Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρονια πολλα σε ολους μια απλη ερωτηση καποια καλη εφαρμογη για να βαλω καμια καλη φωτο για φοντο στο κινητο υπαρχει?

 

εννοείς εφαρμογή με wallpapers ή εφαρμογή για να βγάλεις καλή φωτό;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εννοείς εφαρμογή με wallpapers ή εφαρμογή για να βγάλεις καλή φωτό;

 

με wallpaper συγνωμη που δεν το διευκρινησα και φανταζομαι δεν χρεωνετε σωστα?

Link to comment
Share on other sites

με wallpaper συγνωμη που δεν το διευκρινησα και φανταζομαι δεν χρεωνετε σωστα?

 

Ναι, δε χρεώνεται. Δοκίμασε το zedge που έχει wallpapers, ringtones και notifications. Είναι νομίζω το πιο διαδεδομένο. Το έχω κι εγώ και έχει φωτό για όλα τα γούστα

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..

Ειχα την εκδοση 42 με ρουτ...Ολα καλα...και απο μπαταρια αλλα και απο ταχυτητα....Εβγαλα λοιπον το ρουτ και εβαλα την αναβαθμιση στην 62.

 

Το κινητο παει πολυ καλα (τοσο οσο το ρουτ που ειχα) και εχει και ενα τεραστιο υπερ τωρα...η μνημη που εχω ελευθερη για τα προγραμματα ειναι πανω απο 80-90 ασχετα τι τρεχει....πριν με το ρουτ ηταν στα 40....δεν ξερω τι μπορει να εγινε αλλα εχω αρκετη μνημη..και με ενα απλο task killer παει στα 168....

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεοτερο για την ISC? Η την ωρα που θα γυρναμε το αρνι θα τρεχουμε να αναβαθμισουμε;;; Οχι τιποτα αλλο απλα για να μην καψουμε το αρνι! :P!:lol:

 

Μαλλον ετσι θα γινει... στην ανασταση ή στο σουβλισμα:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο...αν εγω κανω root τωρα, οποτε σβηνονται τα παντα και εγκαθιστω οποιες εφαρμογες θελω εγω...θα συνεχισω να εχω προβλημα να μπω στο Google Λογαριασμο μου?

Πρεπει δηλαδη να κανω πρωτα SEUS για να διορθωθει η προσβαση στο λογαριασμο μου, οποτε αναγκαστικα θα αναβαθμιστει η εκδοση σε .62, οποτε μετα το root θα ειναι πιο πολυπλοκο?

Αν κάνεις root δεν θα σβηστεί τίποτα. Κάνοντας root απλά γίνεσαι ο administrator του κινητού. Αποκτάς τον πλήρη έλεγχο οπότε μπορείς ΕΣΥ να αποφασίσεις αν για παράδειγμα θα εγκατασταθεί μια εφαρμογή που πρίν το root δεν σε άφηνε να εγκαταστήσεις.

 

Κάνοντας root θα εξακολουθήσεις να έχεις πρόβλημα πρόσβασης στο λογαριασμό σου. Το πρόβλημα έχει προκύψει επειδή όταν περάσανε το λειτουργικό στο εργοστάσιο (όταν το φλασάρανε όπως λέμε -- αργκώ) κάτι δεν πήγε καλά. Για αυτό και σου είπα να ξανά περάσεις το λειτουργικό με το SEUS. Μόνο έτσι (ή τουλάχιστον από όσο ξέρω) θα λύσεις το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Πρόσεξε να δεις τώρα τι γίνεται στην περίπτωσή σου. Αυτή τη στιγμή έχεις την .042 έκδοση. Το root είναι πανεύκολο αλλά δεν έχεις πρόσβαση.

Αν κάνεις την επιδιόρθωση με το SEUS θα σε πάει στην .062, θα λύσεις το πρόβλημα πρόσβασης αλλά δεν θα μπορείς να κάνεις root. Τουλάχιστον όχι εύκολα...:worry::cry:

Λοιπον..

Ειχα την εκδοση 42 με ρουτ...Ολα καλα...και απο μπαταρια αλλα και απο ταχυτητα....Εβγαλα λοιπον το ρουτ και εβαλα την αναβαθμιση στην 62.

