Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Καλημέρα έχω το iPad 1 χρόνο και τώρα παρατήρησα ότι φορτίζει πολύ αργά...Όμως πολύ υυ αργά..χθες το βράδυ κατά τις 11 το έβαλα να φορτίζει με 1% και τώρα το πρωί 7.42 έχει γεμίσει μόνο 20% είναι φυσιολογικό αυτό???
Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν είναι φυσιολογικό. Θα συνιστούσα να δοκιμάσεις κάποιον άλλο πριν προβείς σε άλλες λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό. Θα συνιστούσα να δοκιμάσεις κάποιον άλλο πριν προβείς σε άλλες λύσεις.

 

Δεν μπορώ να δοκιμάσω άλλον θα πρέπει να τον αγοράσω θα κάνει καμμιά 40ριά ευρώ..μήπως να πάω στο istorm να ρωτήσω?

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να δοκιμάσω άλλον θα πρέπει να τον αγοράσω θα κάνει καμμιά 40ριά ευρώ..μήπως να πάω στο istorm να ρωτήσω?

 

Σωστή κίνηση. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση..μπορεί επειδή είχα το yocto clock όλο το βράδυ ανοιχτό..να αργουσε γι αυτο να φορτισει?

Δοκίμασε σήμερα να το φορτίσεις. Κλείσει όλες τις εφαρμογές και μέσα από το multitasking και δες πως συμπεριφέρεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια επίγουσα ερώτηση μέχρι σήμερα το βράδυ,όποιος μπορεί να βοηθήσει!

Σκέφτομαι να πάρω το ipad 4 16γβ wifi από το kaizershop (προφανώς παραεισαγωγής) για καλύτερη τιμή.

Να προχωρήσω στην αγορά του άφοβα ή υπάρχει περίπτωση να μπλέξω με εγγύησεις κτλ;

(Προφανώς η ερώτηση μου θα έχει απάντηθει πολλές φορές αλλά όποιος μπορεί ας κάνει έναν κόπο ακόμα μιας και βιάζομαι αρκετά!)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Μια επίγουσα ερώτηση μέχρι σήμερα το βράδυ,όποιος μπορεί να βοηθήσει!

Σκέφτομαι να πάρω το ipad 4 16γβ wifi από το kaizershop (προφανώς παραεισαγωγής) για καλύτερη τιμή.

Να προχωρήσω στην αγορά του άφοβα ή υπάρχει περίπτωση να μπλέξω με εγγύησεις κτλ;

(Προφανώς η ερώτηση μου θα έχει απάντηθει πολλές φορές αλλά όποιος μπορεί ας κάνει έναν κόπο ακόμα μιας και βιάζομαι αρκετά!)

 

Έχε υπόψιν σου πως σήμερα θα ανακοινωθούν τα καινούρια ipad οπότε ίσως παραμείνει το 4 σε χαμηλότερη τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτωντας χτες τις ρυθμισεις για να φτιαξω τους ηχους,(το σερβις στο Γερμανο μου εκανε ενα ρισετ και αυτοι εμφανιστηκαν,εκει που τους ειχα χασει,για τους ηχους μιλαω),ειδα οτι εχει γινει η αναβαθμιση σε 7.02,την οποια δεν εκανα εγω,οπως ειχα κανει την σκετη 7.

Πως εγινε αυτο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο,γιατι με εχει πρηξει .Αρχισε παλι τα ναζια στην πληκτρολογηση,καθυστερωντας ατελειωτα,και ριχνοντας και δεκα γραμματα μαζεμενα,αφου τα εχω πατησει εγω περυσι...

Του εκανα λοιπον κι εγω παλι ενα ρεσετ,και επανηλθε.

Γιατι ομως μου τα κανει ολα αυτα;Μηπως τελικα,θα χρειαστει να κανω αυτο που μου ειπαν απο την Απλ,μια διαδικασια δηλαδη,που χρειαζεται υπολογιστη για να γινει,και ειναι σαν ενα πιο μεγαλο ρισετ;

Τι λετε;

(μιλαμε για το iPad 4).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο,γιατι με εχει πρηξει .Αρχισε παλι τα ναζια στην πληκτρολογηση,καθυστερωντας ατελειωτα,και ριχνοντας και δεκα γραμματα μαζεμενα,αφου τα εχω πατησει εγω περυσι...

Του εκανα λοιπον κι εγω παλι ενα ρεσετ,και επανηλθε.

Γιατι ομως μου τα κανει ολα αυτα;Μηπως τελικα,θα χρειαστει να κανω αυτο που μου ειπαν απο την Απλ,μια διαδικασια δηλαδη,που χρειαζεται υπολογιστη για να γινει,και ειναι σαν ενα πιο μεγαλο ρισετ;

Τι λετε;

(μιλαμε για το iPad 4).

Εφόσον ταλαιπωρείσαι τόσο καιρό γιατί δεν του έχεις ήδη κάνει ένα restore μέσω του iTunes.

