Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα και γω μια και το Neo V που είχα έπεσε και διαλύθηκε! :-)

Δύο γρήγορες ερωτήσεις.

Από το πλαίσιο που το πήρα, μέσα στη συσκευασία είχε προστατευτικό οθόνης. Λίγο που κοίταξα την οθόνη του κινητού από το πλάι, νομίζω ότι έχει ήδη ένα κολλημένο πάνω. Ισχύει αυτό, μην πάω και κολλήσω σαν βλάκας και το δεύτερο από πάνω;

Τι στο καλό διαφορετικό έχουν τα ακουστικά του P, που όταν πάω να συνδέσω αυτά που χρησιμοποιούσα στο Neo και στο Mini, μου βγάζει το μήνυμα ότι είναι ασύμβατα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρετε που αποθηκεύονται τα backup που δημιουργούμε με την εφαρμογή που έχει το κιν?Θέλω να τα σβήσω και δεν μπορώ να βρώ σε ποιον φάκελο είναι...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους, κατοχος και εγω του xperia p και ακομα περιμενω το update για την ics .Διαβασα σε ενα απο τα πρηγουμενα posts οτι γινεται να περασουμε την ελληνικη εκδοση της ics μεσω flashtool κλπ , θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει η να περιμενω , και αν ναι οταν βγαλει η sony την επισημη ( για τη συσκευη) θα μπορω να κανω update ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορεί κάποιος να μου πει κατά πόσο είναι καλή,δυνατή,καθαρή η ένταση του ακουστικού του κατά τη κλήση ομιλίας;

Μπορεί κάποιος να μου βάλει και μέτρο συγκρίσεις κάποια άλλη συσκευή; Δηλαδή το s2 ας πούμε είχε χάλια ακουστικό έναντι του arc που ήταν "τέλειο"!!

 

Επίσης η ακρόαση ραδιοφώνου σε τί επίπεδα κυμαίνεται; Είναι συμβατά όλα τα hands free ή θέλει να δικά του; Τα "δακτυλίδια" που έχει το βύσμα των ακουστικών είναι μαύρα ή λευκά;

 

Ευχαριστώ για την όποια απάντηση, βοήθεια!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τα δακτυλίδια των ακουστικών γκρί μου φαίνονται!!Έχει δυνατή ένταση στο ραδιόφωνο και τη μουσικήΕίναι συμβατό με τα κοινά ακουστικά που παίρνουν όλες οι συσκευές,αρά και με αντίστοιχα handfree με βύσμα 3,5mm.Το ακουστικό κατά τη διάρκεια της κλήσης δεν είναι ιδιαίτερα δυνατό,αλλά αν το πας τέρμα δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα στην ακρόαση του συνομιλητή σου ακόμα και σε περιβάλλον με θόρυβο...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα hands free σε σας, σε μένα πάντως όταν πριζώνω αυτό που χρησιμοποιούσα στο Neo και στο mini, βγαίνει ένα παράθυρο και λέει ότι είναι ασύμβατο και να επικοινωνήσω για περισσότερες πληροφορίες με το support και δεν μεταφέρεται ο ήχος εκεί...
Link to comment
Share on other sites

Τα δακτυλίδια των ακουστικών γκρί μου φαίνονται!!Έχει δυνατή ένταση στο ραδιόφωνο και τη μουσικήΕίναι συμβατό με τα κοινά ακουστικά που παίρνουν όλες οι συσκευές,αρά και με αντίστοιχα handfree με βύσμα 3,5mm.Το ακουστικό κατά τη διάρκεια της κλήσης δεν είναι ιδιαίτερα δυνατό,αλλά αν το πας τέρμα δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα στην ακρόαση του συνομιλητή σου ακόμα και σε περιβάλλον με θόρυβο...

 

Οκ σε ευχαριστώ ;)

 

 

 

 

 

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα hands free σε σας, σε μένα πάντως όταν πριζώνω αυτό που χρησιμοποιούσα στο Neo και στο mini, βγαίνει ένα παράθυρο και λέει ότι είναι ασύμβατο και να επικοινωνήσω για περισσότερες πληροφορίες με το support και δεν μεταφέρεται ο ήχος εκεί...

