Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι συμβαίνει σε όλους.. Για την εφαρμογή, θα την βρεις στη 15η σελίδα του θέματος ;)

Χμμ λένε ότι δεν δουλεύει σε JB αλλά τουλάχιστον έριξες φως στην υπόθεση ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι πάνω στο θέμα αυτό, μιας που δοκίμασα να ξε-τικάρω την σχετική επιλογή στην εξοικονόμιση ενέργειας, έκανα και restart αλλά μερικές φορές το προβληματάκι παραμένει. Δηλ. ξυπνάω το κινητό και βλέπω ότι το wifi είναι disconnected και συνδέεται μετά απο λίγα δευτερόλεπτα. Επομένως όση ώρα είναι σε sleep και λογικά το wifi από ότι φαίνεται είναι ανενεργό, δεν γίνονται συγχρονισμοί κλπ. Βλέπω μέσα από το Gsam (αλλά και από το stock battery stats) ότι όντως το wifi έχει διακοπτόμενη λειτουργία. Δείτε το παρακάτω image, έχω βάλει σε κόκκινο πλαίσιο το σημείο που δείχνει το πρόβλημα που αναφέρω.

 

Ετσι ειναι αλλα εγω με ενεργοποιημενο το energy save που το αφηνω το βραδυ το εχω τσεκαρει οτι αργει να εμφανισει τα notifications αλλα το κανει.Μπορει να αργει γιατι αποσυνδεεται το wifi αλλα αυτο δεν με ενδιαφερει οταν κοιμαμαι.Το πρωι ειναι ολα τα μειλ και αλλα notifications εκει.

Νομιζω πως δεν ενοχλει μια τετοια διαδικασια.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι αλλα εγω με ενεργοποιημενο το energy save που το αφηνω το βραδυ το εχω τσεκαρει οτι αργει να εμφανισει τα notifications αλλα το κανει.Μπορει να αργει γιατι αποσυνδεεται το wifi αλλα αυτο δεν με ενδιαφερει οταν κοιμαμαι.Το πρωι ειναι ολα τα μειλ και αλλα notifications εκει.

Νομιζω πως δεν ενοχλει μια τετοια διαδικασια.

Συμφωνώ μαζί σου αλλά στην δική μου περίπτωση δεν το κάνει μόνο στο φάσμα 00:00 - 07:00, το κάνει όλες τις ώρες (πριν λίγο πάλι ας πούμε). Για το βράδυ δεν με απασχολεί γιατί το κλείνω το wifi ώστε να μην σκάνε notifications και μου χαλάνε τον ύπνο :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου αλλά στην δική μου περίπτωση δεν το κάνει μόνο στο φάσμα 00:00 - 07:00, το κάνει όλες τις ώρες (πριν λίγο πάλι ας πούμε). Για το βράδυ δεν με απασχολεί γιατί το κλείνω το wifi ώστε να μην σκάνε notifications και μου χαλάνε τον ύπνο :)

Σωστο σε βρισκω στο θεμα του υπνου:) Εγω αυτο που παρατηρησα ειναι πως οταν ασχολουμαι και στελνω-λαμβανω tweets (που χρησιμοποιω πιο πολυ) και ειναι σε καπια "δραση" ας πουμε ειναι πολυ γρηγορο και αμεσο.Παντα παιρνει data απο το wifi.Κανει ενα αλλο παραξενο ομως.Ανοιγω μια σελιδα ας πουμε στον browser.Διαβαζω ολα καλα ξαφνικα το συμβολο wifi παιφτουν ολες οι μπαρες σαν να διακοπηκε ομως δεν εχω προβλημα στην πλοηγηση.Ισως να ειναι ετσι φτιαγμενο το τηλεφωνο τι να πω.

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το smartsync από playstore. θέλει root για όποιον ενδιαφέρεται. δεν το δοκίμασα ακόμα.

 

πάμε και στο θέμα μας τώρα. μερικές μέρες έχω την viperx jb και μερικά από αυτά που έχω παρατηρήσει είναι τα εξής.

 

Στα θετικά όπως είχα πει είναι ότι το κινητό πάει σφαίρα. και με τα flashakia διαβάζει μια χαρά και ntfs με την συνοδεία αντίστοιχης εφαρμογής φυσικά.

