Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είτε το είχε αφαιρέσει είτε έχει γραντζουνιστεί το προστατευτικό και νομίζει ότι γρατζούνισε την οθόνη.

 

Το δικο μου ΔΕΝ φορουσε εγω το περασα. Υπηρχε μεσα στη συσκευασια ομως. Δηλαδη τα δικα σας φορουσαν προστασια οθονης ;

Αν καταλαβα καλα ;

 

 

*** Λογικα δνε καταλαβα οτι φοραει προστασια οθονης και την εβγαλα ( απο βιασυνη ! Κριμα )

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νεος κατοχος του s :D Η (_|_)τουμπα που εκανα ηταν οτι το πηρα τελικα σε λευκο :p

Η πρωτη λεξη που ειπα οταν το εβγαλα απο το κουτι ηταν γ@#α*ο....

Μεσα υπαρχουν οπως εχουν πει και τα υπολοιπα παιδια καλωδιο hdmi, προσταυτευτικο οθονης, φορτηστης και ακουστικα.

Εδω να πω οτι αφου εβγαλα το προστατευτικο(αυτο που δειχνει πως βγενει το πισω καπακι) απο την οθονη υπαρχει κανονικο προστατευτικο οθονης το οποιο για να το προσεξετε πρεπει να δειτε καλα στις γωνιες της οθονης, οποτε το αλλο το κραταω για αργοτερα.

Η οθονη του ειναι πολυ ωραια την ρυθμησα καπου στη μεση γιατι ειναι κουραστικη μετα απο 3ωρες..., θα δω και της επομενες μερες και θα κατασταλαξω.

Ο ηχος απο τα κοματια που εχει μεσα το τηλεφωνο μου φανηκε αρκετα δυνατος.

Κατεβασα το CPU Spy για να δω αυτο που γραφει ο φιλος ποιο πανω, μπενει κανονικα σε Deep Sleep.

Τα ''πληκτρα'' ειναι λιγο καπως στην αρχη, ενεργοποιησα τα Απτικα σχολια μεχρι να το μαθω και αυτο.

Παιχνιδια, δοκιμασα Asphalt 6 και μου γραφει A problem occured and the download could not be completed successfully. Do you want to restart the download? παταω οκ δεν ξεκινα ποτε και μου βγαζει παντα το ιδιο μηνυμα.

Hot pursuit μου βγαζει το μηνυμα server error και το

NFS Shift κολλαει στο download in progress

Το ''πακετο'' που εφαγα ηταν οτι στο πλαισιο που το πηρα δεν ειχαν microsim και δεν προλαβα να παρω απο vodafone.

και αυτο ειναι mail απο τη vodafone σε ερωτηση μου ποτε θα το εχουν :

Αγαπητέ κύριε .......,

Σε απάντηση του e-mail σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η συγκεκριμένη συσκευή δε θα διατεθεί από την Vodafone Ελλάδας.

Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεβασα το CPU GAUGE και οντος πεφτει η ταχυτητα οπως επισης και ο ενας Core μπαινει σε Offline Mode οταν δεν χρειαζεται ! Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεβασα το CPU GAUGE και οντος πεφτει η ταχυτητα οπως επισης και ο ενας Core μπαινει σε Offline Mode οταν δεν χρειαζεται !

 

Και παρόλα αυτά τρώει τόσο γρήγορα την μπαταρία??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και παρόλα αυτά τρώει τόσο γρήγορα την μπαταρία??

 

Κοιτα τωρα του κανω την 5η φορτιση. Μπορει να στρωσει πιο μετα δεν ξερω. Προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως παιζει.

Με καποιες υποχωρησεις βγαζει 10ωρο ανετα παντως. Δηλαδη απο τις 8 το πρωι εως τις 6 που το εβαλα να φορτιση δνε εμεινα απο κινητο.

Στο 15% το εβαλα για φορτιση. Παιδια μπορει να ειναι το δικο μου ετσι-ας γραψουν και αλλοι να δουμε τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τέτοια ανάλυση οθόνης περιμένετε σοβαρή διάρκεια μπαταρίας ;

Στα Android θες πάνω απο 2000mah για να περάσεις το διήμερο όπως και να έχει, πόσο μάλλον με ανάλυση οθόνης που είναι εφάμιλλη ενός φορητού υπολογιστή !!!

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με τέτοια ανάλυση οθόνης περιμένετε σοβαρή διάρκεια μπαταρίας ;

Στα Android θες πάνω απο 2000mah για να περάσεις το διήμερο όπως και να έχει, πόσο μάλλον με ανάλυση οθόνης που είναι εφάμιλλη ενός φορητού υπολογιστή !!!

