Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια εχω περασει την paranoidamdroid αλλα θελω να γυρισω στην viber μεσω recovery αλλα δεν μου βλεπει ολους τους φακελους τι μπορω να κανω?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω κατι,αλλα ελπιζω να μην μπλοκαριστει το θεμα γιατι δεν γνωριζωη οχι αν πρεπει να το ρωτησω εδω η οχι...εχει αλλαξει καποιος οθονη το εξωτερικο τζαμι(για τυχον γρατζουνιες) και αν ναι τι κοστος εχει?? Edited by babbis87
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω περασει την paranoidamdroid αλλα θελω να γυρισω στην viber μεσω recovery αλλα δεν μου βλεπει ολους τους φακελους τι μπορω να κανω?

 

Δες αν δημιουργηθηκε ενας φακελος ¨sdcard0'' η ''0'' ολα τα αρχεια ειναι εκει,αν οχι μπες σε recovery

mount-mount usb storage και ξαναβαλε την ρομ της επιλογης σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αντιπετωπιζω ενα θεματακι με το wifi. Γενικα το σημα ειναι αδυνατο και δυναμωνει οταν πιεσω το τηλεφωνο πανω δεξια κατω απο το κουμπι power. Κοιτωντας στο διαδικτυο ειδα οτι δεν ειμαι ο μονος με αυτο το θεμα. Αντιπετωπισε καποιος κατι αναλογο? το πηγε για επισκευη?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απέκτησα και εγώ το One X χτες, πολύ καλή αναβάθμιση από το Desire.

Μερικές απορίες,

1)Υπάρχει τρόπος να αυξηθεί η φωτεινότητα των LED Notifications που βρίσκονται μέσα στο grill πάνω από την οθόνη? Σε εμένα φαίνεται σαν ένα μικρό pixel και προφανώς δεν μπορώ να καταλάβω πότε έχω κάποια ειδοποίηση, έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα ή παίζει να είναι πρόβλημα της συσκευής?

2)Τα capacitive buttons ανάβουν μόνο όταν η φωτεινότητα στον χώρο είναι χαμηλή, υπάρχει τρόπος για να ανάβουν πάντα?

3)Υπάρχει καμιά σελίδα με μαζεμένα tips για την συσκευή (κυρίως για την αυτονομία της μπαταρίας...)?

Έχω stock rom, 4.1.1.

Ευχαριστώ!

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω κατι,αλλα ελπιζω να μην μπλοκαριστει το θεμα γιατι δεν γνωριζωη οχι αν πρεπει να το ρωτησω εδω η οχι...εχει αλλαξει καποιος οθονη το εξωτερικο τζαμι(για τυχον γρατζουνιες) και αν ναι τι κοστος εχει??

Καλησπέρα!

Μιλάμε γενικώς για το επίσημο service ή για να αγοράσεις τα ανταλλακτικά (τον digitizer κλπ) από το ebay και να κάνεις μόνος σου την "εγχείρηση";

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αντιπετωπιζω ενα θεματακι με το wifi. Γενικα το σημα ειναι αδυνατο και δυναμωνει οταν πιεσω το τηλεφωνο πανω δεξια κατω απο το κουμπι power. Κοιτωντας στο διαδικτυο ειδα οτι δεν ειμαι ο μονος με αυτο το θεμα. Αντιπετωπισε καποιος κατι αναλογο? το πηγε για επισκευη?

 

 

Παλια, πολυ παλια ιστορια. Εκπλησσομαι που υπαρχουν ακομα συσκευες με αυτο το θεμα. Αν πιανουν τα χερια σου και δεν εχεις θεμα με την εγγυηση υπαρχουν λυσεις στο youtube. Ψαξε με "htc one x wifi

" θα σου βγαλει καμποσα "κολπα" για fix. Αλλιως ..... arvato.

 

 

 

 

 

Καλησπέρα, απέκτησα και εγώ το One X χτες, πολύ καλή αναβάθμιση από το Desire.

