Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok φιλε μου σε ευχαριστω πολυ! Ειμαι ο μοναδικος απογοητευμενος ή μου φαινεται; Γενικα δεν ειδα κατι φοβερο με την νεα εκδοση, μονο εγω ενοχλουμαι με τον dialer που ειναι απελπιστικα αργος για παραδειγμα; Και δεν ειμαι κανενας δυστροπος με αυτα τα θεματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok φιλε μου σε ευχαριστω πολυ! Ειμαι ο μοναδικος απογοητευμενος ή μου φαινεται; Γενικα δεν ειδα κατι φοβερο με την νεα εκδοση, μονο εγω ενοχλουμαι με τον dialer που ειναι απελπιστικα αργος για παραδειγμα; Και δεν ειμαι κανενας δυστροπος με αυτα τα θεματα.

 

Εγώ δεν έχω παράπονο,είδα διαφορά με τη jb.κ σε s3 ο dialer αργός είναι,δοκίμασε τον ex dialer.

Έκανες clean install;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε μου σε ευχαριστω πολυ! Ειμαι ο μοναδικος απογοητευμενος ή μου φαινεται; Γενικα δεν ειδα κατι φοβερο με την νεα εκδοση, μονο εγω ενοχλουμαι με τον dialer που ειναι απελπιστικα αργος για παραδειγμα; Και δεν ειμαι κανενας δυστροπος με αυτα τα θεματα.

 

από τους λίγους (οτι αφορά το χρώμα τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια...Δεν ειναι και για πεταμα...

Εγω βασικα περασα την generic με flashtool αφου εκανα clean install και δεν βλεπω καποιο προβλημμα....Στην αρχη ειχα περασει το zip αρχειο για να κρατησω το root αλλα εκανα μια βλακεια (ως συνηθως :rolleyes: ) και μου κολλησε η συσκευη στο ανοιγμα!!!!!!!!!!

Απο οτι βλεπω η καταναλωση της μπαταριας πεφτει πιο αργα και πιο νορμαλ απο την ics ....οχι μεγαλες αλλαγες αλλα ικανοποιητικες...Οντως το ασπρο χρωμα στα μηνυματα και στις κλησεις ειναι λιγο σπαστικο αλλα τι να κανουμε....

Πολυ καλη η επιλογη για να διαχειριζεσαι την εξοικονημηση ενεργειας ....Τον dialer δεν τον βλεπω αργο (ισως να μην το εχω παρατηρησει εγω )..... αλλα μου αρεσει η ευκολια που σου δινει στις αναπαντητες κλησεις για αμεση επιστροφη κλησεις η' μηνυμα καθως επισης και τα νεα σχεδια στο ραδιο την ωρα που παιζει...

Πιστευω να βγει γρηγορα κανα easy root γιατι βαριεμαι παλι την διαδικασια αλλαγης κερνελ κ.τ.λ.

 

Μια ερωτηση.....Πως μπορω να ελενξω αν ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader???? Τον ειχα ξεκλειδωσει με την ics αλλα λογω ενος κολληματος που ειχε φαει το κινητο (οπως παντα απο τα ασχετα πειραγματα μου ;) ) χρειαστηκε η επεμβαση τεχνικου για να το επαναφερει το κινητο και δεν ξερω αν τον εχει ξανακλειδωσει. Το seus δεν μου εβγαζε την αναβαθμιση και μου ελεγε οτι εχω τροποποιημενο λογισμικο...Αυτο εννοει?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.....Πως μπορω να ελενξω αν ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader???? Τον ειχα ξεκλειδωσει με την ics αλλα λογω ενος κολληματος που ειχε φαει το κινητο (οπως παντα απο τα ασχετα πειραγματα μου ;) ) χρειαστηκε η επεμβαση τεχνικου για να το επαναφερει το κινητο και δεν ξερω αν τον εχει ξανακλειδωσει. Το seus δεν μου εβγαζε την αναβαθμιση και μου ελεγε οτι εχω τροποποιημενο λογισμικο...Αυτο εννοει?

