Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ουτε με αυτο μπαινει...

 

κανει ενα φλασαρισμα οταν ειναι στο Xperia, και ξαναμπαινει στην κανονική λειτουργία του τηλεφώνου ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το χιλιοκοπανησα :lol: αλλα δεν εμπαινε...

:lol::lol: δοκιμασε αυτο που γραφει ο φιλος απο κατω :)

Κατεβασε το rom manager και κανε reboot recovery

 

Εγω εχω CWM for locked bootloaders http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1939875 :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Το κατέβασα, αλλα δεν ειναι συμβατο με το LT26i...

Οποτε δεν εγινε καποια εγκατασταση..

και που πάτησα να κανει restart σε CWM, εκανε ακριβως το ιδιο με πριν, 1 φλασαρισμα ενω ηταν στο XPERIA , και μππήκε στο τηλέφωνο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα, αλλα δεν ειναι συμβατο με το LT26i...

Οποτε δεν εγινε καποια εγκατασταση..

και που πάτησα να κανει restart σε CWM, εκανε ακριβως το ιδιο με πριν, 1 φλασαρισμα ενω ηταν στο XPERIA , και μππήκε στο τηλέφωνο... :mad:

Ειναι root το τηλεφωνο σου ε? Δεν ξερω τι αλλο να πω....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι....

και εγω δεν ξερω τι να πώ γιαυτο και σας ρώτησα.... :wacko:

Στο Sony logo κανεις τα ταπ-τα-ταπ-ταπ, οχι στο Xperia logo.

Η εγκατασταση του cwm γινεται κανονικα? δεν σου εβγαλε καποιο σφαλμα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To Volume up το πατάς διαδοχικά πολλες φορες μολις αναψει το led μωβ - εαν σου περασε το boot image κανονικα δεν εχει λογο να μην δουλευει!

Qtek : S100 - S110

Glofish : X500 - X800

Motorola : Flare - V60 - V550 - Defy - Atrix

Ericsson : GH197 - 388 - A1018 - T18s - T28

HTC Diamond, OMNIA II, IPhone 4, NOKIA X9, Blackberry 9700, SONY Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο! Μου την εβγαλε την αναβαθμιση εχθες (εχω γερμανικη παρτιδα).

 

Χρονια Πολλα,

για οσους δεν το εχουν δει ,αξιζει ..

http://www.xperiablog.net/2012/12/23/new-sony-xperia-home-launcher-version-5-1-s-0-0-leaks/

Link to comment
Share on other sites

Στο Sony logo κανεις τα ταπ-τα-ταπ-ταπ, οχι στο Xperia logo.

Η εγκατασταση του cwm γινεται κανονικα? δεν σου εβγαλε καποιο σφαλμα?

 

ναι η εγκατασταση γινεται κανονικά. κανενα ερρορ..

το χτυπάω ολη την ώρα απο το λογκο της σονυ...

 

To Volume up το πατάς διαδοχικά πολλες φορες μολις αναψει το led μωβ - εαν σου περασε το boot image κανονικα δεν εχει λογο να μην δουλευει!

 

Δε το επιασα αυτο....

Μώβ πότε αναβει?

 

 

EDIT!!

 

Ξανακατέβασα απο εδώ.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1939875 το ξανάβαλα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μπήκα στο CWM!!!!!!

Αναμονή για την ρομ τώρα :D

Edited by panaua13
Link to comment
Share on other sites

ναι η εγκατασταση γινεται κανονικά. κανενα ερρορ..

το χτυπάω ολη την ώρα απο το λογκο της σονυ...

 

 

 

Δε το επιασα αυτο....

Μώβ πότε αναβει?

 

Mετα την εγκατασταση του CWM κλεινεις το τηλ και μετα το ανοιγεις - μετα απο 5 sec που βγαζει το logo (δεν βγαζει το SONY logo αλλα ένα νέο "FreeXperia" logo) το led γινεται μπλε/μωβ και τοτε πατας διαδοχικα το volume up

 

Eαν δεν σου αναβει led τοτε μαλλον δεν εχει περασει η εφαρμογη ή κατι γινεται που δεν το καταλαβαινω. Το δικο μου το εχω λιγες ημερες και περασα CM10 και CWM μαζι με χειροκινητο τροπο δηλαδη SDK tools, fastboot εντολες αφου φυσικα ξεκλειδωσα το boot με τις οδηγιες που αναφερονται στο site της SONY. Επιειδη εχω Win8 με ταλαιπωρησαν αρκετα οι drivers αλλα τωρα ολα ok

 

Aκολουθησα ακριβως τα ακολουθα βηματα :

 

https://sites.google.com/site/projectfreexperia/download/howto-install

 

