Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε αλανια πως μπορω να δω αρχεια βιντεο mkv γιατι στη καρτα δε μπορω να τα περασω επειδη το fat32 εχει περιορισμο στα 4gb?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσπαθησε να φτιαξεις τον λογαριασμο απο τον υπολογιστη

http://gmail.com/

και μετα να κανεις log in

 

Από τον υπολογιστή το έκανα. Κανείς άλλος που του έτυχε το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Πατας την κληση για λιγα δευτερολεπτα και σου βγαζει επιλογες..

Ναι οκ και βγαζει ,missed call,call x,send text message & view contact

How to delete all ?:cool::lol:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ και βγαζει ,missed call,call x,send text message & view contact

How to delete all ?:cool::lol:

 

Πατα το πληκτρο "μενου" δεξια οταν εισαι στις κλησεις και σου εχει επιλογη "εκκαθαριση αρχειου καταγραφης κλησεων":)

Link to comment
Share on other sites

Η 2,3,4 ειναι η τελευταια με αριθμο εκδοσης 4.0.2.Α.0.62

οκ confirmed!

:)

Ευχαριστω!

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Από τον υπολογιστή το έκανα. Κανείς άλλος που του έτυχε το ίδιο

 

Είσαι offtopic. Ρώτα εδώ.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να φτιαξεις τον λογαριασμο απο τον υπολογιστη

http://gmail.com/

και μετα να κανεις log in

 

Είσαι offtopic. Ρώτα εδώ.

 

Ευχαριστώ για το link. Βέβαια δεν είμαι εντελώς offtopic μια που χωρίς gmail δεν παίζει android market (ή play store δεν θυμάμαι και πως έγινε), άρα δεν θα μπορει κάποιος να κατεβάζει εφαρμογές για το neo v κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Πως διαγραφω κλησεις που εχουν γινει και δεν θελω να τις βλεπω ,δεξι κλικ δεν εχει :lol: ???

 

πατας πιεσμενα την κληση και κατω κατω λεει διαγραφη απο το ιστορικο...αμα θες να κανεις γενικο καθαρισμο

πας στις κλησεις πατας το 3ο κουμπι του κινητου εκκαθαριση ιστορικου;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να το χτυπησω κι εγω, μιας και για τα χρηματα του ειναι φοβερο και προσφερει παραπανω θα ελεγα. Ειμουν αναμεσα σ'αυτο και στο galaxy ace αλλα κατεληξα σ'αυτο τελικα. Στα 186ευρω απο Βοντα Συρου (λογω μειωμενου φπα στα νησια πρεπει να ηρθε πιο φθηνα).

 

Βεβαια, επειδη την αγορα την εκανε ο πατερας μου ειπε οτι εχει android 4 ics, παραξενευτηκα μιας και ηξερα οτι ερχεται με 2.3.4 αλλα δεχεται αναβαθμηση σε 4 αργοτερα. Θα δω αν ισχυει ή οχι απο κυριακη που θα επιστρεψω απο την περιοχη που σπουδαζω, μπορει να ειναι και λαθος του πατερα μου. :p

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την μπροστινή κάμερα του κινητού... Δούλευε μια χαρά μέχρι (νομίζω τότε) που έκανα ένα update της Sony ericsson. Το κινητό δεν την αναγνωρίζει καν..όχι απλά δεν μπορεί να την ανοίξει. Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω για να την φτιάξω;

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να το χτυπησω κι εγω, μιας και για τα χρηματα του ειναι φοβερο και προσφερει παραπανω θα ελεγα. Ειμουν αναμεσα σ'αυτο και στο galaxy ace αλλα κατεληξα σ'αυτο τελικα. Στα 186ευρω απο Βοντα Συρου (λογω μειωμενου φπα στα νησια πρεπει να ηρθε πιο φθηνα).

