Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε όλοι θέμα με το lag στο video recording σε 1080p αλλά και σε 720p???:angry::angry::angry:

 

Απ'οσο φαινεται ναι... Με ξενερωσε πολυ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μετα την αναβάθμιση μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα: Πάταω το on/off button για να ανάψει η οθόνη και να το ξεκλειδώσω, ανάβει για κλάσμα του δευτερολέπτου και μετά ξανά μαύρη. Ξαναπατάω τίποτα, ξανά αλλη μία (τρίτη φορά) και έτσι ανάβει και μπορώ να το ξεκλειδώσω. Ιδιαιτέρως ενοχλητικό !!

 

Εμένα αυτό το κάνει και τώρα, με την ICS...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Nos1453 μπορεις να μου εξηγησεις λιγο τη διαδικασια γιατι ειμαι λιγο ασχετος?

Τι ειναι το flashtools?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092792#post4092792

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό το κάνει και τώρα, με την ICS...

 

μου το εκανε και εμενα αυτο αλλα εφταιγε η εφαρμογη που ειχα για κλείδωμα της οθόνη lock screen την εβγαλα και τελος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναμενομενα τα οποια κολλημετα μετα απο μια σημαντικη αναβαθμιση.

Αν δεν φιξαριστουν με την .211 τοτε δικαιολογοηεμενα να κραξω κι εγω μαζι σας.

Λιγο υπομονη ομως.

Με ληψη βιντεο δεν εχω προβλημα παντως

Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε και εμενα αυτο αλλα εφταιγε η εφαρμογη που ειχα για κλείδωμα της οθόνη lock screen την εβγαλα και τελος

Εγώ δεν έχω καμία εφαρμογή, το κάνει από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις!

 

Μόλις μου ήρθε OTA για την. 200.

 

Λες να μείνει και το root? Για να δούμε!!

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Οκ καταλαβα πανω κατω τι ειναι αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερω να περασω την προηγουμενη εκδοση!

Μηοως μπορω να παω καπου το κινητο να μου την περασουν?

Ισως στο plaisio?

 

Ευχαριστω...

 

 

ΥΓ.μηπως εχετε να μου προτεινετε καποιο widget καιρου αλλα να ειναι ακριβες στις προγνωσεις?

Edited by PS1976
Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε και εμενα αυτο αλλα εφταιγε η εφαρμογη που ειχα για κλείδωμα της οθόνη lock screen την εβγαλα και τελος

 

Εγώ ενώ δεν έχω τέτοια εφαρμογή μου το κάνει από τότε που το αγόρασα...εδώ και κάποιους μήνες...τι clean install έχω κάνει,τι factory reset, πάντα τα ίδια...ελπίζω με την αναβάθμιση σε jellybean να φτιάξει...είναι πολύ σπαστικό πάντως.

Ερώτηση: Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει αναβάθμιση σε JB μέσω Windows 8; Γίνεται κανονικά ή κολλάει;

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενώ δεν έχω τέτοια εφαρμογή μου το κάνει από τότε που το αγόρασα...εδώ και κάποιους μήνες...τι clean install έχω κάνει,τι factory reset, πάντα τα ίδια...ελπίζω με την αναβάθμιση σε jellybean να φτιάξει...είναι πολύ σπαστικό πάντως.

Ερώτηση: Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει αναβάθμιση σε JB μέσω Windows 8; Γίνεται κανονικά ή κολλάει;

 

Εγω. Με win8 την εκανα. Το update service μονο κολλουσε πολυ, αλλα αν πατησεις αντιμετωπιση προβληματων συμβατοτητας και εφαρμοσει ρυθμισεις win xp τοτε ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ καταλαβα πανω κατω τι ειναι αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να καταφερω να περασω την προηγουμενη εκδοση!

Μηοως μπορω να παω καπου το κινητο να μου την περασουν?

Ισως στο plaisio?

 

Ευχαριστω...

 

μονο αν πας σε αντιπροσωπεια!!!

αλλα δεν ξρω για συγουρα!!!

μπορεις να ψαξεις εδω στο φορουμ εαν υπαρχει καποιος κοντα σε σενα να σε βοηθεισει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενώ δεν έχω τέτοια εφαρμογή μου το κάνει από τότε που το αγόρασα...εδώ και κάποιους μήνες...τι clean install έχω κάνει,τι factory reset, πάντα τα ίδια...ελπίζω με την αναβάθμιση σε jellybean να φτιάξει...είναι πολύ σπαστικό πάντως.

Ερώτηση: Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει αναβάθμιση σε JB μέσω Windows 8; Γίνεται κανονικά ή κολλάει;

Σήμερα έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε JB, και μέχρι στιγμής δεν μου έχει κάνει αυτό το πρόβλημα με το κλείδωμα. Ελπίζω να μην εμφανιστεί στην πορεία.

