Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Καλορίζικο μου το παρέλαβα την Παρασκευή το πρωΐ στα 226 σφραγισμένο ελληνικοτατο Έχω ήδη αρχίσει το διάβασμα Είναι απλά κορυφαίο.

 

Πες κι απο που τοσο φτηνα ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πες κι απο που τοσο φτηνα ?

 

Το πέτυχα σε προσφορά στις 21.12 από το G??????w και το καλό είναι ότι το πέτυχα από τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Το πέτυχα σε προσφορά στις 21.12 από το G??????w και το καλό είναι ότι το πέτυχα από τύχη.

 

Πολυ κατω του κοστους καταστηματος αυτη η τιμη - υποθετω οτι ηταν τιμη συμβολαιου ή εγινε λαθος στη κοστολογηση του καταστηματος (εκτος και εαν ηταν δειγμα/επιστροφή)

 

Χριστουγεννιατικο δώρο ήταν...

Qtek : S100 - S110

Glofish : X500 - X800

Motorola : Flare - V60 - V550 - Defy - Atrix

Ericsson : GH197 - 388 - A1018 - T18s - T28

HTC Diamond, OMNIA II, IPhone 4, NOKIA X9, Blackberry 9700, SONY Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κατω του κοστους καταστηματος αυτη η τιμη - υποθετω οτι ηταν τιμη συμβολαιου ή εγινε λαθος στη κοστολογηση του καταστηματος (εκτος και εαν ηταν δειγμα/επιστροφή)

 

Χριστουγεννιατικο δώρο ήταν...

 

Δεν γνωρίζω αν έγινε λάθος η οτιδήποτε άλλο, αυτό που λέω είναι ότι είδα μέσω του sk#######γαζου την προσφορά έβαλα την παραγγελία και μου ήρθε σφραγισμένο με τις ταινίες ασφαλείας του και στην ζελατίνα του.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαλε κι εμενα σημερα διαθεσιμη αναβαθμιση,την εγκατεστησα αλλα παλι .45 μου δειχνει

 

Και εμένα ακριβώς το ίδιο... Τι κουφό ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ακριβώς το ίδιο... Τι κουφό ειναι αυτο?

 

Κουφο στραβο, ανανεωνει/επιδιορθωνει η Sony αθορυβα χωρις φανφαρες κτλ..τουλαχιστον δεν χανουμε την δυνατοτητα ρουτ απο τις ενημερωσεις, πολυ σημαντικο

 

Θα ξανακανω την προβλεψη οτι η τιμη του θα ανεβει κι αλλο του χρονου :), απλα γιατι ειναι μαλλον το καλυτερο πιο δοκιμασμενο και συμφερον στην τιμη μακρυα εκτος συναγωνισμου..

 

Καλη Πρωτοχρονια

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Πήρα κι εγώ ένα μεταχειρισμένο xperia s από Αγγλία με SI 1257-3114.

Είχε κάποιες μικρογρατζουνίτσες η οθόνη οπότε αφαίρεσα την εργοστασιακή ζελατίνη (shatter proof), έβαλα μια καινούργια κι όλα καλά.

Είναι με UK generic sim free version 6.1.A.0.453 κι update για τις νεότερες εκδόσεις δε βγάζει ακόμα το pcc ούτε το seus!

Έχει κανείς κάποιο πρόσφατο ελληνικό .ftf ; Με το ελληνικό θα έχω 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα sms ;

 

Φτάνοντας το στους 40C βαθμούς με πολύ χρήση 3g, παρατήρησα την κιτρινίλα στην οθόνη πάνω απ' το home key. Προσπάθησα να ανεβάσω τη θερμοκρασία με εργαλεία benchmark αλλά τίποτα, πιο εύκολα ανεβαίνει με το 3g. Παραγωγή κινητού 2012 εβδομάδα 11 (12W11) και touch firmware version 7. Διάβαζα ότι τα touch firmware version 6 δεν έχουν πρόβλημα με κιτρινίλα στην οθόνη. Ισχύει;

 

Να πω την αλήθεια δεν με ενοχλεί πολύ το θέμα της οθόνης και θα ήθελα να αποφύγω να το στείλω για επισκευή με τα ευτράπελα που διαβάζω, αλλά σκέφτομαι μήπως γίνει πιο έντονο αργότερα κι ιδιαίτερα το καλοκαίρι με τις υψηλές θερμοκρασίες. Έχω και την αγγλική απόδειξη αγοράς αλλά δε θέλω να μου το κρατήσουν για επισκευή πολύ καιρό. Για επισκευή το δέχονται στον Γερμανό; Να επικοινωνήσω πρώτα με sonymobile http://www.sonymobile.com/gb/support/contact-us/country/el_GR/ ;

Edited by SubWrc
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις ό,τι έκανα κι εγώ. Θα πάρεις τηλέφωνο τη Sony και θα σου δώσουν ένα σταθερό 210-89.... . Εκεί θα τους πεις όπως εσύ θέλεις ότι δεν έχεις την απόδειξη και θα σου εξηγήσουν ότι δεν έχεις πρόβλημα, θα καλύπτεσαι με βάση την εβδομάδα παραγωγής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Πήρα κι εγώ ένα μεταχειρισμένο xperia s από Αγγλία με SI 1257-3114.

