Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι η ίδια απάντηση

. HTC Greece Καλημέρα Νίκο και καλή εβδομάδα! Η διαδικασία διάθεσης της αναβάθμισης περνάει από πολλά στάδια προκειμένου να γίνει ευρέως διαθέσιμη στο κοινό, ωστόσο σου υποσχόμαστε ότι δεν θα χρειαστεί να περιμένεις για πολύ ακόμη :) Σε ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας. Πριν από 2 λεπτά · Μου αρέσει!

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι. Ολα αυτα τα κανεις. Εγω στο GN ειχα βαλει τον πομπο (στικακι) του ασυρατου ποντικιου και στην οθονη εβγαινει δεικτης του ποντικιου.:D

 

Έχεις δοκιμάσει κανέναν usb δέκτη για τηλεόραση; Αν υπάρχει και αντίστοιχο πρόγραμμα δηλαδή. Με το ποντίκι μου φαίνεται πολύ περίεργο. Προνόησαν και έβαλαν drivers? Αν δοκιμάσω bluetooth ποντίκι παίζει να δουλεύει; Τώρα έχω 4.0.4 εγώ.

 

Edit: Και όμως απίστευτο. Δοκίμασα ένα bt ποντίκι και δουλεύει άψογα!!!!! Εμφανίζει κέρσορα στην οθόνη και δουλεύει.

Edited by Spyros86
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μιλάω για custom Rom που βασίζονται σε επίσημες εκδοσεις της εταιρείας. Ειδικά στην τελευταια, η HTC έκανε δουλειά.

 

Καταλαβαινω ότι για κάποιους λόγους δεν θελουν πολλοί να βάλουν custom Rom, αλλά είναι πραγματικότητα ότι μια μερίδα κατόχων HOX έχουν στα χέρια τους συσκευές που λειτουργούν καλύτερα, ταχύτερα, ομαλοτερα και με μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

 

Είναι θεμα επιλογής.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ custom έχω αλλά είμαι με το μέρος όσων λένε άργησε. Για να βάλεις custom έχεις αποδεχτεί ότι χάνεις εγγύηση. Οπότε δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι και τόσο ελεύθερη επιλογή. Όσο για την αναμονή δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα. Ίσως θέλουμε να έχουμε τα καλούδια της jb αλλά δεν μας έχει η htc με μια έκδοση με προβλήματα. Πριν μερικούς μήνες που πήραμε την 4.0.4 είμαστε υπέρ ευχαριστημένοι. Οπότε υπομονή για κάτι καλύτερο. :)

 

Τι να πούμε κι εμείς με branded συσκευή που ούτε custom jb δεν μπορούμε να βάλουμε. :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια για να στειλω αρχεια μεσω NFC χρειαζετε να περασω τον file expert??

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Μη τρελαινεστε ρε παιδες!!! Το κινητο φυσαει χωρις κανενα απολυτως προβλημα, μπαταρια καλη, γρηγορο, ομορφο οθοναρα, κτλ, κτλ, κτλ, κτλ, κτλ. Μην τους αγχωνετε!!! Αφηστε να το ξεψαχνισουν το θεμα και να ερθει η αναβαθμιση αλλα να ειναι σταθερη και να μη βγαζει προβληματα. Ετσι για την ιστορια, εχω ρωτησει επισημα την HTC αν μετα την αναβαθμιση θα γραφει video στα 30fps και μου απαντησε OXI. Θα συνεχισει να γραφει στα 24 fps.

Το αναφερω επειδη καπου πιο πισω αναφερθηκε οτι θα γραφει στα 30 frames.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Μη τρελαινεστε ρε παιδες!!! Το κινητο φυσαει χωρις κανενα απολυτως προβλημα, μπαταρια καλη, γρηγορο, ομορφο οθοναρα, κτλ, κτλ, κτλ, κτλ, κτλ. Μην τους αγχωνετε!!! Αφηστε να το ξεψαχνισουν το θεμα και να ερθει η αναβαθμιση αλλα να ειναι σταθερη και να μη βγαζει προβληματα. Ετσι για την ιστορια, εχω ρωτησει επισημα την HTC αν μετα την αναβαθμιση θα γραφει video στα 30fps και μου απαντησε OXI. Θα συνεχισει να γραφει στα 24 fps.