 

Βεβαια, επειδη την αγορα την εκανε ο πατερας μου ειπε οτι εχει android 4 ics, παραξενευτηκα μιας και ηξερα οτι ερχεται με 2.3.4 αλλα δεχεται αναβαθμηση σε 4 αργοτερα. Θα δω αν ισχυει ή οχι απο κυριακη που θα επιστρεψω απο την περιοχη που σπουδαζω, μπορει να ειναι και λαθος του πατερα μου. :p

 

με 2.3.4 ερχετε φιλε

αναβαθμιζεται σε 4.0 σε ενα μηνα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link. Βέβαια δεν είμαι εντελώς offtopic μια που χωρίς gmail δεν παίζει android market (ή play store δεν θυμάμαι και πως έγινε), άρα δεν θα μπορει κάποιος να κατεβάζει εφαρμογές για το neo v κλπ κλπ

 

Είπα να μη το συνεχίσω, αλλά δεν άντεξα.

Το πρόβλημά σου αφορά το Gmail και όχι το κινητό, σαν συσκευή. Άρα κολλάει εκεί. Πόσο μάλλον όταν το πρόβλημα αυτό το αντιμετώπισες στον υπολογιστή σου και ούτε καν στο κινητό!

 

Καλό θα είναι λοιπόν, είτε να κάνουμε σωστή αναζήτηση, είτε να βλέπουμε τα sub-forums και όλες τις υπο ενότητες τους και το τι παρέχουν προτού γεμίζουμε ένα κάρο άσχετα μηνύματα γεμίζοντας άσκοπα το thread δυσκολεύοντας περισσότερο την αναζήτηση, αλλά και την δουλειά του/των moderator's.

Δεν αναφέρομαι αποκλειστικά σε εσένα, μιας και αρκετοί το κάνουν καθημερινός, αλλά το λέω με αφορμή την δική σου περίπτωση.

 

Φιλικά όλα αυτά πάντα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

θέλω να πάρω κάρτα micro sd 32 gb αλλά (παρόλο που στα specs αναφέρεται ότι υποστηρίζεται) σε κατάστημα

που ρώτησα μου είπαν να βάλω το πολύ 16gb γιατί θα ''κολλάει''.

 

Υπάρχει κάποιος που έχει βάλει 32gb κάρτα; το class παίζει σημαντικό ρόλο ή αμελητέο;

 

Υ.Γ. μετά από χρόνια παρακολούθησης της σελίδας γράφτηκα σήμερα και είναι το πρώτο μου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αλανια πως μπορω να δω αρχεια βιντεο mkv γιατι στη καρτα δε μπορω να τα περασω επειδη το fat32 εχει περιορισμο στα 4gb?

Με streaming

η με το βήμα 6 (δηλαδή να βλέπει το κινητό το σκληρό δίσκο του pc και να το τραβάει από εκεί)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

Μάλλον με αυτούς τους τρόπους η με κάτι παρόμοιο.

Αλλα μέχρι να δεις αυτό το αρχείο θα σε έχει αποχαιρετήσει η μπαταρία:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα!

θέλω να πάρω κάρτα micro sd 32 gb αλλά (παρόλο που στα specs αναφέρεται ότι υποστηρίζεται) σε κατάστημα

που ρώτησα μου είπαν να βάλω το πολύ 16gb γιατί θα ''κολλάει''.

 

Υπάρχει κάποιος που έχει βάλει 32gb κάρτα; το class παίζει σημαντικό ρόλο ή αμελητέο;

 

Υ.Γ. μετά από χρόνια παρακολούθησης της σελίδας γράφτηκα σήμερα και είναι το πρώτο μου μήνυμα.

 

Δεν έχει προβλήματα "κολλήματος" μια κάρτα 32gb λόγω μεγέθους!

 

Προτίμησε απλά να είναι τουλάχιστον class 6 μιας και όσο μεγαλύτερο είναι τόσο γρηγορότερη είναι η κάρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με streaming

η με το βήμα 6 (δηλαδή να βλέπει το κινητό το σκληρό δίσκο του pc και να το τραβάει από εκεί)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

Μάλλον με αυτούς τους τρόπους η με κάτι παρόμοιο.

