Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειπαμε η ελληνικη εκδοση εχει 160 χαρακτηρες στα μηνυματα. Απο κει και περα ακουω αρκετους οτι η ics ειναι λιγο πολυ...τραγικη!!!! Με πολυ σεβασμο σε ολους οσους ασχολουνται με αυτα ξαναλεω οτι η επισημη ελληνικη ics χωρις ροοτ, ξεροοτ, φλασαρισματα, ξεφλασαρισματα και τα συναφη ειναι απλα παρα πολυ καλη χωρις να εντυπωσιαζει, χωρις προβληματα. Μαλλον αλλο κινητο θα εχω εγω!!!!:lol:

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου,με ICS το τηλ μου είναι πολύ καλύτερο,και πάει και σφαίρα!!!!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παιδία έχουμε πρόβλημα με το NAVIGON στην ICS?

μπορούμε να το φτιάξουμε με κάποιο τρόπο?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Χτες το κινητό ενώ ήταν 9% μπαταρία πήγε 1% ξαφνικά και έκλεισε.... Το φορτίζω κανονικά και έχει κολλήσει στο 100% κάνα 5ωρο και το χρησιμοποιώ για να πέσει αλλά έχει μείνει εκεί. Τι μπορεί να φταίει???
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

έγινα root.τώρα πως βγάζω τις εφαρμογές που δεν θέλω? δεν βλέπω κάποια επιλογή ούτε μέσα στη super user ούτε από εκεί που βγάζουμε τις εφαρμογές, μέσα στις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

έγινα root.τώρα πως βγάζω τις εφαρμογές που δεν θέλω? δεν βλέπω κάποια επιλογή ούτε μέσα στη super user ούτε από εκεί που βγάζουμε τις εφαρμογές, μέσα στις ρυθμίσεις

 

Χρειάζεται να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή όπως το Titanium Backup ή το πιο απλό App Backup από το market.

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή όπως το Titanium Backup ή το πιο απλό App Backup από το market.

 

πρόλαβα και κατέβασα το πρώτο πριν από το μύνημα σου. ευχαριστώ. θα το ψάξω!

Link to comment
Share on other sites

πρόλαβα και κατέβασα το πρώτο πριν από το μύνημα σου. ευχαριστώ. θα το ψάξω!

 

H κατεβάζεις το Root Explorer και πας στο φάκελο system/app και σβήνεις όποιες θες..

Link to comment
Share on other sites

έκανα ένα buckup με το titanium, επιλέγοντας δεδομένα συστήματος και εφαρμογών. τώρα έχει ΄σωσει και τις επαφές και όλα? μπορώ να κάνω flashαρισμα άφοβα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο forum runer δεν υπαρχει το myphone.gr ? Μεσω ποιου app μπορω να το βρω γιατι εκει μεσα δεν το βρισκω.

 

υπαρχει και στο convo που ειναι του tapatalk αλλα τελευταια εμενα δεν μου δουλευει

 

Όχι, δυστυχώς! Κρίμα που δεν είναι στο forum runner μιας και είναι πολύ πιο βολικό πιστεύω από το tapatalk (μπορείς να το δοκιμάσεις).

 

θα το εβαζα το tapatalk αλλα πληρωνεις

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορει να εχει root access το apex launcher; Μεσα απο το μενου δεν εχει επιλογη οπως το nova.

 

Πρέπει να έχεις την pro έκδοση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ZXR τι εχεις να πεις εσυ που ενω στην ics που εβαλα ειχε ρυθμιση για εξοικονομηση κοστους μολις το rootαρα ομως εξαφανιστικε?

Είναι λίγο περίεργο αυτό που αναφέρεις μιας και είσαι ο πρώτος. Από ότι βλέπω το ΣΚ με περιμένει πολύ δουλειά!

Σημαντικότατο πλέον υπάρχει σωστή επικοινωνία με το Bluetooth headset mw600 - υποστήριξη πρωτοκόλλου avrcp - και εμφάνιση όνομα καλούντα κτλ (που δεν δούλευε πριν) καθώς και στο θέμα του WiFi που είχα πρόβλημα πριν.

 

Πιστεύω μερικοί εδώ μέσα με μεγάλη ευκολία προτείνουν σε άλλους χρήστες να κάνουν root, flash άλλων Rom και αλλά συναφή.ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ, εκτός εάν θέλετε να ασχολείστε όλη μέρα με γραμμές κώδικα για να δουλεύει σωστά το κινητό η να ανακαλύπτετε ότι δεν κάνει πράγματα αυτονόητα και θέλει περίεργα fix (πχ θέμα 160 χαρακτήρων).