Το αναφερω επειδη καπου πιο πισω αναφερθηκε οτι θα γραφει στα 30 frames.

 

Καλά ουτε το ΟΝΕΧ+ δεν θα γράφει σε 30fps??

 

Ντροπή!

 

Λογικά το image chip το οποίο έχει η HTC δεν σηκώνει. δεν έχει να κάνει με τον tegra που είναι πολύ δυνατός.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλά ουτε το ΟΝΕΧ+ δεν θα γράφει σε 30fps??

 

Ντροπή!

 

Λογικά το image chip το οποίο έχει η HTC δεν σηκώνει. δεν έχει να κάνει με τον tegra που είναι πολύ δυνατός.

Από όσο θυμάμαι έχουν ακριβώς την ίδια κάμερα, οπότε σε ότι "γράφει" το ένα θα "γράφει" και το άλλο. Είχα διαβάσει πάντως ότι με την JB πλέον υποστήριζε 30fps.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι έχουν ακριβώς την ίδια κάμερα, οπότε σε ότι "γράφει" το ένα θα "γράφει" και το άλλο. Είχα διαβάσει πάντως ότι με την JB πλέον υποστήριζε 30fps.

 

Στο GSMarena λένε στο review :

The HTC One X packs an 8MP camera that does stills of up to 3264x2448 pixels and records 1080p video @ 30fps. There's an LED flash / video light too.

 

ενώ στα χαρακτιριστικά στην σελίδα του κινητού ( **w.gsmarena.com/htc_one_x+-4976.php ) για το ΟΝΕ Χ+ λέει :Video Yes, 1080p@28ps

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικά στο gsmarena λέει 24fps. Τέλος πάντων στα 24 γράφει και στο cinema ρε παιδιά. Το plus θα τραβάει στα 30fps.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως θα συνδέσω μέσω dlna το HOX με την 42'' Panasonic? Παιδεύομαι πόση ώρα με τις ρυθμίσεις της τηλεόρασης αλλά τζίφος. Μόνο στιγμιαία κάποια στιγμή εμφανίστηκε στο μενού του HOX, σαν αναλαμπή!!!

 

Υποτίθεται ότι το πρωτόκολλο dlna αφορά στην άμεση ασύρματη σύνδεση συμβατών συσκευών... Εκτός κι αν φταίει η ανικανότητά μου :(

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ custom έχω αλλά είμαι με το μέρος όσων λένε άργησε. Για να βάλεις custom έχεις αποδεχτεί ότι χάνεις εγγύηση. Οπότε δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι και τόσο ελεύθερη επιλογή. Όσο για την αναμονή δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα. Ίσως θέλουμε να έχουμε τα καλούδια της jb αλλά δεν μας έχει η htc με μια έκδοση με προβλήματα. Πριν μερικούς μήνες που πήραμε την 4.0.4 είμαστε υπέρ ευχαριστημένοι. Οπότε υπομονή για κάτι καλύτερο. :)

 

Τι να πούμε κι εμείς με branded συσκευή που ούτε custom jb δεν μπορούμε να βάλουμε. :p

 

 

+1 και απο μενα.

 

Πολυ σωστο οτι αργησε, αλλα τουλαχιστον ημαστε μ' ενα τηλεφωνο που λειτουργει υποδειγματικα. Τοσο υποδειγματικα που προσωπικα σκεφτομαι να τρεναρω την αναβαθμιση και μετα αφοτου βγει. Φοβαμε μην "παω για μαλλι και βγω κουρεμενος" τελικα.

Αντε μετα να περιμενεις αναβαθμιση (σιγα μη δωσει τριτη αναβαθμιση η htc), μ' ενα προβληματικο τηλεφωνο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω δηλαδή με ένα καλώδιο otg θα μπορούμε να περνάμε ταινίες πάνω από 4 gb ?

