Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα καθαρισμό και όλα καλά.Τώρα έχω τα 7 άρια και δεν το βλέπει.

 

Περίεργο... Κι εγώ χρησιμοποιώ τα 7 και δεν έχω πρόβλημα. Έχεις δοκιμάσει σε άλλο κομπιούτερ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όχι ούτε προκειτε μάλλον.... είναι πολύ σοβαρό το πρόβλημα και θέλει αρκετές εργατοώρες έτσι παίζει να μην δούμε πότε fix

 

το συγκεκριμενο προβλημα λυνεται μονο αν αλλαξουμε rom?η ακομα και τοτε θα υπαρχει?

το ρωταω για να μην χαλιομαστε αδικα και να μην κανουμε αλλαγη rom χωρις αποτελεσμα.

εχω δει στο xda οτι εχει μεγαλη περαση η moonbreaker rom.την εχει κανεις να μας πει μια αποψη αν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο προβλημα λυνεται μονο αν αλλαξουμε rom?η ακομα και τοτε θα υπαρχει?

το ρωταω για να μην χαλιομαστε αδικα και να μην κανουμε αλλαγη rom χωρις αποτελεσμα.

εχω δει στο xda οτι εχει μεγαλη περαση η moonbreaker rom.την εχει κανεις να μας πει μια αποψη αν γινεται?

 

λύνεται με δύο τρόπους

 

1. βάζεις πίσω την mama rom ics (σε jb ξέχνα)

2. βάζεις κάποια cm rom (όχι sony) πάλι ics (δεν υπάρχει σταθερή jb)

 

με λίγα λόγια jb ξέχνα

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Κι εγώ χρησιμοποιώ τα 7 και δεν έχω πρόβλημα. Έχεις δοκιμάσει σε άλλο κομπιούτερ;

 

Όχι σε άλλο αλλά θα κάνω μια δοκιμή και θα επανέλθω.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

κάποια cm rom (όχι sony) πάλι ics (δεν υπάρχει σταθερή jb)

 

cm rom: εννοεις cyanogenmod η custom?:)

δεν υπαρχει σταθερη jb:δηλαδη?(sorry,ειμαι και αρχαριος)

αν μπορεις προτεινε καποια.

σε αυτην που ειπα παραπανω δεν διαβασα κατι για το συγκεκριμενο προβλημα και καπου λεει για fixed dialer.

αν δεν δοκιμασεις,θα μου πεις,δεν θα μαθεις

Link to comment
Share on other sites

οκ,το εκανα και εγω.

ολα καλα,το δοκιμασα και εμφανιστηκε κανονικα.ευχαριστω @sfikas

 

Tπτ φιλαρακι!!!!:)

 

λύνεται με δύο τρόπους

 

1. βάζεις πίσω την mama rom ics (σε jb ξέχνα)

2. βάζεις κάποια cm rom (όχι sony) πάλι ics (δεν υπάρχει σταθερή jb)

 

με λίγα λόγια jb ξέχνα

 

Φιλαρα egode εχω ενα προβληματάκι!! :blink: Ενω εχω boot loader yes δεν μπορω να το κανω!!!! τα βηματα τα κανω κανονικα!!!! εχεις καμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρα egode εχω ενα προβληματάκι!! :blink: Ενω εχω boot loader yes δεν μπορω να το κανω!!!! τα βηματα τα κανω κανονικα!!!! εχεις καμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι?

 

Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ξεκλδειδωτος ο bootloader.....Το yes σημαινει οτι μπορεις να τον ξεκλειδωσεις ;)

Παντως στο θεμα τον κλησεων εγω βρηκα την υγεια μου (μαλλον το τηλεφωνο την βρηκε !!!!!!!!) με phantom kernel και custom rom την moonbraker v3.5 και dark rom v1.5.....

Και οι δυο δουλευουν και σε κλειδωμενο bootloader ;)

Link to comment
Share on other sites

@Expendable,

αφου τις χρησιμοποιεις,τις rom,αν εχεις διαθεση μπορεις να γραψεις τις εντυπωσεις σου?σε γενικες γραμμες

για να ειμαι ειλικρινης,ψηνομαι για την moonbreaker:)

σκεφτομαι να την εγκαταστησω μεσω rom manager ,μου φαινεται πιο ευκολο

 

edit:μολις ειδα και μια nightly cyanogenmod 10.1

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

cm rom: εννοεις cyanogenmod η custom?:)

δεν υπαρχει σταθερη jb:δηλαδη?(sorry,ειμαι και αρχαριος)

αν μπορεις προτεινε καποια.

σε αυτην που ειπα παραπανω δεν διαβασα κατι για το συγκεκριμενο προβλημα και καπου λεει για fixed dialer.

