Jump to content

Asus Padfone


Estefan1960
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα! καλές γιορτές σε όλους :):):):)

 

Και εγώ με τα 270 το παράγγειλα από τα public

Μου ήρθε κανονικά και ήταν και 32αρι απλά δεν έχει τελικά το πενάκι/bluetooth αλλά δεν πειράζει το κινητό και μονό του τα σπάει :)

 

Π.σ Αν έχει κανείς λινκ για το πενάκι ας το δώσει! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι το stylus δεν ήταν στην συσκευασία (τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση).

 

Το τηλεφωνο σαν πρωτη εντύπωση πάει αερας σε σχεση με το s advance. Ειδικά στό browsing η διαφορά ειναι πολύ αισθητή. Από την άλλη ήθελα να δώσω το Samsung λόγω της amoled και πάλι σε amoled πηγα. Καλώς ή κακώς θα πρεπει να την συνηθίσω τωρα :-)

 

Edit:

 

1. Ξεχασα να αναφερω ότι με το που το άνοιξα πήρε την αναβάθμιση σε 4.0.4, ενω εκανε και άλλη μια μεγαλουτσικη για την κάμερα.

 

2. Επισης η οθόνη ειναι τουλάχιστον ενα κλικ πάνω από του advance κι ας μην υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ονομαστική ανάλυση και τα ppi. Θα βάλω και σχετικά screenshots με την πρωτη ευκαιρια.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ απο multirama (τιμη ιντερνετ) το 32αρι!!! .

Οταν πηγα στο καταστημα επικοινώνησαν με τα κεντρικα για να ρωτησουν ΑΝ η συσκευη πωλειται μεμονομενα χωρις το station.Τους ειπαν πως δινονται πακετο αλλα θα κανουν εξαιρεση σε εμενα και θα μου το δοσουν σκετο.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το ναβιγκον δεν λειτουργεί σωστά, το ταπατολκ δεν λειτουργεί σωστά, η αυτόματη φωτεινοτητα για κλάματα, δυνατό αλλά όχι smooth , η αμολεδ που φοράει δεν ειναι τόσο φωτεινή όσο το μότο ραζρ καλύτερο μαυρο όμως. Η μπαταρία αδύναμη.... Αυτα προς το παρόν , α και ενα μπαγκ με το widget των επαφών...:D
Link to comment
Share on other sites

Το ναβιγκον δεν λειτουργεί σωστά, το ταπατολκ δεν λειτουργεί σωστά, η αυτόματη φωτεινοτητα για κλάματα, δυνατό αλλά όχι smooth , η αμολεδ που φοράει δεν ειναι τόσο φωτεινή όσο το μότο ραζρ καλύτερο μαυρο όμως. Η μπαταρία αδύναμη.... Αυτα προς το παρόν , α και ενα μπαγκ με το widget των επαφών...:D

 

το χαντακοσες η μου φαινετε???

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Όχι πολύ :p... τι νά κάνω.....ειχα το ραζρ ,πολύ ολοκληρωμενο και χρησιμοποιώ συχνά το νοτε2 του αδερφού μου. Περίμενα περισσότερα, τι νά κάνεις του τά συγχωρείς γιατι ειναι όμορφο. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό ,το s3 και το νοτε.

Εχω όμως τρελα με το μαύρο των αμολεδ.

Το ραζρ δεν ειχε καλό μαύρο, γκριζαρε και ήταν φωτεινό σε τελείως μαύρη οθόνη...ειχε και τά black spots.... το ίδιο θεμα εχω δει και σε αρκετά s3 που εχω επεξεργαστεί οπότε το εβγαλα από τις επιλογες μου . Το νοτε εχει καταπληκτική αμολεδ, άριστο μαύρο πραγματικά σβηστα τά πιξελ, το ιδιο και στο ασους .;)

Ειμαι αμολεδακιας...:lol: :p :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όχι πολύ :p... τι νά κάνω.....ειχα το ραζρ ,πολύ ολοκληρωμενο και χρησιμοποιώ συχνά το νοτε2 του αδερφού μου. Περίμενα περισσότερα, τι νά κάνεις του τά συγχωρείς γιατι ειναι όμορφο. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό ,το s3 και το νοτε.

