Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τους ειπες οτι στις πρωτες 7 μερες δικαιουσαι αντικατασταση και αρνηθηκαν?

σε ποιον σου ειπαν δηλαδη να απευθυνθεις?

καταγγελια τους ειπες οτι θα τους κανεις?

ζητησες να σου δωσουν εγγραφως την αρνηση τους να δεχτουν το κινητο?

 

μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου αλλαξουν το τηλ τωρα γιατι δεν το πηρα απο καταστημα αλλα απο online

δεν ειπα οτι θα κανω καταγελεια

τι μου προτεινεις να κανω ?να περημενω να με παρουν τηλ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:worry:Αντιμετωπιζω προβλημα οταν παω να κανω import με το android πολλα αρχεια συγκεκριμενα mp3,σε μερικα αρχεια μου βγαζει οτι απετυχε και δεν αντιγραφονται η αντιγραφεται μεχρι το ποσοστο που ειχε φτασει!Οταν τα αντιγραφω ενα ενα τα αρχεια δεν υπαρχει καποιο προβλημα!Μηπως γνωριζει καποιος γιατι γινεται αυτο και τι φταιει?:!:

 

μηπως ειναι γεματη η καρτα?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου αλλαξουν το τηλ τωρα γιατι δεν το πηρα απο καταστημα αλλα απο online

δεν ειπα οτι θα κανω καταγελεια

τι μου προτεινεις να κανω ?να περημενω να με παρουν τηλ?

 

Δεν εχει σημασια,δηλαδη αν παρεις κατι απο πλαισιο πχ και πας στο καταστημα για αλλαγη δεν θα στο κανουν γιατι το πηρες μεσω ιντερνετ.πηγαινε και ρωτα τους ,σε ποιον να απευθυνθεις δηλαδη αφου δεν ειναι αυτοι αρμοδιοι?αν στα μασανε ,πες τους κατευθειαν να σου δωσουν εγγραφως οτι σου πουν προφορικα ,για να το συμπεριλαβεις στην καταγγελια που θα κανεις.αν σου πουν αλλες δικαιολογιες πες οτι θα καλεσεις την αστυνομια.ολα αυτα εχεις δικαιωμα να τα κανεις εφοσον δεν σου κανουν την αντικατασταση που συμφωνα με νομο δικαιουσαι.

Link to comment
Share on other sites

το ζητησα αλλα επειδη το πηρα μεσω online δεν μπορει να μου το αντικαταστασει το καταστημα

 

και που πρέπει να πάρω τηλ για να το κάνω αυτό

 

μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου αλλαξουν το τηλ τωρα γιατι δεν το πηρα απο καταστημα αλλα απο online

δεν ειπα οτι θα κανω καταγελεια

τι μου προτεινεις να κανω ?να περημενω να με παρουν τηλ?

 

Πάρε τηλέφωνο στα κεντρικά της vodafone και κάνε παράπονα. Από τη στιγμή που είναι μέσα στη πρώτη εβδομάδα είναι υποχρέωση τους να σου δώσουν καινούργιο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος να είναι η συσκευή μόνιμα ανιχνεύσιμη όταν ανοίγουμε το bluetooth;

Είναι λίγο σπαστικό όταν θέλουν να σου στείλουν κάτι να πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις και να επιλέγεις να είναι ανιχνεύσιμο για 120''...

 

με το widgetάκι ''bluetooth 3-state switch'' του elixir μπορείς να κάνεις ανιχνεύσιμη τη συσκευή ;)

Link to comment
Share on other sites

και που πρέπει να πάρω τηλ για να το κάνω αυτό

φιλε με το να ρωτας εδω τι να κανεις χανεις χρονο γτ μπορει να σου πουν μετα οτι περασαν οι 7 μερες.πηγαινε και να ΑΠΑΙΤΙΣΕΙΣ αντικατασταση.παρε τηλ στη vodafone ακομα και τωρα αν δουλευει η εξυπηρετση και κανε παραπονα.μην το καθυστερεις

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι γεματη η καρτα?
Οχι φιλε μου δεν ειναι γεματη η καρτα,εχει περιπου 300mb ελευθερα! Το παραξενο ειναι οτι ενα ενα τα αντεγραψε!:confused:
Link to comment
Share on other sites

(LOCKED/UNLOCKED) Solve battery drain issue on 4.0.2.A.0.42/62 on Stock kernel (V)

When I bought my NEO it has .283 firmware and battery seems very good, but when updated to .42 firmware my battery seems drain faster even on deepsleep. I left it one night and when I saw it on the morning, battery drained about 15% in 8 hours. Its really annoying, even my old X10 can get better battery life on deepsleep with stock kernel.

 

And finaly I solved it, here is what I've done.

Just flash .283 kernel above .42 kernel, use flashtool to flash it.

you can use 4.0.1.A.0.283 ftf file, and flash it via flashtool.

