Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

Μηπως γνωριζετε αν η Sony Ελλας καλυπτει με εγγυηση τα αγορασμενα απο εξωτερικο κινητα, μηπως γλιτωσουμε 100-120 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

Μηπως γνωριζετε αν η Sony Ελλας καλυπτει με εγγυηση τα αγορασμενα απο εξωτερικο κινητα, μηπως γλιτωσουμε 100-120 ευρω?

Πόσο φτηνά το βρήκες και πού; Εδώ πλέον μπορείς να το βρεις με κάτι λιγότερο από 500

Link to comment
Share on other sites

Ιταλια το βρισκεις στα 470.

Περα απο αυτο, καποιοι λενε οτι καλυπτει κανονικα και καποιοι αλλοι εχουν αντιμετωπισει προβληματα στο θεμα της εγγυησης οταν αγορασαν κινητο απο το εξωτερικο..

Link to comment
Share on other sites

Καμια αντιρηση οτι στις ημερησιες ειναι μια χαρα..αλλα στις βραδυνες ειναι πισω απο ενα satio!!

Και οτι σε smartphone η καμερα δεν παιζει ρολο,με συγχωρεις,οπως ειπες,ειναι δικια σου γνωμη & θεωρω πως κανεις λαθος!

Αν ηθελα απλα μια ωραια-μεγαλη οθονη,κατι γρηγορο στις εφαρμογες,κατι για να βλεπω & να παιζω θα επαιρνα ipad!!

Θελω ενα γρηγορο κινητο με περιπου λογικο μεγεθος οθονης,κ οταν το βγαζω να βγαλω μια φωτο να με ικανοποιεί οταν την βλεπω στην οθονη του υπολογιστη!!

Για αυτο απλα κ ωραια οταν βγαλει το s με led+xenon ειμαι σιγουρος πως οι μισοι απο εδω μεσα θα το παρουμε με 'κλειστα' τα ματια!

 

Καθίστε ρε παιδιά γιατί τα ισοπεδώνουμε όλα!! Επειδή δηλ τη νύχτα βγάζει χειρότερες λόγω φλας φώτο το βγάλαμε άχρηστο.

Επειδή σε κάτι υπερτερει το satio δεν σημαίνει κάτι.

Το xperia s είναι ομορφότερο, μεγαλύτερη οθόνη, ταχύτατη λήψη φώτο (το οποίο για μένα είναι πολύ σημαντικό), λειτουργικό, βίντεο, hd οθόνη, κτλ κτλ κτλ.

Τί να μας πει και το satio!!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το xenon εχει τα καλα του και τα κακά του.στα βίντεο το xenon δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.ενώ το led μπορεις

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την "άνοιξα" εγώ θα παρακαλέσω ότι έχει να κάνει με το θέμα vs καμερών να το συνεχίσουμε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562

Όπου μπορείτε να ψηφίσετε και την εταιρεία που βγάζει τα καλύτερα cameraphones.

Ευχαριστώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση για τις φωτογραφιες σε σκοτεινο μερος.Επειδη πολλες φορες βγαζουμε φωτο με την φωτεινοτητα της οθονης ηδη χαμηλομενη,αν την επαναφερετε σε κανονικα επιπεδα,θα δειτε οτι βγαινουν μια χαρα οι φωτογραφιες.

 

Το μονο αρνητικο τωρα το πισω καπακι που τριζει στο κοματι κατω κοντα στην διαφανη λωριδα.Ηρθε η μια θηκη απο το ΕΒΑΥ και μπαινει κουτι.Μαλακο δερμα εξω,μεσα βελουδο,με τραβηχτηρι το οποιο ξηλωσα και εραψα απ εξω ωστε να μην κανει σημαδια στο κινητο απο το τραβα-τραβα.Και ευτυχως χωραει ολοκληρο το κινητο.Αναμονη για την καλη δερματινη θηκη που αναμενω.

 

Η μπαταρια διημερακι με μεση χρηση.Στην ομιλια δεν καταναλωνει πολυ.Χθες και σημερα το ξεπατωσα αλλα πολυ μικρη πτωση μπαταριας.Κλειστο το κινητο φορτιζει πιο γρηγορα εμφανως.

 

Εβαλα και δευτερη ζελατινα πανω στην εργοστασιακη ψιλη αλλα χανεις σε αισθηση και αποκριση.Δεν την συνιστω.

