Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mεχρι να βγει κανονικο S-off η συσκευη αποτελει για πολλους μεγαλο μειονεκτημα, αυτη η πολιτικη της htc ναι - μεν, μπορει κτλ. για το θεμα της εγγυησης και ξεκλειδωματος του κινητου ειναι πισωγυρισμα. Οταν βγει, εγω θα το τιμησω παλι το κινητο, μου αρεσει περισσοτερο απο το s3.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα μια ακόμα θήκη που είχα παραγγείλει. Πρόκειται για την Nillkin η οποία είναι παρα πολυ καλη σε ποιότητα. Μπορω να πω η καλύτερη στο είδος της.

http://img705.imageshack.us/img705/1451/1336499448503.jpg

http://img525.imageshack.us/img525/1575/1336499339178.jpg

 

Έχει καλο πιασιμο ώστε να μην γλάστρα. Διαθέτει και screen protector άριστης ποιότητας.

Όμως: πιστεύω ότι οι θήκες αυτές προσφέρουν μικρή προστασία αφου αφήνουν εκτεθημένες την πάνω και κάτω πλευρα αλλα και την οθόνη επειδη τελειώνουν στο ίδιο επίπεδο με αυτη και σε περίπτωση πτώσης δεν θα την εμποδίσουν να έρθει σ επαφή με το έδαφος.

 

Οι screen protectors όπως έχω ξαναπει δεν καλύπτουν όλη την οθόνη λόγο της καμπλυλωτητας της στις άκρες που δεν τους επιτρέπει να εφαρμόσουν σωστα. Οπότε δεν βάζω. Δείτε στην φωτο το κενό που αφήνουν γύρω γύρω.

http://img137.imageshack.us/img137/4231/1336499513444.jpg

 

Γενικα προτιμώ την Jel διαφανη θήκη μου που και καλύτερη προστασία προσφέρει, αλλα δεν κρύβει την ομορφιά της συσκευής.

http://img821.imageshack.us/img821/8947/1336499583783.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τη nillkin ποσο την πηρες?Εγω 6.5 ευρω αν δεν κανω λαθος...Απλα δεν μου ηρθε ακομα...

 

Δεν το φοβασαι χωρις screen protector?Εγω παντως εβαλα και ας μην πιανει ολη την οθονη απο ακρη σε ακρη τι να κανω...Μπρος στις χαρακιες τι ειναι τα καλη :P

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οι screen protectors όπως έχω ξαναπει δεν καλύπτουν όλη την οθόνη λόγο της καμπλυλωτητας της στις άκρες που δεν τους επιτρέπει να εφαρμόσουν σωστα. Οπότε δεν βάζω. Δείτε στην φωτο το κενό που αφήνουν γύρω γύρω.

http://img137.imageshack.us/img137/4231/1336499513444.jpg

 

'Έχω την εντύπωση ότι το screen protectors της ZAGG δεν αφήνει κενά, το έχει δοκιμάσει κανείς?

Εγω, σκέφτομαι, όταν το πάρω,να βάλω το body coverage της zagg και μια τέτοια θήκη για δύσκολες κατάστασης, τη λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα προτιμώ την Jel διαφανη θήκη μου που και καλύτερη προστασία προσφέρει, αλλα δεν κρύβει την ομορφιά της συσκευής.

http://img821.imageshack.us/img821/8947/1336499583783.jpg

 

Μπορουμε να εχουμε ενα link απο που την αγορασες αυτη.

Thanks

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να εχουμε ενα link απο που την αγορασες αυτη.

Thanks

 

http://www.mobilecenter.gr/. Θα την ψάξεις σαν Θήκη Σιλικόνης για HTC One X Transparent.

 

 

Το SGSii το είχα επίσης χωρίς screen protector. Ανάλογα με το τι δουλειά κάνεις αν το προσεχεις και έχεις μια θήκη σαν αυτη την jel η ένα patch δεν κάνει γρατζουνιες.

Εγω χρησιμοποιω κυρίως το patch.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ενα petition για το ξεκλειδωμα του bootloader. βεβαια αφορα αυτα που αγοραστηκαν απο ΑΤ&Τ αλλα απο το τιποτα...

https://www.change.org/petitions/at-t-htc-let-us-unlock-the-htc-one-x-bootloader

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ενα petition για το ξεκλειδωμα του bootloader.