αν δεν δοκιμασεις,θα μου πεις,δεν θα μαθεις

 

ναι cyanogenmod ενoω και όχι δεν υπάρχει σταθερή jb rom λόγο κλειστής αρχιτεκτονικής του cpu (nova thor)

 

dialer είναι άλλο πρόβλημα (κολλάει μερικές φορές όταν πας να πάρεις τηλέφωνο) και phone.apk είναι άλλο θέμα όταν σε παίρνουν τηλέφωνο μερικές φορές πας να απαντήσεις η δεν απαντάει καν η απαντάει μετ από ένα λεπτό η απαντάει άμεσος σε ακούνε και αυτό συνεχίζει και χτυπάει

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ξεκλδειδωτος ο bootloader.....Το yes σημαινει οτι μπορεις να τον ξεκλειδωσεις ;)

Παντως στο θεμα τον κλησεων εγω βρηκα την υγεια μου (μαλλον το τηλεφωνο την βρηκε !!!!!!!!) με phantom kernel και custom rom την moonbraker v3.5 και dark rom v1.5.....

Και οι δυο δουλευουν και σε κλειδωμενο bootloader ;)

 

το γνωρίζω φιλε μου :p!!! απλα μαλλον κανω κατι λαθος στην διαδικασια!!!:wacko: αλλα δεν καταλαβενω τι????:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα θεμα οταν εβαλα την JB ανεβηκε η διαρκεια της μπαταριας κατα 2 περιπου ημερες . Προσφτα αλλαξα δυκτιο , απο wind πηγα σε whats up και απο τοτε δεν κραταει ουτε μια μερα . Δυσκολο μου φενεται να φταιει η αλλαγη δυκτιου , αλλα τι μπορει να φταιει και επεσε τοσο δραματικα η διαρκεια της μπαταριας ;;;;;:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα θεμα οταν εβαλα την JB ανεβηκε η διαρκεια της μπαταριας κατα 2 περιπου ημερες . Προσφτα αλλαξα δυκτιο , απο wind πηγα σε whats up και απο τοτε δεν κραταει ουτε μια μερα . Δυσκολο μου φενεται να φταιει η αλλαγη δυκτιου , αλλα τι μπορει να φταιει και επεσε τοσο δραματικα η διαρκεια της μπαταριας ;;;;;:(:(:(:(

 

Γενικά η cosmote τρώει πιο πολύ μπαταρία σαν δίκτυο. Επιπλέον στην περιοχή σου μπορεί να μη έχει και τόσο καλό σήμα. Δοκίμασε να το γυρίσεις σε gsm.

Link to comment
Share on other sites

Post σε Greeklish. Αποφεύγετε να απαντάτε σε τέτοια post μιας και διαγράφονται.

 

είναι σε ολα τα xperia p το πρόβλημα όσα έχουν jelly bean επάνω μοναδικός τρόπος για να το λύσεις είναι να γυρίσεις σε ics

Ρε παιδια εχω ενα θεμα οταν εβαλα την JB ανεβηκε η διαρκεια της μπαταριας κατα 2 περιπου ημερες . Προσφτα αλλαξα δυκτιο , απο wind πηγα σε whats up και απο τοτε δεν κραταει ουτε μια μερα . Δυσκολο μου φενεται να φταιει η αλλαγη δυκτιου , αλλα τι μπορει να φταιει και επεσε τοσο δραματικα η διαρκεια της μπαταριας ;;;;;:(:(:(:(

μιας από τα ίδια εγώ καθώς στην περιοχή μου 3g της cosmote έχει περίεργο σήμα έτσι αναγκαστικά γυρνάω σε 2g και μόνο όταν χρειάζομαι 3g το ανοιγο αλλιώς από 2 μέρες που κρατάει μπαταρία ούτε μέχρι το βράδυ δεν τα βγάζω

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορει καπιος ασ μου κανει πιο απλα τα πραγματα απο την sony!!!! σχετικα με το boot loader!!! αυτο το αρχεςιο (android_winusb) δεν θελει να το κανουμε επικοληση στο φακελο usb driver?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,εχω το τηλεφωνο 2 εβδομαδες σχεδον ολλα μια χαρα!!εχτος απο το οτι οταν με παιρνουν τηλεφωνο ο ηχος κλησης ακουγετε μετα απο 10 δεπτερολεπτα,του κανω επανεκινηση κ ολα οκ αλλα μετα απο 2 με 3 μερες παλη το ιδιο,μπορει να με βοηθησει καποιος??ευχαρηστω!!
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στα προηγούμενα post και ίσως να βρεις κάνα κολπάκι που θα σε βοηθήσει. Είναι πρόβλημα που το αντιμετωπιζουν πολλά παιδιά και λύση μόνιμη δεν έχει βρεθεί. Πολλοί εξ αυτών αναγκάστηκαν να γυρίσουν στην ice cream. Με λίγα λόγια η Σονυ πρέπει να βγάλει update
Link to comment
Share on other sites

είναι σε ολα τα xperia p το πρόβλημα όσα έχουν jelly bean επάνω μοναδικός τρόπος για να το λύσεις είναι να γυρίσεις σε ics

 

