Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασμα χρειαζεσαι φίλε μου, όχι λινκ.:). Οι περισσοτεροι με κλειδωμένο bootloader είμαστε

Άσε την .96 και κάνε ρουτ.

 

Μετά βάλε CWM

 

 

Και μετά αρχίζει το πάρτυ

 

Είμαι ρουτ αλλά δεν ξέρω πως να βάλω την cwm

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια πρωην κατοχος xperia s k νυν xperia z1... Πουλησα το S σε ενα φιλο κ μου εκανε παραπονα για την μπαταρια οτι κραταει λιγο.To κινητο ειναι unroot κ το ειχα απο το Μαιο του 2012 μεχρι πριν καμια εβδομαδα η μπαταρια με εβγαζε 1μιση μερα με κανονικη χρηση μερικα μην κ λιγες κλησεις κ αρκετο facebook 2ωρες περιπου.. Μου ειπε να παραγγειλω καινουρια μπαταρια θα λυθει το προβλημα?? Ποια η γνωμη σας? ;)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ισως εβαλε κατι ο φιλος σου καποια εφαρμογη που καταναλωνει αρκετη μπαταρια?? κατεβαστε το gsam battery monitor απο το google play και δειτε που καταναλωνεται η περισσοτερη μπαταρια... ισως βοηθησει λιγο!! μην προβεις σε αντικατασταση αμεσως!! και ψαξε λιγο ισως να το καλυπτει η εγγυηση για αντικατασταση μπαταριας! (ρωτα τον και για την φωτεινοτητα οθονης ποσο την εχει!! αν την εχει τερμα λογικο ειναι!!
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κατεβασει τη φωτεινοτητα στο ελαχιστο το σημα μονο GSM αλλα κ παλι... θα προσπαθησω με την εφαρμογη που μου ειπες φιλε για να δουμε... στη χρηση μπαταριας το λειτουργικο συστημα android καταναλωνει περιπου 67%... μηπως ειναι καποια εφαρμογη... λεω να κανω κ μια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως γινει κατι...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κατεβασει τη φωτεινοτητα στο ελαχιστο το σημα μονο GSM αλλα κ παλι... θα προσπαθησω με την εφαρμογη που μου ειπες φιλε για να δουμε... στη χρηση μπαταριας το λειτουργικο συστημα android καταναλωνει περιπου 67%... μηπως ειναι καποια εφαρμογη... λεω να κανω κ μια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις μηπως γινει κατι...

 

Κατεβασε το wakelock detector και αφου το φορτισει πληρως ας το ανοιξει και ας μας πει τι του ξυπναει το κινητο και του καταναλωνει μπαταρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ κυριε κωνσταντινε σ ευχαριστω θα το δοκιμασω κ αυτο που μου ειπες... για να δουμε... εμεις τα λεμε κ σε αλλο νημα αχχαχααχαχαχ...:lol:
Link to comment
Share on other sites

οκ κυριε κωνσταντινε σ ευχαριστω θα το δοκιμασω κ αυτο που μου ειπες... για να δουμε... εμεις τα λεμε κ σε αλλο νημα αχχαχααχαχαχ...:lol:

 

Ισχυει..;)

 

Παντως το πιθανοτερο ειναι να βαραει μπιελες καποια εφαρμογη της google. Τελευταια υπαρχουν απειρα τετοια φαινομενα σε χρηστες και το προβλημα ειναι υπαρκτο και σε πολλες και δαφορετικες συσκευες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει..;)

 

Παντως το πιθανοτερο ειναι να βαραει μπιελες καποια εφαρμογη της google. Τελευταια υπαρχουν απειρα τετοια φαινομενα σε χρηστες και το προβλημα ειναι υπαρκτο και σε πολλες και δαφορετικες συσκευες!

 

Σ ευχαριστω πολυ Κωνσταωτινε να εισαι καλα.. θα το κανω αυριο κ τα ξαναλεμε... μακαρι να συνελθει...:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα, αν θέλουμε να αλλάξουμε όλο το εξωτερικό του τηλεφώνου την κάσα του που λέμε πόσο κοστίζει; Υπάρχει κάποιο site που τα παραγγελνουμε φθηνά;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει πουθενά κανένας τροποποιημένος stock launcher για το S;; Ο stock δηλαδή, απλά με περισσότερες επιλογές ή παραμετροποιήσεις.. Η σχεδόν μηδενική του κατανάλωση με αποτρέπει συνέχεια από το να βάλω κάποιον custom.. :O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Tέλεια!! Σε ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.. ;)

Προς το παρών έβαλα το nova.. :happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες. ας με στειλει καποιος πως μπορς να κανω root .96 με ευκολο τροπο οπως προγραμμα και αν μπορει να υπαρξει αρνητικη επιπτωση αν δν πετυχει. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε φίλε μου.Αυτή την μέθοδο χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2417672

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε φίλε μου.Αυτή την μέθοδο χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2417672

