Jump to content

Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91


Plak4ever
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.

φιλαρακι πηρε αυτο το ταμπλετ και αντιμετωπιζει καποια προβληματα.

δοκιμασαμε να συνδεθει ασυρματα στο router του αλλα τιποτα. δειχνει να λαμβανει ip αλλα μετα ξανα απ την αρχη. (στο δικο μου επαιξε σφαιρα).

το router του ειναι ενα zte που δινει η wind. ισως το πρωτο που επρεπε να κανω ειναι να αλλαξω ρυθμισεις στο router αλλα δεν εβρισκα επιλογες πουθενα. τεσπα αλλη συζητηση αυτο.

επισης καποιο launcher που εχετε δοκιμασει και δουλευει ομαλα ? ο μαμα που εχει δεν λεει πολλα νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 436
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ο κερνελ για οβερκλοκ 300-950 γαμει.το ταβλετ παει σφαιρα..απο σλειτ να κατεβασετε τον κερνελ και μονο στον φακελο ζτ απντειτ βαλτε τον κερνελ και καντε ινσταλ σε ρικοβερυ μοοντ..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ο κερνελ για οβερκλοκ 300-950 γαμει.το ταβλετ παει σφαιρα..απο σλειτ να κατεβασετε τον κερνελ και μονο στον φακελο ζτ απντειτ βαλτε τον κερνελ και καντε ινσταλ σε ρικοβερυ μοοντ..

 

Φιλε μου μπορεις να δωσεις το λινκ για να κατεβασουμε αυτο που λες και να εξηγησεις ποιο αναλυτικα τι κανουμε καιγιαμας που δεν καταλαβαίνουμε?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?bg30dwag3ekt8#fd70k8n3pup21

λοιπον. 1 κοιτας στα πλαγια αν εχεις το μπαρκοντ κ τι γραφει το νουμερο.αν εχεις οπως εγω η3 1α κατεβαζεις το η31α. λογικα το ζενιθινκ με ενα γιγα εχει την ρομ που εχω κ γω. η3 1α. το γραφει σε ενα μπαρκοντ στα πλαγια.οκ?μετα κατεβαζεις τον κερνελ τον αντιστοιχο. 2 κανεισ ενα φακελο στην καρτα κ τον ονομαζεισ ζτ-απντειτ κ ωαζεις τον κερνελ μονο. 3ρεκοβερυ μοντ. ανοιγεις το ταμπλετ κ πατας το πληκτρο της καμερας πατημενο η πατας μια φορα κ κανει απντειτ.θα το γραψει οτι εκανε απντειτ. το κανει αυτοματα μονο του. κ τελος. εχεις οβερκλοκ κερνελ κ το ταμπλετ αντι να δουλευει 300-800 δουλευει 300-950. βεβαια υπαρχει κ πιο μεγαλη συχνοτητα για πιο πολυ μεγκαχερτζ αλλα δεν δοκιμασα...

http://www.slatedroid.com/topic/31467-rom-zenithinks-official-20120327-ics-rom/page__st__40

Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?bg30dwag3ekt8#fd70k8n3pup21

λοιπον. 1 κοιτας στα πλαγια αν εχεις το μπαρκοντ κ τι γραφει το νουμερο.αν εχεις οπως εγω η3 1α κατεβαζεις το η31α. λογικα το ζενιθινκ με ενα γιγα εχει την ρομ που εχω κ γω. η3 1α. το γραφει σε ενα μπαρκοντ στα πλαγια.οκ?μετα κατεβαζεις τον κερνελ τον αντιστοιχο. 2 κανεισ ενα φακελο στην καρτα κ τον ονομαζεισ ζτ-απντειτ κ ωαζεις τον κερνελ μονο. 3ρεκοβερυ μοντ. ανοιγεις το ταμπλετ κ πατας το πληκτρο της καμερας πατημενο η πατας μια φορα κ κανει απντειτ.θα το γραψει οτι εκανε απντειτ. το κανει αυτοματα μονο του. κ τελος. εχεις οβερκλοκ κερνελ κ το ταμπλετ αντι να δουλευει 300-800 δουλευει 300-950. βεβαια υπαρχει κ πιο μεγαλη συχνοτητα για πιο πολυ μεγκαχερτζ αλλα δεν δοκιμασα...

http://www.slatedroid.com/topic/31467-rom-zenithinks-official-20120327-ics-rom/page__st__40

 

και εμενα 1α λεει στο πλαι.

δεν χρειαζεται να εισαι root ετσι?και τα αρχεια που εχω τα χανω?

λεω να το δοκιμασω μιας και ολο προβληματα και κοληματα εχω....οποτε δεν εχω να χασω τιποτα.