 

Μα ο bootloader των ευρωπαϊκών συσκευών ξεκλειδώνει μέσω htcdev.com. Ποιος ο λόγος για το petition;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρωνω αυτες τις δυο:

 

1. http://www.mobilefun.co.uk/case-mate-barely-there-for-htc-one-x-black-p34573.htm

2. http://www.mobilefun.co.uk/case-mate-tough-case-for-htc-one-x-p34569.htm

 

Την δευτερη την ειχα στο SGS II μου και ηταν τελεια.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρωνω αυτες τις δυο:

 

1. http://www.mobilefun.co.uk/case-mate-barely-there-for-htc-one-x-black-p34573.htm

2. http://www.mobilefun.co.uk/case-mate-tough-case-for-htc-one-x-p34569.htm

 

Την δευτερη την ειχα στο SGS II μου και ηταν τελεια.

 

Την δευτερη (Tough Case) φοραω και εγω τωρα. Ειναι η καλυτερη απο αποψη προστασιας αλλα επειδη εχω το ασπρο και η θηκη ειναι μαυρη, το χρωμα του κινητου δεν φαινεται.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ηθελα να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο το οτι αργει πολυ, δειχνοντας την ενδειξη "loading", για να επιστρεψει στην home screen. Σε μενα αργει παρα πολυ 5-6 δευτερολεπτα και χωρις να τρεχει τιποτα αλλο ταυτοχρονα. Ειμαι με την 1.28. Καθε επισημανση καλοδεχουμενη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ηθελα να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο το οτι αργει πολυ, δειχνοντας την ενδειξη "loading", για να επιστρεψει στην home screen. Σε μενα αργει παρα πολυ 5-6 δευτερολεπτα και χωρις να τρεχει τιποτα αλλο ταυτοχρονα. Ειμαι με την 1.28. Καθε επισημανση καλοδεχουμενη.

 

καθε φορα που γυρνας στην home screen συμβαινει αυτο?εμενα εαν εχει τυχει ειναι κανα 2 φορες μετα απο τρελη πιεση!

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που γυρνας στην home screen συμβαινει αυτο?εμενα εαν εχει τυχει ειναι κανα 2 φορες μετα απο τρελη πιεση!

 

Σε μενα συμβαινει μονο οταν αλλαζω skin, theme ή wallpaper.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα την αντικατάσταση από την συσκευή που είχα στείλει πριν από σχεδόν 10 μέρες...

Μου ήρθε μια χρησιμοποιημένη συσκευή (υπάρχουν καθαρά γδαρσίματα στο πάνω αριστερό μέρος - τα αισθάνεσαι με το χέρι) καθώς και γρατζουνιες στη θήκη που μπαίνει η SIM.

Εχω ζητήσει τα χρήματα μου πίσω. Προσοχή σε όσους παραλαμβάνουν συσκευές απο αντικατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που γυρνας στην home screen συμβαινει αυτο?εμενα εαν εχει τυχει ειναι κανα 2 φορες μετα απο τρελη πιεση!

 

Ναι καθε φορα ακομη και μετα απο reboot, εβγαλα και το widget του καιρου και αφησα απλο ρολοι. Γιατι ετσι? Το sense μηπως ειναι?

Μου εχει βγαλει ηδη το update για την 1.29 και απλα περιμενω να φορτησει για να την εγκαταστησω.

Edited by N3M3SYS
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα συμβαινει μονο οταν αλλαζω skin, theme ή wallpaper.

 

Ναι καθε φορα ακομη και μετα απο reboot, εβγαλα και το widget του καιρου και αφησα απλο ρολοι. Γιατι ετσι? Το sense μηπως ειναι?

Μου εχει βγαλει ηδη το update για την 1.29 και απλα περιμενω να φορτησει για να την εγκαταστησω.

 

Η συπεριφορα της δικης μου συσκευης ειναι οπως αυτη που περιγραφει ο megatron. H οποια ειναι και φυσιολογικη αφου μετα απο αλλαγη skin η wallpaper, πραγματοποιηται επανεκινηση του sense.

Αυτο που αναφερει ο Ν3Μ3SYS ειναι καθαρα προβλημα που μπορει να προερχεται απο πολλες αιτιες. Το πιθανοτερο απο config καποια εφαρμογης.

