Jump to content

Φθηνη σταθερη τηλεφωνια


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι γονεις μου ζουν στην επαρχια και εχουν ενα μικρο διαμερισμα στην Αθηνα το οποιο το επισκεπτονται αραια και που. Υπαρχει σταθερη ηλεφωνική γραμμη την οποια δεν θέλουν να αφησουν. Ποιο ειναι το φθηνοτερο προγραμμα σταθερης που μπορουν να βαλουν. Υπάρχει προγραμμα σταθερης χωρις καθόλου παγιο σαν τα καρτοκινητα?
Link to comment
Share on other sites

Οι γονεις μου ζουν στην επαρχια και εχουν ενα μικρο διαμερισμα στην Αθηνα το οποιο το επισκεπτονται αραια και που. Υπαρχει σταθερη ηλεφωνική γραμμη την οποια δεν θέλουν να αφησουν. Ποιο ειναι το φθηνοτερο προγραμμα σταθερης που μπορουν να βαλουν. Υπάρχει προγραμμα σταθερης χωρις καθόλου παγιο σαν τα καρτοκινητα?

 

Δεν νομίζω να υπάρχει αυτό που λες. Οικονομική είναι η CYTA με 16ευρώ τον μήνα και έχεις internet στα 4mbps + τηλεφωνία με χρονοχρέωση(Αστική χρέωση σε ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ).Εναλλακτικά αν θέλεις και χρόνο ομιλίας έχει πακέτο με 19ευρώ internet 4mbps+200΄ σε σταθερά.Είναι βασικές τιμές για ΠΑΝΤΑ και όχι τιμή για 1 έτος και μετά να ανεβαίνει στα ύψη.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Οι γονεις μου ζουν στην επαρχια και εχουν ενα μικρο διαμερισμα στην Αθηνα το οποιο το επισκεπτονται αραια και που. Υπαρχει σταθερη ηλεφωνική γραμμη την οποια δεν θέλουν να αφησουν. Ποιο ειναι το φθηνοτερο προγραμμα σταθερης που μπορουν να βαλουν. Υπάρχει προγραμμα σταθερης χωρις καθόλου παγιο σαν τα καρτοκινητα?

 

αυτο που σου λεει ο snapp ειναι μακραν οτι καλυτερο και οικονομικοτερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχει κατι τετοιο οπως αναφερετε τοτε το φθηνοτερο που εχω βρει ειναι της Ontelecoms το Telephony Base με 13,33, η το Telephony με 15,19. Τι λετε για αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πιο φθηνό που γνωρίζω για τη χρήση που θέλει είναι Wind Telephony S 15,4€ 4 ώρες αστικά/υπεραστικά

Διαφορετικά ON

 

Οι γονείς του θα μένουν σπίτι τί να κάνουν VoIP γραμμή;;;!!!

Παντού βασικές τιμές υπάρχουν... Μην κολλάτε μόνο με CYTA, αρκετοί θέλουν μόνο κλήσεις! Κι εγώ στο χωριό μου έβαλα HOL (μόνο κλήσεις) για να βγαίνει πιο οικονομικά από το πάγιο ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πιο φθηνό που γνωρίζω για τη χρήση που θέλει είναι Wind Telephony S 15,4€ 4 ώρες αστικά/υπεραστικά

Διαφορετικά ON

 

Οι γονείς του θα μένουν σπίτι τί να κάνουν VoIP γραμμή;;;!!!

Παντού βασικές τιμές υπάρχουν... Μην κολλάτε μόνο με CYTA, αρκετοί θέλουν μόνο κλήσεις! Κι εγώ στο χωριό μου έβαλα HOL (μόνο κλήσεις) για να βγαίνει πιο οικονομικά από το πάγιο ΟΤΕ.

Ακριβως μερικα τηλεφωνα θα κανουνε λιγες φορες το χρονο που ερχονται, μιλαμε κατι χριστουγεννα, γιορτες,κτλπ. Μαλλον παω για ontelecoms αφου δεν υπαρχει κατι σε στυλ καρτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/-/prodkateksoxin.html

το νου σου στις αλλες εταιριες ποιες δεινουν voip ωστε να μην τις επιλεξεις...(νομιζω μονο 1 πρεπει να ειναι πια)

Link to comment
Share on other sites

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/-/prodkateksoxin.html

το νου σου στις αλλες εταιριες ποιες δεινουν voip ωστε να μην τις επιλεξεις...(νομιζω μονο 1 πρεπει να ειναι πια)

 

Γιατί να μην επιλέξει VOIP; Το οτι θα γυρίσουν ΟΛΕΣ οι εταιρίες μελλοντικά σε αυτήν την τεχνολογία που είναι πιο σύγχρονη από την POTS δεν σημαίνει κάτι;Το οτι η CYTA έχει κορυφαία ποιότητα στην πλειοψηφία των συνδρομητών πιστεύω τα λέει όλα.Κοίτα και παλιότερα ΝΕΤ ΟΝΕ.Οπότε μην λέμε ότι θέλουμε εδω μέσα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

γιατι πολυ απλα αν εχει συχνες αποσυνδεσεις ή δεν εχει ρευμα δεν θα χει τηλ.!!!!!

