Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιον περίεργο λόγο το πρόβλημα με τις κλήσεις με την νέα έκδοση έγινε πολύ χειρότερο! Έκανα clean install μέσω SUS και πάλι τα ίδια...

 

συμφωνώ μαζί σου άλλα τι να κάνουμε.........από ότι έψαξα το πρόβλημα είναι πολύ ποιο σοβαρό από ένα απλό bug

+ δημιουργηθηκε ένα θέμα με davlic cache και data store όποιος ασχολείται με custom rom που σχεδόν κάνουν αδύνατη το πείραγμα της εκτός κινητού εγω ευχομε να τελειοπιισουν cm9 η cm10 γιατι rom της sony έχουν γίνει κάτι παραπάνω από χάλια

 

you are my hero

http://i2.wp.com/www.logoeps.com/wp-content/uploads/2013/05/superman-flying-vector-logo.png?resize=400%2C400

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ την πάτησα ως εξής:

Έχοντας ακούσει ότι η έκδοση .100 έχει την ίδια έκδοση kernel με την .400, πέρασα την pre-rooted .100, χωρίς να ασχοληθώ με τον kernel της!

Το αποτέλεσμα ήταν να σέρνεται το κινητό και τα κολλήματα στον dialer να γίνονται ανυπόφορα!

Όταν διάβασα στους XDA ότι ο kernel είναι διαφορετικός και optimized για την .100, πέρασα με το flashtool τον kernel από πάνω και έστρωσαν κάπως τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πάτησα ως εξής:

Έχοντας ακούσει ότι η έκδοση .100 έχει την ίδια έκδοση kernel με την .400, πέρασα την pre-rooted .100, χωρίς να ασχοληθώ με τον kernel της!

Το αποτέλεσμα ήταν να σέρνεται το κινητό και τα κολλήματα στον dialer να γίνονται ανυπόφορα!

Όταν διάβασα στους XDA ότι ο kernel είναι διαφορετικός και optimized για την .100, πέρασα με το flashtool τον kernel από πάνω και έστρωσαν κάπως τα πράγματα...

 

είσαι τυχερός που άνοιξε κιόλας........... στους περισσότερους μένει στο logo (εκείνο που κάνει σαν κύματα)

 

ο μοναδικός τρόπος να δουλέψει ,100 μέχρι τώρα είναι περνάς το επίσημο ftf αρχείο και με ξεκλείδωτο bootloader περνάς ότι kernel θέλεις άσχετο αν είναι παλιό η νέο μόνο τότε δουλεύει...........................

 

κάτι έκαναν και δεν μπορεί να περαστεί με τρίτο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Και αν περάσεις το επίσημο ftf και είσαι με κλειδωμένο bootloader πως το rootαρεις τότε;
Link to comment
Share on other sites

Και αν περάσεις το επίσημο ftf και είσαι με κλειδωμένο bootloader πως το rootαρεις τότε;

 

εμ αυτό προσπαθώ να πω μας την έκανε η sony

 

εγώ πάντως έβρισα να γα...............ει η εγγύηση να γα.......ν όλα και το ξεκλείδωσα δεν παλευόταν θέμα με όλο το bloatware 1 ήταν αργό 2, μπαταριά κρατούσε ακριβός μισές ώρες............ 3. έβλεπες όλα αυτά τα σκουπίδια και ξενέρωνες

 

το μόνο καλό που έχει soft της sony είναι κάνα δυο extra features στο basic framework και ναι είναι εύχρηστο στο μάτι

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑΑ!!!..πηγα να βαλω την παλια εκδοση απο 4.1 σε 4.0 και την ωρα που το εκανα το διεκοψα γιατι σκεφτηκα οτι δεν μου ειχε κανει εγκατασταση τους drivers(ελεγε εγκατασταση απετυχε) και φοβηθηκα μην παθει τιποτα!! και τωρα το κινητο κολλαει στο ανοιγμα εκει που λεει Sony...τι να κανω??? Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑΑ!!!..πηγα να βαλω την παλια εκδοση απο 4.1 σε 4.0 και την ωρα που το εκανα το διεκοψα γιατι σκεφτηκα οτι δεν μου ειχε κανει εγκατασταση τους drivers(ελεγε εγκατασταση απετυχε) και φοβηθηκα μην παθει τιποτα!! και τωρα το κινητο κολλαει στο ανοιγμα εκει που λεει Sony...τι να κανω???

 

Repair με seus!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες οθόνη;!Πρώτη φορά:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Repair με seus!

 

γιατι οταν παω να το κανω εγκατασταση (seus) κολαει στο installing drivers και δεν προχωραει???

Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες οθόνη;!Πρώτη φορά:p

 

καλά το έχεις ξεσκίσει το power save mode απορώ πως βλέπεις τι γράφει πάνω στην οθόνη σε τόσο χαμηλή φωτεινότητα εγώ σε bright mode δεν έχω περάσει ποτέ 5 ώρες(στην καλύτερη) σε power save mode ούτε καν δοκιμάζω έτσι όπως φωτίζει θα χρειαστώ φακό να βλέπω........

στο κινητό σχεδόν όλη την μπαταρία τρώει η οθόνη και 3g αν έχει χαμηλό σήμα μετά λίγο από όλα είναι

 

σε σένα βλέπω ολααααααααααααααα κλειστά μόνο οθόνη και ένα παιχνίδι φάγανε την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λίγο χαμός με τις απαντήσεις, ίσως να έχει απαντηθεί, άλλα αν είναι εύκολο..

Έχω (τις γυναικάς μου) εργοστασιακή εκδοσή, μάλλον το 4.0. Ήρθε η 6.2.Α.1.100

1. Σε ποια εκδοσή Android αντιστοιχεί;

2. Την περνάω άφοβα;

3. Ποια δεδομένα κάνω backup - "χαλάει" κάτι με την αναβάθμιση;

 

Ευχαριστώ.

 

H 4.1.2 ειναι

Κανε ενα backup σε οτι νομιζεις, αυτο ανεξαρτητα απο τι θες να περασεις καθε φορα, οποιος φυλαει τα ρουχα του εχει τα μισα

 

Ααααααααααααααααααααααα!

Εχτές που κοίταξα είδα πως δεν λέει 6.2.Α.1.100 αλλά .0.400!!! :worry:

Τι κάνω; Πως βάζω το 6.2.Α.1.100; Περνάω την .0.400 και μετά;

Χωρίς root και τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν παω να το κανω εγκατασταση (seus) κολαει στο installing drivers και δεν προχωραει???

 

ενταξει ληθηκε..ειχα κατεβασει παλια εκδοση για αυτο!!

Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

καλά το έχεις ξεσκίσει το power save mode απορώ πως βλέπεις τι γράφει πάνω στην οθόνη σε τόσο χαμηλή φωτεινότητα εγώ σε bright mode δεν έχω περάσει ποτέ 5 ώρες(στην καλύτερη) σε power save mode ούτε καν δοκιμάζω έτσι όπως φωτίζει θα χρειαστώ φακό να βλέπω........

στο κινητό σχεδόν όλη την μπαταρία τρώει η οθόνη και 3g αν έχει χαμηλό σήμα μετά λίγο από όλα είναι

 

σε σένα βλέπω ολααααααααααααααα κλειστά μόνο οθόνη και ένα παιχνίδι φάγανε την μπαταρία

 

Ποια χαμηλή φωτεινότητα;Στο αυτόματο πάντα!Δεν είπα 7 ώρες οθόνη με φουλ σκίσιμο:p ήταν μια νορμάλ χρήση που στη καλύτερη θα έβγαζα 5 ώρες οθόνη!

Λοιπόν,αυτές οι ώρες βγήκαν με Facebook,tapatalk(απορώ πως δε φαίνεται στη κατανάλωση)dolphin browser κ λίγα τηλέφωνα.Το παιχνίδι που λες μια φορά το άνοιξα κ έπαιξα για 5 λεπτά.

Το stamina mode το βαλα δοκιμαστικά,δεν άφηνα εφαρμογές να τρέχουν πίσω συνέχεια.Αυτό που έσωζε τη κατάσταση ήταν ότι 3g το άνοιξα λίγο κ όχι σε μέρη όπου δεν έπιανε καθόλου ή με το ζόρι.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ποια χαμηλή φωτεινότητα;Στο αυτόματο πάντα!Δεν είπα 7 ώρες οθόνη με φουλ σκίσιμο:p ήταν μια νορμάλ χρήση που στη καλύτερη θα έβγαζα 5 ώρες οθόνη!

Λοιπόν,αυτές οι ώρες βγήκαν με Facebook,tapatalk(απορώ πως δε φαίνεται στη κατανάλωση)dolphin browser κ λίγα τηλέφωνα.Το παιχνίδι που λες μια φορά το άνοιξα κ έπαιξα για 5 λεπτά.

Το stamina mode το βαλα δοκιμαστικά,δεν άφηνα εφαρμογές να τρέχουν πίσω συνέχεια.Αυτό που έσωζε τη κατάσταση ήταν ότι 3g το άνοιξα λίγο κ όχι σε μέρη όπου δεν έπιανε καθόλου ή με το ζόρι.

