Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας. Εχω ενα μικρο προβληματακι, εχω το Sony Xperia S και δεν ξερω πως να φτιαξω playlist για το κινητο απο τον υπολογιστη ομως. Αν ξερει καποιος κατι παρακαλω πολυ πειτε μου!

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω και εγώ, πού μπορώ να δω από που είναι το κινητό; Αν είναι Ελληνικό Γερμανικό κλπ; Το update το έκανε μου φένεται πριν από καμιά βδομάδα περίπου. Το είχα πάρει απο expansys, αλλά θέλω να μάθω αν υπάρχει και τρόπος μέσω του κινητού ή κάποιου σειριακού κωδικού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες κάνοντας τη αναβάθμιση το τηλέφωνο έκλεισε και άρχισε να ζεσταίνεται .και ενώ ήταν κλειστό γινόταν όλο και πιο ζεστό στο πάνω μέρος του.μετά από λίγο κρυωσε-αλλά δεν ανοίγει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες κάνοντας τη αναβάθμιση το τηλέφωνο έκλεισε και άρχισε να ζεσταίνεται .και ενώ ήταν κλειστό γινόταν όλο και πιο ζεστό στο πάνω μέρος του.μετά από λίγο κρυωσε-αλλά δεν ανοίγει...

το pc companion το βλεπει το τηλεφωνο? ξανακανε την αναβαθμιση μπας και φτιαξει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γινοταν με το παλιό update service,τώρα με το companion νομίζω πρέπει να είναι τι κινητό ανοικτό για να το δει?

Δεν θυμαμαι τι γινοταν με το Seus... Το δικο μου το εβαλα ανοικτο στο pc companion για την αναβαθμηση και οταν τελειωσε η διαδικασια το τηλεφωνο ηταν κλειστο.

οταν το συνδεσεις αν σου ανοιξει παραθυρα για το περιεχομενο της καρτας του τηλεφωνου να τα κλεισεις.

κανε μια προσπαθεια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ, πού μπορώ να δω από που είναι το κινητό; Αν είναι Ελληνικό Γερμανικό κλπ; Το update το έκανε μου φένεται πριν από καμιά βδομάδα περίπου. Το είχα πάρει απο expansys, αλλά θέλω να μάθω αν υπάρχει και τρόπος μέσω του κινητού ή κάποιου σειριακού κωδικού.

Πρέπει να το γράφει πάνω στο κουτί, εμένα που είναι ελληνικό, αν θυμάμαι καλά έγραφε EN, EL (δε το έχω τώρα για να το δω).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το expansys ειναι γαλλικο οποτε μαλλον γαλλικο ειναι

 

Δεν ισχύει αυτό, το expansys (που εδρεύει στη Γαλλία) προμηθεύεται συσκευές που προορίζονται για όλη την Ευρώπη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την αναβαθμιση την βρηκατε μεσω seus?η companion?

Tη βγαζει και στο pc companion αλλα και αμα πας ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλεφωνο->ενημερωση λογισμικου, εφοσον εισαι συνδεμενος στο ιντερνετ βεβαια.

Η αναβαθμιση γινεται μονο μεσω pc companion και το τηλεφωνο παραμενει κλειστο

Link to comment
Share on other sites

Tη βγαζει και στο pc companion αλλα και αμα πας ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλεφωνο->ενημερωση λογισμικου, εφοσον εισαι συνδεμενος στο ιντερνετ βεβαια.

Η αναβαθμιση γινεται μονο μεσω pc companion και το τηλεφωνο παραμενει κλειστο

 

Eυχαριστω ,εμενα δεν την εχει ακομη εμφανισει ,εχω δοκιμασει και με seus ,companion & wifi ,αλλα απ'οτι διαβαζω και στην Αγγλια αλλοι την εχουνε και οι περισσοτεροι οχι ..προφανως για να μην πηξουν οι servers της Sony το δινει σταδιακα ανα τον κοσμο..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λίγο μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση. Αγορασμένο απο το Πλαίσιο πριν απο 2 εβδομάδες. Έσβησα και ξαναάναψα και αμέσως μετά μου ήρθε μήνυμα στο κινητό. Θα το παρακολουθήσω να δω το θέμα με την διάρκεια της μπαταρίας μετά την αναβάθμιση και θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα παιδια απιστευτο τηλεφωνο απλα το sar του απογοητευτικο 1,30 σε ψηνει κανονικα το πηρα στα χερια μου αλλα την επομενη εφυγε.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα παιδια απιστευτο τηλεφωνο απλα το sar του απογοητευτικο 1,30 σε ψηνει κανονικα το πηρα στα χερια μου αλλα την επομενη εφυγε.