 

Έχεις απόλυτο δικιο!!

Πέρασα μια βόλτα από το Πλαίσιο και μόλις έβαλα το hands free από το Νόκια που χρησιμοποιώ και για ράδιο (Χ2-02) μου έβγαλε το "γνωστό" μήνυμα για μη συμβατότητα κλπ...

 

Κρίμα.... :(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ovelix πρέπει να είναι συμβατό με τα περισσότερα ακουστικά,τώρα με τα hand free δεν ξέρω τι γίνεται..μήπως επειδή είναι άλλης εταιρίας δεν συνεργάζονται σωστά..Με τα σκέτα ακουστικά όμως δεν νομίζω να υπάρχει κανένα πρόβλημα.Το κινητό είναι φανταστικό,στο προτείνω ανεπιφύλακτα...αν τα πάρεις και απο skroutzομάγαζο θα γλυτώσεις και 60ε..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ πως το κινητό ΔΕΝ συνεργάζεται με άλλα Hands free ... δοκίμασα 2 SE που είχα, ένα μοτορόλα κι ένα Samsung

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μικροφωνάκι του είναι αίσχος. Το πιο αδύναμο που χα ποτέ σε συσκευή. Να ναι καλά η δόνηση ειδάλλως θα χα τιγκάρει στος αναπάντητες.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με έχει βολέψει γιατί το έχει στο πλάι, οπότε και να το ακουμπήσεις στο κρεββάτι ή σε καναπέ με την πλάτη προς τα κάτω, πάλι ακούγεται... (υποθέτω ότι μιλούσες για το μεγάφωνο)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με έχει βολέψει γιατί το έχει στο πλάι, οπότε και να το ακουμπήσεις στο κρεββάτι ή σε καναπέ με την πλάτη προς τα κάτω, πάλι ακούγεται... (υποθέτω ότι μιλούσες για το μεγάφωνο)

 

Σε κλειστό χώρο δεν έχω πρόβλημα...το θέμα προκύπτει σε συνθήκες πόλης. Συγκριτικά με όποιο άλλο κινητό και να είχα είναι το πιο αδύναμο

 

Το μόνο διαπεραστικό ringtone είναι το κλασικό τηλέφωνο-φωνογράφος και κανα 2 αλλα εργοστασιακά. Ανέκαθεν έκοβα ένα mp3 κομμάτι σε καλό σημείο-ρεφρεν και το χα ringtone.

 

Άσχετο αλλά εγκατέστησα το mpadroyd κάνοντας εγκατάσταση και χάρτες απο Ελλάδα -Κύπρο, ωραία ενσωμάτωση. Το gps πολύ γρήγορο χωρίς κολλήματα αρκεί να βγάλετε από τα location services την υποβοήθηση της google που απαιτεί wifi /3g

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις, αλλά και πάλι τίποτα... :confused:

 

Κ εγω φιλε το δοκιμασα κ τπτ!!!! θα περιμενουμε να δουμε τι θα γινει!!!!! :worry:

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ηχείο του P ειναι ένα απο τα μειονεκτήματα του (κατα την προσωπικη μου αποψη)! Ενω το ηχείο βρίσκεται

στο πλάι και ο καθένας θα περίμενε οτι θα ειχε καλύτερη ακουστική, δυστυχώς συμβαίνει το αντίθετο! Πρακτικά αυτό ηταν

αναμενόμενο εφόσον ο ήχος δεν μπορει να βρει καποιο εμποδιο και να αναπηδήσει (uncontrolled reverberation - sound waves bouncing). Αυτός είναι και ο λόγος που τα περισσοτερα smart-phones έχουν το ηχείο στο πίσω "μέρος". Σαν μια πρόχειρη λύση μπορώ

να προτείνω το εξής:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TEST.android.lvh&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5URVNULmFuZHJvaWQubHZoIl0.

To αποτέλεσμα δεν θα είναι πλήρες ικανοποιητικο, αλλα καλύτερο απο το default (using the same boost algorithm like SoundBooth).

Link to comment
Share on other sites

Απ´οτι βλεπω στο xda, το p development εχει αρχισει να κινειται...αν εχει καποιος δοκιμασει καποιο rom, kernel ας μας πει την αποψη του:)
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται σε ολα τα παιδιά της παρεας.