Δεν ξερω αν εχω δικιο αλλα νομιζω οτι το αρχειο αυτο με την ιδια ονομασια και τα ιδια mb ειναιμεσα στο φακελο πουειχαμε γραψει πριν και ειχα κανει ρικαβερ για να δι ρθοσω τα κολληματα πουειχα.

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μετά από 1 μήνα παρά κάτι αναμονή το παρέλαβα το tablet από merimobiles.

Πολύ καλές εντυπώσεις όντως, ιδίως για έναν αρχάριο θα ήταν ότι πρέπει. Οθόνη μιά χαρά, απόκριση επίσης πολύ καλή, ταινίες κλπ παίζει άριστα. Αλλά δεν νομίζω να το χαρακτήριζα και σαν το άκρον άωτο της αξιοπιστίας. Μέχρι στιγμής 2-3 φορές χρειάστηκε να κάνω soft reset ενώ το tablet ήταν κλειστό γιατί δεν ξεκινούσε. Μία φορα μου εβγαλε παγωμένη οθόνη με μυνημα fail start. Μετά το soft reset ok. Και μόλις πριν από λίγeς ώρες η οθόνη τα παιξε βγάζοντας χιόνια. Εκάνα 2-3 reset για να επανέλθει (στο δευτερο είχα αρχίσει να τα κλαίω τα ευρουδακια). Τελικά επανήλθε.

Γενικά και για να είμαι ειλικρινής νιώθω ότι καποια μέρα θα με...αφήσει.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μετά από 1 μήνα παρά κάτι αναμονή το παρέλαβα το tablet από merimobiles.

Πολύ καλές εντυπώσεις όντως, ιδίως για έναν αρχάριο θα ήταν ότι πρέπει. Οθόνη μιά χαρά, απόκριση επίσης πολύ καλή, ταινίες κλπ παίζει άριστα. Αλλά δεν νομίζω να το χαρακτήριζα και σαν το άκρον άωτο της αξιοπιστίας. Μέχρι στιγμής 2-3 φορές χρειάστηκε να κάνω soft reset ενώ το tablet ήταν κλειστό γιατί δεν ξεκινούσε. Μία φορα μου εβγαλε παγωμένη οθόνη με μυνημα fail start. Μετά το soft reset ok. Και μόλις πριν από λίγeς ώρες η οθόνη τα παιξε βγάζοντας χιόνια. Εκάνα 2-3 reset για να επανέλθει (στο δευτερο είχα αρχίσει να τα κλαίω τα ευρουδακια). Τελικά επανήλθε.

Γενικά και για να είμαι ειλικρινής νιώθω ότι καποια μέρα θα με...αφήσει.:worry:

 

δεν ξερω αν επικοινώνησες μαζι τους.

εγω τους εχω στειλει 2 μειλ και στα δυο μου απαντησαν οτι νανε.ασχετα και μετα απο μια εβδομαδα

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μετά από 1 μήνα παρά κάτι αναμονή το παρέλαβα το tablet από merimobiles.

Πολύ καλές εντυπώσεις όντως, ιδίως για έναν αρχάριο θα ήταν ότι πρέπει. Οθόνη μιά χαρά, απόκριση επίσης πολύ καλή, ταινίες κλπ παίζει άριστα. Αλλά δεν νομίζω να το χαρακτήριζα και σαν το άκρον άωτο της αξιοπιστίας. Μέχρι στιγμής 2-3 φορές χρειάστηκε να κάνω soft reset ενώ το tablet ήταν κλειστό γιατί δεν ξεκινούσε. Μία φορα μου εβγαλε παγωμένη οθόνη με μυνημα fail start. Μετά το soft reset ok. Και μόλις πριν από λίγeς ώρες η οθόνη τα παιξε βγάζοντας χιόνια. Εκάνα 2-3 reset για να επανέλθει (στο δευτερο είχα αρχίσει να τα κλαίω τα ευρουδακια). Τελικά επανήλθε.

Γενικά και για να είμαι ειλικρινής νιώθω ότι καποια μέρα θα με...αφήσει.:worry:

 

στο σαιτ του merimobiles εχει ενοτητα downloads-firmware http://www.merimobiles.com/Firmwares_Downloads_s/393.htm τσεκαρησε για κανενα update να περασεις αλλο εαν συνεχισει να κανει νερα αυτο ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

στο σαιτ του merimobiles εχει ενοτητα downloads-firmware http://www.merimobiles.com/Firmwares_Downloads_s/393.htm τσεκαρησε για κανενα update να περασεις αλλο εαν συνεχισει να κανει νερα αυτο ...

