Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δικό μου μου εμφάνισε την αναβάθμιση το ίδιο το τηλέφωνο (OTA). Αν την περάσω έτσι, έχει επιλογή για clean install;

 

Οχι την περναει απο πανω

 

Zenor εχεις δικιο. Τοσο μεγαλη σναβαθμιση δεν παιζει να την δωσει η sony ΟΤΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,να κανω μια ερωτηση σαν αρχαριος?δεν ειχα συνδεσει καθολου το κινητο με υπολογιστη απο οταν το πηρα ουτε εκανα αναβαθμιση ΟΤΑ.τωρα που διαβασα εδω οτι εδωσαν την JB..Το συνδεσα,περασε αυτοματα το PC Companion και μου βγαζει οτι υπαρχει αναβαθμιση 6.2.Α.0.400.

Να την κανω?η να κατεβασω αυτο το... SEUS που λετε?

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο είναι. Να ξέρεις ότι θα σβηστούν όλα τα αρχεία/εφαρμογές/ρυθμίσεις(εκτός αν κάνεις backup με TitaniumBackup(θέλει root) π.χ).

Μόνο το internal storage δεν θα σβηστεί.

Αν σου βγάλει ερώτηση πάτα να κάνει clean install και όχι να την περάσει από πάνω από την ICS για να μην αντιμετωπίσεις προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για την απαντηση..προλαβες την επομενη ερωτηση μου,ηθελα να κρατησω πραγματα απο το κινητο αλλα...δεν το εχω root :(

μεχρι να απαντησεισ κατεβασα και το SEUS απο το site της sony,αλλα αν δεν εχει διαφορα οπως λες..θα το δωσω με PC COMPANION!!!

Χωρις root δεν υπαρχει τροπος να παρω back up?

Τουλαχιστον να μην χασω επαφες,γιατι δεν βρηκα μεσα απο το κινητο πως να τις μεταφερω στη SIM

Edited by Grias
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rerware.android.MyBackup&hl=el για της επαφές μπορείς να της κάνεις αντιγραφή αν πας: επαφές και μετά δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ξερετε αν μπορω μεσω γουαι φαι να μπω δωρεαν στο αντροιντ μαρκετ?

 

Ναι φυσικά

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μπαινω φιλε αλλα μου λεει δεν υπαρχει ενεργη συνδεση.πρεπει να ενεργοποιησω ενεργοποιηση δεδομενων?
Link to comment
Share on other sites

μπαινω φιλε αλλα μου λεει δεν υπαρχει ενεργη συνδεση.πρεπει να ενεργοποιησω ενεργοποιηση δεδομενων?

 

Ή κάτι δε κατάλαβα καλά εγώ ή εσύ δε κάνεις κάτι σωστά.

Wifi να υποθέσω έχεις ανοίξει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι η JB; (6.2.A.0.400)

 

Οχι την περναει απο πανω

 

Zenor εχεις δικιο. Τοσο μεγαλη σναβαθμιση δεν παιζει να την δωσει η sony ΟΤΑ

 

Ναι, η 6.2.Α.0.400 εμφανίστηκε στο κινητό μου σαν διαθέσιμη μέσω OTA, και ήδη την έχω εγκαταστήσει!

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

μπαινω φιλε αλλα μου λεει δεν υπαρχει ενεργη συνδεση.πρεπει να ενεργοποιησω ενεργοποιηση δεδομενων?

 

Πρέπει να έχεις λογαριασμό δηλαδή βάλε τους κωδικούς του gmail σου. Άν δεν έχεις κάνε.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω τη jb με flashtool και σκ..α

Πήγε στραβά η εγκατάσταση και δεν έχω τηλ..Προσπαθώ με pc companion...

Τι πήγε στραβά;Είχα σχετικά παλιά έκδοση του flashtool,να φταίει αυτό;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω τη jb με flashtool και σκ..α

Πήγε στραβά η εγκατάσταση και δεν έχω τηλ..Προσπαθώ με pc companion...

Τι πήγε στραβά;Είχα σχετικά παλιά έκδοση του flashtool,να φταίει αυτό;

 

κατεβασες την ποιο πρόσφατη άλλαξε θέση καλωδίου σε άλλη θύρα usb(καλού κακού) και ξαναπροσπαθήσε να κάνεις flash αν αργεί κάνε λίγο υπομονή

Link to comment
Share on other sites

κατεβασες την ποιο πρόσφατη άλλαξε θέση καλωδίου σε άλλη θύρα usb(καλού κακού) και ξαναπροσπαθήσε να κάνεις flash αν αργεί κάνε λίγο υπομονή

 

Το κακό είναι ότι το pc companion δε με αφήνει ούτε το sus.Κατεβάζω flashtool κ ένα αρχείο από 4.0.4

Να ξαναδοκιμάσω με jelly bean;

 

Τέλος καλό όλα καλά!!!!Κατέβασα τη τελευταία έκδοση του flashtool και οκ!Αυτό θα ήταν!