 

μερικά κουλά....

Νομίζω πως όντως η αυτονομία έχει πέσει και ας επιλέγω την ρύθμιση εξοικονόμησης ενέργειας που έχει το ίδιο το λειτουργικό.

 

Κάτι που με ενοχλεί πααααρα πολύ είναι το ότι στο πληκτρολόγιο δεν υπάρχει πλέον το κουμπί που το κατεβάζει. το θεωρώ σοβαρό πρόβλημα ειδικά όταν χρησιμοποιώ το κινητό σε οριζόντια θέση. πρέπει οπωσδήποτε να το φτιάξουν.

 

δοκίμασα 2 σκληρούς δίσκους. 500 και 600 fb και δεν μπορούσε να τους διαβάσει. και μάλιστα οι δίσκοι έκαναν έναν περίεργο θόρυβο σαν να μην μπορούσαν να δουλέψουν. εσείς τι δίσκους έχετε δοκιμάσει;

 

και άλλο ένα θεματάκι είναι ότι τα notification από fb και messenger δεν εμφανίζονται πολύ συχνά.

 

 

Και μια απορία. πως μπορώ να κάνω μια εφαρμογή να μην ανοίγει από μόνη της όταν πχ κάνω rr το κινητό; απλά να ανοίγει όταν την ανοίγω εγώ. η εφαρμογή του hotmail για παράδειγμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα 2 σκληρούς δίσκους. 500 και 600 fb και δεν μπορούσε να τους διαβάσει. και μάλιστα οι δίσκοι έκαναν έναν περίεργο θόρυβο σαν να μην μπορούσαν να δουλέψουν. εσείς τι δίσκους έχετε δοκιμάσει;

 

Μην περιμένεις 2.5άρηδες δίσκοι να δουλέψουν, δεν φτάνει το ρεύμα που δίνει το κινητό για να δουλέψουν. Βάλε ένα 3.5άρη για να δεις ή δοκίμασε να βάλεις έξτρα ρεύμα σε αυτούς που έχεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις 2.5άρηδες δίσκοι να δουλέψουν, δεν φτάνει το ρεύμα που δίνει το κινητό για να δουλέψουν. Βάλε ένα 3.5άρη για να δεις ή δοκίμασε να βάλεις έξτρα ρεύμα σε αυτούς που έχεις..

 

Το φαντάστηκα :(

extra πως να βάλω; δεν θέλει ειδικό καλώδιο; επίσης έχει δοκιμάσει κανείς hub; θα μπορούσε πάνω σε hub να μπει και ρεύμα;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που με ενοχλεί πααααρα πολύ είναι το ότι στο πληκτρολόγιο δεν υπάρχει πλέον το κουμπί που το κατεβάζει. το θεωρώ σοβαρό πρόβλημα ειδικά όταν χρησιμοποιώ το κινητό σε οριζόντια θέση.

 

Spyros και με το back κουμπάκι κλείνει το πληκτρολόγιο, δοκίμασέ το! Σε stock rom δουλεύει σίγουρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Spyros και με το back κουμπάκι κλείνει το πληκτρολόγιο, δοκίμασέ το! Σε stock rom δουλεύει σίγουρα ;)

 

Τώρα με ξεφτίλισες... :p τόσους μήνες και δεν το ήξερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με ξεφτίλισες... :p τόσους μήνες και δεν το ήξερα.

Είμαι σίγουρος ότι και εσύ θα ξέρεις ένα κάρο πράγματα που δεν θα πηγαίνει καν το μυαλό μου! Γιαυτό είμαστε εδώ για να ανταλλάζουμε γνώσεις και απόψεις έτσι δεν είναι? ;)

Link to comment
Share on other sites

Και μια απορία. πως μπορώ να κάνω μια εφαρμογή να μην ανοίγει από μόνη της όταν πχ κάνω rr το κινητό; απλά να ανοίγει όταν την ανοίγω εγώ. η εφαρμογή του hotmail για παράδειγμα.