 

Αν πας ομως να το κατεβασεις σου λεει οτι το αρχειο δεν υπαρχει ...

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι θεμα μαλλον καποιας επαφης.σημερα το ξανακανε, πιεσα την οθονη κι επανηλθε. Προλαβα να το βγαλω φωτο και θα επικοιν ωνησω μαζι τους να δω τι θα πουν. Αληθεια, ενα χρονο εγγυηση δενεχει? Ειμαστε καθολου κατοχυρωμενοι? Γενικα εχω κΑλες εντυπωσεις απο απευθειας επαφη μεεξωτερικο. Θα δειξει. Παντως τωρα απο το παντ γραφω, ειπε να καει κι ο λαπτοπ σημερα χα χα κλαψ.
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι θεμα μαλλον καποιας επαφης.σημερα το ξανακανε, πιεσα την οθονη κι επανηλθε. Προλαβα να το βγαλω φωτο και θα επικοιν ωνησω μαζι τους να δω τι θα πουν. Αληθεια, ενα χρονο εγγυηση δενεχει? Ειμαστε καθολου κατοχυρωμενοι? Γενικα εχω κΑλες εντυπωσεις απο απευθειας επαφη μεεξωτερικο. Θα δειξει. Παντως τωρα απο το παντ γραφω, ειπε να καει κι ο λαπτοπ σημερα χα χα κλαψ.

Πίεσε τους για αντικατασταση

Link to comment
Share on other sites

Με ξενερωσε λιγο και θα ψαξω και το θεμα της επιστροφης χρηματων που διαφημιζουν. Αν μη τι αλλο θα τεσταρω το after sales τους.

 

δεν ξέρω για εσάς αλλά πραγματικά οι άνθρωποι δεν έχουν προηγούμενο.. Το tracking ID δεν δουλεύει καθόλου, προσπαθείς να τούς μιλήσεις στο Live chat και σε έχουν γραμμένο 1 ώρα, η παραγγελία έκλεισε 22 μέρες κ δεν ήρθε τίποτα ακόμα. Πραγματικά δηλαδή είναι απερίγραπτοι !!

 

Μπορώ να κάνω κάτι και να μην χάσω τα λεφτά μου ? (παρήγγειλα και δύο συσκευές τρομάρα μου )

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για εσάς αλλά πραγματικά οι άνθρωποι δεν έχουν προηγούμενο.. Το tracking ID δεν δουλεύει καθόλου, προσπαθείς να τούς μιλήσεις στο Live chat και σε έχουν γραμμένο 1 ώρα, η παραγγελία έκλεισε 22 μέρες κ δεν ήρθε τίποτα ακόμα. Πραγματικά δηλαδή είναι απερίγραπτοι !!

 

Μπορώ να κάνω κάτι και να μην χάσω τα λεφτά μου ? (παρήγγειλα και δύο συσκευές τρομάρα μου )

 

26/04/12 έκανα παραγγελία (και πλήρωσα εννοείται )

07/05/12 έφυγε απο κινα (το tracking number δεν δουλεύει)

21/05/12....... :(:(:( (το tracking number εξακολουθεί να μην δουλεύει)

Διορία μέχρι τέλος του μήνα

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Trackig number δεν λειτουργησε επισης. Εκανε να ερθει 35 μερες. Live chat επιασα αμεσως καιμε παρεπεμψαν στο support mail. Μετα απο 7 rejected mails επειδη ειχαν γεματο inbox κι εγω ειχα και attachment φωτο του ταμπλετ μετις γραμμουλες που κανει, τους εστειλα ενα απλο μειλ και περιμενω.βασικα οτι πληρωνουμε παιρνουμε οποτε δεν διαμαρτυρομαι. Η βλακεια τους παντως ειναι οτι σε επιβαρυνουν με εξοδα αποστολης. Αν κι αυτα ειναι τσιμπημενα σαν το ανεκδοτο με το yugo και τη βενζινη θαγινει η ιστορια.
Link to comment
Share on other sites

26/04/12 έκανα παραγγελία (και πλήρωσα εννοείται )

07/05/12 έφυγε απο κινα (το tracking number δεν δουλεύει)

21/05/12....... :(:(:( (το tracking number εξακολουθεί να μην δουλεύει)

Διορία μέχρι τέλος του μήνα

 

και εμείς το ίδιο πάθαμε (ένας φίλος μου που το το παρείγγειλα) το tracking δεν δουλεψε ποτε ,παίζει και να είχαν δώσει λάθος γιατι σε ενα εμαιλ που τους ειχαμε κανει οταν ειχαν περασει περίπου 35μερες μας ειπαν οτι ειναι στην Αθηνα οπου ηταν σωστο γιατι μετα απο λιγες ημέρες ήρθε κανονικά

