Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω εαν έκανα λάθος που δεν παρήγγειλα την έκδοση για mobille. :worry:

Δεν θα έχεις gps...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το ipad 3 4g δεν θα είναι συμβατό με τα δίκτυα στην Ελλάδα?

 

Δεν ξερω αν ΘΑ ειναι,ξερω ομως οτι τωρα ΔΕΝ ειναι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ipad 3 4g δεν θα είναι συμβατό με τα δίκτυα στην Ελλάδα?

Χρόνια πολλά, καλά Χριστούγεννα.

Όχι, δεν είναι συμβατό:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που παρατηρω με το καινουριο μου 4,ειναι οτι στο σπιτι,βγαζοντας το wifi,και βαζοντας τα δεδομενα,το σημα εχει ανεβει,και απο μια μονον γραμμη σηματος που ειχα,τωρα εχει 3 γραμμες,και δειχνει και 3G,ενω πρωτα,οχι.

Στο γραψιμο,ενω με το 3,ειχα προβλημα ,αμα εγραφα πολυ γρηγορα,γιατι λάγκαρε,πραγμα που κανω γιατι με τραβαει το εικονικο πληκτρολογιο,με το 4,δεν βλεπω κατι τετοιο,και πολυ το φχαριστιεμαι.

Επισης το μεγαφωνο,δειχνει να ειναι αρκετα πιο δυνατο.

Αρα,well spent money, για μενα.:p

Καλα Χριστουγεννα και Χρονια Πολλά .

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που παρατηρω με το καινουριο μου 4,ειναι οτι στο σπιτι,βγαζοντας το wifi,και βαζοντας τα δεδομενα,το σημα εχει ανεβει,και απο μια μονον γραμμη σηματος που ειχα,τωρα εχει 3 γραμμες,και δειχνει και 3G,ενω πρωτα,οχι.

Στο γραψιμο,ενω με το 3,ειχα προβλημα ,αμα εγραφα πολυ γρηγορα,γιατι λάγκαρε,πραγμα που κανω γιατι με τραβαει το εικονικο πληκτρολογιο,με το 4,δεν βλεπω κατι τετοιο,και πολυ το φχαριστιεμαι.

Επισης το μεγαφωνο,δειχνει να ειναι αρκετα πιο δυνατο.

Αρα,well spent money, για μενα.:p

Καλα Χριστουγεννα και Χρονια Πολλά .

 

Ετσι ακριβώς.

Και επίσης αν παίζεις παιχνίδια θα δεις και εκεί μεγάλη διάφορα.

Ενα άλλο που πρέπει να ΠΩ είναι και η απόδοση της μπαταρίας.

Απλά ασυλίπτη.

[ATTACH]28857[/ATTACH]

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, είμαι στην Αμερική και θέλω να αγοράσω ένα ipad 4, υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

ΥΓ μόνο wifi

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, είμαι στην Αμερική και θέλω να αγοράσω ένα ipad 4, υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

ΥΓ μόνο wifi

 

Οχι, απλα δεν θα εχεις εγγυηση στην Ελλαδα, αν δεν κανω λαθος

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τελικα στο eBay,το original Apple adaptor,το οποιο και παρηγγειλα.

Eιναι ακριβοτερο απο τα Κινεζικα,αλλα ειναι original.

Να η δ/νση. http://www.ebay.com/itm/Original-Apple-EURO-Wall-Plug-Duckhead-10W-45W-60W-85W-magsafe-Power-Adapter-/180973998580

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θα εχει 1 χρονο εγγυηση. Ειναι παγκοσμια.

Α, ναι? δεν το ηξερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, είμαι στην Αμερική και θέλω να αγοράσω ένα ipad 4, υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

ΥΓ μόνο wifi

Go for it!

Θα το καταευχαριστηθείς!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μόλις το πήρα

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε ολους και Χρόνια Πολλά .μου έκαναν δώρο ένα ipad 32 cellurar model A1460 .H ερώτηση που έχω να κανω ίσως είναι και λίγο χαζή .

 

πήρα μια TWIN SIM απο Cosmote (SONY S & IPAD συσκευές ) .Παρατήρησα λοιπόν ότι στό ipad στήν επιλογή cellurar data δεν μου βγαζει τη είναι το δίκτυο δηλ. 2G 3G .

 

Nα θεωρήσω ότι by default είναι 3G ή 4G (μελλοντικά) ? Εχει καποια άλλη επιλογή ... για να το καταλαβαίνουμε ?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε ολους και Χρόνια Πολλά .μου έκαναν δώρο ένα ipad 32 cellurar model A1460 .H ερώτηση που έχω να κανω ίσως είναι και λίγο χαζή .

 

πήρα μια TWIN SIM απο Cosmote (SONY S & IPAD συσκευές ) .Παρατήρησα λοιπόν ότι στό ipad στήν επιλογή cellurar data δεν μου βγαζει τη είναι το δίκτυο δηλ. 2G 3G .

 

Nα θεωρήσω ότι by default είναι 3G ή 4G (μελλοντικά) ? Εχει καποια άλλη επιλογή ... για να το καταλαβαίνουμε ?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αμα εχει σημα 3G,θα το δειχνει.Εμενα,με το 4 που πηρα,εβγαλε αμεσως το 3G επανω αριστερα διπλα στις γραμμες σηματος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Εχθες,ειδα το εξης,ανοιγοντας σελιδες.Καποια στιγμη,η σελιδα,δεν κατεβαινε ολοκληρη,αλλα ενα μερος της,δεν μπορουσε να κατεβει και εμενε κενο.

