kill τις εφαρμογές όπως έκανε η venom κρατώντας πατημένο το αριστερό touch πλήκτρο. μου λείπουν τα venom tweaks πάντως.

 

επίσης φαίνεται πιο smooth το κινητό όντως.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

εχθές το βράδυ έβαλα κι εγώ την maximus να την δοκιμάσω. κι εμένα στην μουσική βγάζει κινέζικα τους τίτλους. επίσης δεν κάνει kill τις εφαρμογές όπως έκανε η venom κρατώντας πατημένο το αριστερό touch πλήκτρο. μου λείπουν τα venom tweaks πάντως.

 

επίσης φαίνεται πιο smooth το κινητό όντως.

 

Πιο smooth?!?!? δηλαδή πιο iPhone5?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λειτουργεί ούτε εμένα, ενώ στα ίδια τραγούδια το musixmatch βγάζει τους στίχους κανονικά.

 

 

 

Καλημέρα φίλε μου.

 

Το 2D render είναι αυτό που λέει στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές αναγκαστική απόδοση GPU για 2D ?

Είμαι με στοκ ρομ.

Το sweep2wake τι κάνει;

εγώ πάντως ακόμα δεν έκανα το βήμα για custon rom, λέω να ξεκινήσω να ασχολούμαι όταν το παρατήσει η ΗΤC και σταματήσει τις αναβαθμίσεις.

 

To 2D render ειανι αυτο ναι. Γινεται πολυ πιο smooth η κύλιση, π.χ. σε εφαρμογες chat, καθολου σπασιματα

 

Με το sweep2wake, ενεργοποιεις και απενεργοποιεις σερνοντας το δαχτυλο κατω στα πληκτρα. Πολυ χρησιμο

 

Εχει και πολλα άλλα, που μπορεις να δεις εδω: Venom (tweaks -> show)

 

Πολλα απο αυτα η HTC θα επρεπε να σκεφτει να τα υιοθετησει...

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Πιο smooth?!?!? δηλαδή πιο iPhone5?

 

ναι. ορατή διαφορά. αφού έχει γίνει αρκετά πιο lite στο θέμα των γραφικών. δεν έχει τα 3d animation όπως πριν.

 

μερικές φορές κολλάει πάντων Ο Mozilla όταν γράφω κάτι με το πληκτρολόγιο. δεν ξέρω αν είναι θεμα Rom ή Mozilla. γενικά θέλει λίγο συνήθεια το νέο sense.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια βοηθεια παιδια το κινητο του αδερφου ξαφνικα εσβησε και οταν προσπαθησε να το ανοιξει η οθονη του εβγαζε τα γραφικα τεραστια και δεν αντιδρουσε καθολου.τωρα δεν ανοιγει καν αλλα βλεπω οτι φορτιζει...καμια ιδεα?κατεβαζω το επισημο φιρμγερ τωρα.αλλα μαλλον καηκε σωστα?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια βοηθεια παιδια το κινητο του αδερφου ξαφνικα εσβησε και οταν προσπαθησε να το ανοιξει η οθονη του εβγαζε τα γραφικα τεραστια και δεν αντιδρουσε καθολου.τωρα δεν ανοιγει καν αλλα βλεπω οτι φορτιζει...καμια ιδεα?κατεβαζω το επισημο φιρμγερ τωρα.αλλα μαλλον καηκε σωστα?

 

ξαφνικά του το έκανε; δείχνει ότι φορτίζει και όταν πατάς να ανοίξει να βγάζει καθόλου εικόνα;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά του το έκανε; δείχνει ότι φορτίζει και όταν πατάς να ανοίξει να βγάζει καθόλου εικόνα;

 

ακριβως...αναβουν τα κουμπια κ δεν αναβει καθολου...

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

ακριβως...αναβουν τα κουμπια κ δεν αναβει καθολου...

 

Ή πλακέτα μπορεί να είναι ή οθόνη. λογικά πας για arvarto.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ή πλακέτα μπορεί να είναι ή οθόνη. λογικά πας για arvarto.

 

κατι τετοιο πιστευω και εγω...σε ευχαριστω πολυ

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ γιατί δεν έχω επιλογή για ρυθμίσεις developer ? Είμαι με maximus21

 

Πατά 5 φορες πανω στον αριθμο εκδοσης..(ρυθμίσεις,σχετικα με το τηλέφωνο)

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα παρουμε την αναβαθμιση ? sense 5

 

έχει ξεκινήσει ήδη σε κάποιες χώρες. η HTC έχει πει ότι σύντομα θα την πάρουν και οι υπόλοιποι αλλά δεν ξέρουμε ακριβώς ποτε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν κάνουμε εγκατάσταση κάποιο zip αρχείο πως μπορούμε μετά να το αφαιρέσουμε ?

 

Aν εννοεις εγκατασταση απο recovery, δεν μπορεις (εκτος αν εχεις άλλο zip που να αναιρει τις αλλαγες του πρώτου)

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το hox εδώ και 1.5 χρόνο. Πριν 1.5 μηνά το κινητό άρχισε να ζεσταίνεται πολύ και να μυρίζει σαν καμένο πλαστικό. Μετά από μια μέρα το οθόνη άρχισε να κάνει κύματα σαν να πηγαίνει η εικόνα πάνω κάτω όλη την ώρα. Το έστειλα στην avarto. Σήμερα έμαθα ότι το έφτιαξαν, άλλαξαν οθόνη και πλακέτα, ακόμα δε μου έχει έρθει τι να προσέξω μόλις το πάρω στα χέρια μου, φοβάμαι μην έχουν κάνει καμία μ...ια και μου εμφανίσει και άλλα προβλήματα.

 

Σήμερα πήρα στο χέρι μου το κινητό όλα καλά μέχρι τώρα. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ζελατίνα προστασίας στην Θεσσαλονίκη? Παλια είχα πάρει από το Πλ_σιο, αλλά σήμερα που ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχουν και δύσκολα να φέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα στο χέρι μου το κινητό όλα καλά μέχρι τώρα. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ζελατίνα προστασίας στην Θεσσαλονίκη? Παλια είχα πάρει από το Πλ_σιο, αλλά σήμερα που ρώτησα μου είπαν ότι δεν έχουν και δύσκολα να φέρουν.

 

Δοκίμασε κάποιο online shop η από eBay.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...