Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το app usage 71% τι είναι?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το app usage 71% τι είναι?
Την συνολικη καταναλωση που εχει γινει απο τις εφαρμογες.

 

@toroman. Με αυτα που εγραφες για την μπαταρια υπεθετα οτι θα την καθαριζες σε 1-1,5 ωρα!!!Εχεις 2,4 ωρες screen on και με το υπολοιπο 31%,με την χρηση που του κανεις θα σε παει καπου στις 4 ωρες.Δεν ειναι και ασχημα νομιζω.Αν κανεις μαλιστα ρυθμισεις στους λογαριασμους σου και παγωσεις και μερικες αχρηστες χαζομαρες που τρεχουν ασκοπα απο πισω,θα ανεβεις κι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια χρονια πολλα..λοιπον εχθες εγινα κατοχος ενως onex αλλα διαπιστωσα οτι σχετικα εχει χαμηλωτερο ακουστικο απο καποια αλλα τηλεφωνα...ισχυει αυτο η ειναι η ιδεα μου?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια χρονια πολλα..λοιπον εχθες εγινα κατοχος ενως onex αλλα διαπιστωσα οτι σχετικα εχει χαμηλωτερο ακουστικο απο καποια αλλα τηλεφωνα...ισχυει αυτο η ειναι η ιδεα μου?
Χρονια πολλα φιλε μου και καλοριζικο.Δεν ξερω με τι τηλεφωνα το συγκρινεις αλλα το ακουστικο του ειναι πολυ καλο σε ενταση.Εχεις πατησει το πληκτρο volume up κατα την κληση για να δυναμωσει?Μπορεις να μας πεις απο που το πηρες και το S/N του? (οχι το ιμει..αν δεν το εχεις παρει καινουριο μην γραφεις τιποτα,απλα θελω να δω τις νεες παρτιδες που βρισκονται) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

με το ς2 που ειχα το συγκρινω.το πηρα απο ιδιωτη αλλα μου κανει εντυπωση!!

 

καλημερα φιλε μου εγω παλι δεν το χω ποτε τερμα γιατι εχει πολυ ενταση, μαλλον δε το χεις βαλει στο τερμα. ενω κανεις κληση πατα το κουμπι απο διπλα προς τα πανω και δες αν ειναι στο τερμα

Link to comment
Share on other sites

Για τη φόρτιση στο αυτοκίνητο του ONE x μου χρησιμοποιώ τον φορτιστή αυτοκινήτου της HTC που είχα για το touch pro μου προσαρμόζοντας ένα ανταπτοράκι από mini σε micro usb.

Πριν την αναβάθμιση σε 4.1.1 ο φορτιστής λειτουργούσε..Τώρα τον συνδέω και δεν κάνει τίποτα...Καμιά ιδέα??

 

Σύνδεσε τον φορτιστή στο αυτοκίνητο και το ανταπτοράκι στο κινητό.

Μετά σύνδεσε σιγά σιγά τον φορτιστή με το ανταπτοράκι. Θα δεις οτι λίγο πριν κουμπώσει τελείως ενεργοποιείται η φόρτιση. Αν το κουμπώσεις τελείως ενεργοποιείται το otg.

Link to comment
Share on other sites

στο τερμα ιναι παντα..α κ κτ αλλο το ηχιο δεν ειναι πολυ δυνατο ενς ολα ειναι στο τερμα!!

 

Δοκιμασαι κατι παρε μια οδοντογλυφιδα και καθαρισε τις τρυπες του ακουστικου με μεγαλη προσοχη .

Μπορει ο προηγουμενος να μη το προσεχε και πολυ και να εχουν κλεισει οι τρυπες απο σκονη.

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και από μένα σε όλη την παρέα!

Λοιπόν σχετικά με την μπαταρία και την κατανάλωση, χθες παραδόξως και για πρώτη φορά κατάφερα και χτύπησα πάνω από 4,5 ώρες screen time με την εξοικονόμηση ενέργειας στο on! Συνήθως με ICS μου έβγαζε γύρω στις 3, μετά το update σε JB έβγαζε γύρω στις 2.

Παρατηρώ ότι έχει να κάνει 100% με τη χρήση και τα apps που τρέχεις κάθε φορά (που είναι και λογικό), κάποια games είναι πιο απαιτητικά σε CPU και κάποια άλλα apps δεν τρώνε σχεδόν τίποτα. Τις 4,5 ώρες screen-on τις έφτασα αφού είχα χρησιμοποιήσει skype για κανα 2ωρο, με την μπαταρία να πέφτει από το 85% στο 37%. Συνήθως όμως με τη normal χρήση που του κάνω και μετά από reset μέσα από bootloader βγάζει γύρω στις 3 ώρες.

Επισυνάπτω και σχετικά screenshots.

 

http://img252.imageshack.us/img252/3271/20121230035821.png

 

http://img571.imageshack.us/img571/1670/20121230035832.png

Link to comment
Share on other sites

........

Παρατηρώ ότι έχει να κάνει 100% με τη χρήση και τα apps που τρέχεις κάθε φορά (που είναι και λογικό), κάποια games είναι πιο απαιτητικά σε CPU και κάποια άλλα apps δεν τρώνε σχεδόν τίποτα. Τις 4,5 ώρες screen-on τις έφτασα αφού είχα χρησιμοποιήσει skype για κανα 2ωρο, με την μπαταρία να πέφτει από το 85% στο 37%. Συνήθως όμως με τη normal χρήση που του κάνω και μετά από reset μέσα από bootloader βγάζει γύρω στις 3 ώρες.....

