Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγνωμη που μπαίνω στο thread, μόλις πήρα το xperia s και καθώς το μυαλό μου δεν έχει πιά την νιότη να ψάχνω επί ωρες στο κινητό μου σκέφτηκα να ζητήσω την βοήθειά σας. Λϊγες ημέρες αφ'ότου άρχισα να το χρησιμοποιώ, παρουσιάζει προβλήματα όπως να μην βγαινει η δόνηση ή να χαμηλώνει από μόνος του ο ήχος της κλήσης και ψαχνω να βρώ ένα σέρβις (όχι της Σόνυ, ασχολούμαι με βίντεο για όσους ξέρουν) που προσφέρει τα αυτονόητα δηλ. να αφήνεις το κινητό σου σε κάποιον που τον βλέπεις και αυτός σε ακούει, σου βάζει apps, σου απαντάει σε ερωτήσεις και στο φτιάχνει σε ένα λογικό χρονικό διάστημα. Είναι τόσο σπάνιο αυτό που ζητάω;

κανε ένα update και θα φτιάξει το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συγνωμη που μπαίνω στο thread, μόλις πήρα το xperia s και καθώς το μυαλό μου δεν έχει πιά την νιότη να ψάχνω επί ωρες στο κινητό μου σκέφτηκα να ζητήσω την βοήθειά σας. Λϊγες ημέρες αφ'ότου άρχισα να το χρησιμοποιώ, παρουσιάζει προβλήματα όπως να μην βγαινει η δόνηση ή να χαμηλώνει από μόνος του ο ήχος της κλήσης και ψαχνω να βρώ ένα σέρβις (όχι της Σόνυ, ασχολούμαι με βίντεο για όσους ξέρουν) που προσφέρει τα αυτονόητα δηλ. να αφήνεις το κινητό σου σε κάποιον που τον βλέπεις και αυτός σε ακούει, σου βάζει apps, σου απαντάει σε ερωτήσεις και στο φτιάχνει σε ένα λογικό χρονικό διάστημα. Είναι τόσο σπάνιο αυτό που ζητάω;

 

αυτο με τον ηχο κλησης εσυ το προκαλεις με τα πλαινα κουμπια αυξομειωσης της εντασης, πχ. οταν πας να δεις ενα βιντεακι και πριν προλαβει να παιξει πατησεις να χαμηλωσει ο ηχος, χαμηλωνει ο ηχος κλησης, το γραφει κιολας, ενταση ειδοποιησης ηχου...

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω περασει την ελβετικη ics αλλα εχω προβλημα με τους 160 χαρακτηρες.... Κεφαλαια και μικρα. Υπαρχει καποια λυση εκτος απο το να φλασαρω την ελληνικη εκδοση? Βαριεμαι να περναω custom rom και διαφορα καλουδια γιατι το εχω στησει ωραια το κινητακι :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω περασει την ελβετικη ics αλλα εχω προβλημα με τους 160 χαρακτηρες.... Κεφαλαια και μικρα. Υπαρχει καποια λυση εκτος απο το να φλασαρω την ελληνικη εκδοση? Βαριεμαι να περναω custom rom και διαφορα καλουδια γιατι το εχω στησει ωραια το κινητακι :(

 

δοκιμασε το handcent sms

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τόσο τα mods που υπάρχουν στον Οδηγό αρχαρίων όσο και το κολπάκι για 160 χαρακτήρες παίζουν και στο S αρκεί το κινητό να είναι root.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στο ξυπνητηρι πως αλλαζουμε ηχο ρε παιδια?:O

 

πας και βρισκεις το ξυπνητηρι στο μενου των εφαρμογων σου(λογικα θα το λεει ειδοποιησεις) πατας πανω και προσθετεις ξυπνητηρι.οταν πατησεις την ωρα θα σου βγαλει ηχο κλησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την περνάτε με ftf? Δεν παθαίνει τίποτα το κινητό. Ενας φιλος ανεβασε την ελληνικη ftf, ενα ποστ πιο πισω. Ειναι εύκολο σαν διαδικασία

 

πως γεινεται , μπορω να εχω καπου μια βοηθεια ? την κατεβασα και μετα.....

koKVod
Link to comment
Share on other sites

πως γεινεται , μπορω να εχω καπου μια βοηθεια ? την κατεβασα και μετα.....