 

Autostarts app

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε οταν συνδεουμε το κινητο με usb με τον υπολογιστη να ειναι μονο για φορτιση και οχι σαν εξωτερικος δισκος ? Δεν μου βγαζει επιλογη οπως παλια τα αλλα htc

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε οταν συνδεουμε το κινητο με usb με τον υπολογιστη να ειναι μονο για φορτιση και οχι σαν εξωτερικος δισκος ? Δεν μου βγαζει επιλογη οπως παλια τα αλλα htc
Δεν μπορεις πλεον,αλλα αν προσεξεις παρ΄ολο που συνεδεεται σαν δισκος στο φορτιζει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις πλεον,αλλα αν προσεξεις παρ΄ολο που συνεδεεται σαν δισκος στο φορτιζει κανονικα

 

Ευχαριστω...Προσπαθει να μου εγκαταστησει και το htc sync αλλα δεν θελω...Μπορω να το αποκλεισω ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και μια απορία. πως μπορώ να κάνω μια εφαρμογή να μην ανοίγει από μόνη της όταν πχ κάνω rr το κινητό; απλά να ανοίγει όταν την ανοίγω εγώ. η εφαρμογή του hotmail για παράδειγμα.

 

Autostarts app

 

Ευχαριστώ.

 

Ένα ένα τα λέω. άλλο που παρατήρησα. τόσο καιρό ότι αρχείο office ή pdf ήθελα το τυπωνα από το κινητό απευθείας στον εκτυπωτή που είναι πάνω στο router. μάλιστα στο μενού θυμάμαι είχε μεσα από μόνο του μια εφαρμογή ν νομίζω jetprint., κάπως έτσι. πλέον δεν μπορώ να τυπωσω και βλέπω και ότι η εφαρμογή αυτή δεν υπάρχει πλεο .και δεν υπάρχει και ένα προεγκατεστημένο πρόγραμμα για pdf. εσείς τι κάνετε για εκτύπωση;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλά η μπαταρία του ΟΝΕ Χ+ , με αρκετή χρήση facebook - emails και τηλεφωνήματα
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι για την αγορά του τηλεφώνου 3 μηνών μεταχειρισμένο με απόδειξη και εγγύηση Κυπριακής αντιπροσωπίας , από όσο το κοίταξα δεν έχει προβλήματα , SH26 κατασκευή αλλά έχω ένα ερώτημα , σε όλα τα hox πατιέται και κάνει κυματισμούς η οθόνη στην άκρη ή είναι μεμονωμένο πρόβλημα ? Θα πρέπει εκτός του WiFi να κοιτάξω και κάτι άλλο ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι για την αγορά του τηλεφώνου 3 μηνών μεταχειρισμένο με απόδειξη και εγγύηση Κυπριακής αντιπροσωπίας , από όσο το κοίταξα δεν έχει προβλήματα , SH26 κατασκευή αλλά έχω ένα ερώτημα , σε όλα τα hox πατιέται και κάνει κυματισμούς η οθόνη στην άκρη ή είναι μεμονωμένο πρόβλημα ? Θα πρέπει εκτός του WiFi να κοιτάξω και κάτι άλλο ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Σχετικά με την οθόνη δεν το κάνουν όλα. κυρίως οι πρώτες παρτίδες. αν και εμένα που το κάνει δεν το θεωρώ πρόβλημα και δεν ζήτησα καν αλλαγή. άλλοι από το forum ζήτησαν αντικατάσταση. εκτός από το WiFi δεν θυμάμαι να είχε αναφερθεί κάτι άλλο. είναι branded η συσκευή;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ενδιαφέρομαι για την αγορά του τηλεφώνου 3 μηνών μεταχειρισμένο με απόδειξη και εγγύηση Κυπριακής αντιπροσωπίας , από όσο το κοίταξα δεν έχει προβλήματα , SH26 κατασκευή αλλά έχω ένα ερώτημα , σε όλα τα hox πατιέται και κάνει κυματισμούς η οθόνη στην άκρη ή είναι μεμονωμένο πρόβλημα ? Θα πρέπει εκτός του WiFi να κοιτάξω και κάτι άλλο ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Σχετικά με την οθόνη δεν το κάνουν όλα. κυρίως οι πρώτες παρτίδες. αν και εμένα που το κάνει δεν το θεωρώ πρόβλημα και δεν ζήτησα καν αλλαγή. άλλοι από το forum ζήτησαν αντικατάσταση. εκτός από το WiFi δεν θυμάμαι να είχε αναφερθεί κάτι άλλο. είναι branded η συσκευή;
Δεν ειναι θεμα πρωτων η μεταγενεστερων παρτιδων και δεν ειναι προβλημα.Ενδεικτικα να αναφερω απο προσωπικη διαπιστωση,οτι στο πρωτο μου hox (SH27) ειδα σε 2 σημεια αριστερα και δεξια να το παρουσιαζει με πιεση,ελαχιστα ομως.Οταν το ειχα παραλαβει μετα απο αλλαγη πλακετας το εκανε σε αλλα σημεια και οχι στα αρχικα και μαλιστα μετα απο 2-3 μερες εξαφανιστηκε εντελως (πιστευω οτι λογω πιεσης απο το πανακι που το καθαριζα κουμπωσε καλα η οθονη με το σωμα) και στο επομενο hox δεν υπηρχε πουθενα κατι τετοιο.Ειναι θεμα του πως εχει κουμπωσει το σωμα (το πισω μερος δηλαδη) πανω στην ολη συσκευη.Αν το βγαλεις και το ξαναβαλεις μπορει να δεις τους κυματισμους σε αλλα σημεια η να μην τους ξαναδεις καθολου.Σε καμια περιπτωση δεν το θεωρω προβλημα Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την οθόνη δεν το κάνουν όλα. κυρίως οι πρώτες παρτίδες. αν και εμένα που το κάνει δεν το θεωρώ πρόβλημα και δεν ζήτησα καν αλλαγή. άλλοι από το forum ζήτησαν αντικατάσταση. εκτός από το WiFi δεν θυμάμαι να είχε αναφερθεί κάτι άλλο. είναι branded η συσκευή;