 

υ.γ και εγώ είχα πρόβλημα , είχα τρακινγκ αλλά δεν ήρθε ποτέ (αυτή η @$#@$! yankwen η όπως λέγεται έκανε βλακεία) αλλά πήρα τα λεφτά μου πίσω

Link to comment
Share on other sites

νομίζω κάποιος το ανέφερε ποιο πριν...το tracking number τους δουλεύει εδώ:

http://intmail.183.com.cn/

με chrome και επιλέγοντας μετάφραση όταν το έβγαλε, είχα βγάλει μια άκρη. Στο πρώτο κουτάκι βάζετε το tracking number και στο 2ο τα γράμματα που έχει από κάτω.

 

επίσης την στιγμή που το πακέτο μπήκε στην Ελλάδα άρχισε να δουλεύει και αυτό

http://212.205.82.71/trackandtrace/

Link to comment
Share on other sites

Α ΡΕ ΚΙΝΑ! αντι να ασχολούμαστε με το tablet ασχολούμαστε με την αποστολή/παραλαβή. :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

τεσπά είδα στο slate ένα ωραίο mod που ανεβάζεις mghz και σου δίνει partition για 2gb χώρος για εφαρμογές απο 512mb που σου δίνει η official rom. Ειναι το δεύτερο πράγμα που θα κάνω μετά την πρώτη γεύση (όταν και αν μου έρθει το tablet...)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι τα παιρνετε στο κρανιο με την καθυστερηση παραλαβης (και με το δίκιο σας) να σας υπενθυμισω οτι σε εμενα και σε καποιους αλλους εδω μεσα εφτασε περιπου στις 25 με 30 ημερες από την ημερ/νία αποστολης, ουτε σε εμας δουλεψε ποτε το τρακινγκ, και σε εμας επισης το εστειλαν αρκετες ημερες μετα την ημερ/νια της παραγγελίας, μάλιστα σε εμενα το έστειλαν 10 ημερες μετα την παραγγελία οι αθεόφοβοι, την 8η ημερα τους εστειλα mail λεγοντας τους ημαρτον ρε παιδια αφου γραφετε στην σελιδα σας οτι τα στελνετε στις 7 ημέρες και μου απαντησαν οτι μεθαυριο το στελνουν γιατι μεσολάβουσε και Κυριακη. Ουσιαστικα δηλαδη το έστειλαν την 10η ημερα, εκανε 25 ημερες να έρθει --> άρα το έλαβα στις 35 ημερες. Οπότε υπομονή...

Ερωτημα προς τους κατοχους kai mh : ρε παιδια σίγουρα η εκδοση android που φοραει ειναι η ics ? Διοτι διαβαζω τωρα σε ενα περιοδικο οτι τα επώνυμα aακριβα ταβλέτ που βγαινουν ακομη και σημερα φορανε την 3.2, ειναι δυνατο η zenithink να εβαλε ics ? Μηπως και εμας φοραει καποια παλαιοτερη εκδοση android αλλα εχει καποιο skin που προσομοιωνει την ics ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι τα παιρνετε στο κρανιο με την καθυστερηση παραλαβης (και με το δίκιο σας) να σας υπενθυμισω οτι σε εμενα και σε καποιους αλλους εδω μεσα εφτασε περιπου στις 25 με 30 ημερες από την ημερ/νία αποστολης, ουτε σε εμας δουλεψε ποτε το τρακινγκ, και σε εμας επισης το εστειλαν αρκετες ημερες μετα την ημερ/νια της παραγγελίας, μάλιστα σε εμενα το έστειλαν 10 ημερες μετα την παραγγελία οι αθεόφοβοι, την 8η ημερα τους εστειλα mail λεγοντας τους ημαρτον ρε παιδια αφου γραφετε στην σελιδα σας οτι τα στελνετε στις 7 ημέρες και μου απαντησαν οτι μεθαυριο το στελνουν γιατι μεσολάβουσε και Κυριακη. Ουσιαστικα δηλαδη το έστειλαν την 10η ημερα, εκανε 25 ημερες να έρθει --> άρα το έλαβα στις 35 ημερες. Οπότε υπομονή...

Ερωτημα προς τους κατοχους kai mh : ρε παιδια σίγουρα η εκδοση android που φοραει ειναι η ics ? Διοτι διαβαζω τωρα σε ενα περιοδικο οτι τα επώνυμα aακριβα ταβλέτ που βγαινουν ακομη και σημερα φορανε την 3.2, ειναι δυνατο η zenithink να εβαλε ics ? Μηπως και εμας φοραει καποια παλαιοτερη εκδοση android αλλα εχει καποιο skin που προσομοιωνει την ics ?

