Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα όπως τα λες γίνονται.

Έσβησα όλους τους drivers και ξαναπεράστηκαν όσοι ήταν στο seus και μετά έτρεξα και το flashtoolDrivers.

Από εκεί εγκατέστησα 2 για το s (έναν που έχει γενικά, κι έναν που έχει για το ICS) και τους οδηγούς για το flashboot και flashmode.

Δεν εγκατέστησα αυτόν για το GB

 

Είμαι με επίσημη .55 οπότε προσπαθώ να κάνω downgrade.

Πάω να περάσω την .45 (το ίδιο και με μία .50)

 

Αφήνω τικαρισμένα όλα τα wipe και ξετικαρισμένα όλα τα exclude. Τικάρω επίσης

Σωστά?

Πάλι τα ίδια έχω όμως...

Soft-bricked , με την εικόνα με το θαυμαστικό και το κινητό δίπλα, χωρίς να μπουτάρει οτιδήποτε.

 

Το μόνο που δουλεύει είναι κάθε φορά το SEUS

Υπάρχει τρόπος να το κοροϊδέψω και να μου δώσει την .45 ή την .50?

 

Δοκιμασε να βαλεις το CWM στην .55 απο το Link που εγραψα πιο πανω. Μπες στο recovery καθαρισε data/cache , κανε format και την sd card (αφου κανεις backup τα αρχεια που εχεις εκει) κ δοκιμασε κ παλι με το flashtool. Να υποθεσω ολα αυτα σε windows 7?

 

Κατεβασε τα firmware απο εδω http://www.xdafileserver.nl/index.php?dir=Sony+%28Ericsson%29%2FSE+Xperia+S+%28LT26i%29%2FSTOCK+ROMS%2FICS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση

Και σε 7άρια και σε ΧΡ. ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ όμως!

Δοκιμάζω τώρα όπως μου είπες

-----------

ΕDIT

-----------

Και όπως το περίμενα, δεν μπαίνει το CWM σε unrooted συσκευή

 

 

Μήπως υπάρχει κανείς από ΖΖωγράφου ή περίχωρα που να έχει τη διάθεση να δοκιμάσουμε στο πισί του ένα φλασάρισμα? Καφέδες-ντόνατ δικά μου!:p:D

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω αν το τηλεφωνο μου εχει ξεκλειδωτο bootloader ; εκανα καποιες κινησεις για να το ξεκλειδωσω , τελειωσε η διαδικασια ολα οκ , αλλα κατι για να ειμαι σιγουρος οτι πετυχα υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

Και σε 7άρια και σε ΧΡ. ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ όμως!

Δοκιμάζω τώρα όπως μου είπες

-----------

ΕDIT

-----------

Και όπως το περίμενα, δεν μπαίνει το CWM σε unrooted συσκευή

 

 

Μήπως υπάρχει κανείς από ΖΖωγράφου ή περίχωρα που να έχει τη διάθεση να δοκιμάσουμε στο πισί του ένα φλασάρισμα? Καφέδες-ντόνατ δικά μου!:p:D

 

sorry μου διεφυγε το root :wacko: Οταν συνδεεις στο flashtool πατας το vol down ετσι?

Link to comment
Share on other sites

sorry μου διεφυγε το root :wacko: Οταν συνδεεις στο flashtool πατας το vol down ετσι?

Ναι, το πράσινο κουμπάκι ανάβει και το flashtool αναγνωρίζει ότι συνδέθηκε το κινητό σε flashmode

Δοκίμασα και σε λίνουξ και τίποτα

 

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

 

Παίζει με την προηγούμενη έκδοση του flash tool!!!!!!!!!!!!

 

Για το φίλο που θέλει να δει αν έχει unlocked bootloader

Δοκίμασε το track ID.

Αν παίζει είναι κλειδωμένος, αν όχι ξεκλείδωτος!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

 

Παίζει με την προηγούμενη έκδοση του flash tool!!!!!!!!!!!!

 

Για το φίλο που θέλει να δει αν έχει unlocked bootloader

Δοκίμασε το track ID.

Αν παίζει είναι κλειδωμένος, αν όχι ξεκλείδωτος!

 

Ωραιος! Κ ελεγα να στο γραψω πιο πριν... Με ποια εκδοση τελικα επαιξε? Ποια Rom εβαλες ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το track id δουλευει κανονικοτατα, αλλα ακολουθησα αυτες τις οδηγιες

"First, you should confirm that it is possible to unlock the boot loader of your phone by checking the service menu. In your phone, open the dialler and enter *#*#7378423#*#* to access the service menu.

In your phone, tap Service info > Configuration > Rooting Status. If Bootloader unlock allowed says Yes, then you can continue with the next step. If it says No, or if the status is missing, your device cannot be unlocked."

και στο κινητο δε μου γραφει " unlock allowed:yes" αλλα " rooting status :bootloader unlocked:yes"

τελικα το ξεκλειδωσα ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Επειδη ψηνομαι να αλλαξω το κινητο μου και να το παρω, θα ηθελα μια διευκρινιση. Διαβασα οτι εχει αισθητηρα φωτεινοτητας,αλλα η φωτεινοτητα δεν ρυθμιζεται αυτοματα. Δηλαδη δεν εχει επιλογη απο το μενου. Τι κουφο ειναι αυτο; Εδω εχει το w995 που ειναι κινητο τριετιας. Εγω παντως το θεωρω πολυ σοβαρο για την καθημερινη συμβιωση με ενα smartphone. Ξερετε να μου πειτε τι παιζει παιδια; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις δεν εχει αυτοματη φωτεινοτητα , αλλα το κινητο τα σπαει , ειδικα για τα χρηματα που κοστιζει
Link to comment
Share on other sites

Εχει αυτοματη φωτεινοτητα χωρις να υπαρχει ομως καποια ρυθμιση. Δοκιμασε σε δυνατο φως και θα δεις οτι δουλευει
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Κ ελεγα να στο γραψω πιο πριν... Με ποια εκδοση τελικα επαιξε? Ποια Rom εβαλες ?