 

 

 

εγω θα ελεγα να βγαλεις το skype ... 35% ειναι πολυ !!
Aυτο ακριβως εχω δει κι εγω και αυτη ειναι η πραγματικοτητα.Ο tegra μας σαν επεξεργαστης ειναι θηριωδης και με αστειρευτη δυναμη,αλλα εχει και τις ιδιαιτεροτητες του και ειναι γνωστο αυτο. Καποιες εφαρμογες που δεν προσαρμοζονται μαζι του εχουν σαν συνεπεια μεγαλη καταναλωση.Το συζητουσα εχθες και με τον Γιωργο σε μια κουβεντα που ειχαμε.Για παραδειγμα,στα screenshots που ειχα ανεβασει θα δειτε να ειναι στη λιστα το tetris και το mc4 (modern combat 4),το πρωτο το tetris δηλαδη,παρ ολο που ειναι εντελως ελαφρυ(της πλακας θα ελεγα) μπροστα στο βαρυ mc4,μου ριμαξε την μπαταρια στην κυριολεξια,την διπλη καταναλωση και παραπανω απο οταν δοκιμασα το mc4.To ακριβως αντιθετο συνεβη οταν τα δοκιμασα σε 2 samsung πoυ εχω (s2-s3) οπου εκει αυτο που ρουφηξε την μπαταρια ηταν το mc4.Aυτο φυσικα το εχω δει να συμβαινει και με αλλες εφαρμογες,καποιες που δε το περιμενεις να του λιωνουν την μπαταρια και καποιες αλλες που εκ των πραγματων θα επρεπε να προκαλουν καταναλωση να το αφηνουν αδιαφορο.Καπου πλεον ειναι και το τι χρησιμοποιει ο καθενας και για αυτο βλεπουμε πολλες φορες αποκλισεις στις αυτονομιες.Περα απο αυτα εχω ξαναπει οτι τρεχουν πολλα απο πισω,οτι δεν θελετε παγωστε το η ρυθμιστε το,θα δειτε διαφορες.
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι η γρηγορη καταναλωση μπαταριας εχει να κανει κυριως με τους συγχρονισμους που υπαρχουν στο κινητο και εμ τις εφαρμγοες που απαιτουν συδνεση στιο διαδικτυο.

 

εγω εχω ενα θεμα με το htc.launcher οπου ευθυνεται για τη μεγαλυτερη καταναλωση της μπαταριας, αλλα δε ξερω ομως που ακριβως καταναλωνεται η μπαταρια, δλδ τι απο το launcher δημιουργει τοσο μεγαλη καταναλωση.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα.Πηρα μολις χθες το HOX και δεν μου ερχεται κανενα notification ουτε για mail,twitter κλπ.Απο που θα το ρυθμισω?

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα.Πηρα μολις χθες το HOX και δεν μου ερχεται κανενα notification ουτε για mail,twitter κλπ.Απο που θα το ρυθμισω?

 

Καλημερα,χρονια πολλα και καλοριζικο.Πηγαινε ρυθμισεις-λογαριασμοι και συγχρονισμοι και βαλε τον αυτοματο συγχρονισμο αν θελεις τις ειδοποιησεις σε πραγματικο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Το εφτιαξα.Ειμαι σιγουρος πως θα σας ξαναχρειαστω συντομα γιατι μεχρι να το σεταρω θα εχω κι αλλες απορειες.Καλη χρονια σε ολους.Παω να βγαλω καμια χιλιαδα φωτογραφιες σημερα με το νεο μου τηλεφωνο!!

www.viewmasterphotos.com

http://viewmasterphotos.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω το ηχειο στο κινητο παιζει δυνατα γτ σχετικα με το samsung s2 ποθ ειχα πεζει χαμηλωτερα...και λεω μηπωσ υπαρχει καποιο θεμα.μπορει να με βοηθεισει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα μια χαρά δυνατά παίζει

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οι battery gurus τι έχουν να πουν;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οι battery gurus τι έχουν να πουν;

 

Ότι κάποια εφαρμογή που τρέχει στην κάνει τη ζημιά. Από που προέκυψε το 69.7%.

Link to comment
Share on other sites

Οι battery gurus τι έχουν να πουν;
battery gurus?? :lol::lol: Λοιπον,περα απο την πλακα,εξαρταται στο app usage τι εχεις χρησιμοποιησει.Αν εχεις τρεξει πχ παιχνιδια η κατι βαρυ ειναι λογικο να σε παει εκει και κατα περιπτωση μπορει να ειναι και πολυ καλα μαλιστα.Ολα εξαρτωνται απο τις εφαρμογες που τρεξαμε.Εδω διαβαζα σημερα στο νημα του note2,το οποιο εχει και μια μπαταρια μπαουλο,οτι το σκεφτονται να παιξουν καποιο πιο βαρυ παιχνιδι αν δεν ειναι κοντα σε φορτιστη!!Δυστυχως ολα τα smarthones ανεξαιρετως,μολις τα ζορισεις αρχινουν και καταπινουν την μπαταρια,αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογές μόνο facebook,chrome και instagram. Συνέχεια ανοιχτό το wifi και όπου δεν είχα τοτε άνοιγα το 3G!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σ εμένα μια χαρά δυνατά παίζει

 

Finn αν δεν κανω λαθος εχεις το ΟΝΕ Χ+ και οχι το απλο. Μια απο τις βελτιωσεις του ονε χ+ ειναι και ο ενυσχυτης στο μεγαφωνο του κινητου

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...