Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

TO CID ειναι HTC 304

 

Απο οτι είδα δεν έχει πάρει ακόμα την αναβάθμιση αυτή η παρτίδα . Γιατί δεν περνάς όμως την τελευταία έκδοση με RUU ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/08/25/y4ujegav.jpg

Και αν αναφέρεσαι σε μένα... Ναι το έχω ξεκλειδώσει. :-)

 

Θέλει την εργοστασιακή recovery τον δικό του kernel και κλείδωμα για να την πάρει... Γιατί όμως δεν δοκιμάζεις την Maxinushd 21.1.0 προκειμένου να μπαίνεις σε όλη αυτή την διαδικασία;; φυσικά εν αναμονή της ViperX 4.x

Edited by PoLiThS
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/08/25/y4ujegav.jpg

 

Θέλει την εργοστασιακή recovery τον δικό του kernel και κλείδωμα για να την πάρει... Γιατί όμως δεν δοκιμάζεις την Maxinushd 21.1.0 προκειμένου να μπαίνεις σε όλη αυτή την διαδικασία;; φυσικά εν αναμονή της ViperX 4.x

 

Δηλαδή τώρα που το ξεκλείδωσα δε θα πάρω την αναβάθμιση; :( Τι είναι αυτή η Maxinushd 21.1.0 ? Και τι είναι η ViperX?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα που το ξεκλείδωσα δε θα πάρω την αναβάθμιση; :( Τι είναι αυτή η Maxinushd 21.1.0 ? Και τι είναι η ViperX?

 

Είναι custom roms από γνωστούς developers στο xda . Μπορείς να περάσεις μια custom Rom αρκεί να πληρεις κάποιες προϋποθέσεις ( root ) . Και μην αγχώνεσαι δεν υπάρχει να μην πάρεις την αναβάθμιση .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω μονο root υπαρχει καποιος οδηγος.τρεχω το run bat και μου λεει adb is out of servise Edited by argi_7
Link to comment
Share on other sites

Μετα από ένα battery calibration και με την βοήθεια της εφαρμογής greenify αλλά και με battery saver κατάφερα να πετύχω αυτές τις ώρες αυτονομίας !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι είδα δεν έχει πάρει ακόμα την αναβάθμιση αυτή η παρτίδα . Γιατί δεν περνάς όμως την τελευταία έκδοση με RUU ?

τι ειναι το RUU? συγνωμη αν γινομαι κουραστικος

HTC ONE X :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω και εγώ λάθος είναι σαν μια στοκ ρομ που περνάς στο κινητό όταν θες να το γυρίσεις σε στοκ κατάσταση και γενικότερα θα έχεις κλειδωμένο κινητό και θα μπορείς να παίρνεις κανονικά τις αναβαθμίσεις από την HTC σαν να μην το έχεις πειράξει καθόλου .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες μου παρουσιάζει πρόβλημα το WIFI. Είμαι δίπλα στο ρουτερ και μου έχει 2-3 μπάρες σήμα από τις 4 και μερικές φορες δεν το βλέπει καθόλου.

Ξέρω το πρόβλημα που έβγαζαν κάποιες πρώτες παρτίδες (έχω σειριακό HT23xxx) αλλά το έχω πάνω απο ένα χρόνο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Νόμιζα ότι ήταν θέμα ρομ στην αρχή λόγο του ότι είχα παλιά έκδοση της viper (3.3 κατι). Έκανα αναβάθμιση στην τελευταία αλλά τίποτα.

Αν θυμάμαι καλά στα μοντέλα τα οποία είχαν πρόβλημα αν πίεζες το πάνω μερος λίγο επανερχότανε το σήμα, κάτι που σε μένα δεν συμβαίνει.

Υπάρχει περίπτωση να είναι το γνωστό θέμα του wifi να το ανοίξω να το φtιάξω η τσάμπα ο κόπος και πρέπει να το στείλω αρβατο (και να περιμένω κανένα μήνα γιατί δεν είναι από ελλάδα)...

 

Υ.Γ.Τελικά είναι το γνωστό πρόβλημα. Το πίεσα στο πλάι και βρήκε αμέσως δίκτυα (νομιζα ότι έπρεπε να πιέσεις στο πάνω μέρος).

