Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα είναι θέμα υπολογιστή. Απεγκατάσταση του PC Companion και του SEUS από το PC και πάμε πάλι από την αρχή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ενεργοποιήσει κανονικά το usb debugging και ξεκινάω με το "Root_with_Restore_by_Bin4ry-XP" να κάνω δουλειά. Μου λέει να πατήσω το "RootMe" από το μενού. Το επιλέγω για restore αλλά μου βγάζει λάθος λέγοντας πως ο αποθηκευτικός χώρος δεν είναι προσβάσιμος. Όταν δοκιμάζω μέσω "flashtool" δεν μπορώ να κάνω τίποτα καθώς μου λέει ότι η συσκευή δεν είναι root.

 

Τι στο καλό συμβαίνει;

 

Έχεις Unlockάρει τον bootloader?? Γίνεται με οδηγίες από το site της sony. Είναι μία διαδικασία 10 βημάτων που πρέπει να ακολουθήσεις πριν αρχίσεις τις "μόντες". :)

 

Με locked Bootloader έκανα root με την παρακάτω διαδικασία από το XDA

Method for 6.1.1.B.1.54/6.1.1.B.1.75 update:

Link to comment
Share on other sites

Με locked Bootloader έκανα root με την παρακάτω διαδικασία από το XDA

Method for 6.1.1.B.1.54/6.1.1.B.1.75 update:

 

Εγώ πριν καμιά ώρα έκανα root με αυτόν τον οδηγό!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2023756

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Άλλαξε και την υπογραφή σου τώρα! :)

Έτσι όπως το βλέπω δεν είναι δύσκολο να γίνει οδηγός. Αξίζει να γραφτεί και να αφιερώσω χρόνο;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

Εχω το Sony P μολις 20 μερες εμφανισε προβλημα.Συγκεκριμενα εκει που το δουλευω κανονικα νεκρωνει η οθονη!Εννοω οτι δεν παταει τιποτα.Αναβει μεν αλλα δεν μπορω να πατησω τιποτα!Τα κουμπια δεξια δουλευουν κανονικα αλλα η οθονη δεν αποκρινεται!Ειναι η δευτερη φορα που το παθαινει.Και το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το απενεργοποιησω για να επανελθει,αφου πρεπει να πατησω ''απενεργοποιηση'' πραγμα αδυνατο!Οποτε περιμενω απλα να τελειωσει η μπαταρια και να το ανοιξω.

 

Τι να κανω εχετα καμια ιδεα?Ημουν απολυτα ευχαριστημενος απ αυτο το κινητο και τωρα που εμφανισε αυτο το προβλημα εχω ξενερωσει απιστευτα................................

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει η default γραμματοσειρά στα σονυ είναι μόνο για <<νεανικά μάτια>> ; Μπορεί να αλλάξει;

Ok το διάβασα κάπου μπορεί. Γιατί το είδα από κοντά και δεν είναι σίγουρα για old eyes οπως λένε στο Αμέρικα.

Edited by evrorm
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Άλλαξε και την υπογραφή σου τώρα! :)

Έτσι όπως το βλέπω δεν είναι δύσκολο να γίνει οδηγός. Αξίζει να γραφτεί και να αφιερώσω χρόνο;

 

Πανεύκολο Γιώργο σε 5 λεπτακια είχα κάνει root!

Την υπογραφή πιο μετά:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει η default γραμματοσειρά στα σονυ είναι μόνο για <<νεανικά μάτια>> ; Μπορεί να αλλάξει;

Ok το διάβασα κάπου μπορεί. Γιατί το είδα από κοντά και δεν είναι σίγουρα για old eyes οπως λένε στο Αμέρικα.