Είχε κάποιες μικρογρατζουνίτσες η οθόνη οπότε αφαίρεσα την εργοστασιακή ζελατίνη (shatter proof), έβαλα μια καινούργια κι όλα καλά.

Είναι με UK generic sim free version 6.1.A.0.453 κι update για τις νεότερες εκδόσεις δε βγάζει ακόμα το pcc ούτε το seus!

Έχει κανείς κάποιο πρόσφατο ελληνικό .ftf ; Με το ελληνικό θα έχω 160 ελληνικούς χαρακτήρες στα sms ;

 

Φτάνοντας το στους 40C βαθμούς με πολύ χρήση 3g, παρατήρησα την κιτρινίλα στην οθόνη πάνω απ' το home key. Προσπάθησα να ανεβάσω τη θερμοκρασία με εργαλεία benchmark αλλά τίποτα, πιο εύκολα ανεβαίνει με το 3g. Παραγωγή κινητού 2012 εβδομάδα 11 (12W11) και touch firmware version 7. Διάβαζα ότι τα touch firmware version 6 δεν έχουν πρόβλημα με κιτρινίλα στην οθόνη. Ισχύει;

 

Να πω την αλήθεια δεν με ενοχλεί πολύ το θέμα της οθόνης και θα ήθελα να αποφύγω να το στείλω για επισκευή με τα ευτράπελα που διαβάζω, αλλά σκέφτομαι μήπως γίνει πιο έντονο αργότερα κι ιδιαίτερα το καλοκαίρι με τις υψηλές θερμοκρασίες. Έχω και την αγγλική απόδειξη αγοράς αλλά δε θέλω να μου το κρατήσουν για επισκευή πολύ καιρό. Για επισκευή το δέχονται στον Γερμανό; Να επικοινωνήσω πρώτα με sonymobile http://www.sonymobile.com/gb/support/contact-us/country/el_GR/ ;

 

Νομίζω μετά το W14 φτιάχνει το πρόβλημα. Εγώ περιμένω ένα να μου έρθει W22. Ελπίζω να είμαι ΟΚ.

 

Από περιέργεια, πόσο το βρήκες μεταχειρισμένο από Αγγλία; Εγώ το πήρα στις £165 (έχει κάπου 10 μήνες εγγύηση ακόμη)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

από δημοπρασία £181 στις 3-12-12

 

Μάλλον το δικό σου θα είναι σε καλύτερη κατάσταση από το δικό μου :P

 

Άμα έρθει αύριο θα σας πω και τις δικές μου εντυπώσεις για το τηλέφωνο λοιπόν!

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

που βλεπετε ρε παιδια τη βδομαδα παραγωγής και τo touch firmware version?

Γιατι εμενα αν και δεν μου εχει βγαλει κιτρινιλες η οθονη θελω να δω αν ηταν απο την "φουρνιά" εκεινη.

 

Και mariosx δεν μπορει να εχει μονο 10 μηνες εγγυηση, θα εχει πανω απο 12 μηνες αφου ολη ειναι 2 χρονια

Edited by GiwrgosSketos

Αναγνώστης εποχής Unwired... με wap :P

2001-Σήμερα :Ericsson T68m, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson P1i, HTC Wildfire, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S5, Lenovo K3 Note, Xiaomi RN2 Prime / Cube iWork10 flagship dual OS

Link to comment
Share on other sites

που βλεπετε ρε παιδια τη βδομαδα παραγωγής και τo touch firmware version?

Γιατι εμενα αν και δεν μου εχει βγαλει κιτρινιλες η οθονη θελω να δω αν ηταν απο την "φουρνιά" εκεινη.

 

Και mariosx δεν μπορει να εχει μονο 10 μηνες εγγυηση, θα εχει πανω απο 12 μηνες αφου ολη ειναι 2 χρονια

 

Πίσω απ' το καπάκι του κινητού θα δεις μια ένδειξη της μορφής 12W__

Για το touch firmware version καλείς. *#*#7378423#*#* και στο μενού πας service info-> software info

Link to comment
Share on other sites

για τις συσκευες απο γερμανια (τουλάχιστον) υπαρχει αναβαθμιση του xperia home (launcher) με νεες δυνατοτητες.