 

ναι σε αυτόματο έχει επιλογή bright mode και power save mode αυτο εννοώ

 

χαχαχα για 5 λεπτά έπαιξες μόνο? σου εξάτμισε την μπαταρία μιλαμε και μετά μου λένε γιατί καταρινω κόσμο που παίζει βαριά games στο smartphone

Link to comment
Share on other sites

ναι σε αυτόματο έχει επιλογή bright mode και power save mode αυτο εννοώ

 

χαχαχα για 5 λεπτά έπαιξες μόνο? σου εξάτμισε την μπαταρία μιλαμε και μετά μου λένε γιατί καταρινω κόσμο που παίζει βαριά games στο smartphone

 

Δε νομίζω,κάτι γράφει λάθος στο παιχνίδι αυτό,στο gsam battery δε φαίνεται καθόλου να έχει τη κατανάλωση που έγραφε ο μετρητής του κινητού.

Βρε έχεις φάει κόλλημα με τα παιχνίδια,όταν παίζεις παιχνίδια ξέρεις ότι θα φάει τη μπαταρία σε 2-3 ώρες!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δες τα ss,ενώ δε το χω ανοίξει το παιχνίδι δες ο μετρητής του κινητού τι γράφει σε σχέση με το gsam battery!

Κ δεν έχει φάει καθόλου μπαταρία το συγκεκριμένο παιχνίδι

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακομα την 6.2Α.Ο.400 και θελω να ρωτησω το εξης:

Στη ληψη φωτογραφιων ,κατω δεξια γωνια στην προεπισκοπηση,μου βγαζει ενα μαυρο εικονιδιο με δυο γκρι τριγωνα,και στο αλμπουμ δειχνει ότι δεν τις εχει αποθηκευσει.Το ιδιο συμβαινει και με το βιντεο.

Οταν κανω επανεκκινηση ό,τι εβγαλα, υπαρχει ομως στο αλμπουμ.

Συμβαινει και σε αλλον?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δες τα ss,ενώ δε το χω ανοίξει το παιχνίδι δες ο μετρητής του κινητού τι γράφει σε σχέση με το gsam battery!

Κ δεν έχει φάει καθόλου μπαταρία το συγκεκριμένο παιχνίδι

 

κάποια διαφήμιση η κάτι έχει το game αν είσαι root τσέκαρε με το elixir 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις κλησεις τωρα του θυμηθηκε να το κανει και μενα.

Τωρα που το διαβασα εδω κιολας.Αραγε εαν δε το διαβαζα θα μου εμφανιζοταν?:lol:

Και δεν εχω κανει ακι την αναβαθμιση.

Εκνευριστικο ταμαλα...

Μιλας στον αλλο και το κινητο συνεχιζει τη δονηση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις κλησεις τωρα του θυμηθηκε να το κανει και μενα.

Τωρα που το διαβασα εδω κιολας.Αραγε εαν δε το διαβαζα θα μου εμφανιζοταν?:lol:

Και δεν εχω κανει ακι την αναβαθμιση.

Εκνευριστικο ταμαλα...

Μιλας στον αλλο και το κινητο συνεχιζει τη δονηση :lol:

 

μην μου το θυμίζεις σήμερα έχασα 3 κλήσεις :( στην τελευταία jb έγινε πολύ χειρότερο

Link to comment
Share on other sites

Χάνει κανένας άλλος ενώ μιλαει το σημα? Μου συνεβει τρεις συνεχόμενες φορές

 

μου χει συμβει και μενα καποιες φορες και νομιζα οτι ηταν θεμα δικτυου.. Αλλα απ οτι φαινεται τελικα ειναι θεμα του κινητου μας :(

Link to comment
Share on other sites

Χάνει κανένας άλλος ενώ μιλαει το σημα? Μου συνεβει τρεις συνεχόμενες φορές

 

cosmote bro? αν ναι τελευταίες μέρες κάτι περίεργο γίνεται

Link to comment
Share on other sites

cosmote bro? αν ναι τελευταίες μέρες κάτι περίεργο γίνεται

Τα ιδια γραφουν και εδω για την cosmote http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4761007#post4761007

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

cosmote bro? αν ναι τελευταίες μέρες κάτι περίεργο γίνεται

 

Ναι παιδιά Cosmote στην Σαλονίκη! Και φοβόμουν μήπως έκανα καμιά ζημιά στην κεραία όταν μου έπεσε προχθες :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...