Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

HTC One X, Sense 4.1 και τα μυαλά στα…Benchmarks!

 

 

http://www.goodbyte.gr/phones/htc-sense-4-1-leaks-at-xda-3344/

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

HTC One X, Sense 4.1 και τα μυαλά στα…Benchmarks!

 

 

http://www.goodbyte.gr/phones/htc-sense-4-1-leaks-at-xda-3344/

 

Αυτα Είναι πολυ ωραία νέα.το θέμα είναι ποτέ θα πάρουμε αυτό το update...γιατί εμένα με τρώει να το rootarw... :P

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Αυτα Είναι πολυ ωραία νέα.το θέμα είναι ποτέ θα πάρουμε αυτό το update...γιατί εμένα με τρώει να το rootarw... :P

 

18 Aυγουστου φημολογειται για την international. Καποιοι το εχουν παρει ηδη στο εξωτερικο με branded οποτε δεν θα αργησει.

Link to comment
Share on other sites

HTC One X, Sense 4.1 και τα μυαλά στα…Benchmarks!

 

 

http://www.goodbyte.gr/phones/htc-sense-4-1-leaks-at-xda-3344/

 

Ωραια τα λες ρε φιλαρακι αλλα εγω παρακαλαω εδω και πολυ καιρο καποιο καλο ανθρωπο απο

δω να με βοηθησει πως να τη βαλω,αλλα τιποτα κανεις δε μου λεει,αμα δεις και στη φωτο ειδη αυτη φοραω αλλα την

HTC One maXimus V2.0 αλλα δεν την ειχα βαλει εγω ετσι το πηρα το κινητο.παντως με τη 2 ειμαι πολυ ευχαριστημενος

κανενα κολλημα στα bench quandrant 5582 ειναι πολυ καλη φαντασου αυτη που εβγαλε τωρα πως θα πηγαινει

 

''Υ.Γ:αν καποιος μπορει ας μας πει πως να τη βαλουμε.ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα λες ρε φιλαρακι αλλα εγω παρακαλαω εδω και πολυ καιρο καποιο καλο ανθρωπο απο

δω να με βοηθησει πως να τη βαλω,αλλα τιποτα κανεις δε μου λεει,αμα δεις και στη φωτο ειδη αυτη φοραω αλλα την

HTC One maXimus V2.0 αλλα δεν την ειχα βαλει εγω ετσι το πηρα το κινητο.παντως με τη 2 ειμαι πολυ ευχαριστημενος

κανενα κολλημα στα bench quandrant 5582 ειναι πολυ καλη φαντασου αυτη που εβγαλε τωρα πως θα πηγαινει

 

''Υ.Γ:αν καποιος μπορει ας μας πει πως να τη βαλουμε.ευχαριστω προκαταβολικα

 

1.Κατεβάζεις την maximus 2.2 και την βάζεις στην κάρτα sd.

2.Κατεβάζεις επίσης Android_Fastboot KIT V2.2.zip

3.Ξεζιπάρεις το Android_Fastboot KIT V2.2.zip.Το κινητό να είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή.

4.Κλείνεις το κινητό και μπαίνεις στον bootloader (volume down + power button πατημένα).Εκεί θα σε βάλει σ ένα μενού όπου μετακινείσε πάνω κάτω με τα πλήκτρα έντασης.

5.Επέλεξε το fastboot και πάτα power button για να μπει μέσα.Μετά απ τα αρχεία που ξεζίπαρεες τρέχεις το flash boot.img (κάτι τέτοιο).

6.Αν δεις ότι έγινε επιτυχώς τότε απ το μενού στο κινητό σου πας πίσω και μετα αντί για fastboot διαλέγεις recovery

7.delete data/factory reset

8.Wipe partition cache

9.Advanced,wipe dalvik cache

10.Πας πίσω και διαλέγεις install zip from sd card και διαλέγεις το maximus 2.2

11.Μόλις τελειώσεις πάτάς reboot system και περιμένεις να ανοίξει το κινητό!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

1.Κατεβάζεις την maximus 2.2 και την βάζεις στην κάρτα sd.

2.Κατεβάζεις επίσης Android_Fastboot KIT V2.2.zip

3.Ξεζιπάρεις το Android_Fastboot KIT V2.2.zip.Το κινητό να είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή.

4.Κλείνεις το κινητό και μπαίνεις στον bootloader (volume down + power button πατημένα).Εκεί θα σε βάλει σ ένα μενού όπου μετακινείσε πάνω κάτω με τα πλήκτρα έντασης.

5.Επέλεξε το fastboot και πάτα power button για να μπει μέσα.Μετά απ τα αρχεία που ξεζίπαρεες τρέχεις το flash boot.img (κάτι τέτοιο).

6.Αν δεις ότι έγινε επιτυχώς τότε απ το μενού στο κινητό σου πας πίσω και μετα αντί για fastboot διαλέγεις recovery

7.delete data/factory reset

8.Wipe partition cache

9.Advanced,wipe dalvik cache

10.Πας πίσω και διαλέγεις install zip from sd card και διαλέγεις το maximus 2.2

11.Μόλις τελειώσεις πάτάς reboot system και περιμένεις να ανοίξει το κινητό!

 

φιλε μου να σε καλα σ ευχαριστω παρα πολυ.τι λες εσυ να τη δοκιμασω τη 2,2 η οχι

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.5 μέρες την έχω και δεν έχω δει το παραμικρό!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.5 μέρες την έχω και δεν έχω δει το παραμικρό!