 

Μπες ρυθμισεις - οθονη - Μεγεθος γραμματοσειρας - Μεγαλο μεγεθος η' Πολυ μεγαλο μεγεθος (αναλογα την ηλικια.... ;) )

 

 

"n80_s700i

Σήμερα, 05:53

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

Εχω το Sony P μολις 20 μερες εμφανισε προβλημα.Συγκεκριμενα εκει που το δουλευω κανονικα νεκρωνει η οθονη!Εννοω οτι δεν παταει τιποτα.Αναβει μεν αλλα δεν μπορω να πατησω τιποτα!Τα κουμπια δεξια δουλευουν κανονικα αλλα η οθονη δεν αποκρινεται!Ειναι η δευτερη φορα που το παθαινει.Και το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το απενεργοποιησω για να επανελθει,αφου πρεπει να πατησω ''απενεργοποιηση'' πραγμα αδυνατο!Οποτε περιμενω απλα να τελειωσει η μπαταρια και να το ανοιξω.

 

Τι να κανω εχετα καμια ιδεα?Ημουν απολυτα ευχαριστημενος απ αυτο το κινητο και τωρα που εμφανισε αυτο το προβλημα εχω ξενερωσει απιστευτα................................ "

 

Μηπως εχεις περασει καποια εφαρμογη που δεν λειτουργει σωστα???? Εχεις κανει ρουτ? Μηπως εσβησες κατι που δεν επρεπε? η' μηπως εχει χαθει καποια αδεια??? Λιγα στοιχεια ακομα θα βοηθουσαν.... Αλλιως το μονο που περναει απο το μυαλο ειναι η αντκατασταση εφοσον το εχεις 20 μερες μονο!!!!!!!

 

 

Mpekas24 εγραψες παλι !!!!!!!!!!! Με εκανες να μην κοιμηθω το βραδυ :lol:

Βεβαια δεν περασα ολα τα tweaks που εδωσες (μην εχουμε ακριβως τα ιδια κινητα ;) ) αλλα και παλι το κινητο ανανεωθηκε....

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

@expendable

 

Νομιζω βασικο στοιχειο ειναι οτι και τις δυο φορες που το επαθε περιηγουμουν απο το Opera Mini!!!Αλλα ξερω οτι ειναι πολυ ελαφρυ προγραμμα,δεν το συνδυασα...Επισης οταν το αγορασα ειχε την εκδοση 4.0.4 και απλα εκανα μια ενημερωση λογισμικου που μου ζητησε(δεν θυμαμαι ακριβως ποια).Δεν εχω σβησει κατι που δεν επρεπε ουτε εχω κανει root...Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη!

Edited by n80_s700i
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά πολλών δοκιμών έγινε root και έφυγε πολύ σαβούρα. Έχουν μείνει κάποιες μικρές εκκρεμότητες οι οποίες θα λυθούν το σαββατοκυριακο.

 

Στο δια ταύτα. Πολύ γρήγορο τηλέφωνο. Λίγο αδύναμο το ηχείο στην ειδοποίηση αλλά δεν έχω δοκιμάσει άλλους ήχους. Είναι πολύ λείο το πίσω μέρος και γλιστράει απίστευτα. Επίσης δεν βολεύει ο φορτιστής. Είναι στα Δίπλα και πρέπει να το έχω έξω από τη θήκη. Φοβερή γυναικοπαγιδα όταν είναι ανάποδα με το ασημί να φαίνεται. Όλες ψαρωνουν:p

Edited by tiffany
Link to comment
Share on other sites

Μετά πολλών δοκιμών έγινε root και έφυγε πολύ σαβούρα. Έχουν μείνει κάποιες μικρές εκκρεμότητες οι οποίες θα λυθούν το σαββατοκυριακο.

 

Στο δια ταύτα. Πολύ γρήγορο τηλέφωνο. Λίγο αδύναμο το ηχείο στην ειδοποίηση αλλά δεν έχω δοκιμάσει άλλους ήχους. Είναι πολύ λείο το πίσω μέρος και γλιστράει απίστευτα. Επίσης δεν βολεύει ο φορτιστής. Είναι στα Δίπλα και πρέπει να το έχω έξω από τη θήκη. Φοβερή γυναικοπαγιδα όταν είναι ανάποδα με το ασημί να φαίνεται. Όλες ψαρωνουν:p

 

Εγώ μετά το root ξήλωσα τα apps της βοδαfone:p

Κάτι κινέζικα πληκτρολόγια κ.α

Το ηχείο μου φαίνεται ένα κλικ πιο δυνατό σε σχέση με neo v,ποιότητα κλήσης άψογη,αφού το χαμηλώνω ώρες ώρες!