 

Σε αυτο εχεις δικαιο. GAlaxy S wifi μου κραταει με 5' οθονη 3 ημερες με χρηση 2 ατομων ! Αλλα εχει τερας μπαταρια ! :D

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγόρασα καλώδιο microUSB On-The-Go USB Host OTG Adapter. Δουλεύει super με φλασάκι και με ασύρματο mouse στην τηλεόραση. Σας παραθέτω το link για όποιον ενδιαφέρεται

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=39645

 

Για να το συνδέσεις με το φλασάκι θέλεις ρουτ?

 

Επίσης αν βαλω μια ταινια σε κινητό πώς μπορώ μετά να βάλω και υπότιτλους?

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ΔΕΝ φορουσε εγω το περασα. Υπηρχε μεσα στη συσκευασια ομως. Δηλαδη τα δικα σας φορουσαν προστασια οθονης ;

Αν καταλαβα καλα ;

 

 

*** Λογικα δνε καταλαβα οτι φοραει προστασια οθονης και την εβγαλα ( απο βιασυνη ! Κριμα )

 

αποκλείεται να μη φοράει το δικό σου μάλλον έβαλες το ένα πάνω στο άλλο πρέπει να το κοιτάξεις προσεκτικά 1 έχει μέσα στο κουτί ανταλλακτικό και ένα το φοράει. το πρώτο που φοράει ξεκολλάει δύσκολα

 

καμια θήκη για το κινητό σιλικόνης υπάρχει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αποκλείεται να μη φοράει το δικό σου μάλλον έβαλες το ένα πάνω στο άλλο πρέπει να το κοιτάξεις προσεκτικά 1 έχει μέσα στο κουτί ανταλλακτικό και ένα το φοράει. το πρώτο που φοράει ξεκολλάει δύσκολα

 

Φιλε εγω οταν αγοραζω τετοια μηχανακια δεν χρησιμοποιω προστασια -ομως καπου διαβασα οτι δεν εχει Gorilla το συγκεκριμενο και γιαυτο το εβαλα. Οταν το ανοιξα το κουτι και το πηρα στο χερι τα ξηλωσα ολα για να πιασω οθονη-να την νιωσω.

Μετα το εψαξα το θεμα. Ενταξει περασα την 2η που ειχε μεσα δεν τρεχει τιποτα.

Λεφτα υπαρχουν .:D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω οταν αγοραζω τετοια μηχανακια δεν χρησιμοποιω προστασια -ομως καπου διαβασα οτι δεν εχει Gorilla το συγκεκριμενο και γιαυτο το εβαλα. Οταν το ανοιξα το κουτι και το πηρα στο χερι τα ξηλωσα ολα για να πιασω οθονη-να την νιωσω.

Μετα το εψαξα το θεμα. Ενταξει περασα την 2η που ειχε μεσα δεν τρεχει τιποτα.

Λεφτα υπαρχουν .:D

 

Είναι "τύπου" Γορίλα οπότε δεν έχετε πρόβλημα από γρατσουνιές, θέλει και λίγη προσοχή όμως έτσι; Δεν το πετάμε δεξιά αριστερά! :p

6 μήνες το Arc μου δεν είχε το παραμικρό! :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι "τύπου" Γορίλα οπότε δεν έχετε πρόβλημα από γρατσουνιές, θέλει και λίγη προσοχή όμως έτσι; Δεν το πετάμε δεξιά αριστερά! :p

6 μήνες το Arc μου δεν είχε το παραμικρό! :ninja:

 

Σιγουρα ειναι ; Διαβασε λιγο εδω..

 

 

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_s-4369.php

 

Scratch-resistant glass

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία παντως πρέπει να ναι θεμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως μου βγάζει 1 μέρα άνετα μετά την 3 φόρτιση χωρίς χρήσης ζωντανής ταπετσαρίας. όταν χρησιμοποιούσα ζωντανή ταπετσαρία έπεφτε γρήγορα η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία παντως πρέπει να ναι θεμα

 

Πόσο θέμα δλδ. Από τις 9 το πρωί, ως τις 11 το βράδυ με χρήση δε βγαίνει ;

 

 

Επίσης, η μπαταρία αλλάζει εύκολα αφού κρύβεται πίσω από ένα κουμπωτό καπάκι.

Βίντεο:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4lHsfARv_0Y

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. ρε παιδιά από παιχνίδια δεν παίζει τίποτα?????
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

πάντως σήμερα που του έκανα πλοήγηση έπαθα πλακα πολύ ταχύτατο κλείδωμα και με πήγαινε με μεγάλη ακρίβεια έφτανα στην στροφή και με έδειχνε ακριβώς στο σημείο που ήμουνα με το sygic. το ίδιο είχα και στο xperia arc και δεν έπαιζε καλά
Link to comment
Share on other sites

Για να το συνδέσεις με το φλασάκι θέλεις ρουτ?

 

Επίσης αν βαλω μια ταινια σε κινητό πώς μπορώ μετά να βάλω και υπότιτλους?

 

Όχι το πήρε αμέσως.