δειτε εδω: http://www.xperiablog.net/2012/12/23/new-sony-xperia-home-launcher-version-5-1-s-0-0-leaks/

για φωτογραφιες.

Edited by manmart
Link to comment
Share on other sites

για τις συσκευες απο γερμανια (τουλάχιστον) υπαρχει αναβαθμιση του xperia home (launcher) με νεες δυνατοτητες.

Και στο δικό μου από Γερμανία, του ήρθε αναβάθμιση πριν λίγες μέρες.. Την έκανα, αλλά δεν ξέρω τι άλλαξε, μιας και τον launcher τον είχα βάλει μόνος μου από πιο πριν..

Είναι πολύ καλός πραγματικά! Μου άρεσε πολύ η αλλαγή.. :happy:

 

Από χθες δεν μου λειτουργεί τοο widget του καιρού.. Δεν ανανεώνεται.. Το κάνει και σε εσάς;

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

εμένα δουλεύει μια χαρά, βεβαίως καμιά φορά κολάει και για να ξεκολλήσει κουνάω λίγο widget πάνω κάτω και στρώνει, όχι πάντα όμως!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα γίνεται αυτο !

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Το κάνει και σε εμένα, τι μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Το κάνει και σε εμένα, τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Μάλλον το βρήκα, δοκιμάστε να έχετε κάποιο Θέμα από αυτά που έχει το τηλέφωνο. Αυτό που έκανα εγώ ήταν να βάλω ένα από τα θέματα του κινητού και είναι οκ. Δοκιμάστε το.

 

Βασίλης.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το βρήκα, δοκιμάστε να έχετε κάποιο Θέμα από αυτά που έχει το τηλέφωνο. Αυτό που έκανα εγώ ήταν να βάλω ένα από τα θέματα του κινητού και είναι οκ. Δοκιμάστε το.

Το έκανα κι εγώ και έφτιαξε και σε εμένα!! :happy: Να είναι κανένα θεματάκι του καινούριου launcher; :confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το βρήκα, δοκιμάστε να έχετε κάποιο Θέμα από αυτά που έχει το τηλέφωνο. Αυτό που έκανα εγώ ήταν να βάλω ένα από τα θέματα του κινητού και είναι οκ. Δοκιμάστε το.

 

Βασίλης.

 

Δε νομίζω να έφταιγε το θέμα.

Μάλλον αναφέρεστε σε αυτό το πρόβλημα http://www.xperiablog.net/2013/01/03/sony-xperia-weather-widget-stops-working-accuweather-looking-for-a-fix/ για το οποίο μάλλον ευθυνόταν κάποιο λάθος url από την Accuweather κι απ' ότι φαίνεται διορθώθηκε http://talk.sonymobile.com/thread/62812?start=150&tstart=0

Link to comment
Share on other sites

Πίσω απ' το καπάκι του κινητού θα δεις μια ένδειξη της μορφής 12W__

Για το touch firmware version καλείς. *#*#7378423#*#* και στο μενού πας service info-> software info

 

Σ'ευχαριστω SubWrc, τελικα εμενα ειναι 12W24 με touch firmware version 6 (γερμανικο) οπότε τις γλιτωσα μάλλον τις κιτρινιλες! Κι εμενα εκανε αναβαθμιση παραμονη πρωτοχρονιας, χωρίς να αλλάξει η έκδοση λογισμικού κι ειχα ηδη βάλει το Xperia home launcher version 5.1.S.0.0 οποτε δεν ειδα καμια διαφορα! Πάντως με το νεο launcher ειδα πολυ διαφορα σε ταχύτητα στην εναλλαγη των σελιδων της επιφάνειας εργασιας και κυρίως για κάποια widgets τα οποια βαραιναν πολυ τον προηγούμενο, οπως η προεπισκοπηση των φωτογραφιών και άλλα. Και επιτέλους συμμάζεψα τις εφαρμογες μεσα στο app drawer (σε φακέλους).

 

Και απο οτι διαβασα λιγο παλιοτερα στο xda η εφαρμογη του καιρου ειναι πολυ ενεργοβόρα, τι παιδευεστε μαζι της? Εμένα ετσι κι αλλιώς δεν με βόλευε και την εχω στείλει απο καιρό και έχω βάλει το 3D Flip Clock, ξέρω εχω κολλησει στο HTC look που με είχε βολεψει απο καιρό.

Edited by GiwrgosSketos

Αναγνώστης εποχής Unwired... με wap :P

2001-Σήμερα :Ericsson T68m, Sony Ericsson K700, Sony Ericsson P1i, HTC Wildfire, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S5, Lenovo K3 Note, Xiaomi RN2 Prime / Cube iWork10 flagship dual OS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...