το αν θα γυρισουν προς τα εκει θα ειναι για οικονομικους λογους.Ισως με vdsl αν δεν εχουν αποσυνδεσεις

ΟΠοτε καλο ειναι να τα λεμε ολα εδω περα και οχι οτι θελετε μερικοι

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουν απλώς να κρατήσουν τον αριθμό και να κάνουν και κανένα τηλέφωνο όταν βρίσκονται εκεί, μπορούν να κοιτάξουν και τη λύση της vodafone "για το εξοχικό" (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1060)! Σίγουρα δεν είναι σταθερό, αλλά κρατάς τον αριθμό σου και κάνεις και κλήσεις αν θέλεις, με 5 ευρώ το μήνα.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουν απλώς να κρατήσουν τον αριθμό και να κάνουν και κανένα τηλέφωνο όταν βρίσκονται εκεί, μπορούν να κοιτάξουν και τη λύση της vodafone "για το εξοχικό" (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1060)! Σίγουρα δεν είναι σταθερό, αλλά κρατάς τον αριθμό σου και κάνεις και κλήσεις αν θέλεις, με 5 ευρώ το μήνα.

 

Δεν το ειχα προσεξει αυτο φαινεται πολυ ενδιαφερον και οικονομικο οπως το θελω. Θα ενημερωθω σε ενα καταστημα και θα επανέλθω με πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

+1 για VOIP.

Πόσο συχνά θα έχουν διακοπές ρεύματος ή αποσυνδέσεις dsl?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

διακοπή ρεύματος πολύ συχνά αλλά αποσυνδέσεις dsl μη το λες. η hol για παράδειγμα ένα καιρό ήταν φουλ στις αποσυνδέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει αυτό που λες. Οικονομική είναι η CYTA με 16ευρώ τον μήνα και έχεις internet στα 4mbps + τηλεφωνία με χρονοχρέωση(Αστική χρέωση σε ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ).Εναλλακτικά αν θέλεις και χρόνο ομιλίας έχει πακέτο με 19ευρώ internet 4mbps+200΄ σε σταθερά.Είναι βασικές τιμές για ΠΑΝΤΑ και όχι τιμή για 1 έτος και μετά να ανεβαίνει στα ύψη.

 

Ναι η Cyta είναι οικονομική αλλά η ποιότητα των συνδέσεων πρέπει να έχει μεγάλα θέματα. Τουλάχιστον από αυτά που βλέπω και διαβάζω στα φόρα...

 

Φίλε vidavi θα σου πρότεινα τη Wind. Έχει πολύ καλές τιμές και από προσωπική εμπειρία η γραμμή παίζει άψογα και χωρίς προβλήματα, τουλάχιστον στην περιοχή που μένω. Ρίξε και μια ματιά στο αντίστοιχο topic - θα δείς ότι γενικά ο κόσμος είναι ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ένας φίλος πιο πριν. Το Vodafone για το σπίτι είναι το καλύτερο. Με 5,8 ευρώ τον μήνα πάγιο μαζί με τα τέλη κινητής ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ φθηνότερη λύση. Το βάζεις και σε ένα κινητό(τη sim) και ξέγνοιασες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εγώ που είχαν vivodi με voip,ήταν μια χαρά,ΑΛΛΑ...όχι όταν το χρειαζόσουν.

Κοβόταν το ρεύμα;πακέτο ,δεν είχες ούτε τηλέφωνο να πάρεις το τετραψήφιο της δεη,πρέπει να χτυπάμε στους γείτονες,είχες χάλια ίντερνετ;πακέτο,είχες και χάλια τηλέφωνο...

 

Sent from my ATRIX

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα πακέτα της vodafon είναι τα καλύτερα γι΄αυτή τη δουλειά. Το είχα στην επαρχία και σώθηκα. Πέρα ότι είχα βάλει την κάρτα σε ένα κινητό και όπου πήγαινα σε μια περιοχή πολλών χιλιομέτρων (εξαρτάται βέβαια από πόσες κεραίες κινητής καλύπτεσε) δούλευε σαν σταθερό. Και βέβαια στην περίπτωση της διακοπής ρεύματος δεν τίθεται θέμα αφού έχεις την sim σε κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχεις και σήμα στο σπίτι αν βάλεις VODAFONE γιατί όλοι ξέρουν οτι τον ταλευταίο καιρό η VODAFONE έχει πρόβλημα στην Αθήνα με ανύπαρκτο και ανίσχυρο δίκτυο(χαμηλό σήμα και κλήσεις να τερματίζουν από το δίκτυο).Υπάρχει και αντίστοιχο της COSMOTE.Κοιτάς ποια εταιρία έχει καλύτερο σήμα και επιλέγεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να έχεις και σήμα στο σπίτι αν βάλεις VODAFONE γιατί όλοι ξέρουν οτι τον ταλευταίο καιρό η VODAFONE έχει πρόβλημα στην Αθήνα με ανύπαρκτο και ανίσχυρο δίκτυο(χαμηλό σήμα και κλήσεις να τερματίζουν από το δίκτυο)

 

και με συνδυασμό τις αποσυνδεσεις της hol, παίζουν τα νεύρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...