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση για τις φωτογραφιες σε σκοτεινο μερος.Επειδη πολλες φορες βγαζουμε φωτο με την φωτεινοτητα της οθονης ηδη χαμηλομενη,αν την επαναφερετε σε κανονικα επιπεδα,θα δειτε οτι βγαινουν μια χαρα οι φωτογραφιες.

 

Το μονο αρνητικο τωρα το πισω καπακι που τριζει στο κοματι κατω κοντα στην διαφανη λωριδα.

 

Τρίξιμο δεν έχω ακόμα. Απλά πάνω πάνω στο πίσω μέρος το καπάκι έχει λίγο κενό(μιλάμε για ελάχιστο).Σε εσάς?

Για τις φώτο εννοείς στην οθόνη να τις δεις . Όχι να τις εμφανίσεις.Γιατί αν τις εμφανίσεις θα φαίνονται όπως στο pc.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ιταλια το βρισκεις στα 470.

Περα απο αυτο, καποιοι λενε οτι καλυπτει κανονικα και καποιοι αλλοι εχουν αντιμετωπισει προβληματα στο θεμα της εγγυησης οταν αγορασαν κινητο απο το εξωτερικο..

Στο Skroutz μεχρι 590 σε δοσεις.Εσυ που το ειδες κατω απο 500?

 

Πόσο φτηνά το βρήκες και πού; Εδώ πλέον μπορείς να το βρεις με κάτι λιγότερο από 500

 

Sorry , σε αλλον απαντησα...:lol::lol::lol:

Αυριο θα σας πω για την επισιμη απαντηση της Sony.Αν βγαλω ακρη...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στο Skroutz μεχρι 590 σε δοσεις.Εσυ που το ειδες κατω απο 500?

 

Mπα. Πολλα ειναι. Τι λες για το expansys, που εριξε την τιμη απο 479 στα 475;;

Δες εδω..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο φόρουμ!

παρακολουθώ μέρες το θέμα εδώ(xperia s) κ τελικά το αποφάσισα,θα το πάρω κ εγώ!!!ήμουν ανάμεσα σε αυτό κ το razr αλλά με όσα διαβάζω το sony πρέπει να είναι καλύτερο overall... ίδωμεν!!!

Το πρόβλημα τώρα είναι να το διαθέσει η wind, γιατί θα το πάρω με επιδότηση(μου δίνουν 330€).στο site το έχει διαθέσιμο,στην εξυπηρέτηση πελατών μου λένε το ίδιο αλλά σε όσα καταστήματα ρώτησα άκουσα ότι κουλό μπορούσα να φανταστώ!!!ελάχιστοι γνώριζαν το κινητό κ όλοι μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμο ακόμα!μπάχαλο δηλαδή....ξέρει κανείς περισσότερα???

Link to comment
Share on other sites

Στο Skroutz μεχρι 590 σε δοσεις.Εσυ που το ειδες κατω απο 500?
Εγώ γιατί βλέπω στο skroutz καμιά 10αριά μαγαζιά να το δίνουν με 490-500;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Firmware 6.0.A.3.73 θα έρθει σε μας? Όσοι το έβαλαν είδαν διαφορά με την μπαταρία.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στο φόρουμ!

παρακολουθώ μέρες το θέμα εδώ(xperia s) κ τελικά το αποφάσισα,θα το πάρω κ εγώ!!!ήμουν ανάμεσα σε αυτό κ το razr αλλά με όσα διαβάζω το sony πρέπει να είναι καλύτερο overall... ίδωμεν!!!

Το πρόβλημα τώρα είναι να το διαθέσει η wind, γιατί θα το πάρω με επιδότηση(μου δίνουν 330€).στο site το έχει διαθέσιμο,στην εξυπηρέτηση πελατών μου λένε το ίδιο αλλά σε όσα καταστήματα ρώτησα άκουσα ότι κουλό μπορούσα να φανταστώ!!!ελάχιστοι γνώριζαν το κινητό κ όλοι μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμο ακόμα!μπάχαλο δηλαδή....ξέρει κανείς περισσότερα???

