Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρά θα μπορέσει να γινει με το seus αυτό? αφου εχουμε si που δεν ειναι ελληνικό (οσοι την περασαμε με ftf)

 

edit: οσοι ειναι root μπορουν να αλλαξουν το preferences.xml για να εχουν 160 χαρακτήρες..

 

Αν ειναι καποιος ηδη ροοτ τοτε μπορει να αλλαξει το si κ να τη κανει την αναβαθμιση μεσω seus. Απ'οσο γνωριζω (δεν ειμαι σιγουρος 100%) το seus αναβαθμιζει βασει του cdf της συσκευης, παρακαμπτοντας το si, σε αλλους γινεται κ σε αλλουσ οχι, το ψαχνω ακομη για να μπορω να απαντησω με σιγουρια. Διαφορετικα περιμενουμε σε ftf την "ελληνικη" απο καποιον χρηστη. Και μια τωρινη να ειχαμε στα χερια θα βοηθουσε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωριζει καποιος φιλος τι σημαινει το "Bootloader unlock allowed : Yes" ; Βρισκεται στο service menu--> service info --> configuration.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος φιλος τι σημαινει το "Bootloader unlock allowed : Yes" ; Βρισκεται στο service menu--> service info --> configuration.

Ευχαριστω.

Σημαίνει ότι μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να βάλεις custom roms/kernels, να κάνεις root...

Μπορεί όμως να χάσεις την εγγύηση της συσκευής.

 

http://unlockbootloader.sonymobile.com/

Link to comment
Share on other sites

http://pcnea.blogspot.gr/2012/06/google-io-2012-android-41.html

 

Χαχα, ειμαστε update παντα και απο χρονο, και απο εκδόσεις....

Ελεος... Ποτε θα μπορεσουν να συγχρονισουν τις εκδόσεις οι εταιρείες και google?

Link to comment
Share on other sites

παιδια η αναβαθμιση μαλλον δε γινεται μεσα απο το pc companion αλλα μεσα απο το browser δειτε το 2 video http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-s-update-android-ice-cream-sandwich-82841/ για δοκιμαστετο να δουμε
Link to comment
Share on other sites

παιδια η αναβαθμιση μαλλον δε γινεται μεσα απο το pc companion αλλα μεσα απο το browser δειτε το 2 video http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-s-update-android-ice-cream-sandwich-82841/ για δοκιμαστετο να δουμε
Γίνεται και από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί κάποια βίντεο ενώ παίζουν σε άλλα κινητά στο δικό μας βγάζει:

 

"Ο κάτοχος περιεχομένου δεν έχει διαθέσει ακόμα αυτό το βίντεο για κινητές συσκευές".

 

Δοκίμασα και με την εφαρμογή youtube και με την internet. Σε Μotorola RAZR ανοίγουν κανονικά.

 

Επίσης στις επιλογές του youtube app έχω τικάρει το να παίζει HD από το δίκτυο.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορούμε να την κάνουμε κ τώρα από εκεί & ας έχουμε 1254-4626?
Όχι, μόνο όταν βγει για τα δικά μας SI. Το ίδιο με το pc companion δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εβγαλε την 452 και δεν ειμαι στην λιστα...Ολα πρωτος τα κανω...

Τι SI έχεις στο service menu και τι στο πίσω καπάκι;

 

 

EDIT: Κι εμένα την έβγαλε στο pc companion μόλις! Στην εφαρμογή update που έχει μέσα στο κινητό ακόμα δε βγάζει κάτι.

Edited by alex_oz
Link to comment
Share on other sites

δεν μου την κανει ομως το update ευτε το pc ουτε το seus...Δεν ξερω γιατι..Το σευς μου λεει οτι εχει σφαλμα και δεν κανει συγχρονισμό...Μηπως κανει καποια update η sony..

 

1247-3874 software

1256-9609 κινητο

 

Το κινητο ουτε εμανα μου βγαζει.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου ήρθε η αναβάθμιση. Είμαι σε διαδικασία....

 

Μου βγάζει ότι δεν γίνεται γιατί???

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

δεν μου την κανει ομως το update ευτε το pc ουτε το seus...Δεν ξερω γιατι..Το σευς μου λεει οτι εχει σφαλμα και δεν κανει συγχρονισμό...Μηπως κανει καποια update η sony..
Εγώ δε το δοκίμασα ακόμα γιατί δεν έχω χρόνο, αλλά μπορεί να οφείλεται σε υπερφόρτωση των servers, γενικά αυτές τις μέρες υπήρχαν φορές που δε μπορούσε το pc companion να τσεκάρει καν για updates.
Link to comment
Share on other sites

εμείς που το κάναμε με tft μπορούμε να την πάρουμε?
Αν περάσεις πρώτα tft της gingerbread της περιοχής αυτής (δε ξέρω αν υπάρχει συγκεκριμένα για ελλάδα), λογικά θα στο βγάλει σαν update μετά.
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος να μου πει που ειχε το προβλημα με την κιτρινιλα στην οθονη ποσο περιπου το ειχαν στο service δηλαδη μετα απο ποσο του εγινε επιστροφη στο κινητο
Link to comment
Share on other sites

δεν μου την κανει ομως το update ευτε το pc ουτε το seus...Δεν ξερω γιατι..Το σευς μου λεει οτι εχει σφαλμα και δεν κανει συγχρονισμό...Μηπως κανει καποια update η sony..

 

Ακριβως το ιδιο και σε μενα, σφαλμα "unable to install or start phone software update components", ψαχνω μπας και βρω καμια λυση αλλα τιποτα ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Λογικα φταιει η υπερφορτωση.πεσαν ολες οι αναβαθμισεις μαζι!

 

Μαλλον πρεπει να ειναι αυτο. Κατι τετοιο διαβασα και στο επισημο φορουμ της Σονι :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου την έβγαλε κι εμένα διαθέσιμη, θέλω να ρωτήσω κάποιον που την πέρασε στο συγκεκριμένο τηλέφωνο αν το don't panic τρέχει κανονικά στην ICS ?
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρεπει να ειναι αυτο. Κατι τετοιο διαβασα και στο επισημο φορουμ της Σονι :)

 

Η απλα μπορει κατι να μη έχουν ετοιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

στο forum της sony λενε οτι υπαρχει προβλημα στην διανομη του update και προσπαθουν να το διορθωσουν και οτι το προβλημα ειναι παγκοσμιο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...