Για να ελεγξω,εβγαλα το wifi του σπιτιου μου,και εβαλα τα δεδομενα μεσω Κοσμοτε.Η κατασταση ομως,ηταν ακριβως η ιδια.

Αυτο,κρατησε κανα μισαωρο,και μετά και παλι ξαφνικα,ηρεμησε,και εκτοτε δεν το ξανακανε.

Τι λετε να εγινε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη χρονια σε όλους . Σε ipad 4 ver 6.0.1 με 3 φορτίσεις , γιατί δεν μου εμαφανίζεται ο υπολοιπόμενος χρόνος αλλλα και η χρήση της μπαταρίας στο μενού χρόνοι απο την τελευταία πλήρη φότριση στο general menu (ενα παραδειγμα απο αλλο post παρακάτω )

 

 

[ATTACH]29034[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξης διλλημα:

 

Ipad 3 wifi n' 4g ή Ipad 4 only wi-fi;;

 

Για πειτε κι εσεις τη γνωμη σας, μπας και βγαλω καμια ακρη.

 

Edit: Ξερω πως εχει να κανει αναλογα με τη χρηση που κανει ο καθενας και τους σκοπους που εξυπηρετει, αλλα πρακτικα εσεις που ειστε κατοχοι των "full extra" συσκευων, με τη συχνοτητα συνδεεστε σε wi-fi και mobile internet;

Edited by foreverfreak
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξης διλλημα:

 

Ipad 3 wifi n' 4g ή Ipad 4 only wi-fi;;

 

Για πειτε κι εσεις τη γνωμη σας, μπας και βγαλω καμια ακρη.

 

Edit: Ξερω πως εχει να κανει αναλογα με τη χρηση που κανει ο καθενας και τους σκοπους που εξυπηρετει, αλλα πρακτικα εσεις που ειστε κατοχοι των "full extra" συσκευων, με τη συχνοτητα συνδεεστε σε wi-fi και mobile internet;

iPad 4 wi-fi όπως το έχω αγοράσει εγώ,ούτε 4g ούτε τίποτα και θα σου έρθει και φθηνότερα.ΤΕΛΟΣ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξης διλλημα:

 

Ipad 3 wifi n' 4g ή Ipad 4 only wi-fi;;

 

Για πειτε κι εσεις τη γνωμη σας, μπας και βγαλω καμια ακρη.

 

Edit: Ξερω πως εχει να κανει αναλογα με τη χρηση που κανει ο καθενας και τους σκοπους που εξυπηρετει, αλλα πρακτικα εσεις που ειστε κατοχοι των "full extra" συσκευων, με τη συχνοτητα συνδεεστε σε wi-fi και mobile internet;

Αν δεν σε ενδιαφέρει το gps τότε το iPad 4 wifi

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη χρονια σε όλους . Σε ipad 4 ver 6.0.1 με 3 φορτίσεις , γιατί δεν μου εμαφανίζεται ο υπολοιπόμενος χρόνος αλλλα και η χρήση της μπαταρίας στο μενού χρόνοι απο την τελευταία πλήρη φότριση στο general menu (ενα παραδειγμα απο αλλο post παρακάτω )

 

 

[ATTACH]29034[/ATTACH]

 

Για να σου εμφανιστεί πρέπει να το φορτίσεις στο 100%

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σε ipad 4 το συνέδεσα χθες στο laptop με το καλώδιο του και δεν μου το αναγνώριζε. Βγάζοντας το καλώδιο από την υποδοχή του ipad και βάζοντας το ανάποδα μου το αναγνώρισε κανονικά κ έκανα μεταφορά δεδομένων. Ετσι πρπ να είναι ή πρόκειται για ελαττωματικό καλώδιο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σε ipad 4 το συνέδεσα χθες στο laptop με το καλώδιο του και δεν μου το αναγνώριζε. Βγάζοντας το καλώδιο από την υποδοχή του ipad και βάζοντας το ανάποδα μου το αναγνώρισε κανονικά κ έκανα μεταφορά δεδομένων. Ετσι πρπ να είναι ή πρόκειται για ελαττωματικό καλώδιο ?

Το καλώδιο δεν φαίνεται να έχει "καλή" και "κακή" πλευρά. Και από τις 2 πρέπει να δουλεύει κανονικά. Αν στο κάνει συνέχεια, πρέπει να είναι ελαττωματικό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, θελω την αποψη σας λιγο γρηγορα πρακαλω πολυ.

 

Ipad 3 32gb στα 469ευρω, συμφερει;; Εσεις τι λετε;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, θελω την αποψη σας λιγο γρηγορα πρακαλω πολυ.

 

Ipad 3 32gb στα 469ευρω, συμφερει;; Εσεις τι λετε;;

Καλη τιμή αλλά δεν θα έχεις το κυριότερο που είναι ο επεξεργαστης ο Α6x που έχει το iPad 4 που έχω εγώ σε σχέση με τον Α5 που έχει το iPad 3 που πιστεύω υπάρχει διάφορα ανάμεσα στους δυο επεξεργαστες.Εσυ αποφασίζεις ανάλογα με την τσέπη σου αλλά σου λέω και πάλι το iPad 4 αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...