 

με απλα λόγια , απλά σβήσε την τελευταία σου πρόταση :))) ναι έχει ics

το τι κάνει η κάθε καθυστερημένη ΚΑΛΗ εταιρία είναι άλλο θέμα, και μένα η σαμσουνγκ δεν εβγαλε ics για το galaxy s γιατί και καλα δε τη σηκώνει και το κινητό μου με ανεπίσημη είναι καλύτερο από ποτέ

ίσα ίσα πιο εύκολο για τον κινέζο είναι να βάλει ics γιατί δεν βάζει δικά του προγράμματα (π.χ. custom δικο του Launcher)

Link to comment
Share on other sites

με απλα λόγια , απλά σβήσε την τελευταία σου πρόταση :))) ναι έχει ics

το τι κάνει η κάθε καθυστερημένη ΚΑΛΗ εταιρία είναι άλλο θέμα, και μένα η σαμσουνγκ δεν εβγαλε ics για το galaxy s γιατί και καλα δε τη σηκώνει και το κινητό μου με ανεπίσημη είναι καλύτερο από ποτέ

ίσα ίσα πιο εύκολο για τον κινέζο είναι να βάλει ics γιατί δεν βάζει δικά του προγράμματα (π.χ. custom δικο του Launcher)

ο.κ. ευχαριστώ.

αν δεις παντως φωτο στο ιντερνετ απο διαφορα ταβλετ που φορανε android 2.3 και όχι μονο, τα μενου και τa εικονιδια είναι σχεδον ιδια με του zenithink γι' αυτο έλεγα μηπως και το δικο μας ειναι μουφα ics.

και κατι ακομη:

χρησιμοποιω τον dolphin και εχω το εξης θεμα: θελω να εχω ανοιξει την σελιδα του youtube ωστε να κουω μουσική ή βιντεο, και ταυτοχρονα να μπορω να βρισκομαι σε άλλο ταβ βλεποντας κατι άλλο (ετσι ακριβως δουλευω και στο σταθερο μου Pc). δεν με αφηνει ομως, οταν φυγω απο το ταβ του youtube σταματα να παιζει το βιντεο. Οσο κι αν το εψαξα στις ρυθμισεις δεν μπορω να κανω κατι για να το αλλαξω. Την ιδια ακριβως συμπεριφορα εχει και ο ενσωματωμενος browser του zenithink. Πως μπορω να το κανω αυτο που ζηταω ? Γνωριζετε καποιον browser που να το κανει ή καποιο προσθετο για τον dolphin?

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία: 1η Μαίου (με registered mail)

Shipped: 18 Mαιου

Παραλαβή: Σήμερα το πρωί

 

Φυσικά, το track id δεν δούλεψε ποτέ...

 

Καλές εντυπώσεις έως τώρα, γρήγορη ανταπόκριση στην οθόνη (με ένα μικρό θεματάκι στην περιστροφή). Συνεχίζω το τεστάρισμα και θα σας μεταφέρω εντυπώσεις. Btw, ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για antivirus και facebook?

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία: 1η Μαίου (με registered mail)

Shipped: 18 Mαιου

Παραλαβή: Σήμερα το πρωί

 

Φυσικά, το track id δεν δούλεψε ποτέ...

 

Καλές εντυπώσεις έως τώρα, γρήγορη ανταπόκριση στην οθόνη (με ένα μικρό θεματάκι στην περιστροφή). Συνεχίζω το τεστάρισμα και θα σας μεταφέρω εντυπώσεις. Btw, ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για antivirus και facebook?

 

δεν υπαρχει εφαρμογη για το fb.

για antivirius δεν χρειαζεται....

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία: 1η Μαίου (με registered mail)

Shipped: 18 Mαιου

Παραλαβή: Σήμερα το πρωί

 

Φυσικά, το track id δεν δούλεψε ποτέ...

 

Καλές εντυπώσεις έως τώρα, γρήγορη ανταπόκριση στην οθόνη (με ένα μικρό θεματάκι στην περιστροφή). Συνεχίζω το τεστάρισμα και θα σας μεταφέρω εντυπώσεις. Btw, ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για antivirus και facebook?

 

:blink::blink::blink: Συγνώμη για τα blinks αλλά μια ερώτηση από meri το παρήγγειλες ? ΔΛΔ να ελπίζω οτι εγώ που το παρείγγειλα 30/4 κ shipped 4/5 να το περιμένω μέσα στη βδομάδα ?? :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...