 

Μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις είναι καλές. Το άσπρο φόντο δεν με ενοχλεί τόοοοοσο πολύ, περισσότερο θεωρώ ότι είναι η ιδέα μου επειδή το διάβαζα εδώ μέσα ότι δεν είναι ωραίο. Μου αρέσουν οι αλλαγές στα γραφικά, τα νέα θέματα, το ποσοστό της μπαταρίας επιτέλους (δεν ξέρω αν το είχε και πριν, δεν το είχα βρει πάντως), το ότι στην οθόνη των ειδοποιήσεων έχει πλέον και άλλες επιλογές. Γενικά θεωρώ ότι το κινητό έχει γίνει πιο...πρακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκε και σε μενα αγορασμενο απο πλαισιο η αναβαθμιση..η 200 βεβαια..

Να ρωτησω καποια πραγματα?

 

1)Πως κανουμε clean install?

 

2)βοηθαει να κανω επαναφορα του τηλεφωνου με seus πριν περασω την jb η δεν χρειαζεται?

 

3)η εκδοση 211 τι διορθωνει?

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκε και σε μενα αγορασμενο απο πλαισιο η αναβαθμιση..η 200 βεβαια..

Να ρωτησω καποια πραγματα?

 

1)Πως κανουμε clean install?

 

2)βοηθαει να κανω επαναφορα του τηλεφωνου με seus πριν περασω την jb η δεν χρειαζεται?

 

3)η εκδοση 211 τι διορθωνει?

 

Το 2) ειναι το clean install. Στην ερωτηση του σεους αν θες να περασει την αναβαθμιση απο πανω ή να κανει καθαρη εγκατασταση, φυσικα διαλεγεις το δευτερο (τυχαια σειρα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως μπορώ να αγωράσω εφαρμογές απο το play,χωρίς να δώσω στην ψύχρα την κάρτα μου στην google?

δεν γινεται με paypal ή καμια paysafe?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως μπορώ να αγωράσω εφαρμογές απο το play,χωρίς να δώσω στην ψύχρα την κάρτα μου στην google?

δεν γινεται με paypal ή καμια paysafe?

 

Όχι. Μόνο με κάρτα. Αλλά μπορείς αν θες να νοιώσεις πιο ασφαλής να χρησιμοποιήσεις μια προπληρωμένη.

Είσαι όμως λίγο off-topic. Υπάρχει topic για τη χρήση του Google Play εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288568

 

Ας το μεταφέρει ένας mod.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μόνο με κάρτα. Αλλά μπορείς αν θες να νοιώσεις πιο ασφαλής να χρησιμοποιήσεις μια προπληρωμένη.

Είσαι όμως λίγο off-topic. Υπάρχει topic για τη χρήση του Google Play εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288568

 

Ας το μεταφέρει ένας mod.

 

ναι,sorry για το hijack

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η μπαταρια μου πεφτει πολυ γρηγορα ξερεται τι πρεπει να κανω . υπαρχει μεγαλυτερη μπαταρια ?

κανενα προγραμα η καμια ρυθμιση ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,να ρωτησω κατι μετα την αναβαθμιση οταν παω να συνδεσω τα ακουστικα μου βγαζει το μηνυμα:το μικροφωνο και τα κουμπια του αξεσουαρ δεν ειναι διαθεσιμα..λετε να εχει χαλασει η υποδοχη απο κανενα πεσιμο η ειναι προβλημα λογισμικου?το δοκιμασα με πολλα ακουστικα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα έκανα και εγώ την αναβάθμιση,

δεν έχω κάνει ρουτ,και μου δεν μου δουλεύει το κουμπί της κάμερας δεν μπαίνει αμέσως στην κάμερα ενώ τραβάει φωτογραφίες, και επιπλέον όταν με περνούν τηλ στέλνει μυνημα εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσετε τα παρακατω link θα δείτε πως ειναι αρκετα ευκολο να περασετε την 6.2.B.0.211 και μετα να την ρουταρετε απλα ακολουθηστε προσεκτικα τις οδηγιες

 

http://www.epiblog.in/2013/06/flash-jellybean-for-xperia-s.html

 

http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_335788&feature=iv&src_vid=-SBcWuDQxag&v=J5L7Slka10s:)

Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε και εμενα αυτο αλλα εφταιγε η εφαρμογη που ειχα για κλείδωμα της οθόνη lock screen την εβγαλα και τελος

 

Όντως είχες δίκιο φίλε μου! Μόλις έβγαλα την εφαρμογή lock screen, επανήλθε χωρίς πρόβλημα! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...