 

και αλλη μια ερωτηση τελευταια,εκει που λες:

1.Μετά απ τα αρχεία που ξεζίπαρεες τρέχεις το flash boot.img το αρχειο

boot ειναι iso αρχειο πως το τρεχεις?σου παραθετω και μια φωτο τι εχει μεσα ο φακελος Android_Fastboot KIT V2.2.zip

 

2.και εκει που λες: Το κινητό να είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή.σε ποια επιλογη απο ολες στο σκληρο η μονο φορτιση η

στις αλλες?

 

και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή (αποθ.χώρος).Μεταφέρεις την maximus 2.2 στην κάρτα sd.

Κλείνεις εντελώς το κινητό.Κρατώντας πατημένο το volume down πατάς να ανοίξει.Θα δεις ότι θα σε βάλει στον bootloader.Εκει μεταξύ άλλων έχει μια επιλογή fastboot.Την επιλέγεις.Το κινητό να είναι με το καλώδιο συνδεδεμένο παρολαυτά.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή (αποθ.χώρος).Μεταφέρεις την maximus 2.2 στην κάρτα sd.

Κλείνεις εντελώς το κινητό.Κρατώντας πατημένο το volume down πατάς να ανοίξει.Θα δεις ότι θα σε βάλει στον bootloader.Εκει μεταξύ άλλων έχει μια επιλογή fastboot.Την επιλέγεις.Το κινητό να είναι με το καλώδιο συνδεδεμένο παρολαυτά.

 

το αρχειο boot ειναι iso αρχειο πως το τρεχεις?

Link to comment
Share on other sites

Με το κινητο σε fastboot mode και συνδεδεμένο στον υπολογιστή, θα τρέξεις απ τον φάκελο το αρχείο install boot.img

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ωραια , ευκολα , δεν εχει s-off , bootloader κλπ...γινονται αλλα απο το fastboot?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν εχει κανενας βαλει την 4.1.1 ωραια θα ηταν να εβαζε ενα video να δουμε και εμεις πως ειναι,, ευχαριστωωωωωω....
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν εχει κανενας βαλει την 4.1.1 ωραια θα ηταν να εβαζε ενα video να δουμε και εμεις πως ειναι,, ευχαριστωωωωωω....

 

Υπάρχει ένα θέμα στους xda developers.

www.to-kladeutiri.com
Link to comment
Share on other sites

Πιο καλα θα ηταν να υπάρχει ξεχωριστά κάποιος οδηγος, θα βοηθήσει αρκετό κόσμο!

Το εχουμε αναφερει αρκετες φορες αυτο, ειναι απαραιτητο να δημιουργηθει ο οδηγος αυτος. Θα προσπαθησω να συνενοηθω συντομα με καποια παιδια απο εδω μεσα ωστε να ανοιξουμε ενα νεο θεμα που να αφορα ρουτ και βελτιωσεις για το one-x.Θα βοηθηθει κοσμος απο αυτο και θα αποφευχθουν ασχημες καταστασεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το θεμα που ειχα με το μη μηδενισμο των στατιστικων της μπαταριας μετα απο reboot λυθηκε με ξετικαρισμα της γρηγορης εκκινησης. Δεν το ηξερα οτι παιζει ρολο. Επισης δημιουργει και θεματακια με την ανανεωση της λιστας των τραγουδιων στον stock player. Τουλαχιστον σε μενα οταν την ειχα τικαρισμενη δεν επαιρνε χαμπαρι ευκολα την προσθαφαιρεση κομματιων.
Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση της ραμ σε εσάς (στοκ unrooted) πως τα πάει παιδιά?

Δεν εννοώ πόση free/used έχετε, αλλά αν σας κολλάει όταν είναι σχεδόν πλήρης.

Στα ~150mb free έχω αρκετά glitches/spikes και πρέπει να κλείσω εφαρμογές για να ανασάνει.

Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση της ραμ σε εσάς (στοκ unrooted) πως τα πάει παιδιά?

Δεν εννοώ πόση free/used έχετε, αλλά αν σας κολλάει όταν είναι σχεδόν πλήρης.

Στα ~150mb free έχω αρκετά glitches/spikes και πρέπει να κλείσω εφαρμογές για να ανασάνει.

 

Μέχρη τα 200 που την έχω φτάσει δεν είχα ποτε κάποιο πρόβλημα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση της ραμ σε εσάς (στοκ unrooted) πως τα πάει παιδιά?

Δεν εννοώ πόση free/used έχετε, αλλά αν σας κολλάει όταν είναι σχεδόν πλήρης.

Στα ~150mb free έχω αρκετά glitches/spikes και πρέπει να κλείσω εφαρμογές για να ανασάνει.

 

Εγω δεν ειχα ποτε τετοια θεματα σε νορμαλ χρηση. Θα πρεπει να το προσπαθησεις κυριως με πολλα tab στον browser και εφαρμογες ενεργες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση της ραμ σε εσάς (στοκ unrooted) πως τα πάει παιδιά?

Δεν εννοώ πόση free/used έχετε, αλλά αν σας κολλάει όταν είναι σχεδόν πλήρης.

Στα ~150mb free έχω αρκετά glitches/spikes και πρέπει να κλείσω εφαρμογές για να ανασάνει.

 

Ούτε εγώ παρατήρησα ποτέ κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κλείνω τίποτε στο κινητό μιας και θέλω να είναι πάντα standby.

Θα κλείνω τα tabs στον browser σήμερα για να δω αν φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...