Να αφαιρεσεις τις εφαρμογες που περασες τελευταια και οσες αλλες επιφοβες εχεις. Αν δεν αλλαξει κατι τοτε μονο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ελεγχος πριν περασεις ξανα τις εφαρμογες σου. Αν παρολα αυτα συνεχιστει τοτε το πας στο service.

 

@@geovass Τελικα η HTC ενω καταφερε να κανει μια πολυ καλη συσκευη θα την χαραμισει εξ αιτιας ολων αυτων. Δεν ειναι δυνατον να προχωρησει με 25% προβληματικες συσκευες. Αν δεν κανουν κατι αμεσα, δεν θα υπαρξει επομενη ευκαιρια για την εταιρεια.

Το οτι δεν εχω κανενα προβλημα στην συσκευη μου και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την χρηση της, δεν σημαινει οτι μπορω να παραβλεψω ολα αυτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η συπεριφορα της δικης μου συσκευης ειναι οπως αυτη που περιγραφει ο megatron. H οποια ειναι και φυσιολογικη αφου μετα απο αλλαγη skin η wallpaper, πραγματοποιηται επανεκινηση του sense.

Αυτο που αναφερει ο Ν3Μ3SYS ειναι καθαρα προβλημα που μπορει να προερχεται απο πολλες αιτιες. Το πιθανοτερο απο config καποια εφαρμογης.

Να αφαιρεσεις τις εφαρμογες που περασες τελευταια και οσες αλλες επιφοβες εχεις. Αν δεν αλλαξει κατι τοτε μονο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ελεγχος πριν περασεις ξανα τις εφαρμογες σου. Αν παρολα αυτα συνεχιστει τοτε το πας στο service.

 

@@geovass Τελικα η HTC ενω καταφερε να κανει μια πολυ καλη συσκευη θα την χαραμισει εξ αιτιας ολων αυτων. Δεν ειναι δυνατον να προχωρησει με 25% προβληματικες συσκευες. Αν δεν κανουν κατι αμεσα, δεν θα υπαρξει επομενη ευκαιρια για την εταιρεια.

Το οτι δεν εχω κανενα προβλημα στην συσκευη μου και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την χρηση της, δεν σημαινει οτι μπορω να παραβλεψω ολα αυτα.

 

Τελικα ξετικαρα το "Don't keep activities" απο settings->developers options και ολα μια χαρα, ακαριαια επιστροφη στην Home screen.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα την αντικατάσταση από την συσκευή που είχα στείλει πριν από σχεδόν 10 μέρες...

Μου ήρθε μια χρησιμοποιημένη συσκευή (υπάρχουν καθαρά γδαρσίματα στο πάνω αριστερό μέρος - τα αισθάνεσαι με το χέρι) καθώς και γρατζουνιες στη θήκη που μπαίνει η SIM.

Εχω ζητήσει τα χρήματα μου πίσω. Προσοχή σε όσους παραλαμβάνουν συσκευές απο αντικατάσταση!

 

Σημερα και εγω μετα απο 20 ημερες αναμονη μου πιστωθηκαν τα χρηματα στη καρτα μου απο την επιστροφη της συσκευης μου.Τελος καλο ολα καλα...:)Προτεινω σε παιδια με προβληματικες συσκευες να ζηταν επιστροφη χρηματων και οχι αντικατασταση γιατι βλεπεις τι γινεται με τις αντικαταστασεις,και οσοι σκεφτονται να αγορασουν τη συγκεκριμενη συσκευη να περιμενουν απο Ιουνιο και μετα με καινουργιες παρτιδες.Παμε για αλλα...:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μυστικο ειναι -οπως λεει σωστα ο Te Salat- στη φωτεινοτητα της οθονης, καθως στο αυτοματο ειναι αρκετα ενεργοβορα. Ενα 30% σωζει την κατασταση αρκετα. Ειπαμε, καλη η S LCD αλλα δεν ειναι τοσο ευγενικη με την μπαταρια οσο η AMOLED.

 

Για την οθόνη ισχύουν αυτά που λέτε. Τέλεια αλλά ενεργοβόρα...

 

Αν δεν σας καλύπτει η αυτόματη φωτεινότητα για οποιονδήποτε λόγο και δεν θέλετε να την αλλάζεται μόνοι σας, δοκιμάστε το Lux Auto Brightness. Μπορείτε να φτιάξετε την αυτόματη φωτεινότητα όπως θέλετε εσείς. Αξίζει τα 1.18€ που ζητάει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξετικαρα το "Don't keep activities" απο settings->developers options και ολα μια χαρα, ακαριαια επιστροφη στην Home screen.