 

Χρησιμοποιώ το MX Video Player βάζεις στον ίδιο φάκελο την ταινία και τους υπότιτλους και τους διαβάζει κανονικά.

 

αποκλείεται να μη φοράει το δικό σου μάλλον έβαλες το ένα πάνω στο άλλο πρέπει να το κοιτάξεις προσεκτικά 1 έχει μέσα στο κουτί ανταλλακτικό και ένα το φοράει. το πρώτο που φοράει ξεκολλάει δύσκολα

 

To πρώτο που φοράει είναι διαφορετικό από το δεύτερο; Το λέω αυτό γιατί το δεύτερο όπως λέτε έχει άλλο κόψιμο. Στο ακουστικό και στην κάμερα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Πόσο θέμα δλδ. Από τις 9 το πρωί, ως τις 11 το βράδυ με χρήση δε βγαίνει ;

 

 

Επίσης, η μπαταρία αλλάζει εύκολα αφού κρύβεται πίσω από ένα κουμπωτό καπάκι.

Βίντεο:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4lHsfARv_0Y

 

Με πολυ οικονομία ισως,αλλιως,ονειρο θερινής νυκτος

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Tότε πρέπει να είναι ο MSM8660/8260 (που πρακτικά είναι ο ίδιος) που ρουφάει αβέρτα μπαταρία.

Τα ίδια χάλια με το EVO 3D. Εχεις ένα τηλέφωνο που σπέρνει και σε τρεις ώρες δεν έχεις...

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tότε πρέπει να είναι ο MSM8660/8260 (που πρακτικά είναι ο ίδιος) που ρουφάει αβέρτα μπαταρία.

Τα ίδια χάλια με το EVO 3D. Εχεις ένα τηλέφωνο που σπέρνει και σε τρεις ώρες δεν έχεις...

 

Πλοήγηση με wifi την ξεχνάς σε σχέση ας πούμε με galaxy που σε αυτονομία ήταν πολυ καλύτερο.

Για μενα το μονο μειον στο κινητο είναι η αυτονομία του.δεν ξέρω αν στρώσει,που δε το πιστεύω.προσωπικα το πούλησα πριν πέσει η τιμη του και περιμένω το P

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πλοήγηση με wifi την ξεχνάς σε σχέση ας πούμε με galaxy που σε αυτονομία ήταν πολυ καλύτερο.

Για μενα το μονο μειον στο κινητο είναι η αυτονομία του.δεν ξέρω αν στρώσει,που δε το πιστεύω.προσωπικα το πούλησα πριν πέσει η τιμη του και περιμένω το P

 

Και για αυτο το πουλησες ?Καλα ρε μεγαλε δεν πιανεσε πως τα αλλαζεις τοσο γρηγορα τωρα με ποιο εμεινες γιατι με αυτο που εμεινε στα χερια σου πρεπει να ειναι για σενα το καλυτερο!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και για αυτο το πουλησες ?Καλα ρε μεγαλε δεν πιανεσε πως τα αλλαζεις τοσο γρηγορα τωρα με ποιο εμεινες γιατι με αυτο που εμεινε στα χερια σου πρεπει να ειναι για σενα το καλυτερο!!!!!!!!!!!

 

εγω φιλε μου τις μισες ωρες της μερας ειμαι στο net,δεν μπορω λοιπον να χω ενα κινητο που μεσα σε λιγη ωρα απο το 100% να πεφτει στο 73% και να μην πιανει ουτε για αστειο τις 8 ωρες.αντε με μιση ωρα net.15 λεπτα κλησεις και καμια 30αρια μηνυματα μπορει να φτασει τις 14 ωρες:lol:

δεν θελω ενα κινητο που να θελει 2 φορτισεις την μερα,ειναι γελοιο αυτο.και το κακο?να μην μπορω να αλλαξω μπαταρια και να βαλω δευτερη,μονο με πατεντα ισως κατι που δεν κανω.

εχω μεινει με prada,arc s και iphone 4s και πιστεψε και τα 3 στον τομεα της αυτονομιας ειναι απλα καμια σχεση με το sony s.δεν ειμαι σημερινος στο θεμα κινητων,εχω μεγαλο παρελθον στον τομεα αυτον οποτε και ξερω να κρινω:p

το sony s μου αρεσε σε ολα περα απο την μπαταρια που την θεωρω τραγικη,ας βρουν λυση και το παιρνω ξανα αμεσως.αλλα δε νομιζω,τραγικη ηταν η αυτονομια,τραγικη και θα μεινει.

ας δουμε το p.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ταξιδιωτη, αυτα ειναι τα κακα του να εισαι early adopter.

δεν προλαβαινεις να δεις τα πρωτα προβληματα/μειονεκτηματα που βγαζει η συσκευη.

 

αν περιμενες κανα μηνα , λογικα δεν θα το επαιρνες καν.

αλλα αυτα ειναι γουστα,

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...