κατεβαζεισ το flashtool (google it)!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν αλλαζει το κατω μερος μετα το διαφανο;

 

Δες εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1767759

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος, που δεν εχει αναβαθμίσει ακομα, θα μπορουσε να ανεβασει το apk του widget "αγαπημενα και κλησεις" που υπηρχε στη G.B, αλλα για καποιο λογο η σονυ το αφαίρεσε απο την ics;

το χρησιμοποιούσα πολυ και θελω να τσεκαρω αν μπορει να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες σελίδες έχει βιντεάκι με την διαδικασία.

 

@alex_oz είσαι πρώτος (για το ftf).

 

Δυο απορίες. Μ'αυτον τον τρόπο χάνουμε την εγγύηση? Και μπορούμε να κάνουμε τις επίσημες αναβαθμίσεις μετά κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Δυο απορίες. Μ'αυτον τον τρόπο χάνουμε την εγγύηση? Και μπορούμε να κάνουμε τις επίσημες αναβαθμίσεις μετά κανονικά?

 

Η εγγυηση οχι δε χανεται. Φυσικα κ γινονται οι υπολοιιπες αναβαθμισεις αφου προκεται για την επισημη εκδοση εξ'αρχης. Στην ουσια κανουμε χειροκινητα την αναβαθμιση σε ics :) Η φτφ που παρεθεσε ο alex αφορα την εγχωρια εκδοση, οποτε ολες οι μελλοντικες της τοπικης αυτης εκδοσης θα γινονται κανονικα. Αν φλασαρουμε πχ μια εκδοση ελβετικη, θα περνουμε αναβαθμισεις που αφορουν την ελβετικη εκδοση.

 

 

 

Για αυτους που εχουν θεμα χωρου κλπ να υπενθυμίσω πως η sony σε συνεργασια με το BOX δινει σε ολους κατοχους της σειρας ΝΧΤ s-p-u δωρεαν 50gb cloud υπηρεσιων για παντα. αρκει να κατεβασετε την εφαρμογη μεσα απο το υπομενου sony του play store ;)

Edited by jotoxic
Link to comment
Share on other sites

Τόσο τα mods που υπάρχουν στον Οδηγό αρχαρίων όσο και το κολπάκι για 160 χαρακτήρες παίζουν και στο S αρκεί το κινητό να είναι root.

 

ευχαριστω! Ηταν ακριβως αυτο που εψαχνα.

Link to comment
Share on other sites

λιωνει το παγωτο στο δρομο, μεχρι να ρθει δεν θα χει μεινει σταγονα!

FTF.!!! Η μονη λυση για να μην φας γαλατακι...φεεεετα τελος!!!!

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

λιωνει το παγωτο στο δρομο, μεχρι να ρθει δεν θα χει μεινει σταγονα!

ακόμα να το πάρεις? βάλε την tft και εγώ αυτό έκανα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω λιγο ακομα και αν δω οτι γινεται γαλα θα κανω την moda! Λιιιιγο υπομονη ακομα!
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Υπάρχουν πουθενά οδηγίες για να εγκαταστήσω χειροκίνητα το ics;;;

Έχω κατεβάσει το ftf αρχείο από τον alex_oz και τον ευχαριστώ πολύ όπως και το flashtool αλλά δε ξέρω τη διαδικασία και φοβάμαι να το κάνω μόνος μου μην κάνω κανένα λάθος...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Υπάρχουν πουθενά οδηγίες για να εγκαταστήσω χειροκίνητα το ics;;;

Έχω κατεβάσει το ftf αρχείο από τον alex_oz και τον ευχαριστώ πολύ όπως και το flashtool αλλά δε ξέρω τη διαδικασία και φοβάμαι να το κάνω μόνος μου μην κάνω κανένα λάθος...

Ευχαριστώ!

 

Κοιτα εδω..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=19684949#post19684949

Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...

 

Μωρό μου....

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου...

Μόλις το έκανα μόνο που είμαι στην οθόνη που λέει XPERIA εδώ κ κάνα 5λεπτό και δεν κάνει τίποτα... :blink:

Λέει ότι θέλει κάποια λεπτά για να ανοίξει αλλά τόσο πολύ;;;

 

Παιδιά όλα οκ με το κινητό

Έχω παγωτάκι και εγώ!!! :D

Edited by AlexColt
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...