 

Εγω θα το παρω απο wind, το εκανα παραγγελία απο ενα καταστημα wind, και Δευτέρα θα το εχω

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το παρω απο wind, το εκανα παραγγελία απο ενα καταστημα wind, και Δευτέρα θα το εχω

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

πότε κ πού έκανες την παραγγελία???έχω ρωτήσει στα εξής καταστήματα : αργυρούπολης (βουλιαγμένη),metro mall, athens heart, Ν. ηρακλείου, the mall!!!! δεν φαντάζεσαι τι έχω ακούσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Skroutz μεχρι 590 σε δοσεις.Εσυ που το ειδες κατω απο 500?

Ρίξε μια ματιά κι εδώ .λέει ότι είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας.

http://www.armaoseshop.gr/e-shop.html?page=shop.product_details&category_id=10&flypage=flypage.tpl&product_id=23252

Link to comment
Share on other sites

πότε κ πού έκανες την παραγγελία???έχω ρωτήσει στα εξής καταστήματα : αργυρούπολης (βουλιαγμένη),metro mall, athens heart, Ν. ηρακλείου, the mall!!!! δεν φαντάζεσαι τι έχω ακούσει!!!

 

Εχεις pm φιλε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σαν πρώην κάτοχος S2 είμαι σε δίλημα για το τι να πάρω,τι εννοώ? να ξαναπάρω S2 ή το xperia S.

Πήγα και είδα το xperia στο Πλαίσιο, ωραία η οθόνη του, photo σίγουρα καλύτερες με χάλασαν τα κουμπιά κάτω(πρέπει να πατήσεις ακριβώς πάνω), θέμα συνήθειας ειναι οκ, υποστήριξη απο XDA? ακόμα τιποτα το συγκλονιστικό.

Ο ήχος του απο τι έχω διαβάσει πρέπει να είναι καλύτερος και κατα την διάρκεια μιας συνομιλίας και σαν walkman για τον επεξεργαστή εαν είναι πιο γρήγορο δεν το παίρνω υπόψην

 

Στο χέρι όταν το κράτησα δεν ενθουσιάστηκα όπως όταν έπιασα το S2 για πρώτη φορά..

 

Αυτα εν συντομία...όσοι πρώην κάτοχοι S2 έχουν κάτι να πουν θα το εκτιμήσω, με τρώει για κάτι new να είμαι ειλικρινης και γι αυτο το κοιτάω το xperia.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σαν πρώην κάτοχος S2 είμαι σε δίλημα για το τι να πάρω,τι εννοώ? να ξαναπάρω S2 ή το xperia S.

Πήγα και είδα το xperia στο Πλαίσιο, ωραία η οθόνη του, photo σίγουρα καλύτερες με χάλασαν τα κουμπιά κάτω(πρέπει να πατήσεις ακριβώς πάνω), θέμα συνήθειας ειναι οκ, υποστήριξη απο XDA? ακόμα τιποτα το συγκλονιστικό.

Ο ήχος του απο τι έχω διαβάσει πρέπει να είναι καλύτερος και κατα την διάρκεια μιας συνομιλίας και σαν walkman για τον επεξεργαστή εαν είναι πιο γρήγορο δεν το παίρνω υπόψην

 

Στο χέρι όταν το κράτησα δεν ενθουσιάστηκα όπως όταν έπιασα το S2 για πρώτη φορά..

 

Αυτα εν συντομία...όσοι πρώην κάτοχοι S2 έχουν κάτι να πουν θα το εκτιμήσω, με τρώει για κάτι new να είμαι ειλικρινης και γι αυτο το κοιτάω το xperia.

 

 

Λοιπον επειδη τα ειχα και τα 2. Το GS 2 3 μηνες και το Sony S 12 ημερες. Αυτη την στιγμη προτεινω για γενικη χρηση GS 2 .

Περιμενε λιγο να κατασταλαξουν τα πραγματα,να βγουν τα καινουρια μηχανακια και βλεπουμε. Εγω το πουλησα αμεσα πριν πεσει η τιμη και χασω κανα 300αρι. Τωρα αν καιγεσαι για μηχανακι ...Ναι ειναι το καλυτερο αυτη τη στιγμη με καποια αρνητικα ομως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σαν πρώην κάτοχος S2 είμαι σε δίλημα για το τι να πάρω,τι εννοώ? να ξαναπάρω S2 ή το xperia S.