Λοιπόν τώρα που βγήκε και η 7.0.3 -η οποία λένε πως βελτιώνει κατά πολύ τη συμπεριφορά των συσκευών- είναι ευκαιρία να κάνει Restore & Update (Επαναφορά & Αναβάθμιση) μέσω του iTunes. Εδώ θα βρεις αναλυτικές οδηγίες.

Φυσικά θα χάσεις τα πάντα, οπότε αν θέλεις, μπορείς κάνεις ένα back up πριν αρχίσεις την επαναφορά.

Έπειτα, κατά τη διαμόρφωση της συσκευής, επέλεξε το Set up as new. Το back up μπορείς να το επαναφέρεις αργότερα αν θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Εχω το ipad 3d gen 64 GB + Cell

 

Ειναι σε αριστη κατασταση, αλλα σκεφτομαι να παρω το AIR.

 

Το πηρα απο Ελλαδα, ειμαι Αυστραλια ομως.

 

Εχετε καποια αποψη ποσο θα μπορουσα να το κοστολογησω στην πωληση?

Link to comment
Share on other sites

Για σας ξερει κανεις πως μπορουμε να ταξινομησουμε τις φωτογραφιες με συγκεκριμενη σειρα στο ipad μεσα σε υποφακελους στο Photos? γιατι τις βαζει με οχι αλφαβητικη σειρα και θελω συγκεκριμενη
NGAITA
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Κατι που ειδα και που δεν ξερω που να το βαλω.

Ανοιξα την εφαρμογη tunein,και ειδα οτι ενω στο iPad,βρισκω ενα σταθμο Jazz,τον Jazz24 88.5,στο Note 2, δεν τον βρισκω.

Αν καποιος εχει και τα δυο,μπορει να ριξει μια ματια να μου πει αν μπορει να βρεθει,γιατι ο σταθμος ειναι καλος και θα ηθελα να τον ακουω και με το τηλεφωνο πότε πότε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

μπορεί καποιος να τσεκάρει εαν ισχύει το παρακάτω (iOS 7,03, iPad4):

Στην εφαρμογή του iPad 'επαφες' εαν έχεις το facebook εγκατεστημένο στη συσκευή σου δείχνει και τους φίλους από το fb.

Μπορείς μέσα από την εφαρμογή 'επαφές' να αποεπιλέξεις τις επαφές των φίλων του fb δηλ. να μην τις δείχνει και να δείχνει π.Χ. μόνο από το iCloud.

Όταν όμως κλείσεις τις 'επαφές' από τον task manager και μετά τις ανοίξεις πάλι ξαναέχει τσεκαρισμένη την επιλογή να δείχνει και τις επαφές του fb δηλ. 'ξεχνάει ή δεν κρατάει' τη ρύθμιση.

Έιναι τελικά έτσι ή έχω εγώ το πρόβλημα?

EDIT

Τελικά έκανα στο iPad restore μέσω του iTunes και setup as a new και συνεχίζει να παρουσιάζει το ίδιο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

μπορεί καποιος να τσεκάρει εαν ισχύει το παρακάτω (iOS 7,03, iPad4):

Στην εφαρμογή του iPad 'επαφες' εαν έχεις το facebook εγκατεστημένο στη συσκευή σου δείχνει και τους φίλους από το fb.

Μπορείς μέσα από την εφαρμογή 'επαφές' να αποεπιλέξεις τις επαφές των φίλων του fb δηλ. να μην τις δείχνει και να δείχνει π.Χ. μόνο από το iCloud.

Όταν όμως κλείσεις τις 'επαφές' από τον task manager και μετά τις ανοίξεις πάλι ξαναέχει τσεκαρισμένη την επιλογή να δείχνει και τις επαφές του fb δηλ. 'ξεχνάει ή δεν κρατάει' τη ρύθμιση.

Έιναι τελικά έτσι ή έχω εγώ το πρόβλημα?

EDIT

Τελικά έκανα στο iPad restore μέσω του iTunes και setup as a new και συνεχίζει να παρουσιάζει το ίδιο θέμα.

Και στο μινι, ετσι ειναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και στο μινι, ετσι ειναι.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρτω.

Εχω στον υπολογιστη το Αvira για προστασια,και απο χτες,αρχισε να μου στελνει ειδοποιησεις οτι εχει βγαλει προστασια για iPhone και iPad.

Τι λετε γι αυτο,υπαρχει λογος να βαλουμε τετοιο στο iPad;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρτω.

Εχω στον υπολογιστη το Αvira για προστασια,και απο χτες,αρχισε να μου στελνει ειδοποιησεις οτι εχει βγαλει προστασια για iPhone και iPad.

Τι λετε γι αυτο,υπαρχει λογος να βαλουμε τετοιο στο iPad;

 

Οχι, κανενας. Και εμενα με χει πρηξει τοσο καιρο με τις ειδοποιησεις του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά.Γιατί στα ''Updates"στο iPad4 και συγκεκριμένα στην εφαρμογή "Sygic"ενώ κάνω την αναβάθμιση μου βγάζει πάλι ένα συννεφάκι δίπλα.Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι και σε άλλο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...