Αλλα μέχρι να δεις αυτό το αρχείο θα σε έχει αποχαιρετήσει η μπαταρία:lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ πρόβλημα με τις φωνητικές κλήσεις μέσω του bluetooth.

Το κακό είναι ότι δεν μπορώ να κάνω root γιατί έχω την .62 άρα δεν μπορώ να βάλω το titanium backup, και δεν θέλω να βάλω και κάποιο call confirm.

 

Καμιά λύση που να μην είναι επί πληρωμή;

Link to comment
Share on other sites

γεια!!!!! μπορει καποιος να μπει με εφαρμογη καταλληλη στο "system"- "media"-audio" και να μου αντιγραψει τα ogg αρχεια ηχου που εχει μεσα? (πρεπει να εχει φακελο με alarm- ringtones -notifications-ui) αν δε μπορει μεσω prive να του δωσω e mail! ευχαριστω πολυ!!!

 

καντε τα copy-paste στην sd σας πρωτα ολο το φακελο "audio" που πρωανεφερα πιο πανω,,ωστε να τα δειτε μετα και μεσω pc,,,..

Edited by papig
Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Δεν έχω καταλάβει πως θα αγοράσω και θα εγκαταστήσω το igo για το κινητό. Κατά τα άλλα είμαι ένας από τους ευτυχείς κατόχους εδώ και δυο μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την μπροστινή κάμερα του κινητού... Δούλευε μια χαρά μέχρι (νομίζω τότε) που έκανα ένα update της Sony ericsson. Το κινητό δεν την αναγνωρίζει καν..όχι απλά δεν μπορεί να την ανοίξει. Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω για να την φτιάξω;

 

Ευχαριστώ. :)

 

δεν ξέρει κανείς;:(

Link to comment
Share on other sites

γεια!!!!! μπορει καποιος να μπει με εφαρμογη καταλληλη στο "system"- "media"-audio" και να μου αντιγραψει τα ogg αρχεια ηχου που εχει μεσα? (πρεπει να εχει φακελο με alarm- ringtones -notifications-ui) αν δε μπορει μεσω prive να του δωσω e mail! ευχαριστω πολυ!!!

 

καντε τα copy-paste στην sd σας πρωτα ολο το φακελο "audio" που πρωανεφερα πιο πανω,,ωστε να τα δειτε μετα και μεσω pc,,,..

 

Ορίστε. Είναι ολόκληρος ο φάκελος "media" με τα πάντα όλα μέσα.

Edited by DeJaVu
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε αλανια πως μπορω να δω αρχεια βιντεο mkv γιατι στη καρτα δε μπορω να τα περασω επειδη το fat32 εχει περιορισμο στα 4gb?

 

 

Η καλύτερη δοκιμασμένη λύση για να περάσεις αρχείο >4 gb σε fat32, είναι το mkvtoolnix. Κατέληξα σε αυτό έπειτα από εκατοντάδες ώρες αναζητήσεων - δοκιμών (πάρα) πολλών προγραμμάτων για την εν λόγω δουλειά, για το ps3. Χωρίζει το αρχείο σε ότι μέγεθος θέλεις, μαζί και τους υπότιτλους, και άλλα πολλά...

 

Καλησπέρα σας. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την μπροστινή κάμερα του κινητού... Δούλευε μια χαρά μέχρι (νομίζω τότε) που έκανα ένα update της Sony ericsson. Το κινητό δεν την αναγνωρίζει καν..όχι απλά δεν μπορεί να την ανοίξει. Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω για να την φτιάξω;

 

Ευχαριστώ. :)

 

Επανέφερε με το SEUS

 

υπάρχει κανας ευκολος τρόπος να γίνω έστω περιστασιακα root για να ξηλώσω λίγες χαζές εφαρμογές?? σε προηγ κινητό είχα το z4root

 

Αν είσαι στην έκδοση .42 τότε υπάρχει one click root

 

Αν είσαι στην έκδοση .62 ή νεότερη, θα πρέπει να ακοληθήσεις τα βήματα 1-4 από εδώ

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...