Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι καλο ιντερνετ

'τρεχει'

καλη φωτογραφικη

καποιο προβλημα

υπαρχει καποιο καλυτερο στα ιδια χρηματα

μειονεκτηματα

πλεονεκτηματα

ειμαι λιγο ασχετη οποιος απαντησει θα ημουν ευγνωμων:O

 

και για εμενα ειναι το SAR:(

 

απαντηστε!!!ΠΑΡΑΚΑΛΩ

:cry:

 

ειναι αληθεια οτι το κινητο εχει ελλη΄ψη..................................................:blink:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ξέρει κανείς πότε περίπου θα βγεί η ICS σαν αναβάθμιση;

 

σε κανα μηνα περιπου

να τους εχεις ικανους..να κανεις ανασταση και να σου ερθει..η οταν σουβλιζεις το αρνι:lol::lol:

 

Οταν δε μπορω να συνδεθω στο λογαριασμο μου στο google, αυτο σημαινει οτι δε μπορω και να κατεβασω εφαρμογες για να τις εγκαταστισω κατευθειαν απο το κινητο μου?

 

ακριβως..μεσω του play store

ουτε απο υπολογιστη μπορεις γιατι τα apk τα βαζεις μεσω file manager τον οποιο βρισκεις στο store

 

Απ όλους οι καλύτερες. Το μόνο αρνητικό είναι το SAR για μένα..

 

και για μενα το ιδιο και προσπαθω να αποφευγω..ετσι και αλλιως η μεγαλυτερη μου κληση ειναι 8 λεπτα

συνηθως μιλαω καθημερινα 1 λεπτο μονο:p

πιο πολλα μυνηματα

 

ειναι καλο ιντερνετ

'τρεχει'

καλη φωτογραφικη

καποιο προβλημα

υπαρχει καποιο καλυτερο στα ιδια χρηματα

μειονεκτηματα

πλεονεκτηματα

ειμαι λιγο ασχετη οποιος απαντησει θα ημουν ευγνωμων:O

 

1 ναι

2 ναι

3 οχι κανενα προβλημα

4 δεν μπορουμε να στο πουμε εδω

μειωνεκτηματα μονο σαρ και ο λιγος αποθηκευτικος χωρος στην συσκευη

πλεονεκτηματα ολα τα αλλα

 

και επισης απαγορευονται τα συνεχομενα μυνηματα στο φορουμ:)

καλωσηρθες:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

επισης το κινητο το θελω να κραταει τουλαχιστον 2 χρονια τι λετε ,θελω να ειναι αριστο στο ιντερνετ,α το neo v εχει θυρα για ακουστικα και ακουγεται χωρις ακουστικα΄΄:rolleyes:

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

επισης το κινητο το θελω να κραταει τουλαχιστον 2 χρονια τι λετε ,θελω να ειναι αριστο στο ιντερνετ,α το neo v εχει θυρα για ακουστικα και ακουγεται χωρις ακουστικα΄΄:rolleyes:

 

κραταει ανετα 2 χρονια

ειναι αριστο στο ιντερνετ

θυρα για ακουστικα εχει..αλλα δεν καταλαβαινω τι λες στο τελος

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μια φιλη μου εχει κινητο που το ραδιωφονο και τα αποθηκευμενα τραγουδια ακουγονται χωρις ακουστικα:)

 

τι ειναι τα συνεχομενα μυνηματα:O

 

:lol:

τι ειναι τα συνεχομενα μυνηματα:O

 

ειμαι ασχετη

 

Θα πας στη κατηγορια που θες και θα πατησεις εκει που λεει New topic η Νεο θεμα, πανω αριστερα!

 

το παταω και μετα μου λεει πως ειναι αδυνατο!!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το πάρεις!

Αν έχεις να προσθέσεις κάτι άλλο αφού έχεις κάνει υποβολή μηνύματος πατά τη τροποποίηση κ συμπλήρωσε ότι αγαπάς!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

ακριβως..μεσω του play store

ουτε απο υπολογιστη μπορεις γιατι τα apk τα βαζεις μεσω file manager τον οποιο βρισκεις στο store

 

Μισο γιατι τωρα προβληματιστηκα!

Εχω την .42

Εκανα Root.

Καεβασα το Titanium back up και εσβησα 5-6 πραγματακια που δε μου χρειαζονταν.

Και τωρα μου λετε οτι δε μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες επειδη δε μπορω να μπω στο market?

 

Αν φλασαρω με SEUS, θα εγκατασταθει η εκδοση .62 αυτοματα, οπου ναι μεν θα μπορω να μπω στο market, αλλα δε θα μπορω να κανω root?

Link to comment
Share on other sites

Μισο γιατι τωρα προβληματιστηκα!

Εχω την .42

Εκανα Root.

Καεβασα το Titanium back up και εσβησα 5-6 πραγματακια που δε μου χρειαζονταν.

