Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και Wi-Fi ανοιχτό και όλα τα αλλά και 2 μέρες? Βλέπω fanboys έχει και το S B-)

 

Κι εμένα άνετα βγάζει 48 ώρες με μερικά τηλέφωνα, λίγο σερφάρισμα από wifi, λίγο παιχνίδι (καμιά ωρίτσα σύνολο) και το wifi ανοικτό συνέχεια εκτός από το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα παρωπίδες φοράνε μερικοί εδώ μέσα

 

Ο καθένας λέει την γνώμη του, την εμπειρία του, με WiFi gps, sync, μονίμως ανοικτά και 3-4 κλήσεις βγάζει σχεδόν 2 μέρες

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου κρααταει ουτε μια μερα με αρκετη χρηση...καθολου τηλεφωνα! Αλλα το κινητο ειναι καινουργιο (3 μερες) και δεν εχει στρωσει για τα καλα!!!!....Με το Νεο ν που εχω βγαζω ανετα 3 μερες με φουλ χρηση παρολο που ειναι 1500mah :happy::happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου κρααταει ουτε μια μερα με αρκετη χρηση...καθολου τηλεφωνα! Αλλα το κινητο ειναι καινουργιο (3 μερες) και δεν εχει στρωσει για τα καλα!!!!....Με το Νεο ν που εχω βγαζω ανετα 3 μερες με φουλ χρηση παρολο που ειναι 1500mah :happy::happy::happy:

 

 

Ε οχι και το neo v 3 μερες, ανετα μαλιστα, με φουλ χρηση! Εμενα στις 6 ωρες με ιντερνετ χρηση με wifi εχει ψοφησει! Μηπως τα παραλες;!

Το xperia s απο οτι βλεπω απο τον αδερφο μου (του το προτεινα και το πηρε το γεναρη), με μετρια χρηση του παει μιαμιση μερα, αλλα με νορμαλ χρηση στο τελος της μερας θελει φορτιση.

Το lg που πηρα τωρα (ημουν μεταξυ xperia s και lg 4x hd και κατεληξα στο δευτερο) ειναι μια απο τα ιδια με το s ως προς τη μπαταρια.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και το neo v 3 μερες, ανετα μαλιστα, με φουλ χρηση! Εμενα στις 6 ωρες με ιντερνετ χρηση με wifi εχει ψοφησει! Μηπως τα παραλες;!

Το xperia s απο οτι βλεπω απο τον αδερφο μου (του το προτεινα και το πηρε το γεναρη), με μετρια χρηση του παει μιαμιση μερα, αλλα με νορμαλ χρηση στο τελος της μερας θελει φορτιση.

Το lg που πηρα τωρα (ημουν μεταξυ xperia s και lg 4x hd και κατεληξα στο δευτερο) ειναι μια απο τα ιδια με το s ως προς τη μπαταρια.

 

Όλα τα smartphones εκτός ορισμένων περιπτώσεων τόσο βγάζουν. Καλοί οι επεξεργαστές, οι οθόνες και οι κάμερες αλλά έχουμε φτάσει σε σημείο να φοβόμαστε να ακουμπήσουμε τις συσκευές μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολλή ανούσια γκρίνια.

Η μπαταρία είναι αυτή που είναι.

Μία μέρα την έχει, στη δεύτερη έρχονται τα δύσκολα.

Τι ΑΚΡΙΒΏς ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ ΑΠΌ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΟΘΟΝΗ 720p???????????????????????????????????????????????????

Κι εγώ έχω βγάλει διήμερο (και είχα μείνει έκπληκτος!) αλλά δεν το είχα χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα το κινητό:ούτε παιχνίδι, ούτε πολύ 3g/internet, ούτε gps.

TO wifi δεν τρώει σοβαρή μπαταρία. Αν δε με πιστεύετε βάλτε το drain analyser και δείτε τη διαφορά που προκαλεί το wifi στην κατανάλωση:τρίχες...

 

LAGS

κάθε μαμά ρομ είναι φτιαγμένη για να κάνει τα πάντα, όχι για να τα κάνει όλα τέλεια. Αλλά η .55 της σονυ δεν είναι καθόλου κακή.

Επειδή κι εγώ έβλεπα κάτι μικρά θεματάκια αποφάσισα να ασχοληθώ.

Είμαι με turboRom, κι έχω 2-3 σημεία που είχα σταμπάρει πριν, τα οποία είναι μέρα με τη νύχτα. Μην ξεχνάτε πού και πού να κάνετε και κανένα restart στο κινητάκι σας.

Κάνετε root και απεγκαταστήστε τα άχρηστα . Titamium backup ή έστω greenify

Και για εκατομμυριοστή φορά. Οι ΑΠΛΑ εγκατεστημένες εφαρμογές δεν τρώνε μπαταρία, δεν καθυστερούν το κινητό.

 

 

ΤΟ κινητάκι μαμάει.

