Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνω μια τετοια αλλα να φαινεται η μπαρα κατω...

Αυτη ειναι η καλυτερη σε αυτο που ψαχνεις..απο αυτον την πηρα και γω πριν 15 μερες και ολα κομπλε απο συνενοηση μεχρι αποστολη..σε 13 μερες ηρθε..Επισης παρτην καφε ειναι κουκλα στο καφε και κανει και φοβερη εντυπωση σε οποιον την βλεπει..

 

http://cgi.ebay.com.my/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=271142350420&ssPageName=ADME:X:RTQ:MY:1123

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτη ειναι η καλυτερη σε αυτο που ψαχνεις..απο αυτον την πηρα και γω πριν 15 μερες και ολα κομπλε απο συνενοηση μεχρι αποστολη..σε 13 μερες ηρθε..Επισης παρτην καφε ειναι κουκλα στο καφε και κανει και φοβερη εντυπωση σε οποιον την βλεπει..

 

http://cgi.ebay.com.my/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=271142350420&ssPageName=ADME:X:RTQ:MY:1123

 

Κατσε βρε συ...ηχειο?? Καμερα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατσε βρε συ...ηχειο?? Καμερα???

 

Εκεί είναι όλα. για δες καλύτερα

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι όλα. για δες καλύτερα

 

Μπήκα από το κινητό και δεν μου έβγαζε τις φωτο κάτω παρά μόνο την πλαϊνή και νόμιζα ότι έτσι ήταν από πίσω! :O

 

Φοβερή φαίνεται! Αλλά τα RM 63.98 πόσα ευρώ είναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα από το κινητό και δεν μου έβγαζε τις φωτο κάτω παρά μόνο την πλαϊνή και νόμιζα ότι έτσι ήταν από πίσω! :O

 

Φοβερή φαίνεται! Αλλά τα RM 63.98 πόσα ευρώ είναι;

Ειναι 15.5 ευρω:)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι 15.5 ευρω:)

 

Thanks παλαβιάρη μου! :)

 

Οπότε βγαίνει ένα 17άρι περίπου μαζί με έξοδα αποστολής

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάρω το xperia s αλλά θέλω να μάθω πληροφορίες πρώτα. Τα πιο πολλά τα έχω μάθει το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι αν παίζει flash games στο faceebook?? Και αν κολλάει στα "βαριά" παιχνίδια.. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Thanks παλαβιάρη μου! :)

 

Οπότε βγαίνει ένα 17άρι περίπου μαζί με έξοδα αποστολής

 

20€ εδωσα εγω με μεταφορικα για Ηρακλειο Κρητης..Του εστειλα πανω απο 5 mails με ρωτησεις στα οποια απαντησε με ευγενια καιωπανω απ ολα γρηγορα.μου εδωσε χρονο αποστολης 21 μερες αλλα ηρθε σε 13!!Τελειο πακεταρισμα,γνησια Nillkin ολα κομπλε..Δεν μου ηρθε σπιτι βεβαια αλλα μου εφερε ο ταχυδρομος ειδοποιηση και την πηρα απο το ταχυδρομειο.

 

Παρτην σε καφε και θα με θυμηθεις!!ειναι πολυ ψαρωτικη!!

Link to comment
Share on other sites

20€ εδωσα εγω με μεταφορικα για Ηρακλειο Κρητης..Του εστειλα πανω απο 5 mails με ρωτησεις στα οποια απαντησε με ευγενια καιωπανω απ ολα γρηγορα.μου εδωσε χρονο αποστολης 21 μερες αλλα ηρθε σε 13!!Τελειο πακεταρισμα,γνησια Nillkin ολα κομπλε..Δεν μου ηρθε σπιτι βεβαια αλλα μου εφερε ο ταχυδρομος ειδοποιηση και την πηρα απο το ταχυδρομειο.

 

Παρτην σε καφε και θα με θυμηθεις!!ειναι πολυ ψαρωτικη!!

 

Έχεις δίκιο, είναι πάρα πολύ όμορφη. Και μάλλον είναι η επόμενή μου αγορά! Αλλά επειδή δεν είμαι πολύ φίλος των θηκών και επειδή η συσκευή είναι πανέμορφη και δεν ξέρω κατά πόσο θέλω να την "κρύψω" σε μία θήκη, αγόρασα την πιο φθηνή flip case με cover που βρήκα ώστε να δω αν θα με βολέψουν τέτοιου είδους θήκες ώστε να μην την πάρω τσάμπα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσυ ξερεις καλυτερα!!εγω να προσθεσω στα συν τις συγκεκριμενης θηκης οτι εχει πλαστικο στις 4 γωνιες οποτε προστατευει πολυ το κινητο σεωπεριπτωση πτωσης,οπως επισης οτι μπορεις να μιλας με την θηκη κλειστη!!