Χρησιμοποιώ το Xperia P εδω και κανα μηνα.Σε γενικες γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος,αλλα εχω παρατηρήσει ενα θεματακι με την κάμερα.Σε χαμηλο φωτισμό μου κοκκινίζει τις φωτογραφίες.Υπαρχει αλλος με αναλογο προβλημα;

 

Υ.Γ. εχω βρει μεγάλη βελτίωση στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας με το juice defender

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κάτοχος εδώ και λίγες ημέρες της ICS (ROM 6.1.B.0.544) root, και ξαφνικά σήμερα συνδέοντας το τηλέφωνο στον υπολογιστή ''πετάγεται'' κάποιο μήνυμα στο Sony PC Companion ότι υπάρχει διαθέσιμο νέο λογισμικό για το τηλέφωνο! Δεν προχώρησα όμως αφού δεν είχα κρατήσει back up(επαφές,αρχεία κτλπ).Στους xda developers που έψαξα βρήκα αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1879290

Τι έκδοση λογισμικού είναι αυτήν και τι σχέση έχει με την Vodafone...?

Γνωρίζει κάτι κάποιος σχετικά...?

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κάτοχος εδώ και λίγες ημέρες της ICS (ROM 6.1.B.0.544) root, και ξαφνικά σήμερα συνδέοντας το τηλέφωνο στον υπολογιστή ''πετάγεται'' κάποιο μήνυμα στο Sony PC Companion ότι υπάρχει διαθέσιμο νέο λογισμικό για το τηλέφωνο! Δεν προχώρησα όμως αφού δεν είχα κρατήσει back up(επαφές,αρχεία κτλπ).Στους xda developers που έψαξα βρήκα αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1879290

Τι έκδοση λογισμικού είναι αυτήν και τι σχέση έχει με την Vodafone...?

Γνωρίζει κάτι κάποιος σχετικά...?

 

Καλησπερα.

Την 550 να υποθεσω οτι σου δινει? η μηπως την .559?

Τι προελευσης ειναι το τηλεφωνο σου?

Να δουμε μηπως χαρουμε κι'εμεις:D

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Την 550 να υποθεσω οτι σου δινει? η μηπως την .559?

Τι προελευσης ειναι το τηλεφωνο σου?

Να δουμε μηπως χαρουμε κι'εμεις:D

 

Nαι φίλε την 550 μου εμφανίζει να κάνω update!

Το κουτί λέει made in China και το αγόρασα από κατάστημα Cosmote.

Aν γνωρίζεις κάτι ενημέρωσε με ώστε να μην την βάλω αν δεν αξίζει...!

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Nαι φίλε την 550 μου εμφανίζει να κάνω update!

Το κουτί λέει made in China και το αγόρασα από κατάστημα Cosmote.

Aν γνωρίζεις κάτι ενημέρωσε με ώστε να μην την βάλω αν δεν αξίζει...!

 

Για γραψε μας το si number(αναγραφεται στο κουτι π.χ si xxxx-xxxx.x και τα δυο γραμματα διπλα π.χ EL,EN,DE)

Απο cosmote?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Το pc companion δεν μου έχει βγάλει πάντως κάτι ακόμα...πολύ την αργούν!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Για γραψε μας το si number(αναγραφεται στο κουτι π.χ si xxxx-xxxx.x και τα δυο γραμματα διπλα π.χ EL,EN,DE)

Απο cosmote?

 

SI (Number) : 1261-6931.4 EL,EN και είναι Cosmote !

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

SI (Number) : 1261-6931.4 EL,EN και είναι Cosmote !

 

 

ακριβως το ιδιο εχω κ εγω αλλα τα τελευτεα νοθμερα αντι για 1.4 εμενα ειναι 5.4!!!!:(

Οποτε ακομα περιμενουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αναφερω κι εγω οτι η cosmote συσκευη μου με si 1261-6935.4 EL,EN (οπως του sfikas) δεν εχει παρει ακομα το update.

Εκτιμω οτι ειναι θεμα ημερων να παρουμε και εμεις το update αφου κυκλοφόρησε και για εκδοσεις cosmote σαν του telis_pq.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...