Εχω όμως τρελα με το μαύρο των αμολεδ.

Το ραζρ δεν ειχε καλό μαύρο, γκριζαρε και ήταν φωτεινό σε τελείως μαύρη οθόνη...ειχε και τά black spots.... το ίδιο θεμα εχω δει και σε αρκετά s3 που εχω επεξεργαστεί οπότε το εβγαλα από τις επιλογες μου . Το νοτε εχει καταπληκτική αμολεδ, άριστο μαύρο πραγματικά σβηστα τά πιξελ, το ιδιο και στο ασους .;)

Ειμαι αμολεδακιας...:lol: :p :blink:

 

παλια ημουν ετοιμος να παρω το σ3 και εγω,αλλα μετα το απριψα λογο μεγεθους...ειναι πολυ μεγαλο για τα γουστα μου,και ετσι ειπα να παρω το ονε ς,αλλα οταν ειδα αυτο στα 270 πακετο,δεν το σκεφτηκα καν το παραγγειλα αμεσως,το τελειο μεγεθος και καλα χαρακτηριστικα νομιζω....η μπαταρια ποσο κραταει???ενα αλλο παλικαρι ειπε οτι θελει κανα 2 φορτισεις και θα στρωσει.....

 

αξιζει τα λεφτα του????

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η S. Amoled στο browsing κουράζει? Το λέω αυτό γιατί το έχω παραγγείλει από τα multirama και τώρα χρησιμοποιώ εντελώς ξεκούραστα (από άποψη οθόνης) το xperia neo v μου! Κι εγώ θέλω καλά μαύρα βέβαια όπως στο s3 που έχω πιάσει 2-3 φορές και τρελάθηκα! Ελπίζω το καλοκαίρι στον ήλιο να βλεπω έστω και λίγο... Απαντήστε αν είναι να το ακυρώσω! :D

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκεφτεστε καν οσοι δεν το εχετε παρει ακομα!

Το κινητο απλα φυσαει!!!Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,δεν lagαρει που να χτυπιεσαι κατω και εχει πολυ καλη οθόνη!!!

Γενικα ειμαι 100% ικανοποιημενος!!!

Τα μονα ψεγαδια που βρηκα ειναι το σχετικα αδυναμο ηχειο και το οτι οι οδηγιες χρησης ηταν μονο στα ιταλικα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ειναι να το συζηταμε και πολυ το κινητο ειναι τζαμπα..το αντιστοιχο one s εχει 399 ευρω και στα μειον οτι εχει λιγη εξωτερικη μνημη και pentile οθονη(το one s)..σαυτο εχεις και αποσπωμενη μπαταρια και 32 γκιγκα εσωτερικη και επεκτασιμη εσωτερικη ως 64...απλα εγω ενα θεμα με την μπαταρια συνεχιζω να το εχω γιατι πεφτει πολυ ατσαλα....μετα απο μια εβδομαδα αρχισε να στρωνει οπως προανεφερα αλλα πλεον δεν μπορω να εχω καθαρη αποψη γιατι πλεον το φορτιζω μαζι με την ταμπλετα και δεν μου βγαζει αξιοπιστα συμπερασματα..οποτε βγαζω το συμπερασμα οτι αν το φορτιζεις ενσωματομενο στην ταμπλετα δεν κανει σωστη φορτιση και δεν αποφοριζει ομαλα..θα κανω σημερα μια φορτιση ξεχωριστα και θα το δω ξανα...παντως αν παει ετσιι οπως σημερα που απο της 5 το απογευμα μεχρι τωρα εχω 28% με χρηση κατω του μετριου τοτε μαλλον παει για πωληση..αλλα θελω να πιστευω το ξαναλεω οτι εχει να κανει οτι φορτιζεται με την ταμπλετα και δεν κανει σωστο κυκλο...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Στα 270€ δεν νομιζω ότι τίθεται δίλημμα για το αν αξιζει τα λεφτά του. Κι άν η σύγκριση γινει με υπερκοστολογημενες συσκευές τύπου S III mini στα 300€ τότε μιλάμε για κλοπή όχι για αγορά :D