Flash CM kernel

 

Στο ιδιο folder πρεπει να εχεις το προγραμμα "fastboot.exe" και το CWM image "boot.img"

 

a. extract boot.img from zip file

b. power off device

c. press volume up (2012 devices) / menu (2011 devices)

d. plug usb and blue led will be lit

e. on computer type in same folder where you have boot.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot reboot

 

 

4.Boot into recovery

while FXP logo is displayed (and lights are lit) press several times volume up to enter CWM (recovery)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Qtek : S100 - S110

Glofish : X500 - X800

Motorola : Flare - V60 - V550 - Defy - Atrix

Ericsson : GH197 - 388 - A1018 - T18s - T28

HTC Diamond, OMNIA II, IPhone 4, NOKIA X9, Blackberry 9700, SONY Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!!

 

Τελικά οπως εγραψα και πιο πάνω τα κατάφερα με το CWM και πέρασα την [CM10][4.1.2][DEC23] NOVA XPERIA RC2.

περασα τις παλιές εφαρμογές μου απο το τιτανιουμ..

Πρώτες εντυπώσεις, πολύ πιο γρήγορη απο την .50 που ειχα, καθόλου λαγκς στο μενού και στην εναλλαγή οθονών.

Ελπίζω να διατηρηθεί έτσι...

 

Ερωτήση... Ποιο ράδιο να βάλω που να δουλεύει διότι στρατός χωρίς ράδιο δεν παίζει... :lol:

Edited by panaua13
Link to comment
Share on other sites

και εγω δοκιμασα χθες την Frexperia CM10 και ΝΟVA RC2 - και οι δυο εχουν τα θεματακια τους οπως με τα reboot που μερικες φορες γινονται μονα τους ενω αλλες φορες κανουν διπλασιο χρονο boot. Tην ΝΟVA την περασα 3 φορες μεχρι να στρωσει και ειναι λιγο ταχυτερη ενω η εγκατασταση ειναι ποιο ευκολη.

 

Σε οτι αφορα την Freexperia ειχε καποιο bug και οταν συνδεω το τηλ ενω ειναι σβηστο σε φορτιστη αυτο ξεκιναει κανονικα μονο του χωρις να το κανω power-on. Το μειονεκτημα της NOVA εκτος απο τα boot που εκανε ειναι οτι εχει λιγο ποιο αδυναμο σημα στη κεραια της Cosmote.

 

Μεταξυ των δύο μαλλον η NOVA καλυτερη . υποψη οτι μετα την εγκατασταση σους εκανα αρκετα επιπλεον tweaks και ισως αυτα να βοηθησαν στα προβληματα που ειχα....

 

Quatrand benchmarks μου εδειξαν καλυτερο 3.394 και ελευθερη μνημη μετα το boot ειναι 440MB

Edited by gmakris

Qtek : S100 - S110

Glofish : X500 - X800

Motorola : Flare - V60 - V550 - Defy - Atrix

Ericsson : GH197 - 388 - A1018 - T18s - T28

HTC Diamond, OMNIA II, IPhone 4, NOKIA X9, Blackberry 9700, SONY Xperia S

Link to comment
Share on other sites

και εγω δοκιμασα χθες την Frexperia CM10 και ΝΟVA RC2 - και οι δυο εχουν τα θεματακια τους οπως με τα reboot που μερικες φορες γινονται μονα τους ενω αλλες φορες κανουν διπλασιο χρονο boot. Tην ΝΟVA την περασα 3 φορες μεχρι να στρωσει και ειναι λιγο ταχυτερη ενω η εγκατασταση ειναι ποιο ευκολη.

 

Σε οτι αφορα την Freexperia ειχε καποιο bug και οταν συνδεω το τηλ ενω ειναι σβηστο σε φορτιστη αυτο ξεκιναει κανονικα μονο του χωρις να το κανω power-on. Το μειονεκτημα της NOVA εκτος απο τα boot που εκανε ειναι οτι εχει λιγο ποιο αδυναμο σημα στη κεραια της Cosmote.

 

Μεταξυ των δύο μαλλον η NOVA καλυτερη . υποψη οτι μετα την εγκατασταση σους εκανα αρκετα επιπλεον tweaks και ισως αυτα να βοηθησαν στα προβληματα που ειχα....

 

Quatrand benchmarks μου εδειξαν καλυτερο 3.394 και ελευθερη μνημη μετα το boot ειναι 440MB

 

Εγω φιλε μου τρεχω την cm10 και παει σφαιρα. Μια φορα μου εκανε μονο reboot και τιποτα αλλο. Δεν εχω περασει κανενα tweak. Το κινητο ειναι αισθητα πιο γρηγορο

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο! Μου την εβγαλε την αναβαθμιση εχθες (εχω γερμανικη παρτιδα).