Ευχάριστο αυτό με το MW600.

Για το root διαφωνώ μιας και ούτε ψαγμένος χρειάζεται να είσαι ούτε μπλέκεις με κώδικα. Αντιθέτως λύνει χέρια. Ωστόσο τα πάντα είναι θέμα προσωπικής προσέγγισης οπότε σέβομαι απόλυτα την άποψή σου. :)

ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ σ' αυτούς που μας ξεστραβώνουν: Μήπως θα μπορούσατε να φτιάξετε έναν εξίσου εύχρηστο οδηγό με ενημερωμένα για ICS τα διάφορα τιπς (φωτεινότητα κλπ);

Μέσα στις επόμενες τρεις μέρες θα είναι ενημερωμένα. ;)

1. τις εφαρμογες αυτες, τις μετεφερα στην καρτα μνημης. μπαινοντας ομως στον explorer, δεν τις βρισκω. ουτε οταν συνδεω το κινητο με το pc μου τις βλεπω μεσα στην καρτα. απο τις ρυθμισεις των εφαρμογων, τις μετακινησα στην καρτα. καμια βοηθεια?

 

2. συνδεσα με το καλωδιο το κινητο με το pc. μπηκα στο google play κ πηγα να κανω εγκατασταση μια εφαρμογη στο κινητο. συνδεθηκα κανονικα με το λογαριασμο που εχω κανει, επιλεγω εγκατασταση και μου βγαζει ενα μηνυμα οτι θα γινει συντομα ληψη της εφαρογης στο κινητο μου. πως την περναω?

 

3. στις ρυθμισεις στις εφαρμογες που εκταλουνται, εχει παρα πολλες. πειραζει να τις σβυσω ολες?

1) Πως τις μετέφερες στην κάρτα μνήμης;

2) Δεν χρειάζεται να συνδέσεις κινητό με υπολογιστή. Επιλέγεις από το pc την εφαρμογή που θες, μπαίνεις από το κινητό στο market και είσαι έτοιμος. Αυτόματα γίνεται από κει και πέρα.

3) Και να τις σβήσεις (τερματίζεις είναι το σωστό) θα επανεκκινηθούν αν τις χρειάζεται το λειτουργικό για την λειτουργία του.

τη να πω φιλε μου,γυρισα οπως ειπα πιο πριν το δικο μου και της κοπελιας απο Ics σε 2.3.4 και ολα ενταξει

το μονο που δεν ξερω πως σβηνει ειναι η ενδειξη οτι υπαρχει αναβαθμηση συστηματος(ics)που βγαζει πανω αριστερα

ξερει κανεις:!:

Πρέπει να κάνεις freeze το update center και restart. Δεν φεύγει αλλιώς.

Καμια λύση για overclocking υπάρχει; Ή μονο με custom rom;

 

Επίσης ποια κάρτα προτείνετε στα 8GB για αγορά; Θέλω να πηγαίνει σφαίρα.

Μόνο custom. Κοίτα για class 10.

Χτες το κινητό ενώ ήταν 9% μπαταρία πήγε 1% ξαφνικά και έκλεισε.... Το φορτίζω κανονικά και έχει κολλήσει στο 100% κάνα 5ωρο και το χρησιμοποιώ για να πέσει αλλά έχει μείνει εκεί. Τι μπορεί να φταίει???

Φαίνεται ότι δεν κάνει ενημέρωση. Χρησιμοποιείς κάποιο widget μπαταρίας;

Υπάρχουν και άλλοι τρόποι φίλε Gio!!;)

Τους οποίους είμαι σίγουρος ότι ξέρει αλλά δεν χρειάζεται να τα λέμε εδώ μέσα...:X:!:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οκ τα καταφερα με την 4.0.2.A.0.42 που με ειπες φιλε μου ολα οκ, να ρωτησω ομως, δεν υπαρχει καμια διαφορα μεταξυ της 4.0.2.A.0.62 και της 4.0.2.A.0.42 στην 2.3.4 ? εννοω καμια σοβαρη διαφορα οπως καταναλωση μπαταριας κτλ ή κατι τετοιο?

oλα καλα(του εκανα και root αμεσα στην 4.0.2.A.0.42):)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο περίεργο αυτό που αναφέρεις μιας και είσαι ο πρώτος. Από ότι βλέπω το ΣΚ με περιμένει πολύ δουλειά!

 

Ευχάριστο αυτό με το MW600.

