Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σορυ το εθεσα λαθος,το s θα το παρω με την επιδοτηση της voda

Απλα επειδη δεν το πολυκατεχω,θα πρεπει να τους ζητησω κ Microsim?

Μου την δινουν κ τελος η εχει διαδικασια το θεμα?

Αφου βάσει του email της Voda δεν το φέρνει επίσημα να υποθέσω πως θα το πάρεις από ΠΛΑΙΣΙΟ(απ΄ότι ξέρω κάνουν επιδότηση σε Vodafone).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

άμα θέλεις κόβεις και τι δικια σου κάρτα έτσι έκανα εγώ αλλα πρέπει να είναι σχετικά καινούργια να μην είναι παλιά
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,άνοιξε το PlayStation store για το S!!με 14 παιχνίδια για κατέβασμα!

αυτό πως δεν το σκέφτηκα οταν λέγαμε για τα παιχνίδια!!??αφου ειναι PlayStation certified το κινητό!αντε καλό κάψιμο παίδες!

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να δω κάποια σύγκριση των επιδόσεων του xperia S σε παιχνίδια συγκριτικά με άλλα διπύρηνα κινητά. Κάπου διάβασα ότι η gpu του κινητού δεν είναι και τόσο καλή σε σχέση με άλλα (πχ gs2). Ισχύει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα και σε λευκό. Πολύ καλύτερο του μαύρου !

 

Εντύπωση μου έκανε το πόσο ψηλό είναι. Πραγματικα ρίχνει στα αυτιά στο EVO το οποίο και αυτό είναι 4.3 με το ίδιο κάδρο.

Το κάτω μέρος αν και προσθέτει πόντους εμφάνισης με τη διάφανη λωρίδα, το μεγαλώνει περίεργα.

 

Κατά τα άλλα αν και πλαστικό, δίνει μία ποιοτική αίσθηση στο χέρι.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Εδώ: http://www.anandtech.com/show/4686/samsung-galaxy-s-2-international-review-the-best-redefined/17

 

Δε ξέρω βέβαια αν ο ψηλότερος χρονισμός στο xperia βοηθάει και την gpu...

Link to comment
Share on other sites

Αφου βάσει του email της Voda δεν το φέρνει επίσημα να υποθέσω πως θα το πάρεις από ΠΛΑΙΣΙΟ(απ΄ότι ξέρω κάνουν επιδότηση σε Vodafone).

 

Ναι,απο πλαισιο αλλα ειπαν πως θα το παραλαβω απο το συγκεκριμενο καταστημα της voda για να μην τρεχω εγω?????????:worry:

Θα δουμε αυριο!!

Πρωτη φορτιση ποση ωρα ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,άνοιξε το PlayStation store για το S!!με 14 παιχνίδια για κατέβασμα!

αυτό πως δεν το σκέφτηκα οταν λέγαμε για τα παιχνίδια!!??αφου ειναι PlayStation certified το κινητό!αντε καλό κάψιμο παίδες!.......

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_s_granted_access_to_the_playstation_store-news-3976.php

http://www.eurogamer.net/articles/2012-03-14-playstation-store-arrives-on-sony-xperia-s-smartphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να ρωτησω ...Καποια θηκη προστασιας εχει βρει καποιος ; Εννοω για το καπακι πισω. Επισης τα παιχνιδια αυτα που λετε που τα βρισκουμε ; Στο google Play ;
Link to comment
Share on other sites

 

Καλες τιμουλες θα λεγα..ακομα λιγοι οι τιτλοι αλλα λογικα με τον καιρο θα αυξανονται.

Για ελλαδα τιποτα ακομα.υπομονη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχετε να προτεινετε κανενα καλο μαγαζι για να το αγορασω??(φτηνα)

σκεφτομουν ενα γερμανικο που ειχε προτεινει καποιος με καλη τιμη(450) αλλα ειναι ενα ακυρο μαγαζι στη μεση της γερμανιας οποτε προσπαθω να το αποφυγω και να αγορασω απο μαγαζι λιγο πιο international η ελληνικο...