 

Δεν ειναι θεμα πρωτων η μεταγενεστερων παρτιδων και δεν ειναι προβλημα.Ενδεικτικα να αναφερω απο προσωπικη διαπιστωση,οτι στο πρωτο μου hox (SH27) ειδα σε 2 σημεια αριστερα και δεξια να το παρουσιαζει με πιεση,ελαχιστα ομως.Οταν το ειχα παραλαβει μετα απο αλλαγη πλακετας το εκανε σε αλλα σημεια και οχι στα αρχικα και μαλιστα μετα απο 2-3 μερες εξαφανιστηκε εντελως (πιστευω οτι λογω πιεσης απο το πανακι που το καθαριζα κουμπωσε καλα η οθονη με το σωμα) και στο επομενο hox δεν υπηρχε πουθενα κατι τετοιο.Ειναι θεμα του πως εχει κουμπωσει το σωμα (το πισω μερος δηλαδη) πανω στην ολη συσκευη.Αν το βγαλεις και το ξαναβαλεις μπορει να δεις τους κυματισμους σε αλλα σημεια η να μην τους ξαναδεις καθολου.Σε καμια περιπτωση δεν το θεωρω προβλημα

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας , το τηλέφωνο είναι unbranded από την επίσημη αντιπροσωπεία της HTC στην Κύπρο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο football σταματησε να βγαζει ρομ ?

 

Ο football σταμάτησε γενικά...

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η htc βαζει τα δαχτυλα και βγαζει τα ματια της,λες και θελει να αυτοκαταστραφει..απο την αλλη το εκμεταλευονται αυτο οι κορεατες και σαρωνουν (και καλα κανουν φυσικα)...τι να πεις..!!
Link to comment
Share on other sites

Η htc βαζει τα δαχτυλα και βγαζει τα ματια της,λες και θελει να αυτοκαταστραφει..απο την αλλη το εκμεταλευονται αυτο οι κορεατες και σαρωνουν (και καλα κανουν φυσικα)...τι να πεις..!!

 

Μη το ψάχνεις Πάρη.. Απλά ελπίζω ν' αλλάξουν τακτική πριν φουντάρουν.. 80% κάτω έχει η μετοχή της σήμερα σε σχέση με πριν 2 χρόνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...