Μερικές απορίες,

1)Υπάρχει τρόπος να αυξηθεί η φωτεινότητα των LED Notifications που βρίσκονται μέσα στο grill πάνω από την οθόνη? Σε εμένα φαίνεται σαν ένα μικρό pixel και προφανώς δεν μπορώ να καταλάβω πότε έχω κάποια ειδοποίηση, έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα ή παίζει να είναι πρόβλημα της συσκευής?

2)Τα capacitive buttons ανάβουν μόνο όταν η φωτεινότητα στον χώρο είναι χαμηλή, υπάρχει τρόπος για να ανάβουν πάντα?

3)Υπάρχει καμιά σελίδα με μαζεμένα tips για την συσκευή (κυρίως για την αυτονομία της μπαταρίας...)?

Έχω stock rom, 4.1.1.

Ευχαριστώ!

 

1. Οχι. Δεν ειναι θεμα φωτηνοτητας αλλα τοποθετησης και μεγεθους. Αλλιως ειναι πολυ ζωηρα απο φωτηνοτητα.

 

2. Δυστυχως και παλι οχι. Αν και προσωπικα το προτιμώ ετσι. Δεν ξερω βεβαια αν ειναι βολικο στο λευκο hox.

 

3. Και παλι νομιζω ενα search θα σου βγαλει καμποσες. Δεν ξερω κατα το ποσο ειναι "κολπα" βεβαια ή αυτονοητα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μιλάμε γενικώς για το επίσημο service ή για να αγοράσεις τα ανταλλακτικά (τον digitizer κλπ) από το ebay και να κάνεις μόνος σου την "εγχείρηση";

μονος μου δεν το κανω εννοω για καπου επισημα η σε καποιο μαγαζι!

Link to comment
Share on other sites

1. Οχι. Δεν ειναι θεμα φωτηνοτητας αλλα τοποθετησης και μεγεθους. Αλλιως ειναι πολυ ζωηρα απο φωτηνοτητα.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, έχω δει ότι στα άσπρα (έχω το γκρι/μαύρο) είναι πιο φωτεινά τα led notifications (ή είναι η ιδέα μου?).

Άρα να υποθέσω ότι είναι κάπως "random" η τοποθέτηση από την HTC και δεν δικαιολογεί για service?

Πάντως για μια τέτοια συσκευή θεωρώ αρκετά μείον αυτό το "ελάττωμα".

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, έχω δει ότι στα άσπρα (έχω το γκρι/μαύρο) είναι πιο φωτεινά τα led notifications (ή είναι η ιδέα μου?).

Άρα να υποθέσω ότι είναι κάπως "random" η τοποθέτηση από την HTC και δεν δικαιολογεί για service?

Πάντως για μια τέτοια συσκευή θεωρώ αρκετά μείον αυτό το "ελάττωμα".

 

Και εμενα που ειναι μαυρο ειναι αδυναμο. Εχει περασει και ασπρο απο τα χερια μου και ειχε πολυ πιο δυνατο led.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, έχω δει ότι στα άσπρα (έχω το γκρι/μαύρο) είναι πιο φωτεινά τα led notifications (ή είναι η ιδέα μου?).

Άρα να υποθέσω ότι είναι κάπως "random" η τοποθέτηση από την HTC και δεν δικαιολογεί για service?

Πάντως για μια τέτοια συσκευή θεωρώ αρκετά μείον αυτό το "ελάττωμα".

 

Μπορει!

Αν και πιστευω οτι λογω του λευκου, να αντανακλα την λιγοστη αλλα υπαρκτη πλευρικη φωτηνοτητα απο τις "ψειρες". Δηλαδη να ψιλοφωτιζεται γυρω - γυρω, οποτε σου δινει αυτη την αισθηση. Το μαυρο απο την φυση του αποροφα την φωτηνοτητα, επομενως δεν υπαρχει αυτη η διαχυση απο το φως τους.

