Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα κινητά με αυτό το cid δεν έχουν πάρει το update; ή ήθελες custom rom;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα κινητά με αυτό το cid δεν έχουν πάρει το update; ή ήθελες custom rom;

 

Eχουν παρει το update ta cid 044 και ηθελα να βαλω custom και οχι stock.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν την δωσουν μεχρι την επομενη βδομαδα,μαλον θα πρεπει να την ξεχασουμε για φετος.Θα κοιταξουν να εκμεταλευτουν τις γιορτες για να σπρωξουν το plus και εκτος αυτου σιγα και μην κρατησουν ατομα μεσα στις γιορτες για να παρακολουθουν και να γυριζουν τους servers

Από τη στιγμή που έχουν ξεκινήσει σε μερικές χώρες (π.χ Ινδία) να δίνουν την αναβάθμιση δεν νομίζω να μην τη δώσουν και στις Ευρωπαικές χώρες!Αν το κάνουν αυτό τότε πιστεύω θα είναι πολύ τραγικοί!!

Link to comment
Share on other sites

τι έκανες?

όταν πήρες το δεύτερο , έβαλες το email και password του dropbox που είχες πρωτοφτιάξει με το πρώτο ΗΟΧ, και μολίς συνδέθηκε το καινούριο ΗΟΧ και είδες τα παλιά σου αρχεία πήγες και έλεγξες τα διαθέσιμα GB που έχεις και είδες 50 GB?!?!

 

Ακριβώς όπως τα λες.. Απλά στο 2ο το 25gb ήρθαν μετά από 2-3 μέρες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην ειχα και εγω στην αρχη, αλλα επειδη ειναι αρκετα χαλαρη και το πιαστρακι δεν κλεινει απο πανω, κινδυνευει να φυγει το κινητο απο το θηκη αν δεν εισαι συνεχεια προσεκτικος.

 

Τις φοβάμαι αυτές μην τρίβουν το κινητό και κάνει καμιά γραμμή στην οθόνη ή γυαλάδες στο πλαστικό. Γι αυτό θέλω από ύφασμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

μην τα θελουμε ολα δικα μας την ανοιξη πηραμε πρωτοι την ICS νομιζω...

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

μην τα θελουμε ολα δικα μας την ανοιξη πηραμε πρωτοι την ICS νομιζω...

 

???

 

Μα εγω με 4.0.3 το πηρα. ICS δηλαδη. Δεν ειχε ποτε ginger! Απλα καποια στιγμη (δεν θυμαμε ακριβως ποτε) πηρε 4.0.4.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου αν υπολογίσουμε οτι το hox κυκλοφόρησε 2 μήνες πριν το Siii, η καθυστέρηση είναι 4 μηνες.

 

Ναι αλλά το ΗΟΧ δουλεύει πολύ πιο σωστά από το siii. Και τι έγινε που έχει παλαιότερη έκδοση? Τι είναι καλύτερο δηλαδή, η καλύτερη λειτουργία του τηλεφώνου ή απλά να τρέχει την πιο πρόσφατη έκδοση και σιγά τις αλλαγές. Το μεγαλύτερο μπαμ έγινε με το παγωτό, εκεί ναι, ήταν σημαντική η αναβάθμιση.

Από την στιγμή που το τηλέφωνο λειτουργεί υποδειγματικα και δη με σωστή διαχείριση μνήμης, μικρό το κακό έτσι δεν είναι?

Προσωπικα ο μόνος λόγος που με κάνει να το σκέφτομαι να το ξαναπάρω είναι η μπαταρία του. Αν και είμαι στο τσακ, με το ζόρι κρατιέμαι, μιας και η εμπειρία χρήσης του για μένα ήταν ανώτερη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το ΗΟΧ δουλεύει πολύ πιο σωστά από το siii. Και τι έγινε που έχει παλαιότερη έκδοση? Τι είναι καλύτερο δηλαδή, η καλύτερη λειτουργία του τηλεφώνου ή απλά να τρέχει την πιο πρόσφατη έκδοση και σιγά τις αλλαγές. Το μεγαλύτερο μπαμ έγινε με το παγωτό, εκεί ναι, ήταν σημαντική η αναβάθμιση.

Από την στιγμή που το τηλέφωνο λειτουργεί υποδειγματικα και δη με σωστή διαχείριση μνήμης, μικρό το κακό έτσι δεν είναι?

Προσωπικα ο μόνος λόγος που με κάνει να το σκέφτομαι να το ξαναπάρω είναι η μπαταρία του. Αν και είμαι στο τσακ, με το ζόρι κρατιέμαι, μιας και η εμπειρία χρήσης του για μένα ήταν ανώτερη.

 

Εμένα η μπαταρια του με JB μου βγαζει μερα κ βαλε. Αρκετο gaming g/3g και πολυ μουσικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.. παιδιά αλλάζει εύκολα το καπάκι της μπαταρίας;; μου έκανε πριν λίγο μια μικρή ρωγμή Επάνω από την έξοδο που βάζεις ο USB...αν βάλω άσπρο καπάκι θα έχω πρόβλημα στο να το πουλήσω μετά;; είναι δύσκολο η αλλαγή;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

???

 

Μα εγω με 4.0.3 το πηρα. ICS δηλαδη. Δεν ειχε ποτε ginger! Απλα καποια στιγμη (δεν θυμαμε ακριβως ποτε) πηρε 4.0.4.