Πήγα και είδα το xperia στο Πλαίσιο, ωραία η οθόνη του, photo σίγουρα καλύτερες με χάλασαν τα κουμπιά κάτω(πρέπει να πατήσεις ακριβώς πάνω), θέμα συνήθειας ειναι οκ, υποστήριξη απο XDA? ακόμα τιποτα το συγκλονιστικό.

Ο ήχος του απο τι έχω διαβάσει πρέπει να είναι καλύτερος και κατα την διάρκεια μιας συνομιλίας και σαν walkman για τον επεξεργαστή εαν είναι πιο γρήγορο δεν το παίρνω υπόψην

 

Στο χέρι όταν το κράτησα δεν ενθουσιάστηκα όπως όταν έπιασα το S2 για πρώτη φορά..

 

Αυτα εν συντομία...όσοι πρώην κάτοχοι S2 έχουν κάτι να πουν θα το εκτιμήσω, με τρώει για κάτι new να είμαι ειλικρινης και γι αυτο το κοιτάω το xperia.

 

Το κινητο φίλε μου ειναι καλύτερο απο το sg2,το ΧΑ 8-9 μηνες το sg2,καλο,χρυσό αλλα το xperia s ειναι καλύτερο στα σημεία,για οθονη πολυ καλύτερο,στην μπαταρία λίγο χειρότερα τα πραγματα στο Xperia s,όμως εντάξει.

Αυτη την στιγμη δεν βλεπω κάτι που να με τρελαίνει ωστε να Πω,θα αλλάξω το Xperia γι αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο φίλε μου ειναι καλύτερο απο το sg2,το ΧΑ 8-9 μηνες το sg2,καλο,χρυσό αλλα το xperia s ειναι καλύτερο στα σημεία,για οθονη πολυ καλύτερο,στην μπαταρία λίγο χειρότερα τα πραγματα στο Xperia s,όμως εντάξει.

Αυτη την στιγμη δεν βλεπω κάτι που να με τρελαίνει ωστε να Πω,θα αλλάξω το Xperia γι αυτο.

κι όμως το xperia s έχει καλύτερη μπαταρία από το sg2.

Edited by dimp3
ορθογραφικό λάθος
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Σαν πρώην κάτοχος S2 είμαι σε δίλημα για το τι να πάρω,τι εννοώ? να ξαναπάρω S2 ή το xperia S.

Πήγα και είδα το xperia στο Πλαίσιο, ωραία η οθόνη του, photo σίγουρα καλύτερες με χάλασαν τα κουμπιά κάτω(πρέπει να πατήσεις ακριβώς πάνω), θέμα συνήθειας ειναι οκ, υποστήριξη απο XDA? ακόμα τιποτα το συγκλονιστικό.

Ο ήχος του απο τι έχω διαβάσει πρέπει να είναι καλύτερος και κατα την διάρκεια μιας συνομιλίας και σαν walkman για τον επεξεργαστή εαν είναι πιο γρήγορο δεν το παίρνω υπόψην

 

Στο χέρι όταν το κράτησα δεν ενθουσιάστηκα όπως όταν έπιασα το S2 για πρώτη φορά..

 

Αυτα εν συντομία...όσοι πρώην κάτοχοι S2 έχουν κάτι να πουν θα το εκτιμήσω, με τρώει για κάτι new να είμαι ειλικρινης και γι αυτο το κοιτάω το xperia.

 

Για τα κουμπιά που αναφέρεις, επειδή το δούλεψα κι εγώ λίγο το κινητό, στην αρχή μου την έσπασε που δεν έπιαναν με την 1η , όμως διαπίστωσα πως πάνω από τα εικονίδια, έχει κάτι τελίτσες. Όταν πατούσα εκεί δεν είχα κανένα πρόβλημα και το κινητό "άκουγε" αμέσως.

 

Κι εγώ ήμουν ανάμεσα στα 2 , Galaxy S2 και Xperia S. Διάλεξα τελικά το GS2 μιας και το μέγεθος του και το βάρος του ήταν ζωτικής σημασίας, συν το γεγονός πως είναι καιρό στην αγορά και έχουν λυθεί όλα τα μικροπροβλήματα τα οποία (ίσως) θα έχει το Xperia S σαν καινούρια συσκευή.

 

Για αργότερα το βλέπουμε αν και αργότερα θα έρθει και το One S οπότε δύσκολα τα πράγματα.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...