 

Service? Για ποιο λογο?

 

Εχεις πολυ δικιο για το"ελαττωμα" . Εμενα, οταν το ειδα, μου δημιουργηθηκε η εντυπωση οτι τα ξεχασαν στο σχεδιασμο του τηλεφωνου και καποιος τελευταια στιγμη τα θυμηθηκε. Οποτε τα "εριξαν" εκει γιατι δεν συμφερε να αλλαζουν την μακετα.

 

Τες πα, το σωζει που ειναι πολυ bright.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...μαλλον εκανα βλακεια με το τηλ...περασα την rom viper εκανα install οταν ανοιξα το τηλ..κ εβγαλε το logo της htc κ το logo απο το viper (την ουριτσα που βγαζει) μου κολλαει μετα στο htc one...ξερει κανεις τιποτα ????:cry::cry::cry::cry::cry:
[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

οχι..μπηκα recovery mode κ εκανα install το αρχειο zip εκανε ολοι την διαδικασεια κ μετα αυτο που ειπα....το θεμα ειναι οτι εκλεισα το τηλ..μου κ ξαφνικα ανοιξε κανονικα...το εκλεισα παλι κ ξανα τα ιδια...
[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

οχι..μπηκα recovery mode κ εκανα install το αρχειο zip εκανε ολοι την διαδικασεια κ μετα αυτο που ειπα....το θεμα ειναι οτι εκλεισα το τηλ..μου κ ξαφνικα ανοιξε κανονικα...το εκλεισα παλι κ ξανα τα ιδια...

 

Θα πρεπει να φλασαρεις το boot.img μεσα απο το .zip της ρομ οπως ειπε και ο φιλος απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

πως θα το κανω ?

 

πρέπεινα περνάς τον kernel της εκάστοτε Rom.

fastboot flash boot boot.img

fastboot erase cache

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είχα βάλει 4.2.1 και δεν μου αναγνωρίζει το recovery την sd λένε στο xda μέσω adv shell πατάω τα εξής...

adb shell

cd /sdcard/0/

Move *../

Move .*../

Cd ..

rmdir 0

 

Μέχρι το δεύτερο οκ αλλά μόλις πατάω move *../ μου λέει not found... Γιατί?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Οι εντολές πρέπει να είναι με μικρά γράμματα όλα, χωρίς κεφάλαια..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οι εντολές πρέπει να είναι με μικρά γράμματα όλα, χωρίς κεφάλαια..

 

Με μικρά τα έκανα... τώρα φαίνεται έτσι έτσι επειδή γράφω από το κινητό...απλά αυτες είναι οι σωστές εντολές?

Υπάρχουν κάποιες άλλες λέξεις μετά το move ή έτσι είναι?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

πρέπεινα περνάς τον kernel της εκάστοτε Rom.

fastboot flash boot boot.img

fastboot erase cache

 

καλημερα...

το μονο που μπορω να κανω ειναι να μπω σε ricovery mode...μπορω να περασω με καποιον τροπο την custom rom ??

[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

το μονο που μπορω να κανω ειναι να μπω σε ricovery mode...μπορω να περασω με καποιον τροπο την custom rom ??

 

για κάθε Rom πρέπει να περνάς τον kernel της πρώτα. οι εντολές αυτές δίνονται από τον υπολογιστή στο cmd. το κινητό δεν μπαίνει σε fastboot;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

για κάθε Rom πρέπει να περνάς τον kernel της πρώτα. οι εντολές αυτές δίνονται από τον υπολογιστή στο cmd. το κινητό δεν μπαίνει σε fastboot;

 

οταν ειμαι σε ricovery mode εχει μια εντολη fastboot...δεν ηξερα οτι πρεπει να γινει μεσω υπολ/στη κ την περασα κατευθειαν...μπηκε μια φορα που ηταν κολημενο για 10 λεπτα αλλα τωρα κολλαει σθνεχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]KTM DUKE....!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...