 

Σαν αυτη που πηρες εχει ο αδερφος μου αλλα δεν με βολευει καθολου ετσι που κρεμεται οταν πρεπει να μιλησεις και ουτε οπτικα μου αρεσει..

 

Παντως να ξερεις οτι το μαγαζι απο την Μαλαισια ειναι το μοναδικο που βρηκα εγω την καφε καθως ειναι εξαντλημενη!!εγω την εψαχνα σε παρα πολλα site αλλα δεν την ειχε κανεις!!ουτε καν στο ebay!!

 

Τωρα ξα σου που λεμε στην Κρητη!! :)

Link to comment
Share on other sites

εσυ ξερεις καλυτερα!!εγω να προσθεσω στα συν τις συγκεκριμενης θηκης οτι εχει πλαστικο στις 4 γωνιες οποτε προστατευει πολυ το κινητο σεωπεριπτωση πτωσης,οπως επισης οτι μπορεις να μιλας με την θηκη κλειστη!!

 

Σαν αυτη που πηρες εχει ο αδερφος μου αλλα δεν με βολευει καθολου ετσι που κρεμεται οταν πρεπει να μιλησεις και ουτε οπτικα μου αρεσει..

 

Παντως να ξερεις οτι το μαγαζι απο την Μαλαισια ειναι το μοναδικο που βρηκα εγω την καφε καθως ειναι εξαντλημενη!!εγω την εψαχνα σε παρα πολλα site αλλα δεν την ειχε κανεις!!ουτε καν στο ebay!!

 

Τωρα ξα σου που λεμε στην Κρητη!! :)

 

Χαχαχα.. ναι ξερω τι λες. Απλα για δοκιμη την πηρα γτ παιζει τελικα να το κρατησω και χωρις θηκη. Θα δειξει! Σε ευχαριστω πολυ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην με παρεξηγείτε, αλλά πιστεύω πως οι flip θήκες είναι ότι πιο άσχημο υπάρχει σε ένα κινητό... κρύβει το κινητό τελείως, κάνοντας τον σχεδιασμό του παντελώς άχρηστο.
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην με παρεξηγείτε, αλλά πιστεύω πως οι flip θήκες είναι ότι πιο άσχημο υπάρχει σε ένα κινητό... κρύβει το κινητό τελείως, κάνοντας τον σχεδιασμό του παντελώς άχρηστο.

 

Είναι έτσι αν η θήκη είναι άσχημη …

Σίγουρα δεν αναδεικνύει τον σχεδιασμό της συσκευής , αλλά και οι άλλες θήκες ( που καλύπτουν μόνο το πίσω μέρος της συσκευής ) δεν νομίζω ότι το κάνουν .

Προστατεύουν όμως πολύ καλά μια συσκευή μεγάλης χρηματικής – και πολλές φορές και συναισθηματικής – αξίας .

Link to comment
Share on other sites

Είναι έτσι αν η θήκη είναι άσχημη …

Σίγουρα δεν αναδεικνύει τον σχεδιασμό της συσκευής , αλλά και οι άλλες θήκες ( που καλύπτουν μόνο το πίσω μέρος της συσκευής ) δεν νομίζω ότι το κάνουν .

Προστατεύουν όμως πολύ καλά μια συσκευή μεγάλης χρηματικής – και πολλές φορές και συναισθηματικής – αξίας .

 

Βασικα εγω θα την φοραω την θηκη μονο οταν κυκλοφορω εξω και οχι μεσα στο σπιτι. Δηλαδη θα ναι σαν θηκη μεταφορας..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω εδώ και 3 μήνες το XRERIA S και έχει αρχίσει να μου δημιουργεί κάποια προβληματάκια.Η αλήθεια είναι οτι είμαι και λίγο άσχετη γι αυτο θα ήθελα τη βοήθειά σας.

1.Δεν ξέρω πως να κάνω kill τις εφαρμογές από το κινητό χωρίς να κατεβάσω κάποιο task killer.

2.Όταν βλέπω τις φωτογραφίες αναβοσβήνουν,δεν ξέρω και πως να το εξηγήσω,ή όταν μπαίνω από τον chrome και θέλω να κάνω εναλλαγή μεταξύ των καρτελών zoomάρει και επανέρχεται πάλι για 1 λεπτό περίπου κρατάει όλο αυτό.

3.Εδώ και 2 μέρες κολλάει πολύ το μενού.

Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε αυτό που συμβαίνει και να με βοηθήσετε!Ευχαριστώ:)

Δεν χρειάζεται να κάνεις kill τις εφαρμογές. Φροντίζει το λειτουργικό για αυτό.

Για το μενού πιθανόν κάποια εφαρμογή να απασχολεί τον επεξεργαστή.

kill κανουμε κρατωντας το πληκτρο home πατημενο για μερικα δευτερολεπτα. διαφορετικα καλο θα ειναι μια στο τοσο να γινεται καποια επανεκινηση.

Εχεις κανει ολα τα update?

Δεν κάνεις έτσι kill. Με τον τρόπο αυτό εμφανίζονται οι recently used apps και σέρνοντας δεξιά απλά τις σβήνεις από τη λίστα.

Πάντως το path που δίνει ο zxr για την αλλαγή των επιτρεπόμενων χαρακτήρων δεν μπόρεσα να το βρω. Μου βγάζει κενό τον φάκελο data ενώ όταν αναζητώ αρχείο com.sonyericcson κτλ δεν μου βγάζει κάτι στα αποτελέσματα :/

Περίεργο. Ή κάτι κάνεις λάθος ή το αρχείο είναι hidden οπότε από τον file explorer επέλεξε να φαίνονται όλα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εβγαλα τη ζελατινα σημερα, ειχα νευριασει με τα κουμπια και τη ξυλωσα απο σπασιμο...μαγκες ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ χωρις τη ζελατινα τα κουμπια ακουνε με τη πρωτη και γενικοτερα η αισθηση ειναι 1000 φορες καλυτερη. Πραγματικα και επιτελους το κινητο εγινε χρηστικο.

 

Ενα μειον (που νομιζβ θα βελτιωθει οσο περναει ο καιρος) ειναι οτι κολλαει λιγο η οθονη. Την καθαρισα με καθαριστικο αλλα και παλι λιγο κολλαει. Επισης το contrast degradation ειναι σαφεστατα καλυτερο αλλα θα σας πω το βραδυ πως φαινεται οταν και φαινεται καλυτερα το φαινομενο αυτο

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εβγαλα τη ζελατινα σημερα, ειχα νευριασει με τα κουμπια και τη ξυλωσα απο σπασιμο...μαγκες ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ χωρις τη ζελατινα τα κουμπια ακουνε με τη πρωτη και γενικοτερα η αισθηση ειναι 1000 φορες καλυτερη. Πραγματικα και επιτελους το κινητο εγινε χρηστικο.

 

Ενα μειον (που νομιζβ θα βελτιωθει οσο περναει ο καιρος) ειναι οτι κολλαει λιγο η οθονη. Την καθαρισα με καθαριστικο αλλα και παλι λιγο κολλαει. Επισης το contrast degradation ειναι σαφεστατα καλυτερο αλλα θα σας πω το βραδυ πως φαινεται οταν και φαινεται καλυτερα το φαινομενο αυτο

Η κολλες φευγουν με λιγο οινοπνευμα σε βαμβακι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα αλλα και παλι εχει μεινει λιγο. Θα το ξανακανω αργοτερα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Ή κάτι κάνεις λάθος ή το αρχείο είναι hidden οπότε από τον file explorer επέλεξε να φαίνονται όλα.

 

Παρατήρησα το εξής: Στον yaffs explorer στην επιλογή enable root access όταν προσπαθώ να την επιλέξω ώστε να είναι ενεργοποιημένη μου βγάζει σφάλμα "unable to get root access"

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το εξής: Στον yaffs explorer στην επιλογή enable root access όταν προσπαθώ να την επιλέξω ώστε να είναι ενεργοποιημένη μου βγάζει σφάλμα "unable to get root access"

 

Δοκιμασες με τον root explorer ή με τον es file explorer? Είναι η πρώτη φόρα που βλέπεις τέτοιο μήνυμα σφάλματος στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν έχω κάποιο παράπονο από τη λειτουργία του, ούτε από την ποιότητα κατασκευής του, αν και θα περίμενα τα πλαϊνά κουμπιά να μην ξεβάφουν από τη χρήση, και η οθόνη του να είναι περισσότερο ανθεκτική.:rolleyes:

 

Το μεγάλο του πρόβλημα είναι η ΤΡΑΓΙΚΗ:down: αυτονομία του. Με κλειστά GPS, WIFI, BT και Bravia engine, και με ελάχιστη ομιλία (κάπου μισή ώρα τη μέρα, κατά μέσο όρο) με τα χίλια ζόρια η μπαταρία μου βγάζει ένα 24ωρο. Έτσι δε και επιχειρήσω να ανοίξω το Wifi να κάνω μια ενημέρωση τις εφαρμογές από το play store, έχει πέσει για πλάκα 20-30% η μπαταρία. Η οποία είναι καινούρια, την έχω αλλάξει γιατί η αρχική μετά από ένα διάστημα δεν έβγαζε ούτε τη μέρα. Και έχω φροντίσει να εγκαταστήσω και task killer ώστε να είμαι σίγουρος ότι οι εφαρμογές κλείνουν αμέσως.