 

Status Dial *#*#7378423#*#* From Phone Dialer To Access Service Menu.Find Bootloader Unlock Status Over There

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και τωρα με το jb δεν εχω καμια ενημερωση για αναπαντητες, δεν αναβει το led που αναβε.

Ειναι γενικο το κακο η το εχω μονο εγω;

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και τωρα με το jb δεν εχω καμια ενημερωση για αναπαντητες, δεν αναβει το led που αναβε.

Ειναι γενικο το κακο η το εχω μονο εγω;

 

ένα λεπτό να δοκιμάσω

 

ανάβει κανονικά με άσπρο χρώμα

 

δύο ερωτήσεις

1. έκανες καθαρή εγκατάσταση?

2. το led γενικά λειτουργεί μήπως τα έχει κακαρώσει? τέσταρε το γράψε στο dialer *#*#7378423#*#* και πάνε στο τεστ

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας το κινητό το έχω πάρει από το πλαίσιο, το οποίο το προμηθεύτηκε από την vodafone.Θέλησα να δοκιμάσω το πρόγραμμα flashtolls.Έκανα την εγκατάσταση και με ζητάει να κάνω login πήγα να κάνω αλλά δεν έπαιρνε το passworld έβαλα γράμματα και αριθμούς πάνω από 8 χαρακτήρες.Αλλά τίποτα ούτε όταν έκανα επανεκίνηση.

Μήπως κάποιους έχει τον σχετικό οδηγό να με δώσει? ευχαριστώ πολύ καλό Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

ένα λεπτό να δοκιμάσω

 

ανάβει κανονικά με άσπρο χρώμα

 

δύο ερωτήσεις

1. έκανες καθαρή εγκατάσταση?

2. το led γενικά λειτουργεί μήπως τα έχει κακαρώσει? τέσταρε το γράψε στο dialer *#*#7378423#*#* και πάνε στο τεστ

 

Φίλε μου

 

1.Καθαρή εγκατάσταση δεν έκανα.

2.Στο τεστ το led δεν δουλεύει, ανάβει όμως σε μπλε και πορτοκαλί κατά την φόρτιση και όταν λαμβάνω e-mail, από την 1η αναβάθμιση σε ICS και μετά δεν το έχω ξαναδεί να δουλεύει.

Δεν ξέρω τι να πω:worry:

Έχεις καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας το κινητό το έχω πάρει από το πλαίσιο, το οποίο το προμηθεύτηκε από την vodafone.Θέλησα να δοκιμάσω το πρόγραμμα flashtolls.Έκανα την εγκατάσταση και με ζητάει να κάνω login πήγα να κάνω αλλά δεν έπαιρνε το passworld έβαλα γράμματα και αριθμούς πάνω από 8 χαρακτήρες.Αλλά τίποτα ούτε όταν έκανα επανεκίνηση.

Μήπως κάποιους έχει τον σχετικό οδηγό να με δώσει? ευχαριστώ πολύ καλό Πάσχα.

Κατεβασε το flashtool απο εδω http://androxyde.github.io/index.html?1367575871000

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα....

Ρε παιδια γιατι οταν πληκτρολογο τον κωδικο *#*#7378423#*#* δεν κανει τιποτα???????

Εχθες το δοκιμασα για να δω τον bootloader...με εβαλε στο μενου και εκεινη την ωρα με πηρανε τηλεφωνο και βγηκε απο εκει...μετα ξαναπροσπαθησα και δεν κανει τιποτα....Παταω τον κωδικο και στο τελευταιο * σβηνονται ολα τα ψηφια !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το blink συνονόματε?

 

Mε το blink διαχειρίζεσαι τι θες να κάνει το ledακι αναλόγως το συμβάν. Πχ τι χρώμα να ανάβει στις αναπάντητες, τι στα μηνύματα και λοιπά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ένα λεπτό να δοκιμάσω

 

ανάβει κανονικά με άσπρο χρώμα

 

δύο ερωτήσεις

1. έκανες καθαρή εγκατάσταση?