 

Το κινητο παει πολυ καλα (τοσο οσο το ρουτ που ειχα) και εχει και ενα τεραστιο υπερ τωρα...η μνημη που εχω ελευθερη για τα προγραμματα ειναι πανω απο 80-90 ασχετα τι τρεχει....πριν με το ρουτ ηταν στα 40....δεν ξερω τι μπορει να εγινε αλλα εχω αρκετη μνημη..και με ενα απλο task killer παει στα 168....

 

Με την .042 και με εγκατεστημένα προγράμματα όσο η τελική του kawasaki (!!!!) η μνήμη μόνιμα πάνω από 100ΜΒ. Λίγο πείραγμα θέλει μόνο και είσαι ΟΚ.

Κι έπειτα το έχουμε ξανά πει: το root δεν επηρεάζει σε τίποτα την ταχύτητα!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις root δεν θα σβηστεί τίποτα. Κάνοντας root απλά γίνεσαι ο administrator του κινητού. Αποκτάς τον πλήρη έλεγχο οπότε μπορείς ΕΣΥ να αποφασίσεις αν για παράδειγμα θα εγκατασταθεί μια εφαρμογή που πρίν το root δεν σε άφηνε να εγκαταστήσεις.

 

Κάνοντας root θα εξακολουθήσεις να έχεις πρόβλημα πρόσβασης στο λογαριασμό σου. Το πρόβλημα έχει προκύψει επειδή όταν περάσανε το λειτουργικό στο εργοστάσιο (όταν το φλασάρανε όπως λέμε -- αργκώ) κάτι δεν πήγε καλά. Για αυτό και σου είπα να ξανά περάσεις το λειτουργικό με το SEUS. Μόνο έτσι (ή τουλάχιστον από όσο ξέρω) θα λύσεις το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Πρόσεξε να δεις τώρα τι γίνεται στην περίπτωσή σου. Αυτή τη στιγμή έχεις την .042 έκδοση. Το root είναι πανεύκολο αλλά δεν έχεις πρόσβαση.

Αν κάνεις την επιδιόρθωση με το SEUS θα σε πάει στην .062, θα λύσεις το πρόβλημα πρόσβασης αλλά δεν θα μπορείς να κάνεις root. Τουλάχιστον όχι εύκολα...:worry::cry:

 

...οποτε......να root κανεις ή να μη root...?! :wacko:

 

Ενταξει, μιας και ειστε τζιμανια εδω μεσα, εχω αλλη ερωτηση : αν επιδιορθωσω με SEUS, οποτε αυτοματα με παει στην εκδοση .062...το προβλημα λυνεται με την προσβαση μου...το root ειναι δυσκολο, μπορω ομως να εγκαταστησω εφαρμογες μεσω του υπολογιστη μου και οχι μεσω market?

 

Αληθεια, η προσβαση αυτη, τι ακριβως αφορα? Γιατι εγω το προσπαθησα μονο για το market και δε μπορουσα να συνδεθω. Η προσβαση αυτη, που τωρα δε μπορω να εχω, ειναι και για αλλες ενεργειες?

Sorry για τις ερωτησεις, αλλα ως πρωταρα στον τομεα, προσπαθω να καταλαβω τη σπουδαιοτητα του καθε πραγματος, για να δω τι με συμφερει καλυτερα να κανω...

Link to comment
Share on other sites

...οποτε......να root κανεις ή να μη root...?! :wacko:

 

Ενταξει, μιας και ειστε τζιμανια εδω μεσα, εχω αλλη ερωτηση : αν επιδιορθωσω με SEUS, οποτε αυτοματα με παει στην εκδοση .062...το προβλημα λυνεται με την προσβαση μου...το root ειναι δυσκολο, μπορω ομως να εγκαταστησω εφαρμογες μεσω του υπολογιστη μου και οχι μεσω market?

 

Αληθεια, η προσβαση αυτη, τι ακριβως αφορα? Γιατι εγω το προσπαθησα μονο για το market και δε μπορουσα να συνδεθω. Η προσβαση αυτη, που τωρα δε μπορω να εχω, ειναι και για αλλες ενεργειες?

