Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αγόρασα κι γω!!!!!!!!!

Μια ερώτηση. Ένας φίλος μου θέλει να κάνει αναβάθμιση από τη vodafone. Η ερώτηση είναι το HOX είναι branded από τη Vodafone ή είναι καθαρό σαν να το παίρνεις (όπως εγώ) μεμονωμένα από μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το serial numbers με τα μη τόσο προβληματικά σε θέματα οθόνης one x είναι μετά από HT25?Έχουν υπάρξει κι αλλά κρούσματα μετά από αυτό το serial?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα δεν εχει ξανακουστει κατι για τις οθονες απο τοτε. Δεν εχει παραπονεθει καποιος. Πιστευω οτι ηταν καποια πρωτα προβληματικα κομματια και τιποτα περισσοτερο. Μην σκαλωνεις στα serial. Το δικο μου απο εκεινα ειναι και δεν εχει κανενα προβλημα. Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το παλικάρι έχει dev-device και στεναχωριέται.??

 

Τι άλλο θα ακούσω..

 

Τι εννοείς δεν κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι γω!!!!!!!!!

Μια ερώτηση. Ένας φίλος μου θέλει να κάνει αναβάθμιση από τη vodafone. Η ερώτηση είναι το HOX είναι branded από τη Vodafone ή είναι καθαρό σαν να το παίρνεις (όπως εγώ) μεμονωμένα από μαγαζί;

Καλοριζικο :) μακρια απο voda,ειναι branded αυτα που πουλαει.Απ οτι ξερω τις αναβαθμισεις της voda μπορεις να τις παρεις κι απο το πλαισιο,πιθανον εκει να εχουν unbranded

 

edit @makis3519 μπες στο playstore εδω και κατεβασε το cid getter,τρεξτο και πες μας τι γραφει πανω πανω με τα κοκκινα γραμματα

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Να μας δείξει πρώτα το hboot μενού και όχι το apx mode.

 

Έχετε δεί πολλά ONE-X σε apx mode.??

 

Δε νομίζω αυτό που έδειξε να ήταν το hboot..

Απ' ότι ξέρω στο apx δεν ανάβει η οθόνη της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

edit @makis3519 μπες στο playstore εδω και κατεβασε το cid getter,τρεξτο και πες μας τι γραφει πανω πανω με τα κοκκινα γραμματα

 

Βγάζει μια οθόνη γεμάτη αλλά πουθενά κοκκινα γράμματα

Στο quadrant standard βγάζει τη φώτο

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει μια οθόνη γεμάτη αλλά πουθενά κοκκινα γράμματα

Στο quadrant standard βγάζει τη φώτο

Τι να σου πω ρε Μακη,τετοια πραγματα δεν εχω ξαναδει...

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

edit @makis3519 μπες στο playstore εδω και κατεβασε το cid getter,τρεξτο και πες μας τι γραφει πανω πανω με τα κοκκινα γραμματα

 

Βγάζει μια οθόνη γεμάτη αλλά πουθενά κοκκινα γράμματα

Στο quadrant standard βγάζει τη φώτο

 

ψαξε σε ολη αυτη τη λιστα την εντολη:[ro.cwkey]:

και πες την γραφη διπλα σ αυτην την εντολη

Link to comment
Share on other sites

Και άλλες εδώ

Επίσης φυσικά δεν τραβάει φωτογραφίες ταύτοχρονα με το βίντεο δεν δέχεται αρκετές Ελληνικές εφαρμογές απο το market δεν το αναγνωρίζει το htc sync και πολλά άλλα

Edited by makis3519
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει μια οθόνη γεμάτη αλλά πουθενά κοκκινα γράμματα

Στο quadrant standard βγάζει τη φώτο

 

ψαξε σε ολη αυτη τη λιστα την εντολη:[ro.cwkey]:

και πες την γραφη διπλα σ αυτην την εντολη

 

Δεν μπορώ να τη βρώ πουθενά αυτή την εντολή ή όχι όπως το γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

ψαξε σε ολη αυτη τη λιστα την εντολη:[ro.cwkey]:

και πες την γραφη διπλα σ αυτην την εντολη

 

Σε εμένα πάντως,βγάζει [HTC_ _ 001]και στο CID πάνω πάνω με κόκκινα,βγάζει [HTC_ _304]

Για ποιά χώρα προορίζεται,ξέρουμε??

Link to comment
Share on other sites

Και άλλες εδώ

Επίσης φυσικά δεν τραβάει φωτογραφίες ταύτοχρονα με το βίντεο δεν δέχεται αρκετές Ελληνικές εφαρμογές απο το market δεν το αναγνωρίζει το htc sync και πολλά άλλα

 

Αρκετά περίεργα όλα αυτά.. Το κουτί του πως είναι? Επίσης μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο αύριο το πρωί στην htc να τους δώσεις το imei και να σου πουν σίγουρα τι τρέχει με τη συσκευή σου. Βασικά όλα όσα δείχνεις στις φώτο μπορούν να χακαριστούν και να λέει ότι θέλουμε αλλά το περίεργο είναι η οθόνη που σου έβγαλε όταν το άναψες με κρατημένο το volume down που σου είπα.. Έπρεπε να δείχνει κάτι τέτοιο..

http://moghtader.net/mohammad/files/uploads/s-off-hboot_HOX.JPG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πως βγενει αυτο με το cid; Θελω να πω, υπαρχει καποιος πινακας με τα cid και σε ποια χωρα αντιστοιχουν; Αν ναι, δεν μπορει καποιος να τον αναρτησει εδω, ωστε να μην εχουμε συνεχως ερωτηματα του στιλ " το cid μου ειναι αυτο, για ποια χωρα ειναι;".