Σε εμενα δεν εβγαλε κατι, ψαχνω και στο pc companion και στις ενημερωσεις του κινητου και λεει οτι ειμαι ενημερωμενος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν εβγαλε κατι, ψαχνω και στο pc companion και στις ενημερωσεις του κινητου και λεει οτι ειμαι ενημερωμενος :lol:

 

Ισως αν του κανεις ενα refresh στις ενημερωσεις του κινητου το βγαλει..

 

Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε να υπαρχει καποια εφαρμογη απεικονισης και ελεγχου του κινητου απο το pc. Κατι σαν το AirDroid αλλα αντι για συνδεση με wifi, να χρησιμοποιει το καλωδιο. :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε να υπαρχει καποια εφαρμογη απεικονισης και ελεγχου του κινητου απο το pc. Κατι σαν το AirDroid αλλα αντι για συνδεση με wifi, να χρησιμοποιει το καλωδιο. :)

my phone explorer δες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Επαναλαμβάνω την ερώτησή , ίσως να ενδιαφέρει πολλούς.

 

Λειτουργική εφαρμογή ραδιοφώνου για την cm10 έχουμε; δοκίμασα από το μαρκετ το radio FM , αλλα και το spirit radio χωρίς να δουλέψουν..

 

Κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Επαναλαμβάνω την ερώτησή , ίσως να ενδιαφέρει πολλούς.

 

Λειτουργική εφαρμογή ραδιοφώνου για την cm10 έχουμε; δοκίμασα από το μαρκετ το radio FM , αλλα και το spirit radio χωρίς να δουλέψουν..

 

Κανένας;

 

Θα πρεπει να περιμενεις οταν η SONY βγαλει το ICS 4.1 για να παρεις το αντιστοιχο .apk - μεχρι σημερα δεν υπαρχει τροπος να δουλεψει αλλιως επιλεγεις εργοστασιακη rom

Edited by gmakris

Qtek : S100 - S110

Glofish : X500 - X800

Motorola : Flare - V60 - V550 - Defy - Atrix

Ericsson : GH197 - 388 - A1018 - T18s - T28

HTC Diamond, OMNIA II, IPhone 4, NOKIA X9, Blackberry 9700, SONY Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν του κανεις ενα refresh στις ενημερωσεις του κινητου το βγαλει..

 

Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε να υπαρχει καποια εφαρμογη απεικονισης και ελεγχου του κινητου απο το pc. Κατι σαν το AirDroid αλλα αντι για συνδεση με wifi, να χρησιμοποιει το καλωδιο. :)

 

Δεν εχει βγαλει κατι, και ετσι το εκανα χειροκινητα :D

κατεβασα το apk:happy:

Link to comment
Share on other sites

παντως οπως ειχε παρατηρησει κ ενας φιλος πριν μερικα ποστ, η τιμη του στο skroutz ανεβαινει 325 € (εξαντλημενο) κ 328 € στο αμεσως επομενο.
Link to comment
Share on other sites

παντως οπως ειχε παρατηρησει κ ενας φιλος πριν μερικα ποστ, η τιμη του στο skroutz ανεβαινει 325 € (εξαντλημενο) κ 328 € στο αμεσως επομενο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4411863#post4411863

 

μου ηρθε ειδοποιηση για την .55 προφανως ..την εχει βαλει κανεις ? ρουτ παιζει ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4411863#post4411863

 

μου ηρθε ειδοποιηση για την .55 προφανως ..την εχει βαλει κανεις ? ρουτ παιζει ?

 

υπαρχει μια πατέντα για root στην .55 αλλα δεν ξερω εαν παιζει και οπως διαβασα ειναι σχετικά δυσκολο

η .55 δεν εχει σοβαρες αλλαγες και εαν εχεις στρωμενο το κινητακι και θες οπωσδηποτε root αστο οπως ειναι

Qtek : S100 - S110

Glofish : X500 - X800

Motorola : Flare - V60 - V550 - Defy - Atrix

Ericsson : GH197 - 388 - A1018 - T18s - T28

HTC Diamond, OMNIA II, IPhone 4, NOKIA X9, Blackberry 9700, SONY Xperia S

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια πατέντα για root στην .55 αλλα δεν ξερω εαν παιζει και οπως διαβασα ειναι σχετικά δυσκολο

η .55 δεν εχει σοβαρες αλλαγες και εαν εχεις στρωμενο το κινητακι και θες οπωσδηποτε root αστο οπως ειναι

 

Αυτο ακριβως θα κανω ,θα περιμενω την jb

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...