 

Ανδρέα για λέγε τη συνεχιζόμενη εμπειρία σου από το ΚΙΤΚΑΤ στο κινητάκι μας

Link to comment
Share on other sites

Την Rom την έβγαλα λόγω αποτυχημένου mod που οδήγησε σε bootloop.Επειδή είναι το μοναδικό μου κινητό και το χρειάζομαι καθημερινά έχω την Official τώρα αλλά το σαββατοκύριακο θα βάλω πάλι την kitkat.Δεν είχα μαζί της κανένα bug και γι'αυτό θα την ξαναπεράσω.Υπάρχουν κάπου στις 4-5 kitkat Roms στο xda.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω το sony S LT26i και έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν έχω το wifi ανοιχτό μετά απο λίγη ώρα (και όχι πάντα) χάνω το σήμα (του τηλεφωνου όχι το wifi) και δεν βλέπει την κάρτα sim. Για να επανέλθει θα κάνω καμια 10αρια επανεκκινήσεις και αν επανέλθει (με το wifi κλειστό). Αφαίρεσα όλα τα παιχνίδια και το FB που αρχικά νόμιζα ότι ήταν από αυτό, αλλά τίποτα

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κάποιον φίλο.

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, τον ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Με την kit kat rom το κινητο πως συμπεριφέρεται, γινεται πιο γρηγορο ή πιο αργο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Με την kit kat rom το κινητο πως συμπεριφέρεται, γινεται πιο γρηγορο ή πιο αργο

 

Το κινητό γίνεται πραγματικά αγνώριστο.Η μπαταρία είναι παραπλήσια με την Official και είναι απίστευτα γρηγορότερο. :D

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό γίνεται πραγματικά αγνώριστο.Η μπαταρία είναι παραπλήσια με την Official και είναι απίστευτα γρηγορότερο. :D

 

Στειλε τοτε κανενα λινκ

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5151610#post5151610

 

Το να περασετε τα gapps μετα την ενεργοποιηση του art ειναι προαιρετικο.Μπορειται και πριν μαζι με την εγκατασταση της rom να τα περασετε και μετα ενεργοποιειται το art.

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά? Θα ήθελα να ρωτήσω όλους εσάς που έχετε δοκιμάσει κάποια από τις kit kat roms που κυκλοφορούν εκεί έξω, ποια θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη? Τόσο από άποψη αυτονομίας,το πόσο σταθερή είναι, γρήγορη και smooth.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω το sony S LT26i και έχω το εξής πρόβλημα:

Όταν έχω το wifi ανοιχτό μετά απο λίγη ώρα (και όχι πάντα) χάνω το σήμα (του τηλεφωνου όχι το wifi) και δεν βλέπει την κάρτα sim. Για να επανέλθει θα κάνω καμια 10αρια επανεκκινήσεις και αν επανέλθει (με το wifi κλειστό). Αφαίρεσα όλα τα παιχνίδια και το FB που αρχικά νόμιζα ότι ήταν από αυτό, αλλά τίποτα

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κάποιον φίλο.

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, τον ευχαριστώ :)

Αν δεν έχει βοηθήσει το soft reset, πας αναγκαστικά σε επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, ή ακόμη καλύτερα πέρασμα νέας ρομ.

Αν δε φτιάξει κι έτσι πρέπει να αρχίσεις να σκέφτεσαι hardware failure

 

Καλησπέρα παιδιά? Θα ήθελα να ρωτήσω όλους εσάς που έχετε δοκιμάσει κάποια από τις kit kat roms που κυκλοφορούν εκεί έξω, ποια θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη? Τόσο από άποψη αυτονομίας,το πόσο σταθερή είναι, γρήγορη και smooth.

 

Ευχαριστώ

Δεν είναι τόσο απλό. Ακόμη και για την ίδια ρομ υπάρχουν συχνά αντικρουόμενες απόψεις, πολλώ δε μάλλον για διαφορετικές. Αν έχεις ξεκλείδωτο μπουτλόαδερ ξεκίνα να παίζεις!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5151610#post5151610

 

Το να περασετε τα gapps μετα την ενεργοποιηση του art ειναι προαιρετικο.Μπορειται και πριν μαζι με την εγκατασταση της rom να τα περασετε και μετα ενεργοποιειται το art.

 

Είχα μείνει με την εντύπωση ότι αυτά πρέπει να τα περάσεις πριν κάνεις τη μετατροπή σε ART. Επειδή υπάρχουν και τέτοιες, έχεις πετύχει κάποια εφαρμογή που να έχει θέμα με το ART?

Με ποιον πυρήνα είχες 4.4?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!. Μολις εκανα ροοτ και εβαλα cwm και σκεφτομαι να αλλαξω ρομ. Ειναι κλ η nature xperia advance? Εχω την .96 . Μπορω να την περασω κατευθείαν; Και κτ τελευταίο, απο εγγύηση τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...