2. το led γενικά λειτουργεί μήπως τα έχει κακαρώσει? τέσταρε το γράψε στο dialer *#*#7378423#*#* και πάνε στο τεστ

 

Έκανα ξανά το τεστ και δούλεψε! Μπλε, κόκκινο, πράσινο το άσπρο που λες εσύ δεν άναψε ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ξανά το τεστ και δούλεψε! Μπλε, κόκκινο, πράσινο το άσπρο που λες εσύ δεν άναψε ποτέ

 

μιριζομε hardware προβλιμα....

για να είσαι σίγουρος πέρνα ξανά το jb από το flashtool

 

Καλημερα και χρονια πολλα....

Ρε παιδια γιατι οταν πληκτρολογο τον κωδικο *#*#7378423#*#* δεν κανει τιποτα???????

Εχθες το δοκιμασα για να δω τον bootloader...με εβαλε στο μενου και εκεινη την ωρα με πηρανε τηλεφωνο και βγηκε απο εκει...μετα ξαναπροσπαθησα και δεν κανει τιποτα....Παταω τον κωδικο και στο τελευταιο * σβηνονται ολα τα ψηφια !!!!!!!!!

 

μήπως το πληκτρολογείς πολύ αργά? + δοκίμασε ένα restart

+ είσαι rooted?

Link to comment
Share on other sites

Κάπου σαν να πήρε το μάτι μου ότι όταν είναι ενεργοποιημένο το STAMINA MODE δεν ανάβει το led. Για κανε μια δοκιμή.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου σαν να πήρε το μάτι μου ότι όταν είναι ενεργοποιημένο το STAMINA MODE δεν ανάβει το led. Για κανε μια δοκιμή.

 

καλά το πήρε το μάτι σου :p το θέμα είναι ότι μας λέει δεν του ανάβει μόνο άσπρο?? (wtf:blink:)

Link to comment
Share on other sites

μιριζομε hardware προβλιμα....

για να είσαι σίγουρος πέρνα ξανά το jb από το flashtool

 

 

 

μήπως το πληκτρολογείς πολύ αργά? + δοκίμασε ένα restart

+ είσαι rooted?

 

Κανονικα το πληκτρολογω...Δοκιμασα ομως και αργα και γρηγορα για να δω αυτο που λες και παλι τιποτα....Εκανα restart και ξαναπληκτρολογισα και μου ανοιξε το μενου....Ομως μονο μια φορα.... οταν βγηκα και πηγα να ξαναμπω ξαναεκανε παλι τα ιδια!!!!! Μηπως ειναι μονο για μια φορα?????? Με την ics η' με ενα αλλο xperia που ειχα δεν θυμαμαι να ειχα τετοιο θεμα !!!!!

Οχι δεν ειμαι rooted αλλα και οταν ημουν μου ανοιγε το μενου..........

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα το πληκτρολογω...Δοκιμασα ομως και αργα και γρηγορα για να δω αυτο που λες και παλι τιποτα....Εκανα restart και ξαναπληκτρολογισα και μου ανοιξε το μενου....Ομως μονο μια φορα.... οταν βγηκα και πηγα να ξαναμπω ξαναεκανε παλι τα ιδια!!!!! Μηπως ειναι μονο για μια φορα?????? Με την ics η' με ενα αλλο xperia που ειχα δεν θυμαμαι να ειχα τετοιο θεμα !!!!!

Οχι δεν ειμαι rooted αλλα και οταν ημουν μου ανοιγε το μενου..........

 

όχι κανονικά μου ανοίγει όσες φορές και αν το πατήσω βασικά μια φορά το κάνα kill από task manager και γι να ανοίξει έκανα restart.........

 

btw δεν χρειάζεται να κάνεις restart αν άνοιξε μια φορά απλός πατάς πρόσφατες εφαρμογές και ανοίγει από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προβλημα ειναι η λειτουργια STAMINA μολις την κανω off το ασπρο ledακι αναβει κανονικα.

 

:lol: μανιακός με μπαταρία θα είσαι φαντάζομαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ειμαι καθολου, οι αετοι ομως που γραψανε το jb φαγανε τα παντα για να εχουμε μγλτερη αυτονομια.Πλακα μας κανουν; Το ledακι αυτο κανει τη διαφορα;

Τι αλλο θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...