εισεις τι λετε???

(αντε,διαβαζω τα σχολια και λιωνω μερα με την μερα)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ταξιδιώτη αλήθεια θεωρείς το s2 κινητάκι μπροστά στο Xperia S ;

Μου κάνει εντύπωση αυτό. Θεωρώ το πρώτο το καλύτερο all-around android το οποίο χάνει σε πολλούς τομείς την κορυφή από άλλα μοντέλα τα οποία όμως είναι πολύ καλά σε ένα τομέα και μετριότατα σε άλλους.

 

Εκεί θεωρώ τη δύναμη του S2. Το Xperia S που υπερτερεί ;

 

Για να κάνουμε και λίγο χαβαλέ: Είσαι θεούλης με τα μπρος πίσω σου αλλά κάνε αυτό που γουστάρεις όσο πάει !

 

Y.Γ:

 

@serenata: Ο ταξιδιώτης είναι από τους πυλώνες του myphone και αλοίμονο αν δεν υπήρχαν άτομα σαν αυτό, με αντικειμενική άποψη. Η παρουσία του μόνο κωμωδία δεν κάνει ένα τόπικ, μακάρι να είχαν/με όλοι το ίδιο επίπεδο στο φόρουμ με τον ταξιδιώτη. Μη γράφουμε ό,τι θέλουμε.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια φίλε μου,αν κοιτάξεις πιο πίσω θα δεις που υπερτερεί το τηλ,έχω γράψει ένα μικρό review.

Εννοείται ότι χτες Πήγα και το πήρα ξανά από multirama στα 510 ευρώ,λόγω πόντων πού είχα στο κατάστημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια φίλε μου,αν κοιτάξεις πιο πίσω θα δεις που υπερτερεί το τηλ,έχω γράψει ένα μικρό review.

Εννοείται ότι χτες Πήγα και το πήρα ξανά από multirama στα 510 ευρώ,λόγω πόντων πού είχα στο κατάστημα.

 

Για πες μας μετα απο μερικες μερες παλι το θεμα με την μπαταρια.μην ξεχναμε οτι μπορει να πεσουμε και σε προβληματικες συσκευες απο το εργοστασιο.οποτε τωρα η μπαταρια μπορει να αντεχει περισσοτερο απο το προηγουμενο σου.

αντε μεγειες και παλι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο 2ο λινκ λέει "The PlaySation Store can be accessed by Xperia S owners in the UK, France, Italy, Germany, Spain and Australia."

 

Οπότε για εδώ μάλλον όχι προς το παρόν.

 

edit: θα θελα να δω κανένα metal gear solid :)

Edited by alex_oz
Link to comment
Share on other sites

Για πες μας μετα απο μερικες μερες παλι το θεμα με την μπαταρια.μην ξεχναμε οτι μπορει να πεσουμε και σε προβληματικες συσκευες απο το εργοστασιο.οποτε τωρα η μπαταρια μπορει να αντεχει περισσοτερο απο το προηγουμενο σου.

αντε μεγειες και παλι

 

Προς το παρόν φυσιολογικά πάει,άσε να δούμε μετά την 10η φόρτιση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο βγαζει ΑΝΕΤΑ 10 ωρες με τα ΠΑΝΤΑ στο ΦΟΥΛ . Το δοκιμασα σημερα ! 10 ωρες και το υπολοιπο στο 23% ειναι καλα για τετοιο μηχανακι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο βγαζει ΑΝΕΤΑ 10 ωρες με τα ΠΑΝΤΑ στο ΦΟΥΛ . Το δοκιμασα σημερα ! 10 ωρες και το υπολοιπο στο 23% ειναι καλα για τετοιο μηχανακι.

 

Αν είναι έτσι,μια χαρά,με τί στο φουλ.