Κ μένα γλιστράει κ περιμένω θήκη από amazon,προς το παρόν το κρύβω σε pouch θήκη!

Από οθόνη δε το συζητώ!Σήμερα με ηλιοφάνεια έβλεπα πολύ πολύ καθαρά χωρίς καμία δυσκολία πάντα σε σχέση με το neo v που είχα!

Από μπαταρία εντάξει ποτέ δε περίμενα να βγάζω μέρα αλλά σήμερα έβγαλα!!

Τώρα για γυναικοπαγιδα δε ξέρω καθώς είμαι παντρεμένος:pαλλά δεν έχει τύχει να το βγάλω σε κοινή θέα!!

Θέλω να δω αντίδραση από ένα ξάδερφο κολλημένο Apple boy!Να δω τι μείον θα βρει να πει πάλι!Με το neo v δε του πήγαινα πολύ κόντρα:p

Μπορεί να είναι σε κυκλοφορία κοντά στο χρόνο αλλά πάντα ήταν ο έρωτας μου αυτό το τηλέφωνο!Τρελός έρωτας!Όταν πήγαινα στα καταστήματα πάντα έπαιρνα τη δόση μου!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

Εχω το Sony P μολις 20 μερες εμφανισε προβλημα.Συγκεκριμενα εκει που το δουλευω κανονικα νεκρωνει η οθονη!Εννοω οτι δεν παταει τιποτα.Αναβει μεν αλλα δεν μπορω να πατησω τιποτα!Τα κουμπια δεξια δουλευουν κανονικα αλλα η οθονη δεν αποκρινεται!Ειναι η δευτερη φορα που το παθαινει.Και το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να το απενεργοποιησω για να επανελθει,αφου πρεπει να πατησω ''απενεργοποιηση'' πραγμα αδυνατο!Οποτε περιμενω απλα να τελειωσει η μπαταρια και να το ανοιξω.

 

Τι να κανω εχετα καμια ιδεα?Ημουν απολυτα ευχαριστημενος απ αυτο το κινητο και τωρα που εμφανισε αυτο το προβλημα εχω ξενερωσει απιστευτα................................

 

Παιδιά σε περίπτωση που κολλήσει το τηλέφωνο μπορούμε να κάνουμε RESET κρατώντας πατημένα ταυτόχρονα τα πλήκτρα Volume UP και ON/OFF

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια είναι χειρότερη από το χ5 που είχα πριν με την aurora. Στο άλλο με τα δεδομένα ανοιχτά έβγαζε όλη τη μέρα με κανονική χρήση. Τώρα έχω ασύρματο που θεωρητικά καίει λιγότερο αλλά η μπαταρία αδειάζει σαν οινόπνευμα στη φωτιά. Βέβαια δεν έχει στρώσει και όλη την ώρα κάνω εγκαταστασεις προγραμμάτων για να το φέρω στα ίσια. Η πορεία θα δείξει.

 

Παράγγειλα cover και ζελατίνες από το Amazon για τις δύσκολες στιγμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Δοκίμασε μήπως κανείς την παρακάτω ρομ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1897746

???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι που βαριόμουνα πασπάτεψα αρκετά το κινητό. Η μπαταρία με 3 ώρες συνεχούς χρήσης έπεσε στο 50% από πλήρη φόρτιση. Είδα 15' youtube, κατέβασα με ftp 1.3GB δεδομένων στο κινητό, διάβασα κανένα μισάωρο στο fbreader και το υπόλοιπο αναλώθηκε στις τελικές ρυθμίσεις εφαρμογών και browsing. Όλα αυτά έγιναν με wifi. Είμαι ολίγον απογοητευμένος αλλά ελπίζω.