Και τωρα μου λετε οτι δε μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες επειδη δε μπορω να μπω στο market?

 

Αν φλασαρω με SEUS, θα εγκατασταθει η εκδοση .62 αυτοματα, οπου ναι μεν θα μπορω να μπω στο market, αλλα δε θα μπορω να κανω root?

 

αυτο σου λεγαμε τοσες μερες..οτι δεν μπορεις να βαλεις εφαρμογες χωρις το gmail σου...

στην .62 μπορεις κανονικα να κανεις ρουτ...αλλα ο τροπος ειναι πολυ δυσκολος και κανενας δεν το κανει...

 

το παταω και μετα μου λεει πως ειναι αδυνατο!!!!

http://www.myphone.gr/forum/newthread.php?do=newthread&f=145

μπες εδω και φτιαξε

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να θυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room.

 

Δεν γράφουμε ασύστολα χωρίς να έχουμε κάτι ουσιαστικό να πούμε.

Δεν γεμίζουμε τα θέματα με post του τύπου "Ευχαριστώ", "θα συμφωνήσω" κτλ. Μετά εσείς οι ίδιοι είστε αυτοί που παραπονιέστε για ξεχειλωμένα thread.

Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα.

Δεν γράφουμε με μορφή τύπου sms για να μας βγαίνουν τα μάτια να καταλάβουμε τι θέλετε να πείτε σε μόλις μία γραμμή. Γράψτε κανονικά ελληνικά με σημεία στίξης όπως όλοι μας.

Δεν συζητάμε για τίποτε άλλο πέρα από τη συσκευή του θέματος και γενικότερα δεν βγαίνουμε off-topic.

 

Παρακαλώ να σεβαστείτε τους κανονισμούς που αποδεχτήκατε κατά την εγγραφή σας και διατηρείστε το θέμα καθαρό.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο σου λεγαμε τοσες μερες..οτι δεν μπορεις να βαλεις εφαρμογες χωρις το gmail σου...

στην .62 μπορεις κανονικα να κανεις ρουτ...αλλα ο τροπος ειναι πολυ δυσκολος και κανενας δεν το κανει...

 

Α μαλιστα! Τωρα επιασα την εικονα! Και σπαστικα λιγο.

Και αυτο το ics που λετε ειναι η λυση σε αυτο το προβλημα με τις 2 εκδοσεις και τα κολληματα τους, σωστα?

...

Ωπ! Παιδια, πειτε μου αν εχω κανει πατατα :

Ειμαι συνδεδεμενη με το wi-fi και ανογω την εφαρμογή του youtube που υπάρχει στο κινητό μου. Πηγαινοντας στο My account, μου ζητήσει τα στοιχεία του gmail. Βαζω το gmail και το password μου και με πεταει σε μια οθονη οπου μου ζηταει να ενεργοποιησω το gps. Αν το κανω...με βαζει στο Market!

Αν απενεργοποιησω το "μεταφορα δεδ. παρασκ." χανω την προσβαση παλι. Αν το εχω συνεχως ενεργοποιημενο χρεωνομαι?

Edited by iriniii
Link to comment
Share on other sites

Neo V vs Arc s ,εν συντομια ..

δικαιολογει τα παραπανω χρηματα (σχεδον 2πλασια) το arc ?

Oχι τιποτ'αλλο αλλα τωρα με το Neo V ζεσταθηκα και σκεφτομαι upgrade

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Παιδια, πειτε μου αν εχω κανει πατατα :

Ειμαι συνδεδεμενη με το wi-fi και ανογω την εφαρμογή του youtube που υπάρχει στο κινητό μου. Πηγαινοντας στο My account, μου ζητήσει τα στοιχεία του gmail. Βαζω το gmail και το password μου και με πεταει σε μια οθονη οπου μου ζηταει να ενεργοποιησω το gps. Αν το κανω...με βαζει στο Market!

Αν απενεργοποιησω το "μεταφορα δεδ. παρασκ." χανω την προσβαση παλι. Αν το εχω συνεχως ενεργοποιημενο χρεωνομαι?

 

Το "μεταφορά δεδ. παρασκ." δεν είναι GPS. Το να πρέπει να έχεις ανοιχτό το GPS για να μπεις στο Play Store είναι λιγάκι άκυρο. Αν έχεις κλειστά τα data τότε όχι, δε χρεώνεσαι.

Όσο για την "πατάτα", εχθές νομίζω σου το είχα ξαναγράψει να διαβάσεις αυτό όπου το αναφέρει ξεκάθαρα: I recommend you checking the 2 boxes over there. (Background and Auto-Sync Data).