Απολαύστε το

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το Android μου κάνει χρήση μπαταρίας μέχρι και 70%...Δεν νομίζω ότι πρέπει να είναι έτσι από την στιγμή που το Neo V μου κάνει μόνο 3-5%. Έχω την .62 Πολωνική μιας και έχει πολωνικά apps. Ποιό firmware είναι το καλύτερο αυτήν την στιγμή? Πείτε μου για να το κάνω flash με το Flashtool. Ευχαριστώ παρά πολύ για τα Reply!
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα με ρυθμισεις για sleep την νυκτα και σβησιμο 3g και data μου βαστα 2.5 μερες

αν του βαζανε κανα καλυτερο cpu θα ηταν απο τις καλυτερες συσκευες

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

LOL....Τελικα η οθόνη έχει 3 καμένα Pixel. Άργησα να τα δω γιατί δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου. Τα βλέπω μόνο Service Test Menu στο Display Test. Τώρα αφού είμαι 3 καμένα pixel μου προτείνετε να πάω στην Sony και ζητήσω αντικατάσταση με καινούργιο?, μιας η συσκευή, όπως είπα λίγα post πριν, δεν είναι ούτε 1 εβδομάδα! Τι μου προτείνετε να κάνω? :-(
Link to comment
Share on other sites

LOL....Τελικα η οθόνη έχει 3 καμένα Pixel. Άργησα να τα δω γιατί δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου. Τα βλέπω μόνο Service Test Menu στο Display Test. Τώρα αφού είμαι 3 καμένα pixel μου προτείνετε να πάω στην Sony και ζητήσω αντικατάσταση με καινούργιο?, μιας η συσκευή, όπως είπα λίγα post πριν, δεν είναι ούτε 1 εβδομάδα! Τι μου προτείνετε να κάνω? :-(

καθεσαι ακομα? πανε για αλλαγη!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μου κάνει κάτι νερά.. Μία κολλάει.. Μία κάνει επανεκκίνηση χωρίς λόγο.. Μία κολλάει στην εγγραφή του video για κάποια δευτερόλεπτα... Τι στο καλό... Άντε ρε αναβάθμιση έλα, να κάνουμε και μια επαναφορά να στρώσει.. :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κανω! Αλλά υπάρχει περίπτωση να μου αρνηθούν στην αντικατάσταση γιατί το κινητό είναι παραεισαγωγης από Πολωνία? Αλλά από ότι ξέρω, άμα είσαι στην Ευρώπη δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και η Sony αλλά και με βάση τον νόμο, λέει ότι έχεις πανευρωπαϊκή εγγύηση!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κανω! Αλλά υπάρχει περίπτωση να μου αρνηθούν στην αντικατάσταση γιατί το κινητό είναι παραεισαγωγης από Πολωνία? Αλλά από ότι ξέρω, άμα είσαι στην Ευρώπη δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και η Sony αλλά και με βάση τον νόμο, λέει ότι έχεις πανευρωπαϊκή εγγύηση!

 

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ Η SONY ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥΟΥΣΑ ΕΓΓΥΗΣΗ

Αν δηλαδή έχεις βάλει χέρι εκεί που δεν έπρεπε και αν έχουν περάσει δύο χρόνια από την αγορά

Εγώ τους πήγα κινητό που αγόρασα από ebay , χωρίς καν απόδειξη, για αλλαγή οθόνης

Το μόνο που ευγενικότατα μου είπαν είναι ότι καλύπτομαι κανονικά για 2 χρόνια με βάση την εβδομάδα παραγωγής, αλλά αν ποτέ βρω την απόδειξη θα καλύπτομαι για 2 χρόνια από την ημερομηνία αγορας ( η οποία σίγουρα θα είναι μεταγενέστερη)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατι το Android OS ειναι στο 80% χρησης της μπαταρίας. Μου εχει σπασει τα νευρα!!! Χάνει 3% ανα μια ωρα χωρις καν να το αγγιζω :mad::mad::mad::mad:

 

Το εχει κανεις αυτο το προβλημα??? Υπαρχει καποια λυση??? Επισης μου εχει ερθει ΟΤΑ αναβαθμιση για την .55

Να την κανω την αναβαθμησει μπας και λυθει το προβλημα????? :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Μην ταλαιπωρείς τον εαυτό σου.

Ξαναπέρνα τα όλα από την αρχή, κάτι πήγε στραβά.

Μόνο με 2G και όλα τα άλλα σβηστά το κινητό μας έχει κατανάλωση 0.6% ανά ώρα. Άμα ανάψεις και wifi τότε πας στο 1%

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημενο τον αυτόματο συγχρονισμό?

Επίσης δες το σήμα και βάλτο σε gsm μόνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,έχω τα πάντα σβησμένα, μόνο GSM Facebook SYNC ποτέ, Google το ίδιο!!! Τα πάντα είναι offline!!! Χάνει μπαταρία χωρίς να το αγγίζω. Από ότι έχω δει στο google, πολλά άτομα έχουν το ίδιο πρόβλημα αλλά λύση κανείς δεν την λέει! Αύριο παίρνω την Sony τηλέφωνο και πάω για αντικατάσταση! Δεν παίζει! Έκανα OTA στην .55 αλλά από ότι βλέπω το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει! Τι να κάνω μπας και το σώσω το γ@μημ€νο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το Sony Xperia S LT26i με λειτουργικο συστημα android 4.0.4 Ice Scream Sandwich και θελω να το κανω root... παρακαλω ας με βοηθησει καποιος!!!Εχω κανει ολες τις διαθεσιμες ενημερωσεις(συμπεραλαμβανομενης και της ενημερωσης λογισμικου σε 4.0.4) Edited by Sony_Xperia_Fan
Link to comment
Share on other sites

Το facebook δες, αυτό νομίζω κάνει την διαρροή.. και κάνε 1-2 ρισταρτς κάθε μέρα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Λογικα καποια εφαρμογη φταιει.. στο εκανε απο την αρχη.? Αν δεν βαριεσαι τραβα του ενα sus μπας και στρωσει

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...