Sorry για τις ερωτησεις, αλλα ως πρωταρα στον τομεα, προσπαθω να καταλαβω τη σπουδαιοτητα του καθε πραγματος, για να δω τι με συμφερει καλυτερα να κανω...

 

στην 0.62 ειναι πολυ δυσκολο το ρουτ οπως σου ειπαν τα παιδια...καλυτερα να περιμενεις για ics..τo seus θα σου περασει την 0.62 οχι την 0.42 που ειναι η καταλληλη για ρουτ

οχι απαραιτητως..αμα θες ομως συνδεσμενο λογαριασμο σε youtube,gmail και αλλα της google ναι χρειαζεται :/

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Χμ...οκ...νομιζω οτι δε θα ακολουθησω το μονοπατι της SEUS. Το Youtube δε με "καιει" σε αυτη τη φαση και στο εμαιλ μου στο gmail μπορω να μπανω απο το ιντερνετ βαζοντας τους κωδικους μου.

Θα κανω το root στην .42 που εχω τωρα και που απ' οτι λετε ειναι ευκολο και.........εν αναμονη του Ics...

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, η προσβαση αυτη, τι ακριβως αφορα? Γιατι εγω το προσπαθησα μονο για το market και δε μπορουσα να συνδεθω. Η προσβαση αυτη, που τωρα δε μπορω να εχω, ειναι και για αλλες ενεργειες?

Sorry για τις ερωτησεις, αλλα ως πρωταρα στον τομεα, προσπαθω να καταλαβω τη σπουδαιοτητα του καθε πραγματος, για να δω τι με συμφερει καλυτερα να κανω...

 

Αφορά κυρίως το google play (market), από κει δηλαδή που θα κατεβάζεις και θα εγκαθιστάς διάφορες εφαρμογές. Προφανώς υπάρχουν κι άλλα site από τα οποία μπορείς να κατεβάζεις εφαρμογές και να τις εγκαθιστάς στο κινητό σου όπως το 1mobile αλλά σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν την επίσημη πηγή.

 

Για το πως θα εγκαθιστάς εφαρμογές εκτός market μπορείς να το δεις εδώ. (καλό είναι να διαβάσεις όλο τον οδηγό)

 

Αν είχα να διαλέξω θα προτιμούσα το root. Τα υπόλοιπα είτε έτσι είτε αλλιώς θα τα έβρισκα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πως γίνεται να βάλω τις εφαρμογές στο μενού πίσω στην αρχική τους θέση όταν μου έχουν πάει στην τελευταία σελίδα, και έχει δημιουργηθεί κενό στην σελίδα που ήταν? Δεν θέλω να χρησιμοποίησω ταξινόμηση πχ αλφαβητική κτλπα, διότι με βολεύει η προσαρμοσμένη ταξινόμηση του κινητού. Έχω προσπαθήσει να τις μετακινήσω στην παλιά τους θέση, αλλά όταν τις επιλέγω με πετάει στην αρχική οθόνη ώστε να τις βάλω σαν συντόμευση εκεί.
Link to comment
Share on other sites

τελος η διαθεσιμοτητα ?

 

έψαχνα για ένα φίλο και μου δημιουργήθηκε η ίδια εντύπωση...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα; Το πουλάνε τόσα. Τελείωσε σε όλα;

 

όσα το έχουν έχουν με ψιλοκαλή τιμή δεν έχουν διαθεσιμότητα

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όσα το έχουν έχουν με ψιλοκαλή τιμή δεν έχουν διαθεσιμότητα

 

Μα σε όλα ίδια τιμή είναι απ οτι ξέρω. 199 ευρώ... Δύσκολο να έχει τελειώσει σε όλα...

Link to comment
Share on other sites

Μα σε όλα ίδια τιμή είναι απ οτι ξέρω. 199 ευρώ... Δύσκολο να έχει τελειώσει σε όλα...