 

Προσωπικα δεν εχω εμπειρία από πιο ακριβες συσκευές όπως ο elprimero, οπότε σχεδόν όλα μου φαίνονται άψογα. Μοναδικα μειονεκτηματα που παρατήρησα ειναι το κάπως πιο ασθενες WiFi και η σχετικά χαμηλή ενταση του ηχειου. Για την μπαταρία δεν εχω άποψη ακόμη, αλλά πιστεύω για την δική μου χρήση (που δεν ειναι ιδιαιτερα απαιτητική) δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

 

Μια θήκη για το station νομιζω ειναι απαραίτητη. Άν εχει κάνεις κάποια πρόταση ας δωσει κανα link. Βρήκα αυτή στό Amazon.de αλλά μου φαινεται αρκετά ογκώδης και ακριβουτσικη (http://www.amazon.de/Manna-Standfunktion-Sonderklappe-Arbeits--Pr%C3%A4sentationsfunktion/dp/B008O67F3C/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1356419623&sr=8-3).

 

Eπισης εχει δοκιμάσει κάνεις την microHDMI εισοδό ; Κάπου ειχα διαβάσει πως δεν δεχεται τα συμβατικα καλωδια.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα το hdmi ,θέλει απλά κόψιμο διαγώνια με μαχαίρι στην βάση για νά κουμπωσει. Δεν παίζει όμως στην καινούργια μου sony.... παίζει Philips και σε σαμσουνγκ που δοκίμασα...παράξενο..... Δοκίμασα στην Sony και διαφορετικό καλώδιο αλλά τιποτα.

Το μότο έπαιζε κανονικά, το ιδιο και ενα arc s.... Πολύ στενοχωρεθηκα γιατι βγάζω βίντεο και φωτό τον πιτσιρικά μου ...

 

Η μπαταρία δείχνει νά βελτιώνεται φόρτιση με την φόρτιση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Μπορεί κάποιος να μας απάντηση η προσφορά στα multirama με τα 270 είναι το τηλεφωνώ μαζί με το station η σκέτη συσκευή??

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Μπορεί κάποιος να μας απάντηση η προσφορά στα multirama με τα 270 είναι το τηλεφωνώ μαζί με το station η σκέτη συσκευή??

Ευχαριστώ!

Σκέτη εκτός αν την πατήσουν όπως τα Public. :P

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@Ast4napane Το έχω παραγγείλει και την Παρασκευή θα σου πω με σιγουριά! Μου είπαν ότι δεν περιλαμβανεται το padfone station, αλλά έχω διαβάσει πως είναι η έκδοση των 32 gb. Θα σε ενημερώσω όταν το παραλάβω!

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι ΕΓΩ...το τηλεφωνο ειναι απλα τούμπανο...

Που θα βρω όμως Ελλάδα screen protector και καμια θήκη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο σε ολους,αντε και ενα πληκτρολογιο τωρα και θα εχετε και το τελειο netbook.

Οταν μεταβειτε και στο padfone 2 εκει θα παθετε χοντρη ζημια...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι ΕΓΩ...το τηλεφωνο ειναι απλα τούμπανο...

Που θα βρω όμως Ελλάδα screen protector και καμια θήκη?

 

μονο e-bay θα βρεις.......αντε να ερθει και το δικο μου......:D

asus padfone
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου Χρονια πολλά και Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

 

Το τηλέφωνο το έχω 10 μέρες όλο το πακέτο. Αυτό στην Ελλάδα που έρχεται είναι εισαγωγή από Ιταλία και το έχουν τα Public kai Μουλτιράμα που είναι κάτω από το ίδιο ιδιοκτησιακό καθεστώς.

Επίσης το τηλέφωνο είναι , τουλάχιστον η τελευταία παρτίδα, 32Gb. Το ότι είναι για την Ιταλία το καταλαβαίνεται από το κουτί που έχει αυτοκόλλητο.

Και στην Ιταλία τηλέφωνο και ταμπλέτα πουλιέται χωρίς το πενάκι.