Thnx egw-odemis..

 

Sorry για το νέο ποστ.

Μέσω flashtool το κανα με δυσκολία καθώς είχα παλιά έκδοση!

Επέλεξα τα wipes κ είδα ότι φωτογραφίες κ αρχεία στην εσωτερική υπάρχουν ακόμη,έτσι πρέπει να γίνεται;

Λοιπόν,υπάρχουν μερικές αλλαγές σε εμφάνιση όχι κάτι τρομερό!

Στα + ο νέος launcher κ από το λίγο που το δούλεψα φαίνεται πιο γρήγορο!

Στα - ότι δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις στη lockscreen,κάθε φορά που με ρωτάει με ποια εφαρμογή να ανοίξει κάτι πρέπει να πατάς 2 κλικ αντί για 1.

Ο launcher παρουσιάζει ώρες ώρες ένα πολύ μικρό lag όχι κάτι τραγικό.

Αυτά πολύ γρήγορα καθώς το δούλεψα μια ώρα.Πιο μετά θα βγάλω κ άλλα συμπεράσματα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά έγινε με τα wipes. Αυτά που αναφέρεις όντως ισχύουν τα έχουμε παρατηρήσει και εμείς.

Βέβαια σιγά σιγά θα αρχίσουν να βγαίνουν mods για τις ελλείψεις (π.χ εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2249341).

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Καλσπερα!

Γνωρίζει κάποιος αν η προστατευτική ζελατινα που έχει τοποθετήσει η Sony αλλάζει με κάποιον τρόπο?έχει δοκιμάσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Άλλος που να έκανε την αναβάθμιση ΟΤΑ; Έκανα καλά που την πέρασα έτσι;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει και μπορείς να βάλεις άλλη after market ή να βάλεις την άλλη ακόμα και από πάνω.

 

Φαίνεται σαν να είναι κολλημένη στην οθόνη. Υπάρχει κάποιο τρικ ώστε να βγει αναίμακτα;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου!

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και εμένα την jb μέσω OTA.

Είναι η 6.2.Α.0.400 (317.5 mb).

Διάβασα από xda ότι αν κατεβάσεις από το μάρκετ το OTA root keeper και κανείς την OTA αναβάθμιση δεν χάνεις το root.

 

"There are some regions where OTA update is available. Some of you might try the following:

- root any ICS ROM

- install OTA Root Keeper

- update via OTA

 

A member in a Hungarian board tried this, and confirmed that his locked bootloader phone kept the root after updating to JB."

 

Αν το επιβεβαιώσω και από άλλου θα το δοκιμάσω.

Edited by zirobabis
www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σαν να είναι κολλημένη στην οθόνη. Υπάρχει κάποιο τρικ ώστε να βγει αναίμακτα;

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου!

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι αιχμηρό με προσοχή όμως. Δες και στο youtube:

http://www.youtube.com/results?search_query=remove+shatterproof+sheet+xperia

 

Μου έβγαλε και εμένα την jb μέσω OTA.

Είναι η 6.2.Α.0.400 (317.5 mb).

 

200mb μικρότερη με OTA; Ίσως έκαναν συμπίεση.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά από μερικές μέρες με την jelly bean (locked bootloader rooted) μπορώ να πω εξαιρετική δουλειά απο την sony μόνο έχει κάνα δυο προβλήματα

1. sony album κάνει βλακείες (αν και λύθηκε μετά από κάποια restarts) όπως και να έχει έφαγε uninstall και βολεύτηκα με quickpic

2. αργεί πάρα πολύ(έως δεν κλειδώνει καθόλου μένει στους 4 δορυφόρους) να κλειδώσει το gps (καμία σχέση με την ics δεν έψαξα ακόμη για λύση αλλά το θέμα είναι αισθητό τουλάχιστον για μένα)

 

3. περιμένω περιμένω toggles να κάνει κάποιος:D (αν δεν κάνουν μου φαίνεται μόνος μου θα κάνω edit το systemUI.apk και το phone.apk ):(

 

για gps όποιος έχει κάποια ιδέα να την πετάξει εδώ θα με ευγνώμον :D (πχ με ics ακόμη και στο σπίτι αν το άφηνα κανα 10 λεπτo κλείδωνε ενώ τώρα δεν βρίσκει τπτ ούτε έναν δορυφόρο και έξω με cold start έκανα 1 άντε 2 λεπτά max να κλειδώσει και τώρα κάνει 10 15 και αν κλειδώσει........ με hot start παλιά κλείδωνε σε 2 3 sec τώρα πάλι κάνει αρκετή ώρα....... κοινός σε μένα τουλάχιστον το gps.....:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...