Λογικο ειναι γιατι μ αυτην την επιλογη ῾ σκότωνε τις ενεργες εφαρμογες και μαζι το sense αναγκαζοντας το να κανει επανεκινηση.

 

Σημερα και εγω μετα απο 20 ημερες αναμονη μου πιστωθηκαν τα χρηματα στη καρτα μου απο την επιστροφη της συσκευης μου.Τελος καλο ολα καλα...:)Προτεινω σε παιδια με προβληματικες συσκευες να ζηταν επιστροφη χρηματων και οχι αντικατασταση γιατι βλεπεις τι γινεται με τις αντικαταστασεις,και οσοι σκεφτονται να αγορασουν τη συγκεκριμενη συσκευη να περιμενουν απο Ιουνιο και μετα με καινουργιες παρτιδες.Παμε για αλλα...:p

 

Το καλυτερο να μπορει καποιος να δει την συσκευη πριν την αγορασει. Πραγμα που δεν μπορει να γινει στα e-shops. Πιθανως στα ελληνικα εχεις την δυνατοτητα να κανεις επιτοπου ενα ελεγχο και να μην μπεις στην ταλαιπωρια του περιμενε.

Ετσι οπως ειναι τα πραγματα για μενα ειναι η πιο ολοκληρωμενη συσκευη, τουλαχιστον μεχρι την παρουσιαση του νεου iphone. Oποτε αξιζει καποιος να επιμεινει περιμενοντας τις νεες παρτιδες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η HTC ενω καταφερε να κανει μια πολυ καλη συσκευη θα την χαραμισει εξ αιτιας ολων αυτων. Δεν ειναι δυνατον να προχωρησει με 25% προβληματικες συσκευες. Αν δεν κανουν κατι αμεσα, δεν θα υπαρξει επομενη ευκαιρια για την εταιρεια.

Το οτι δεν εχω κανενα προβλημα στην συσκευη μου και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την χρηση της, δεν σημαινει οτι μπορω να παραβλεψω ολα αυτα.

 

Ακριβως ετσι φιλε μου,ενω η συσκευη ειναι η πληρεστερη στα γουστα μου εως τωρα,η HTC τη χαραμιζει με τις πολλες προβληματικες συσκευες,για μενα προσωπικα HTC τελος next time.....αφου τα ξανακοιταξει η Htc και τη πολιτικη της γενικοτερα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως η HTC βιάστικε λίγο να βγάλει το One X, λογικό γιατί ήθελε να πάρει πωλήσεις από το sgsiii...

 

Παρόλα αυτά μην λέμε ότι είναι τόσες πολλές οι προβληματικές συσκευές και δεν αξίζει η αγορά του. Προσωπικά μια συσκευή πήρα και μάλιστα κατασκευασμένη Μάρτιο (από τις "προβληματικές") και μου βγήκε μια χαρά. Όπως και άλλοι χρήστες...

 

Ας δούμε και το "αντίπαλο δέος" πόσο απροβλημάτιστο θα είναι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη ισχύουν αυτά που λέτε. Τέλεια αλλά ενεργοβόρα...

 

Αν δεν σας καλύπτει η αυτόματη φωτεινότητα για οποιονδήποτε λόγο και δεν θέλετε να την αλλάζεται μόνοι σας, δοκιμάστε το Lux Auto Brightness. Μπορείτε να φτιάξετε την αυτόματη φωτεινότητα όπως θέλετε εσείς. Αξίζει τα 1.18€ που ζητάει...

 

Μπορείς μ αυτή την εφαρμογή να ορίσεις κάτι σαν profiles δηλαδή όταν είσαι έξω να επιλέγεις εξωτερικοί χώροι και να πηγαίνει στο maximum?

 

Δείτε τώρα την μπαταρία όταν χρησιμοποιείς το One X σαν smartphone και οχι σαν tablet.

 

Είναι μετά από 24 ώρες χρήσης. Απλά γράφει 1 ώρα γιατί το συνεδεσα με το laptop για μεταφορά κάποιων φώτο.

http://img841.imageshack.us/img841/2355/20120509122640.png

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...