Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω απλα θα τους πω οτι το ανοιγω και η οθονη κανει τα δικα της, χωρις να αναφερθω σε ενοπχοποιητικες για μενα λεπτομεριες;;;
Ε,δε βαζουμε τα δαχτυλα να βγαλουμε τα ματια μας!! :p :lol: θα τους πεις δυο λογια για να παρουν ιδεα περι τινος προκειται γιατι στελνουν κι αυτοι χαρτι στην arvato με μια γενικη περιγραφη (εσυ θα πεις,χαλασε ξαφνικα η οθονη και μου κανει αυτα τα κουλα).Απο εκει και περα,θα σου πουν οτι στελνουν κουριερ να το παραλαβει.Εσυ,θα βαλεις μεσα αντιγραφο της αποδειξης αγορας και μια επιστολη που θα περιγραφεις το προβλημα σου για να ξερουν τα σαινια στην arvato τι να ψαξουν.Το συσκευαζεις (οχι στο δικο του κουτι,κανονας!!) δεν γραφεις τιποτα επανω κι ερχεται το κουριερ και το παιρνει.θα εχουν αυτοι χαρτι με αποστολεα και παραληπτη,θα τους εχει δωσει ηδη στοιχεια η htc (και μην ξεχασεις να παρεις την αποδειξη απο το κουριερ)

Να σου πω,δεν βαζεις το κινητο,σβηστο,σε σχετικα ζεστο μερος μπας και στρωσει? Εχει πιει ολο το βοσπορο αυτο τωρα,μπας και στεγνωσει εσωτερικα και στρωσει

 

δηλαδη πρεπει να κανουμε επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις?αυτος ειναι ο σωστος τροπος?δε ξερω απο android γιαυτο ρωταω
Σωστα Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω πότε ακριβώς κατασκευάστηκε η συσκευή??

 

Από αναβάθμιση τίποτα ακόμα,άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω πότε ακριβώς κατασκευάστηκε η συσκευή??

 

Από αναβάθμιση τίποτα ακόμα,άντε να δούμε...

 

Σε όλα τα htc το serial number ξεκινάει από HT ή SH αυτά δηλώνουν την πόλη παραγωγής..

ΗΤ: Taiwan

SH: Shenzen

 

Το επόμενο ψηφίο δηλώνει το έτος κατακευής πχ για το 2012 είναι 2, στην συνέχεια έχουμε τον μήνα και την ημέρα σε δεκαεξαδικό σύστημα αν δεν κάνω λάθος.

Άρα ένα serial όπως πχ. HT23XW130980 σημαίνει ότι βγήκε από το εργοστάσιο της Taiwan 29 Μαρτίου του 2012..

Παρομοίως τσεκάρουμε και κάθε άλλο serial number..

 

Δες και τα παρακάτω:

 

Hi all,

 

Here's some news for you, whether you be interested or not!

 

HTC are changing their Serial Number format from the classic HT[year][week] to something a bit more... exact.

 

The new format will read similar to HT[year][month][day]. I presume that they wish to be this precise for warranty purposes.

 

The month format shall be between 1 - 12, but the day format will take a slightly different shape.

 

Days will go from 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, A, B, C, D, E, F, G, H, J, K, L, M, N, P, R, S, T, V, W, X, Y, Z. Day Z represents day 31.1

 

HTYMDAABBBBB

HT = Vendor HTC
Y = Year (9 = 2009)
M = Month (hex 1...C = 1 - 12 months)
D = Day (hex 1...9A..Z = 1 - 31 days)
YY = Part Code
ZZZZZ : Identification Number (decimal)

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια νεα απο.. Football via Twitter:

μεχρι παρασκευη λεει θα ερθει η 4.1

και εχει και την τελικη ο Football..

/status/273528262460850177/photo/1
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πρεπει να κανουμε επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις?αυτος ειναι ο σωστος τροπος?δε ξερω απο android γιαυτο ρωταω

πριν η' μετα το update???:confused:

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα htc το serial number ξεκινάει από HT ή SH αυτά δηλώνουν την πόλη παραγωγής..

ΗΤ: Taiwan

SH: Shenzen

 

Το επόμενο ψηφίο δηλώνει το έτος κατακευής πχ για το 2012 είναι 2, στην συνέχεια έχουμε τον μήνα και την ημέρα σε δεκαεξαδικό σύστημα αν δεν κάνω λάθος.

Άρα ένα serial όπως πχ. HT23XW130980 σημαίνει ότι βγήκε από το εργοστάσιο της Taiwan 29 Μαρτίου του 2012..

Παρομοίως τσεκάρουμε και κάθε άλλο serial number..

 

Δες και τα παρακάτω:

 

 

 

HTYMDAABBBBB

HT = Vendor HTC
Y = Year (9 = 2009)
M = Month (hex 1...C = 1 - 12 months)
D = Day (hex 1...9A..Z = 1 - 31 days)
YY = Part Code
ZZZZZ : Identification Number (decimal)

 

 

Το δικό μου ΟΝΕ Χ+ ξεκινάει με FA... το serial N. μου είναι FA2B6W102720. Πως να καταλάβω που κατασκευάστηκε και πότε;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα έκανα και πριν και μετά. Νομίζω όμως, ότι το must είναι το μετά την αναβάθμιση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αν ήταν τόσο απαραίτητο το format στα τηλέφωνα μας, θα το έλεγαν οι εταιρίες ...