 

Την ακριβώς προηγούμενη. 0.9.0 νομίζω

Και μόλι ςέφαγα την πρώτη κρυολουσία. Το sygic που εγκατέστησα με ..."γνωστό" τρόπο σε τόσους φίλους, άλλαξε έκδοση χθες με αποτέλεσμα ο ....τρόπος να μη δουλεύει

Τι πάει καλά στο μηχανηματάκι μας? Να κοιτάξω για don't panic?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι να το αγορασω. Ειχα δει καποια στιγμη σε Xperia T σε καταστημα που ειχε ενα ωραιο widget για της σημειωσεις (notes) οπου μπορουσες να βλεπεις με swipe τις σημειωσεις σου χωρις στην ουσια να χρειαζεται να μπεις σε αυτες.

 

Υπαρχει το ιδιο ή κατι αντιστοιχο και στο S ή οχι;;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι να το αγορασω. Ειχα δει καποια στιγμη σε Xperia T σε καταστημα που ειχε ενα ωραιο widget για της σημειωσεις (notes) οπου μπορουσες να βλεπεις με swipe τις σημειωσεις σου χωρις στην ουσια να χρειαζεται να μπεις σε αυτες.

 

Υπαρχει το ιδιο ή κατι αντιστοιχο και στο S ή οχι;;

 

Ευχαριστω

 

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στα small apps. Αν όντως είναι έτσι τότε κάμποσοι developers στο xda τις έχουν κάνει port και στο δικό μας

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι αναφέρεσαι στα small apps. Αν όντως είναι έτσι τότε κάμποσοι developers στο xda τις έχουν κάνει port και στο δικό μας

Ναι αυτά είναι τα small apps. Και πως μπαίνουν στο S; Πρέπει να είναι root η συσκευή; Εχεις κάποιο λινκ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευτυχως δουλεψε... κατεβασα την προηγουμενη εκδοση του flashtool και το κινητό δουλεψε.. περασα την .55 και ολα μια χαρα!! ευχαριστω οσους βοηθησαν!! η εκδοση που χρησιμοποίησα ηταν η 0.9.8.0
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευτυχως δουλεψε... κατεβασα την προηγουμενη εκδοση του flashtool και το κινητό δουλεψε.. περασα την .55 και ολα μια χαρα!! ευχαριστω οσους βοηθησαν!! η εκδοση που χρησιμοποίησα ηταν η 0.9.8.0

 

Ωραίος...εκανες και ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευτυχως δουλεψε... κατεβασα την προηγουμενη εκδοση του flashtool και το κινητό δουλεψε.. περασα την .55 και ολα μια χαρα!! ευχαριστω οσους βοηθησαν!! η εκδοση που χρησιμοποίησα ηταν η 0.9.8.0

 

Μια χαρα λοιπον !! Πως σκεφτεσαι να κανεις root την 55 τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα λοιπον !! Πως σκεφτεσαι να κανεις root την 55 τωρα?

 

Όπως όλοι μας. Θα ξαναβάλει την 45 ή την 50 και θα ακολουθήσει τις οδηγίες:p

Link to comment
Share on other sites

To NFC είναι δραματικά αργό, δεν έχει φτιαχτεί για τέτοια θέματα. Το μπλε δόντι είναι πολύ ταχύτερο.

 

Νόμιζα ότι θα είναι ποιο γρήγορο.

Πώς λειτουργεί παρόλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι θα είναι ποιο γρήγορο.

Πώς λειτουργεί παρόλα αυτά?

 

Το NFC είναι για μεταφορά πολύ μικρών δεδομένων.

 

Στις συναλλαγές μεγάλων αρχείων, σε άλλα τηλέφωνα π.χ. Samsung galaxyS, nexus κτλ, στην πραγματικότητα δεν γίνεται η μεταφορά μεγάλων αρχείων με το NFC. Απλά με το που γίνεται η επικοινωνία NFC ανοίγει αυτόματα το bluetooth και γίνεται η σύνδεση αυτόματα, και με bluetooth γίνεται η πραγματική μεταφορά. Απλά είναι βολικό γιατί δεν χρειάζεται να κάνεις αναζήτηση, να βρεις τον άλλον και να του το στείλεις.

 

Τώρα, αν εμείς θέλουμε να στείλουμε μεγάλο αρχείο σε κάποιο άλλο android με nfc, αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να είναι εγκατεστημένο και στα δύο μία εφαρμογή (example: blue NFC), και μετά πας να κάνεις share αυτό που θέλεις, επιλέγεις blue NFC, και μετά κάνεις την επαφή μεταξύ των δύο κινητών και γίνεται η μεταφορά με bluetooth, που αρχίζει από NFC.

 

αυτά :Ρ

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όπως όλοι μας. Θα ξαναβάλει την 45 ή την 50 και θα ακολουθήσει τις οδηγίες:p

 

Αφού υπάρχει πιο εύκολος τρόπος, να βάλετε άλλο kernel stock 17. Δεύτε μερικά ποστ πίσω αυτό που έχω γράψει... (3347 post)

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...