Το πληκτρολόγιο στην Ιταλία κάνει 145-155 Ευρώ και το πενάκι από 80-100 Ευρώ.

 

Για μένα το τηλέφωνο και η ταμπλέτα είναι ότι καλύτερο αυτή τη στιγμή ως συνδυασμός στη Ελλάδα.

Αυτό που όμως με απογοήτευσε είναι η οθόνη που ενώ είναι 4,3 ίντσες η πραγματική οθόνη που βλέπεται είναι 4 ίντσες και αυτό γιατί κάτω στην οθόνη περίπου 7 χιλιοστά πάχος τα καταλαμβάνουν τα touch κουμπιά. Τα οποία μόνο όταν βλέπεται βίντεο εξαφανίζονται και στη θέση τους μεγαλώνει η οθόνη σε πραγματική 4.3 ίντσες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια σε εμενα προσωπικα μια χαρα αποδιδει,μετα την πρωτη φορτηση (10 ωρες) ειναι ανοιχτο 21 ωρες με πολυ δουλεμα (πρωτη μερα σημερα με οτι αυτο συνεπάγεται ) εφαρμογες , wi-fi ή 3g ,αρκετες κλησεις ,μηνυματα και λιγο παιχνιδι.

 

Τωρα για θηκες -προστασιες οθονης κοιταξτε εδω

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Heat-Setting-Case-Cover-For-Asus-Padfone--Stylus-Pen-E61X/261082879626/item

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/PISEN--ultrathin-Case-For-ASUS-PadFone-A66-/160944630921/item

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-Displayschutzfolie-UltraClear-fr-Asus-A66-PadFone-1/400368318085/item

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια σε εμενα προσωπικα μια χαρα αποδιδει,μετα την πρωτη φορτηση (10 ωρες) ειναι ανοιχτο 21 ωρες με πολυ δουλεμα (πρωτη μερα σημερα με οτι αυτο συνεπάγεται ) εφαρμογες , wi-fi ή 3g ,αρκετες κλησεις ,μηνυματα και λιγο παιχνιδι.

 

Τωρα για θηκες -προστασιες οθονης κοιταξτε εδω

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Heat-Setting-Case-Cover-For-Asus-Padfone--Stylus-Pen-E61X/261082879626/item

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/PISEN--ultrathin-Case-For-ASUS-PadFone-A66-/160944630921/item

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-Displayschutzfolie-UltraClear-fr-Asus-A66-PadFone-1/400368318085/item

εμενα πάντως το πολύ να βγάλει 12 με 16 ωρες.το γιατι ακόμα το ψάχνω...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια σε εμενα προσωπικα μια χαρα αποδιδει,μετα την πρωτη φορτηση (10 ωρες) ειναι ανοιχτο 21 ωρες με πολυ δουλεμα (πρωτη μερα σημερα με οτι αυτο συνεπάγεται ) εφαρμογες , wi-fi ή 3g ,αρκετες κλησεις ,μηνυματα και λιγο παιχνιδι.

 

Τωρα για θηκες -προστασιες οθονης κοιταξτε εδω

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Heat-Setting-Case-Cover-For-Asus-Padfone--Stylus-Pen-E61X/261082879626/item

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/PISEN--ultrathin-Case-For-ASUS-PadFone-A66-/160944630921/item

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/6x-Displayschutzfolie-UltraClear-fr-Asus-A66-PadFone-1/400368318085/item

 

Ωραίος,παραγγειλα την θήκη την ultra thin και τις ζελατινες.

Επισης το τηλεφωνο καλυτερο απο one s και οτιδήποτε αλλο στις ίδιες ιντσες...και απο xperia t,άνετα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος,παραγγειλα την θήκη την ultra thin και τις ζελατινες.

Επισης το τηλεφωνο καλυτερο απο one s και οτιδήποτε αλλο στις ίδιες ιντσες...και απο xperia t,άνετα.

η γνωμη σου φιλε ταξιδιώτη εχει βαρύνουσα σημασια γι μενα...πραγματικά το πιστεύεις;επισης μπορείς να Μου πεις τι μπορει να φταίει με την αυτονομία του δικού μου.....
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Padfone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...