 

ρίξε μια ματιά στο skroutz. Θα βρεις καταστήματα με άλλες τιμές

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά στο skroutz. Θα βρεις καταστήματα με άλλες τιμές

 

Άλλο το skroutz. Απ ότι ξέρω, το Neo V το έφερε η Vodafone πρώτη με προσφορά στα 199 ευρώ. Έπειτα το πήραν και τα υπόλοιπα πολυκαταστήματα. Οπότε λογικά αυτός είναι ο λόγος που είναι ακριβότερο στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το skroutz. Απ ότι ξέρω, το Neo V το έφερε η Vodafone πρώτη με προσφορά στα 199 ευρώ. Έπειτα το πήραν και τα υπόλοιπα πολυκαταστήματα. Οπότε λογικά αυτός είναι ο λόγος που είναι ακριβότερο στο skroutz.

 

To skroutz δεν είναι κατάστημα. Έχει τιμές από πολλά eshops. Εκεί θα βρεις τιμές από 198 νομίζω μέχρι καμιά 260. Στα φτηνά καταστήματα που έχει λοιπόν, δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To skroutz δεν είναι κατάστημα. Έχει τιμές από πολλά eshops. Εκεί θα βρεις τιμές από 198 νομίζω μέχρι καμιά 260

 

Βρε ξέρω τι είναι το skroutz. Απλά γράφοντας skroutz, εννοώ όλα τα ιντερνετικά καταστήματα που υπάρχουν σε αυτό.

Πέρα από αυτό, μιας και ξεφύγαμε λίγο από αυτό που λέγαμε, μου φαίνεται λίγο δύσκολο να έχει τελειώσει σε όλα τα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

 

κοιταγα αυτο το βιντεο και επιδι θελω να αλλαξω προσοψη στο κινιτο,εχω μια απορια....

με το τατσ τη-πως γινετε?

το βιντεο δεν διχνει κατι και με ψιλο τρομαζει (αν γινει βλακεια στιχιζει 40 €)

ειχα ρωτισει πριν λιγες μερες τον ''zxr'' και μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει προβλιμα...

 

και αν επαιρνα αυτην:

http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=130&p=12798

 

αν δειτε στην περιγραφη λεει ''χωρις το τζαμακι''....

και πως βγαζω το δικο μου τζαμακι για να το βαλω στην αλλη προσοψη?

σορρυ αν σας κουραζω αλλα δεν βρικα καπιο σχετικο θεμα-βιντεο

νομιζω πως κατι τετιο ενδιαφερει αλλους 2-3 εδω μεσα ;)

ευχαριστω προκαβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Ένα-δυο θεματάκια έχω παρατηρήσει τελευταία.

Κάθε φορά που αποσυνδεω το κινητό από τον υπολογιστή, είτε δεν καταφέρνει να φορτώσει κάποιες εφαρμογές κλπ από την κάρτα μνήμης, οπότε χρειάζεται ριμπουτ για να στρώσει, είτε τις φορτώνει αλλά τις βγάζει εξω από τους φακέλους που έχω φτιάξει στο app drawer οπότε χρειάζεται να τις τακτοποιήσω ξανα.

Έχω τον go launcher x και η κάρτα μνήμης είναι 32αρα, κλάσης 4 και μονίμως φορτωμένη με πάνω απο 25 gb, και υποθέτω ότι κάτι από αυτά φταίει.

 

Και κάτι ακόμα.

Έχει δοκιμάσει να παίξει κανείς mkv 1080p;

Δοκίμασα τώρα με mx player και το πάει αργά καρέ-καρέ. Να κατηγορήσω την αργή κάρτα μνήμης ή να το ψάξω παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Χμ...οκ...νομιζω οτι δε θα ακολουθησω το μονοπατι της SEUS. Το Youtube δε με "καιει" σε αυτη τη φαση και στο εμαιλ μου στο gmail μπορω να μπανω απο το ιντερνετ βαζοντας τους κωδικους μου.

Θα κανω το root στην .42 που εχω τωρα και που απ' οτι λετε ειναι ευκολο και.........εν αναμονη του Ics...

 

Δοκίμασε πάντως και αυτό μήπως και λυθεί το πρόβλημά σου.

Αν και πάλι δεν, μήπως να δοκίμαζες και ένα factory reset (αν δεν το έκανες ήδη); Εννοείται πως σε αυτήν την περίπτωση, αν δεν κάνω λάθος, χάνεις τα πάντα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...