πιστεύω δεν υπάρχει λόγος επαναφοράς του τηλεφώνου πρίν ή μετα την αναβάθμιση, εκτώς και αν παρουσιάσει προβλήματα.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ΟΝΕ Χ+ ξεκινάει με FA... το serial N. μου είναι FA2B6W102720. Πως να καταλάβω που κατασκευάστηκε και πότε;

 

Το πού δεν ξέρω να στο πω το πότε όμως είναι εύκολο ;)

Είναι 6/11/2012! Φρεσκότατο :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποιο προγραμμα, οπως το SEUS στα sonyericsson, που να σβηνει τη προηγουμενη ρομ και να περνα την επομενη;;;

Αν οχι τοτε δηλαδη κανουμε ΠΡΩΤΑ factory reset και μετα εγκαθιστουμε την jb;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποιο προγραμμα, οπως το SEUS στα sonyericsson, που να σβηνει τη προηγουμενη ρομ και να περνα την επομενη;;;

Αν οχι τοτε δηλαδη κανουμε ΠΡΩΤΑ factory reset και μετα εγκαθιστουμε την jb;;;

Περνας το update οπως εισαι και οταν ανοιξει το κινητο κανονικα,κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Σε αλλαγες εκδοσης λειτουργικου,εχει αποδειχθει οτι το φορματ ειναι must ;) Το σημαντικο ειναι να γινει μετα την εγκατασταση Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Θα υπάρχει πρόβλημα αν πάρω backup τα sms και μετα την αναβάθμιση σε jelly τα κάνω restore; Θα υπάρχει θέμα συμβατότητας;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Θα υπάρχει πρόβλημα αν πάρω backup τα sms και μετα την αναβάθμιση σε jelly τα κάνω restore; Θα υπάρχει θέμα συμβατότητας;

Δεν θα εχεις κανενα θεμα, μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

ειχα στειλει το κινητο για επισκευη καθώς ειχα θεματα με το wifi αλλα δεν αλλαξε κάτι. περασαν μονο τη rom απο την αρχη,

στις σηεμριωσεις λένε πως έκαναν έλεγχο του internet για 5 συνεχόμενες ώρςε και δεν βρεθηκα καποιο προβλημα. τωρα αναγκαστικα θα αναμενω την official να δω αν το προβλημα θα λυθει.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα

Ας μου πει καποιος αν θα κανω σωστα τις παρακατω κινησεις.

Οταν μου ερθει η αναβαθμηση θα με ρωτησει αν θα κανω εγκατασταση. θα του πω οχι ωστε να παρω backup και να κανω επαναφορα εργοστασιακων συθμισεων. Μετα θα παω ρυθμισεις/πληροφοριες/ενημερωσεις λογισμικου/ελεγχος τωρα και θα μου πει οτι υπαρχει ενημερωση. Την εγκαθιστω και κανω παλι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (δεν πιστευω να με γυρισει στην προηγουμενη?) και στηνω το τηλεφωνο.

Σωστα???

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα

Ας μου πει καποιος αν θα κανω σωστα τις παρακατω κινησεις.

Οταν μου ερθει η αναβαθμηση θα με ρωτησει αν θα κανω εγκατασταση. θα του πω οχι ωστε να παρω backup και να κανω επαναφορα εργοστασιακων συθμισεων. Μετα θα παω ρυθμισεις/πληροφοριες/ενημερωσεις λογισμικου/ελεγχος τωρα και θα μου πει οτι υπαρχει ενημερωση. Την εγκαθιστω και κανω παλι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (δεν πιστευω να με γυρισει στην προηγουμενη?) και στηνω το τηλεφωνο.

Σωστα???

Οταν θα σου βγαλει μυνημα για αναβαθμιση παρε τα backup σου και επελεξε Ναι.Την εγκαθιστας και κανεις μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Να εχεις αρκετη μπαταρια και να μην ειναι συνδεδεμενο στο φορτιστη
Link to comment
Share on other sites

αν το κανω δε θα μπορω να αναβαθμησω?

 

Δεν νομιζω οτι παιζει ρολο το ρουτ στην αναβαθμιση. Τα δικαιωματα που εχεις πανω στην συσκευη ρυθμιζει. Απλα μετα την σναβαθμιση θα πρεπει να ξαναρουταρεις. Μονο ρουτ, οχι ξεκλειδωματα και σχετικα. Αυτα μια φορα τα κανεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό 10 μέρες τώρα και όλα δουλεύουν ρολόι. Δεν έχει ούτε κιτρινίλες, ούτε restarts, ούτε πρόβλημα στο WiFi ούτε τίποτα. Διαβάζοντας παλαιότερα posts είδα για κάτι κυματισμούς της οθόνης αν τη πιέσεις στο πλάι. Ε λοιπόν αυτό το κάνει και σε μένα. ΜΟΝΟ αυτό όμως κάνει σε μέτρια και άνω πίεση. Πήρα στην HTC και είπε ότι δεν ειναι πρόβλημα της συσκευής και να μην ανησυχώ. Εσείς τι λέτε; Αξίζει να το στείλω για αντικατάσταση;;;; Ειναι όντως πρόβλημα;;;;

Serial number sh26.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...