 

Γι αυτό υπάρχουν και τα κομψά Bluetooth

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

χριστος ανετη και χρονια πολλα!

μια ερωτηση:

πως μπορουν να φυγει το κινεζικο πληκτρολογιο απο υπηρεσιες που

εκτελουνται μιας και ειναι ενεργοβορο 45ΜΒ και δευτερον δεν

μπορω να γραψω ελληνικους χαρακτηρες!

(2) μου εχει ερθει η αναβαθμιση (73) πως μπορω να την περασω;

μιας και ειμαι καινουργιος στα αντροιτ.

μπορει να περαστει απο το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

χριστος ανετη και χρονια πολλα!

μια ερωτηση:

πως μπορουν να φυγει το κινεζικο πληκτρολογιο απο υπηρεσιες που

εκτελουνται μιας και ειναι ενεργοβορο 45ΜΒ και δευτερον δεν

μπορω να γραψω ελληνικους χαρακτηρες!

(2) μου εχει ερθει η αναβαθμιση (73) πως μπορω να την περασω;

μιας και ειμαι καινουργιος στα αντροιτ.

μπορει να περαστει απο το κινητο;

Για το κινεζικο δεν ξερω μαλλον θα θελει root ,μπορεις να ρυθμισεις τις γλωσσες του πληκτρολογιου ,Settings>Language & keyboard>Xperia keyboard>Writing Languages

Την ,073 θα την περασεις με το Pc Companion απο τον υπολογιστη σου κι εχοντας συνδεσει το S

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το γράφει πάνω στο κουτί, εμένα που είναι ελληνικό, αν θυμάμαι καλά έγραφε EN, EL (δε το έχω τώρα για να το δω).

 

DE γράφει, οπότε γερμανικό

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει 1 παιχνίδι από το μαρκετ το drag racing αλλά όταν βγαίνω από το παιχνίδι και μετά μπαίνω στην χρήση της μπαταρίας βλέπω ότι χρησιμοποιεί μπαταρία.Κάνω αναγκαστική διακοπή γκριζάρει το κουμπί αλλά δεν γίνετε τίποτε άλλο. Παραμένει το εικονίδιο στην χρήση μπαταρίας. Τί μπορώ να κάνω?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει 1 παιχνίδι από το μαρκετ το drag racing αλλά όταν βγαίνω από το παιχνίδι και μετά μπαίνω στην χρήση της μπαταρίας βλέπω ότι χρησιμοποιεί μπαταρία.Κάνω αναγκαστική διακοπή γκριζάρει το κουμπί αλλά δεν γίνετε τίποτε άλλο. Παραμένει το εικονίδιο στην χρήση μπαταρίας. Τί μπορώ να κάνω?

Να μην κανεις τιποτα, αυτο που βλεπεις ειναι που χαλασε μπαταρια το τηλεφωνο :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να μην κανεις τιποτα, αυτο που βλεπεις ειναι που χαλασε μπαταρια το τηλεφωνο :)

 

Ναι ρε φίλε το ανακάλυψα πριν κανά μισάωρο. Τί χαζός !!!:O:O

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

χριστος ανετη και χρονια πολλα!

μια ερωτηση:

πως μπορουν να φυγει το κινεζικο πληκτρολογιο απο υπηρεσιες που

εκτελουνται μιας και ειναι ενεργοβορο 45ΜΒ

 

Αυτό με το κινέζικο ρε παιδιά κι εγώ το είχα απορια στο δικό μου, τί θέλει και υπάρχει συνέχεια στο background και τρώει και τόση μνήμη;;

Sinking to new depths of paranoia since 1927... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το κινέζικο ρε παιδιά κι εγώ το είχα απορια στο δικό μου, τί θέλει και υπάρχει συνέχεια στο background και τρώει και τόση μνήμη;;

 

Χμμ λογικά root κ μετά titanium backup κ σβήσιμο.είναι εφαρμογή του κινητού οπότε χωρίς root δε γίνεται.αν κανω κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χμμ λογικά root κ μετά titanium backup κ σβήσιμο.είναι εφαρμογή του κινητού οπότε χωρίς root δε γίνεται.αν κανω κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος

 

ΠΟΛΥ καλά τα λες, Root (απαιτεί ξεκλείδωμα bootloader) και μετά με titanium backup αφαιρούμε ότι έχει σχέση με "POBOX" και ChineseIME ή JapaneseIME. :ninja:

 

Πέρα από την μπαταρία και το σήμα του gps τι άλλο έχει βελτιωθεί μετά την αναβάθμιση?

 

Δεν σου αρκούν αυτά τα 2 για πρώτη αναβάθμιση;;; :p

Ειδικά στο θέμα μπαταρίας έκαναν θαύματα τους παραδέχομαι!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...