μιας από τα ίδια εγώ καθώς στην περιοχή μου 3g της cosmote έχει περίεργο σήμα έτσι αναγκαστικά γυρνάω σε 2g και μόνο όταν χρειάζομαι 3g το ανοιγο αλλιώς από 2 μέρες που κρατάει μπαταρία ούτε μέχρι το βράδυ δεν τα βγάζω

 

Οκ πηγα ρυθμισεις , περισσοτερα ,δικτυα κινητης τηλεφωνιας , και εκει επελεξα cosmote 2G , αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,εχω το τηλεφωνο 2 εβδομαδες σχεδον ολλα μια χαρα!!εχτος απο το οτι οταν με παιρνουν τηλεφωνο ο ηχος κλησης ακουγετε μετα απο 10 δεπτερολεπτα,του κανω επανεκινηση κ ολα οκ αλλα μετα απο 2 με 3 μερες παλη το ιδιο,μπορει να με βοηθησει καποιος??ευχαρηστω!!

 

Τπτ δεν γινετε φιλε μου!!! ειναι προβλημα της jelly bean!!!! μονη λυση ICS:blink:

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι το θεμα με το κολλημα κατα την απαντηση της κλησης δεν το χω παντα! Εχω την αισθηση οτι χειροτερευει οταν εχει γινει αρκετη χρηση wifi . Το λεω αυτο γιατι εδω και καιρο που χρησιμοποιουσα το wifi περιστασιακα και για λιγο δεν ειχα θεμα. Χθες ειχα ανοιχτο το wifi ολη μερα και ξαφνικα αντιμετωπισα τρελο θεμα με τις κλησεις!!! Ας το τσεκαρει και κανενας αλλος.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι το θεμα με το κολλημα κατα την απαντηση της κλησης δεν το χω παντα! Εχω την αισθηση οτι χειροτερευει οταν εχει γινει αρκετη χρηση wifi . Το λεω αυτο γιατι εδω και καιρο που χρησιμοποιουσα το wifi περιστασιακα και για λιγο δεν ειχα θεμα. Χθες ειχα ανοιχτο το wifi ολη μερα και ξαφνικα αντιμετωπισα τρελο θεμα με τις κλησεις!!! Ας το τσεκαρει και κανενας αλλος.

 

γενικός χειροτερεύει με την χρήση όχι μόνο wifi εγώ βρήκα την υγεία μου με την cm 7 πρώτη φορά τηλέφωνο λειτουργεί όπως πρέπει

Link to comment
Share on other sites

γενικός χειροτερεύει με την χρήση όχι μόνο wifi εγώ βρήκα την υγεία μου με την cm 7 πρώτη φορά τηλέφωνο λειτουργεί όπως πρέπει

 

Με την cm9 εννοεις, εκτος αν βρηκες cm7 οποτε και θελω λινκ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Με την cm9 εννοεις, εκτος αν βρηκες cm7 οποτε και θελω λινκ :lol:

 

όχι για μαμά rom λέω το πρόβλημα με της κλίσεις το αποκτάει μετά από χρήση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.είχα περάσει το android 4.1.2 ως όλοι γνωρίζετε είχε τα τρέλα κολλήματα, οπότε αποφάσισα να γυρίσω σε 4.0.4

Εγκατεστησα το flashtool και έκανα την αλλαγή πισω σε 4.0.4,αλλά θέλω να ρωτησω καθώς δεν γνωρίζω κ πολλά.

Υπάρχει περιπτωση να έχει ξεκλειδώσει ο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.είχα περάσει το android 4.1.2 ως όλοι γνωρίζετε είχε τα τρέλα κολλήματα, οπότε αποφάσισα να γυρίσω σε 4.0.4

Εγκατεστησα το flashtool και έκανα την αλλαγή πισω σε 4.0.4,αλλά θέλω να ρωτησω καθώς δεν γνωρίζω κ πολλά.

Υπάρχει περιπτωση να έχει ξεκλειδώσει ο bootloader?

 

όταν λες υπάρχει περίπτωση να ξεκλειδώσει bootloader? από μόνος του? :lol: όχι βέβαια πρέπει να μπεις στην σελίδα της sony να πάρεις έναν κωδικό βάση του imei του κινητού και να κάνεις μια διαδικασία ώστε να το ξεκλειδώσεις

Link to comment
Share on other sites

Χαχα..δεν γνωρίζω πολλά για την διαδικασία γ'αυτο κ ρωτησα:)

Επειδή και για το flashtool έγραφαν πως για να το χρησιμοποιήσεις έπρεπε να εχεις ξεκλειδωμενο bootloader σε κάποια φόρουμ,ενω σε άλλα ανέφεραν πως δεν χρειάζεται, σκέφτηκα μήπως γίνεται αυτόματα απο το πρόγραμμα κλπ.

Αλλά εφόσον φαντάζομαι οτι απλά κάνει αλλαγή σε άλλη έκδοση android (είτε πιο πρόσφατη είτε παλαιότερη )

Είμαι οκ απο άποψη εγγύησης, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...