 

Σε αυτο το κινητο ακους μουσικη χωρις ακουστικα

 

Όπως σε όλα τα κινητά, μπορείς να ακούσεις μουσική χωρίς ακουστικά (mp3, wav, ogg ή ότι άλλη μορφή υποστηρίζει τέλος πάντων). ΔΕΝ μπορείς όμως να ακούσεις ράδιο χωρίς ακουστικά, μιας και χρησιμοποιείται από το κινητό σαν κεραία.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα το πρωι στο καταστημα που το ειχα παρει για αντικατασταση των handfree! Μου δωσανε ολοκαινουρια,τα βαζω πανω να τα δοκιμασω αλλα παλι μου εκανε τα ιδια (ανεβοκατεβαζε την ενταση ηχου κλησης και πολυμεσων)απο μονο του!:worry:Αρα τελικα δεν ηταν αυτο το προβλημα! Παρολο που το προσεχω απο σκονες κτλ λεω να ριξω ενα καθαρισμα στις επαφες μηπως γινει τιποτα! Edited by lakisman46
Link to comment
Share on other sites

Το "μεταφορά δεδ. παρασκ." δεν είναι GPS. Το να πρέπει να έχεις ανοιχτό το GPS για να μπεις στο Play Store είναι λιγάκι άκυρο. Αν έχεις κλειστά τα data τότε όχι, δε χρεώνεσαι.

Όσο για την "πατάτα", εχθές νομίζω σου το είχα ξαναγράψει να διαβάσεις αυτό όπου το αναφέρει ξεκάθαρα: I recommend you checking the 2 boxes over there. (Background and Auto-Sync Data).

 

Ναι, το gps ηταν ασχετο. Το απενεργοποιησα και δεν αλλαξε κατι.

Αυτες που αναφερεις ειναι οι 2 επιλογες που χθες δε μπορουσα να ενεργοποιησω ενω σημερα με αφηνει να τις τσεκαρω.

Απ οτι καταλαβα μπορω να εχω συνεχεια τσεκαρισμενες αυτες τις 2 επιλογες, απλα θα μοθ τρωει πολυ μπαταρια, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το gps ηταν ασχετο. Το απενεργοποιησα και δεν αλλαξε κατι.

Αυτες που αναφερεις ειναι οι 2 επιλογες που χθες δε μπορουσα να ενεργοποιησω ενω σημερα με αφηνει να τις τσεκαρω.

Απ οτι καταλαβα μπορω να εχω συνεχεια τσεκαρισμενες αυτες τις 2 επιλογες, απλα θα μοθ τρωει πολυ μπαταρια, σωστα?

 

οχι δεν θα τρωει μπαταρια..εστω αμα τρωει πολυ λιγο..το gps μην το εχεις δεν χρειαζεται...τα παρασκηνια (εφοσον εχεις τα δεδομενα κλειστα) δεν παθαινεις τιποτα

 

Neo V vs Arc s ,εν συντομια ..

δικαιολογει τα παραπανω χρηματα (σχεδον 2πλασια) το arc ?

Oχι τιποτ'αλλο αλλα τωρα με το Neo V ζεσταθηκα και σκεφτομαι upgrade

 

αναφερσου καλυτερα στην επιλογη συσκευης

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

1. Νομίζω πως χωρίς root δε γίνεται.

 

2. Μπορείς με τα πλήκτρα στη δεξιά πλευρά του τηλεφώνου.

 

το έχω ρουτάρει ήδη, αλλά πως αυξάνω τη φωτεινότητα?

Link to comment
Share on other sites

το έχω ρουτάρει ήδη, αλλά πως αυξάνω τη φωτεινότητα?

 

Disable Auto Brightness

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

αναφερσου καλυτερα στην επιλογη συσκευης

Neo V versus Arc S

Σκεφτηκα μηπως παρω το Arc s και να δωσω το Neo v στην συζυγο ,αλλα με λιγο googling βλεπω πως Δεν λεει ...ειτε θα παω για το S ειτε θα περιμενω τα νεα SONY U,P,Sola ..

Τι λες ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Neo V versus Arc S

Σκεφτηκα μηπως παρω το Arc s και να δωσω το Neo v στην συζυγο ,αλλα με λιγο googling βλεπω πως Δεν λεει ...ειτε θα παω για το S ειτε θα περιμενω τα νεα SONY U,P,Sola ..

Τι λες ?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά και μόνο εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο το sait της sony ericson τους drivers και καντους εγκατασταση στο pc ... δεν εχεις drivers γιαυτο σου λεει ετσι ...http://developer.sonymobile.com/wportal/devworld/downloads/download/sonyericssonxperiaarcxperianeoxperiaplaydrivers?cc=gb&lc=en

 

Το προβλημα παραμενει.. Προσπαθω να κανω την εγκατασταση των παραπανω drivers αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι το καλυτερο λογισμικο προγραμματος οδηγησης ειναι ηδη εγκατεστημενο.. Καμια αλλη ιδεα;;

 

Ok.. Solved..!!

Edited by gskourtis91
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...