Ερώτηση,στον Sony launcher υπάρχει τρόπος όταν βάζουμε wallpaper να μας δίνει κατακόρυφη επιλογή?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το θέμα της μπαταριας διορθώνεται με ένα ωραίο software update και είσαι κύριος.. Εξάλλου θα πάρει και ics οπότε σαν γεγονός από μόνο του θα βοηθήσει.. Γενικά χαίρομαι να βγαίνουν καλές και δυνατές συσκευές γιατί ανεβαίνει ο πήχης και επωφελουμαστε εμείς ως καταναλωτές.. Εγω βέβαια έχω ματιά μόνο για το note μου και πλέον δεν κουνιέμαι!!

 

Επίσης να πω για τον ταξιδιώτη ότι τον καταλαβαίνουν πολλοί εδώ μέσα που πάνε κι έρχονται.. Τα έχουμε περάσει όλοι με κάποια συσκευή!!

 

Sent from my Galaxy Note

 

chill out παιδες!

Εγω προσωπικα χαιρομαι που ειστε ικανοποιημενοι απο τη συσκευη!γιατι αυτο σημαινει και επανοδο της SONY στα δρωμενα!

Οσο για την μπαταρια,δεν νομιζω κανεις να ειχε απαιτησει να του βγαζει 2-3 μερες στο χαλαρο.Παντα παιζει ρολο η χρηση που του κανεις.αν εσεις,λοιπον,με συνεχεια σερφαρισμα και 3g ανοιχτο βγαζετε οριακα μια μερα,εγω θα βγαζω δυο καθως ουτε παιχνιδια παιζω,ουτε σερφαρω ακαταπαυστα απο το κινητο.

Και ΝΑΙ!η φωτεινοτητα και τα ive wallpapers κανουν την ζημια...

 

Αν είναι έτσι,μια χαρά,με τί στο φουλ.

Ερώτηση,στον Sony launcher υπάρχει τρόπος όταν βάζουμε wallpaper να μας δίνει κατακόρυφη επιλογή?

 

Φωτεινοτητα φουλ+GPS+3G+Live wallpapers ! Ειναι μια χαρα νομιζω . Εννοειται 3-4 κλησεις+ internet 1 ωριτσα.

Link to comment
Share on other sites

το ρωτησα και πιο πριν αλλα δεν εχω καταλαβει,το πιοα αργο wifi(14 εναντι 21) και το bluetooth 2.1 δεν ειναι προβληματα σοβαρα??:/

τι λετε???εσεις που το εχετε το internet ειναι γρρηγορο???

για μαγαζι τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινοτητα φουλ+GPS+3G+Live wallpapers ! Ειναι μια χαρα νομιζω . Εννοειται 3-4 κλησεις+ internet 1 ωριτσα.

 

τοτε μιλαμε για μια χαρα.

ερωτηση,ξερει κανεις απο που μπορω να προμυθευτω την συγκεκριμενη μπαταρια?

http://techblog.gr/gadgets/on-the-fly-win-sony-cp-els-2000-mah-00532/

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να ρωτησω ...Καποια θηκη προστασιας εχει βρει καποιος ; Εννοω για το καπακι πισω. Επισης τα παιχνιδια αυτα που λετε που τα βρισκουμε ; Στο google Play ;

 

http://www.gearzap.com/mobile-phone-accessories/sony/xperia-s-accessories/cases.html

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τοτε μιλαμε για μια χαρα.

ερωτηση,ξερει κανεις απο που μπορω να προμυθευτω την συγκεκριμενη μπαταρια?

http://techblog.gr/gadgets/on-the-fly-win-sony-cp-els-2000-mah-00532/

 

Κάτι αντίστοιχο(καλύτερο) εδώ: http://www.computerbeast.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=111999&category_id=30&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Link to comment
Share on other sites

 

Φαντάζομαι το φορτίζεις και το παίρνεις μαζί.όπως επίσης κάνει και για αλλά smartphones.

Βασικά έχω έναν της zagg,τον είχα πάρει για το iPhone αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατός και με το Sony,μην κάψω και τίποτα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...