Θα ψάξω να βρω κανένα βιντεάκι και θα το επιχειρήσω...

Edited by leou
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφέρεται, αναφέρω πως 15 μερες τωρα με την Maximus 21 (και update σε 21.1) το κινητο παιζει περίφημα χωρις κανενα πρόβλημα. Ειναι σαν να πηρα καινουργια συσκευή.

 

P.S. Εν αναμονη της Viper 4.x.x βεβαιως-βεβαίως :)

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες μου παρουσιάζει πρόβλημα το WIFI. Είμαι δίπλα στο ρουτερ και μου έχει 2-3 μπάρες σήμα από τις 4 και μερικές φορες δεν το βλέπει καθόλου.

Ξέρω το πρόβλημα που έβγαζαν κάποιες πρώτες παρτίδες (έχω σειριακό HT23xxx) αλλά το έχω πάνω απο ένα χρόνο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Νόμιζα ότι ήταν θέμα ρομ στην αρχή λόγο του ότι είχα παλιά έκδοση της viper (3.3 κατι). Έκανα αναβάθμιση στην τελευταία αλλά τίποτα.

Αν θυμάμαι καλά στα μοντέλα τα οποία είχαν πρόβλημα αν πίεζες το πάνω μερος λίγο επανερχότανε το σήμα, κάτι που σε μένα δεν συμβαίνει.

Υπάρχει περίπτωση να είναι το γνωστό θέμα του wifi να το ανοίξω να το φtιάξω η τσάμπα ο κόπος και πρέπει να το στείλω αρβατο (και να περιμένω κανένα μήνα γιατί δεν είναι από ελλάδα)...

 

Υ.Γ.Τελικά είναι το γνωστό πρόβλημα. Το πίεσα στο πλάι και βρήκε αμέσως δίκτυα (νομιζα ότι έπρεπε να πιέσεις στο πάνω μέρος).

Θα ψάξω να βρω κανένα βιντεάκι και θα το επιχειρήσω...

 

Το ίδιο θέμα με ιδια ρομ έχω και εγώ εδώ και κάποιες μέρες.. Μου φαίνεται θα επιχειρήσω να το ανοίξω μπας και στρώσει... Γενικά έχω πιάσει σε μαγαζί που το ρουτερ ήταν πολύ μακριά και της προάλλες δεν επιανα σημα στο 1μετρο από το ρουτερ...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα του ανοίγματος, ειχα ενα πρόβλημα. Βλεπω στα βιντεάκια στο ιντερνετ πως οταν ξεκουμπωσεις το πισω καπακι απο την οθονη-πλακετα, βγαινει συρταρωτη, μη εχοντας κατι που να τα συνδεει μεταξυ τους.

 

Οταν επιχείρησα να το ανοιξω, προς εκπληξη μου ειδα πως η πλακετα που ειναι πισω απο την οθονη, συνδεεται με το πισω καπακι με μια καλωδιοταινια, και αν επιχειρουσα να τραβηξω περαιτερω, θα κοβοταν. Με λιγα λογια, τον τροπο που βλεπω στο youtube να ανοιγουν ολοι το HOX, εγω δεν μπορω να τον κανω. Τι στο καλο συμβαινει;;;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Κι εγω εχω ελληνικη συσκευη αλλα δεν εχω λαβει ειδοποιηση

Κανω και check αλλα τπτ... :(

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Με ενα γρήγορο ψάξιμο που έκανα μετα την αναβάθμιση. Το τηλέφωνο μου φαίνεται αισθητά πιο γρήγορο. Δεν κολλάει πουθενά. Προσωπικά το νεο sense δεν μου άρεσε. Επίσης βλέπω οτι δεν υπάρχει στην κάμερα η επιλογή για photosphere. Κρίμα και την περίμενα.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση. Θελει τον χρονο του για να το συνηθισεις. Δεν μου αρεσει που δεν ειναι πολυ παραμετροποιησιμα τα tiles του sense.

 

Δεν μπορεις να βαλεις δικες σου εφαρμογες στα tiles οντως η εγω δεν το βλεπω ? Στην oυσια δηλαδη βαζεις μονο facebook, twitter κτλ, ημερολογιο και τις προκαθορισμενες πηγες που εχει η HTC?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...