 

Δοκίμασα επιτέλους και το DLNA και δουλεύει άψογα. :up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε περίπτωση που κολλήσει το τηλέφωνο μπορούμε να κάνουμε RESET κρατώντας πατημένα ταυτόχρονα τα πλήκτρα Volume UP και ON/OFF
Να σαι καλα για τη συμβουλη!

 

Να σας ρωτησω,γιατι τα ακουστικα του X10 mini λενε μη υποστηριζομενο υλικο οταν τα συνδεω στο P?Περιεργο δεν ειναι,εφοσον προκειται για την ιδια εταιρια...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα να μου κρατήσουν ενα από τη βοντα...

 

Ερώτηση-γροθιά στο στομάχι: Σαν κάτοχος ideos x5 pro, που το καρακαταξεσκίζω, μιας κι εκεί που δουλεύω δεν υπάρχει άλλος τρόπος να σερφάρω, έφτασα να είμαι όλη μέρα στο φορτιστή για να μπορώ να κάνω αυτά που θέλω... (να το καρακαταξεσκίζω :P )... ξέρω ότι το σονυ είναι κλάσεις ανώτερο κινητό και σε δυνατότητες, και σε ντιζάιν, και σε wow-factor! πιθανολογώ ότι θα ανέβω level και στην αυτονομία... αλλά και στο ίδιο να μείνω δε με χαλάει... πιστεύετε ότι μπορεί τα πράγματα να γίνουν χειρότερα;

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα να μου κρατήσουν ενα από τη βοντα...

 

Ερώτηση-γροθιά στο στομάχι: Σαν κάτοχος ideos x5 pro, που το καρακαταξεσκίζω, μιας κι εκεί που δουλεύω δεν υπάρχει άλλος τρόπος να σερφάρω, έφτασα να είμαι όλη μέρα στο φορτιστή για να μπορώ να κάνω αυτά που θέλω... (να το καρακαταξεσκίζω :P )... ξέρω ότι το σονυ είναι κλάσεις ανώτερο κινητό και σε δυνατότητες, και σε ντιζάιν, και σε wow-factor! πιθανολογώ ότι θα ανέβω level και στην αυτονομία... αλλά και στο ίδιο να μείνω δε με χαλάει... πιστεύετε ότι μπορεί τα πράγματα να γίνουν χειρότερα;

 

Εγώ το χω περίπου στη βδομάδα!

Με το neo v ήμουν κάθε βράδυ στη πρίζα καθώς το έλιωνα κ γω!Με το p πάλι στη πρίζα είμαι κάθε βράδυ!!!

Αφού λες ότι το λιώνεις κ συ αγκαλιά με τη πρίζα θα είσαι!!!

Ειδικά εσύ που έρχεσαι από άλλη εταιρία κ θα το ψάχνεις συνεχώς!Εγώ από Sony έφυγα κ σε Sony πήγα οπότε δε ψαχτηκα καθόλου σε μενού κτλ!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ηλια ειμαι ολη τη μερα στα social networks! εχω κι ενα σονυ... android επισης αλλα πιο παλιο. το χ8 που απο οτι βλεπω ειχες και συ... ουσιαστικα το ideos θα παρει τη θεση του χ8 ως δευτερο και το P θα ειναι το βασικο!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ηλια ειμαι ολη τη μερα στα social networks! εχω κι ενα σονυ... android επισης αλλα πιο παλιο. το χ8 που απο οτι βλεπω ειχες και συ... ουσιαστικα το ideos θα παρει τη θεση του χ8 ως δευτερο και το P θα ειναι το βασικο!

 

Με το x8 έκανα το ξεκίνημα στο κόσμο του android!ακόμη το χω κ αντέχει!το χω στο συρτάρι πια!

Σε τι χρώμα το πήρες;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Με το x8 έκανα το ξεκίνημα στο κόσμο του android!ακόμη το χω κ αντέχει!το χω στο συρτάρι πια!

Σε τι χρώμα το πήρες;

το χ8 σε λευκο... το p το παρηγγειλα σε ασημί... το ηθελα πολυ σε κοκκινο, αλλά τζίφος!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...