Μιλαω για την μεταβαση στο ICS οσοι ειχαμε sensation πριν, οχι για το HOX, εκει η HTC εδωσε πρωτη το παγωτο απ τους υπολοιπους.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγω.

Έχω το one x+

 

καταρχήν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθήκευσω τις επιφάνειες εργασίας μου στο sense? Δηλαδή να πάρω backup, όπως γίνεται σε άλλους launchers? (Λογικά όχι).

 

Δεύτερον, έχω παρατηρήσει (δεν ξέρω αν κάνω εγώ κάτι λάθος)ότι καμία φορά, επιστρέφοντας στην αρχική οθόνη μου έχει χάσει τα τη μορφοποίηση που έχω κάνει, δηλαδή έχουν προστεθεί και άλλες αρχικές οθόνες, τα widgetsεχουν μπει σε άλλες οθόνες κλπ.. έχετε κάτι υπόψη??

 

Και τρίτον: πως μπορώ να αλλάξω την κεντρική οθόνη (πάντα για το sence λέω) δεν μπορώ να μετακίνηση αυτό το σπιτάκι που βγάζει στην προεπισκόπηση....

 

Thx για όποιον κάνει τον κόπο να απαντήσει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πατωντας εκει που λεει "Αναζητηση στο θεμα", γραφωντας τη λεξη backup και διαβαζοντας αυτα που βγαζει.

 

αυτο δεν υπαρχει πουθενα στο htc sync manager

Edited by sak11000
Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν υπαρχει πουθενα στο htc sync manager

 

Lol; lol;

 

Εδω, στο νημα του κινητου εννοει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγω.

Έχω το one x+

 

καταρχήν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθήκευσω τις επιφάνειες εργασίας μου στο sense? Δηλαδή να πάρω backup, όπως γίνεται σε άλλους launchers? (Λογικά όχι).

 

Με το titanium backup γίνεται. Το μόνο που δεν κάνει είναι τα widgets. Φάκελοι με applications κλπ αποθηκεύονται κανονικά.

 

Επιλέγεις από τα "πράσινα", το "επιφάνεια εργασιας" και το "ταπετσαρία/ρυθμίσεις"

 

Τα υπόλοιπα δεδομένα συστήματος ΔΕΝ τα κανείς backup.

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

παιδια που θα βρω battery cover (το καπακι ) για το one x, υπαρχει εδω στην ελλαδα ;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Με το titanium backup γίνεται. Το μόνο που δεν κάνει είναι τα widgets. Φάκελοι με applications κλπ αποθηκεύονται κανονικά.

 

Επιλέγεις από τα "πράσινα", το "επιφάνεια εργασιας" και το "ταπετσαρία/ρυθμίσεις"

 

Τα υπόλοιπα δεδομένα συστήματος ΔΕΝ τα κανείς backup.

 

Τα ξερω αυτα αγορινα.:) Απλα δεν ειμαι ρουτ στο συγκεκριμενο τηλ.

Μηπως ξερει κανεις γιατι μου χαλαει τις αρχικες οθονες? ( μου προσθετει κενες, μου μπερδευει τα widjets...) ενα χαλι να πω....

Δηλαδη, στηνω τις οθονες, ολα καλα, κανω restart τη συσκευη, ανοιγει, και μου βγαζει αλλα απο αυτα που ειχα φτιαξει εγω. :blink:

Πρεπει να ειναι καποιο bug... Εχω το + οπως ειπα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φιλε στο απλο δεν τα κανει αυτα. Οποτε για καποιο bug προκειται (οπως λες και εσυ). Απλα δυσκολα θα βρεις εδω πληροφοριες. Ψαξε εξω για αναφορες σε παρομοιο προβλημα.

Οσο για την home screen στο sense, νομιζω οτι ειναι απλα η πρωτη που θα φτιαξεις. Απο εκει και μετα δεν μπορεις να κανεις καποια αλλη home, παρα μονο να την αλλαξεις θεση εμφανισης (σειρα). Οταν ομως πατας το home button θα σε πηγαινει παντα σ' αυτην.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε στο απλο δεν τα κανει αυτα. Οποτε για καποιο bug προκειται (οπως λες και εσυ). Απλα δυσκολα θα βρεις εδω πληροφοριες. Ψαξε εξω για αναφορες σε παρομοιο προβλημα.

Οσο για την home screen στο sense, νομιζω οτι ειναι απλα η πρωτη που θα φτιαξεις. Απο εκει και μετα δεν μπορεις να κανεις καποια αλλη home, παρα μονο να την αλλαξεις θεση εμφανισης (σειρα). Οταν ομως πατας το home button θα σε πηγαινει παντα σ' αυτην.

Το υποψιαζομουν...

Thx φανατικε. Ετσι και αλλιως, δεν χρησιμοποιω το σενς, του εχω βαλει adw ex.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το υποψιαζομουν...

Thx φανατικε. Ετσι και αλλιως, δεν χρησιμοποιω το σενς, του εχω βαλει adw ex.

Απ οτι διαβασα στο xda εχει βγει ενα μικρο update για το plus που ισως να διορθωνει και το συγκεκριμενο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι διαβασα στο xda εχει βγει ενα μικρο update για το plus που ισως να διορθωνει και το συγκεκριμενο προβλημα

 

Ισως φταιει και καποιο απο τα widgets που χρησιμοποιω.

Θα το παραλουθησω το φαιμομενο απο περιεργεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ddr. Εχω κι εγω το one x+ αλλα δεν μου κανει αυτο που λες , παραξενο. Οπως ειπες μπορει να φταιει καποιο widgetaki.
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...