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πως βγενει αυτο με το cid; Θελω να πω, υπαρχει καποιος πινακας με τα cid και σε ποια χωρα αντιστοιχουν; Αν ναι, δεν μπορει καποιος να τον αναρτησει εδω, ωστε να μην εχουμε συνεχως ερωτηματα του στιλ " το cid μου ειναι αυτο, για ποια χωρα ειναι;".

 

Μια απλή αναζήτηση στο google θα σου έδινε την απάντηση κι εσένα και όλους όσους ρωτάνε. Αλλά...

Ορίστε λοιπόν ο πίνακας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή dev που αναφέρθηκε τι είναι; Γενικότερα ότι και να είναι η συσκευή δεν υπάρχει τρόπος να την φέρει στην κατάσταση που είναι και οι άλλες συσκευές; Και πως γίνεται να λέει 4.1.5; Μήπως υπάρχει κάποια παρτίδα σαν beta που παίρνει νωρίτερα updates για τεστ;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή dev που αναφέρθηκε τι είναι; Γενικότερα ότι και να είναι η συσκευή δεν υπάρχει τρόπος να την φέρει στην κατάσταση που είναι και οι άλλες συσκευές; Και πως γίνεται να λέει 4.1.5; Μήπως υπάρχει κάποια παρτίδα σαν beta που παίρνει νωρίτερα updates για τεστ;

 

O τύπος στο βιντεο εχει επίσης συσκευή που δείχνει 4.1.5, με αρκετα μενου διαφορετικα απο τα επίσημα. Κατι δεν μ αρεσει...

 

 

Εχουν αναφερθει κλώνοι στο XDA. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1848810

 

 

 

P.S. το HOX μου με OrDroid 8.2.0 ΠΕΤΑΕΙ!

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Ότι η συσκευή είναι για Ελλάδα αφού μόνο με αυτό το cid το ONE-X έχει Ελληνικά by default.

 

Στο ONE-X δεν έβαλαν το ελληνικό cid HTC__N34 αλλά προτίμησαν το HTC_304 που έχει και ελληνικά & ισπανικά.

 

2 σε 1 νοικοκυρεμένα.

Link to comment
Share on other sites

O τύπος στο βιντεο εχει επίσης συσκευή που δείχνει 4.1.5, με αρκετα μενου διαφορετικα απο τα επίσημα. Κατι δεν μ αρεσει...

 

 

Εχουν αναφερθει κλώνοι στο XDA. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1848810

 

 

 

P.S. το HOX μου με OrDroid 8.2.0 ΠΕΤΑΕΙ!

Έχεις δίκιο. Αρκετές διαφορές φαίνονται σε κάποια σημεία σαν να είναι custom rom. Αλλά κλώνος; Δηλαδή να μην έχει παραχθεί από htc και τα χαρακτηριστικά που γράφει είναι ψεύτικα; Χλομό πάντως τον Ιούνιο που λέει ότι ανέβηκε το βίντεο να υπήρχε 4.1.5

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αν πειράξεις το build.prop μπορείς να κάνεις το κινητό να δείχνει ότι build θέλεις εσύ.

 

Γι' αυτό ακριβώς κι επιμένω πως είναι κλώνος. Άσε που αν παρατηρησετε τις φώτο θα το καταλάβετε κι εσείς, πχ στην πρώτη φώτο του quadrant λέει

ID: IMM76D (που είναι ο κωδικός του ICS 4.0.4)

Product, Board, Fingerprint: tinno75_ics (στο original είναι endeavouru)

Cores: 1 (φαντάζομαι όλοι ξέρουμε πόσοι είναι κανονικά)

 

Δυστυχώς το κινητάκι είναι κλώνος, από τους πολύ καλούς μάλιστα. Μακάρι ο φίλος να πάρει πίσω τα χρήματά του και πολύ προσοχή όταν αγοράζουμε από το διαδίκτυο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για το φίλο μας kollatos αλλά έχεις απόλυτο δίκιο.!!

 

Δεν είχα δει τις υπόλοιπες φωτογραφίες που ανέβασε στη συνέχεια..

 

Θα πρέπει να τον κυνηγήσει νομικά γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να βγάλει άκρη.

Edited by avensakias
Link to comment
Share on other sites

Είναι κλώνος με ονομασία HDC ONE X και κοστίζει 199$ !!!!! δείτε το εδώ http://android-sale.com/hdc-one-x-android-phone.html

Ο τύπος αν όντος το έχει πουλήσει όσο κάνει το γνήσιο HTC one X μεταχειρισμένο χρειάζεται τρελή καταγγελία .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...