 

Μάλλον όχι αφου βλέπει μονο FAT32 partitions.

 

Αλλη απορία...

 

Τα καλωδιάκια micro USB OTG που βλέπω παντου λενε "καλωδιο μπλα μπλα...για Samsung S2, ή S3, ή άλλα μοντέλα. Πουθενα δεν ειδα να γραφει κάποιο για One X.

 

H χαζή ερώτηση ειναι, κάνουν όλα τα USB OTG (με micro USB) για όλα τα κινητα που υποστηρίζουν OTG???

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω δηλαδή με ένα καλώδιο otg θα μπορούμε να περνάμε ταινίες πάνω από 4 gb ?

 

Το file system στην ενσωματωμένη ή εσωτερική (όπως θέλεις αποκαλέσε τη) "SD" κάρτα είναι FAT32 απο το εργοστάσιο οπότε υπάρχει ο περιορισμός του μεγέθους των αρχείων < 4GB. Μόνο σε NTFS μπορείς να περνάς αρχεία > 4GB.

Αλλά δε γνωρίζω αν το Android μπορεί να διαβάσει NTFS partition.

Edited by niath7
Link to comment
Share on other sites

Το file system στην ενσωματωμένη ή εσωτερική (όπως θέλεις αποκαλέσε τη) "SD" κάρτα είναι FAT32 απο το εργοστάσιο οπότε υπάρχει ο περιορισμός του μεγέθους των αρχείων < 4GB. Μόνο σε NTFS μπορείς να περνάς αρχεία > 4GB.

Αλλά δε γνωρίζω αν το Android μπορεί να διαβάσει NTFS partition.

 

 

Το android δυστυχως δεν βλεπει ntfs. Καποια στιγμη, ειχε πιασει το ματι μου οτι καποιος (που αλλου) στο xda ειχε καταφερει να κανει mount ntfs αλλα ηταν αρκετα πολυπλοκο και ηθελε γνωσεις λινουξ, αφου επενεβενε στο κερνελ. Τωρα αν υπαρχει καποια ετοιμη ρομ που εχει τροποποιημενο κερνελ για να βλεπει ntfs δεν το γνωριζω, μιας και δεν ασχολουμε πλεον. Τα παρατησα απ' οταν εδωσα το desire s που ειχα. Εκεινο το ειχα πραγματικα σκισει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

kollatos αν θυμάμαι καλά δεν είχες πει ότι σε root μπορεί να διαβάσει ntfs και ότι είχες δοκιμάσει και ταινία hd;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

kollatos αν θυμάμαι καλά δεν είχες πει ότι σε root μπορεί να διαβάσει ntfs και ότι είχες δοκιμάσει και ταινία hd;

 

Root μπορει να ηταν. Με στοκ ρομ δεν θα ηταν σιγουρα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλά stock δεν ήταν. Αλλά αν με custom μπορείς είναι ένας ακόμα λόγος να έχουμε custom.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ας περιμενουμε τοτε να μας πει και ποια ηταν.

 

PS: Εγινε ενημερωση στο play store πριν λιγο και τωρα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα. Βγαζει σφαλμα ενημερωσης απο το διακομιστη. Τι στο καλο κανανε;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως θα συνδέσω μέσω dlna το HOX με την 42'' Panasonic? Παιδεύομαι πόση ώρα με τις ρυθμίσεις της τηλεόρασης αλλά τζίφος. Μόνο στιγμιαία κάποια στιγμή εμφανίστηκε στο μενού του HOX, σαν αναλαμπή!!!

 

Υποτίθεται ότι το πρωτόκολλο dlna αφορά στην άμεση ασύρματη σύνδεση συμβατών συσκευών... Εκτός κι αν φταίει η ανικανότητά μου :(

 

Πρέπει να έχεις συνδέσει την tv ασύρματα στο wifi που έχεις και το κινητό σου καθώς επίσης να έχεις τικάρει την επιλογή DLNA στις ρυθμίσεις wifi του κινητού σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...