Jump to content

[Επίσημο] HTC One V


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλεφωνο το εχεις ξανα συνδεσει στον υπολογιστη ? Αν οχι πρεπει να τραβηξεις την μπαρα που ειναι πανω κα να επιλεξεις τι θες να κανεις οπως λειτουργια ως δισκο κλπ ειδάλλως εργοστασιακα εχει την επιλογη να φορτιζει μονο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 319
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα δοκιμάσω να σας πω

 

Edit:

Δοκίμασες να ενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις το usb debbuging;

 

Το τηλεφωνο το εχεις ξανα συνδεσει στον υπολογιστη ? Αν οχι πρεπει να τραβηξεις την μπαρα που ειναι πανω κα να επιλεξεις τι θες να κανεις οπως λειτουργια ως δισκο κλπ ειδάλλως εργοστασιακα εχει την επιλογη να φορτιζει μονο

 

τίποτα παιδιά,

το κινητό πολύ απλά δε καταλαβαίνει ότι έχει συνδεθεί με υπολογιστή και απλά φορτίζει. Αλλάζω τη ρύθμιση από το μενού σε "μονάδα δίσκου" μόνο αλλά πάλι τίποτα, ότι και να βάλω ότι συνδιασμό και να επιλέξω απλά φορτίζει η μ@@@@

 

βρήκα το πρόβλημα! ενώ είχα αγοράσει από το Πλάσιο καλώδιο USB της HTC το οποίο όμως φόρτιζε και στο αμάξι με κατάλληλο αντάπτορα όποτε το σύνδεεα στον υπολογιστή δε δούλευε. Μόλις χρησιμοποίησα ένα απλό κοινό καλώδιο σύνδεσης όλα καλά. Έψαξα και είδα στο ιντερνετ και γράφουν να μη χρισημοποιειτε καλώδιο με μήκος μεγαλύτερο των 30cm. Αυτά για όσους αντιμετωπίσουν αντίστοιχο πρόβλημα!

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Γινεται τελικα φιλε.απλα κανεις loG in στην σελιδα του dropbox με τον λογαριασμο που εχεις στο dropbox του κινητου,πας στο getting started ακολουθεις τα πεντε εξι βηματα του tutorial και σου ερχεται μειλ οτι εχεις 23 επιπλεον γιγα δωρεαν χωρο
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το one V αντικαθιστοντας το HTC magic μου (το οποιο ακομα και σημερα πεταει με το cyanogen mod), αλλα ψαχνω να βρω τα περιοβοητα 4 gb και δεν τα βρισκω πουθενα. φυσικα εγκατεστησα την microsd μνημη απο το magic για να ξεκινησω να δουλευω, αλλα δεν βρισκω πουθενα πληροφοριες για τα 4gb.

 

οταν το συνδεω με το pc βλεπω τον ενα δισκο που ειναι η microsd και εναν ακομα που ονομαζεται HTC STORAGE και ειναι 100mb

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν θα τα βρεις διότι μόνο 100, mb είναι διαθέσιμα για το χρήστη.

 

και τα υπολοιπα? γιατι τοτε διαφημιζεται το κινητο με 4gb ?

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχει 4gb... απλά μόνο τα 100mb είναι διαθέσιμα στο χρήστη.... i know i know μας δουλεύουν ....

 

2 μικρές ενημερώσεις είναι διαθέσιμες για το κινητό μας.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

από χτες κάτοχος και εγώ του V. Το πήρα από Πρίστινα, από το εμπορικό κέντρο ALBI MALL και το κατάστημα MANI (για κάποιον φίλο που ρώτησε).

Σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος. Έχω ένα θέμα με το Gmail Notifier. Κάποιο Widget δηλαδή που να μου δείχνει τον αριθμό τον αδιάβαστων mails στους φακέλους του Gmail μου. Πριν είχα το Gmail Undread Count 2.0 αλλά τώρα δεν δουλεύει σε αυτή τη συσκευή.

Αυτό με τα 30εκ μάλλον παίζει... Γιατί και σε εμένα το ίδιο "πρόβλημα" κάνει. Έχω ένα κοντό καλώδιο από το Samsung και φορτίζει κανονικά...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

όχι τίποτα :lol:

 

Ισχύει ότι δεν έχει κάποια διαφορά.

 

Καλησπέρα! Νέος στο site θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Για τις αναφορές των μηνυμάτων. Γίνεται να μη βαράνε με τον ήχο του μήνυματος σα να παίρνω πάλι μήνυμα; Να τις κάνω αθόρυβες ή έστω να βάλω ένα διακριτικό μίκρης διάρκειας ήχο έτσι όπως ήταν παλιά στα νόκια κινητά;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με επανεκκινήσεις όταν είναι να ξεκινήσει μια φωνητική κλήση (εισερχόμενη ή και εξερχόμενη);

Μου το έχει κάνει 2-3 φορές τις τελευταίες 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι άλλα αντιμετωπίζω το εξής. Κάποιες φορές αλλοιώνεται η οθόνη και συγκεκριμένα τα γραφικά της και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση του κινητού για να στρώσει!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι άλλα αντιμετωπίζω το εξής. Κάποιες φορές αλλοιώνεται η οθόνη και συγκεκριμένα τα γραφικά της και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση του κινητού για να στρώσει!

 

 

Ναι, και σε μένα γίνετε αυτό. Φτιάχνει μόνο του μετά από λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε στο εξης "προβλημα" που εχω με το htc one v, οταν παω να κανω κληση παντα το κινητο μπαινει σε οριζοντια οθονη κ δεν με βολευει (την θελω καθετα). Στο υπολοιπο μενου η οθονη περιστρεφετε κανονικα οπως κραταω το κινητο. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση που όπως λέει βελτιώνει την απόδοση του κινητού. 34mb

Γιατί κάθε φορά μετά από αναβάθμιση σβήνονται πολλών ειδών ρυθμίσεις; Στην προηγούμενη μου σβήστηκαν όλα τα τραγούδια που είχα βάλει να βαράνε για ξεχωριστές επαφές και έπρεπε να τα ξαναβάλω ένα ένα...

 

Κάτι άλλο Μπορώ να αλλάξω την προβολή τραγουδιών με βάση τον τίτλο αρχείου; Μερικά ελληνικά τραγούδια μου τα βγάζει κινέζικα και μου τη δίνει γιατί δε μπορώ να τα αναζητήσω. Να βρω άλλη εφαρμογή αναπαραγωγής τραγούδιών; Ακόμα χρησιμοποιώ τη βασική.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί η HTC παρέλειψε να βάλει πυξίδα τόσο στο One V, όσο και σε όλες τις πιο οικονομικές συσκευές της. :(

Για εμένα προσωπικά, GPS χωρίς πυξίδα δε νοείται, ειδικά κατά την πεζοπορία...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...