 

Είπαμε, τα smartphones δεν έχουν τις αυτονομίες των «κλασσικών» κινητών, αλλά αυτό καταντάει γελοίο... Δε νομίζω να το κρατήσω πάνω από μερικούς μήνες ακόμα...;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε καποιο προβλημα εχει η συσκευη σου. Δεν ειναι λογικο αυτο π λες... Καταρχην σβησε τον task killer. Κατα δευτερον δες μηπως τρεχει τιποτα στο backround.καμια κακογραμμενη εφαρμογη για παραδειγμα. Τριτη επιλογη αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση. Τεταρτη επιλογη ρουτ και ξηλωμα bloatware
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω το λυωνω καθε μερα και το 24ωρο το βγαζει ανετα. μιλαμε για 2 ωρες οθονη, 1 ωρα ομιλια και συνεχεια wifi/bt on και μυνηματα καργα, κανω τα παντα λεμε. Να το πω αλλιως , σε σχεση με το galaxy nexus ειναι σαφεστατα καλυτερο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν έχω κάποιο παράπονο από τη λειτουργία του, ούτε από την ποιότητα κατασκευής του, αν και θα περίμενα τα πλαϊνά κουμπιά να μην ξεβάφουν από τη χρήση, και η οθόνη του να είναι περισσότερο ανθεκτική.:rolleyes:

 

Το μεγάλο του πρόβλημα είναι η ΤΡΑΓΙΚΗ:down: αυτονομία του. ..;)

 

Φιλε βαλε gsam battery monitor απο store και betterbatterystats απο xda....κατι σου ρουφαει την μπαταρία...

 

Αν δεν το βρεις, κανε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα μην εγκαταστησεις τίποτα για 2 -3 μέρες, να δεις αν συνεχίζει να στο κάνει....

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν έχω κάποιο παράπονο από τη λειτουργία του, ούτε από την ποιότητα κατασκευής του, αν και θα περίμενα τα πλαϊνά κουμπιά να μην ξεβάφουν από τη χρήση, και η οθόνη του να είναι περισσότερο ανθεκτική.:rolleyes:

 

Το μεγάλο του πρόβλημα είναι η ΤΡΑΓΙΚΗ:down: αυτονομία του. Με κλειστά GPS, WIFI, BT και Bravia engine, και με ελάχιστη ομιλία (κάπου μισή ώρα τη μέρα, κατά μέσο όρο) με τα χίλια ζόρια η μπαταρία μου βγάζει ένα 24ωρο. Έτσι δε και επιχειρήσω να ανοίξω το Wifi να κάνω μια ενημέρωση τις εφαρμογές από το play store, έχει πέσει για πλάκα 20-30% η μπαταρία. Η οποία είναι καινούρια, την έχω αλλάξει γιατί η αρχική μετά από ένα διάστημα δεν έβγαζε ούτε τη μέρα. Και έχω φροντίσει να εγκαταστήσω και task killer ώστε να είμαι σίγουρος ότι οι εφαρμογές κλείνουν αμέσως.

 

Είπαμε, τα smartphones δεν έχουν τις αυτονομίες των «κλασσικών» κινητών, αλλά αυτό καταντάει γελοίο... Δε νομίζω να το κρατήσω πάνω από μερικούς μήνες ακόμα...;)

 

Σίγουρα κάποιο πρόβλημα έχει η συσκευή σου. Εγώ με wifi ανοικτό γύρω στη 1 ώρα την ημέρα για σερφάρισμα, καμια ώρα παιχνίδι την ημέρα, κλήσεις γύρω στο μισάωρο, φωτεινότητα στο 40% μου βγάζει σίγουρα 48 ώρες. Αν αντί για wifi χρησιμοποιήσω 3g τότε μπορεί να πέσω στο 40ωρο. Και χωρίς task killer εννοείται. Ειληκρινά ποτέ από τότε που άρχισα να χρησιμοποιώ smartphone, κανένας task killer δε με έχει βοηθήσει στην αυτονομία. Χειρότερα μπορεί να γινόταν, καλύτερα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...