Για το root διαφωνώ μιας και ούτε ψαγμένος χρειάζεται να είσαι ούτε μπλέκεις με κώδικα. Αντιθέτως λύνει χέρια. Ωστόσο τα πάντα είναι θέμα προσωπικής προσέγγισης οπότε σέβομαι απόλυτα την άποψή σου. :)

 

Μέσα στις επόμενες τρεις μέρες θα είναι ενημερωμένα. ;)

 

1) Πως τις μετέφερες στην κάρτα μνήμης;

2) Δεν χρειάζεται να συνδέσεις κινητό με υπολογιστή. Επιλέγεις από το pc την εφαρμογή που θες, μπαίνεις από το κινητό στο market και είσαι έτοιμος. Αυτόματα γίνεται από κει και πέρα.

3) Και να τις σβήσεις (τερματίζεις είναι το σωστό) θα επανεκκινηθούν αν τις χρειάζεται το λειτουργικό για την λειτουργία του.

 

Πρέπει να κάνεις freeze το update center και restart. Δεν φεύγει αλλιώς.

 

Μόνο custom. Κοίτα για class 10.

 

Φαίνεται ότι δεν κάνει ενημέρωση. Χρησιμοποιείς κάποιο widget μπαταρίας;

 

Τους οποίους είμαι σίγουρος ότι ξέρει αλλά δεν χρειάζεται να τα λέμε εδώ μέσα...:X:!:

 

Το battery life χρησιμοποιώ...

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις την pro έκδοση.

 

Σημερα αναβαθμίστηκε ο Apex! Κι εχει επιλογη για να ενεργοποιήσεις την root access. :)

Για την pro δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα δωρεαν που να μπορει να σβησει ολες μα ολες τις εφαρμογες του τηλ ενω εισια root?

To Unistaller δεν απεγκαθιστα οτι θες παρα μονο καποιες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

κανενα καλο προγραμμα να μας δειχνει τις αναπαντητες κλησεις και τα μηνυματα οπως στην GB ;

 

εγω εχω το callhistory. για τα μνμ εγω με handcent εχω μια χαρα ειδοποιησεις. δοκιμασεε τα

Link to comment
Share on other sites

εχω rooted ics..

οταν παω να περασω kernel μεσω fastboot μου λεει οτι:

your device must be rooted first

 

τι πρεπει να κανω...???? εχω περασει και cwm

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παιδία έχουμε πρόβλημα με το NAVIGON στην ICS?

μπορούμε να το φτιάξουμε με κάποιο τρόπο?

 

Εγώ που έχω το navigon παιζει κανονικά

 

Sent from my X8 using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην εχω αριστες εντυπωσεις απο την ICS..ενταξη μερικα lags υπαρχουν αλλα οχι τραγικα...ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΣΑΣ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..οσοι εχουν την γνησια ρομ δεν θα εχουν κανενα προβλημα!

 

Εχω 2 κινητα Neo V και στα 2 αριστα....μεχρι και τα καναλια 12-14 βλεπει στο wifi τωρα.Σιγουρα λοιπον η μαμα Sony θα βγαλει και καποιο update για αυτα τα Lags που υπαρχουν.Καλο ειναι να περιμενουμε λοιπον.

 

Eχεις κανει κατι το ιδιαιτερο για να βλεπει τα καναλια 12-14 στο wifi? Γιατι εμενα και πριν και τωρα με ICS δεν τα βλεπει και δηστυχως τα χρησιμοιουνε στην δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, upd για τις φωτο. Οι λήψεις είναι καλούτσικες σε φυσικό, αλλά με το που αρχίζεις να ζουμάρεις, χαλάνε πολύ - το ζουμ είναι αποκλειστικά ψηφιακό (όχι οπτικό) και φαίνεται. Το βίντεο πράγματι, χάνει frames, ενώ δούλευε πολύ καλύτερα.
I (still) Sing the Body Electric: http://bodyelec.wix.com/restart
Link to comment
Share on other sites

Χτες το κινητό ενώ ήταν 9% μπαταρία πήγε 1% ξαφνικά και έκλεισε.... Το φορτίζω κανονικά και έχει κολλήσει στο 100% κάνα 5ωρο και το χρησιμοποιώ για να πέσει αλλά έχει μείνει εκεί. Τι μπορεί να φταίει???

 

χμμμμ το ics μηπως? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα αυτά είναι προβληματάκια της πρώτης έκδοσης. Με 1-2 updates, θα διορθωθούν τα περισσότερα από αυτά αν όχι όλα...

 

@yiannis_volos δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβάλεις τη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...