Or simply flash provided ftf below.

 

You dont need an unlocked bootloader phone to flash stock kernel

 

just share, I've flashed baseband from .62 firmware and works great, you can try it if you want.

 

 

γνωριζει κανενας αν θα ισχυει το root και το cwm?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

(LOCKED/UNLOCKED) Solve battery drain issue on 4.0.2.A.0.42/62 on Stock kernel (V)

 

γνωριζει κανενας αν θα ισχυει το root και το cwm?

 

Μόλις το δοκίμασα φίλε! Δε χάνεται ούτε το root, ούτε το cwm, ούτε οι εφαρμογές σου ή τα αρχεία σου, μόνο τον kernel αλλάζει!

Το δοκιμάζω και βλέπω πως θα κυλήσει!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα φίλε! Δε χάνεται ούτε το root, ούτε το cwm, ούτε οι εφαρμογές σου ή τα αρχεία σου, μόνο τον kernel αλλάζει!

Το δοκιμάζω και βλέπω πως θα κυλήσει!

 

Παιδιά ο .62 kernel δουλεύει μια χαρά κ έχει διορθωμένα ένα σωρό Bugs εσείς θα πάτε να περάσετε τον .283?

Έχει κάποιος battery drain ή απλά νομίζετε ότι έχετε Battery drain?

 

Πρόκειται για Kernel downgrade αυτό που πάτε να κάνετε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο .62 kernel δουλεύει μια χαρά κ έχει διορθωμένα ένα σωρό Bugs εσείς θα πάτε να περάσετε τον .283?

Έχει κάποιος battery drain ή απλά νομίζετε ότι έχετε Battery drain?

 

Πρόκειται για Kernel downgrade αυτό που πάτε να κάνετε.

 

Κομάντο μου για να το λες κάτι ξέρεις δεν μπορεί (που λεει και το.άσμα)τότε λοιπόν θα περάσω την .62 από τον οδηγό σου τοτρ

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κομάντο μου για να το λες κάτι ξέρεις δεν μπορεί (που λεει και το.άσμα)τότε λοιπόν θα περάσω την .62 από τον οδηγό σου τοτρ

 

καλισπερα ξερο οτι το κινητο εχει την δυνατοτητα με skype να κανει βιντεοκλισης σε αλλο κινητο που εχει skype,αυτο που δεν ξερο και θελο να μαθο ειναι αν μπορο απο το κινητο να κανο βιντεοκλισης σε κομπιουτερ,περιμενω απαντιση γιατη ειμαι ετοιμος να το αγορασω και με ενδιαφερη

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα ξερο οτι το κινητο εχει την δυνατοτητα με skype να κανει βιντεοκλισης σε αλλο κινητο που εχει skype,αυτο που δεν ξερο και θελο να μαθο ειναι αν μπορο απο το κινητο να κανο βιντεοκλισης σε κομπιουτερ,περιμενω απαντιση γιατη ειμαι ετοιμος να το αγορασω και με ενδιαφερη

 

Μπορείς να κάνεις βιντεοκλήσεις από Skype σε Skype, ανεξάρτητα από τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα ξερο οτι το κινητο εχει την δυνατοτητα με skype να κανει βιντεοκλισης σε αλλο κινητο που εχει skype,αυτο που δεν ξερο και θελο να μαθο ειναι αν μπορο απο το κινητο να κανο βιντεοκλισης σε κομπιουτερ,περιμενω απαντιση γιατη ειμαι ετοιμος να το αγορασω και με ενδιαφερη

 

Αγόρασε το, κάνει κανονικά κλήσεις skype σε pc και αρκετά ακόμη !!:w00t:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,υπαρχει εφαρμογη-widget που να μετατρεπει σε 3g το 2g και αντιστροφα , χωρις να ανοιγει τις ρυθμισεις δικτυων?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 πολυ παραξενα πραγματα εγιναν το πρωι μολις ανοιξα το κινητο!

1- ενω το ειχα βγαλει χθες το πρωι απο τον φορτιστη η μετρηση αρχισε να μετραει απο σημερα το πρωι!!!!!

2-μου εστειλε μηνυμα η wind οτι ενεργοποιηθηκε το πακετο δεδομενων 100μβ για 1 μηνα με 5Ε.............χωρις εγω να εχω στειλει ποτε μηνυμα για ενεργοποιηση του

τι κουλα πραγματα εινα αυτα???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο .62 kernel δουλεύει μια χαρά κ έχει διορθωμένα ένα σωρό Bugs εσείς θα πάτε να περάσετε τον .283?

Έχει κάποιος battery drain ή απλά νομίζετε ότι έχετε Battery drain?

Πρόκειται για Kernel downgrade αυτό που πάτε να κάνετε.

 

Βασικά... Ναι! Παρατηρώ battery drain, συνήθως μου βγάζει 1 μέρα το κινητό, με μέτρια προς σκληρή χρήση (ξέρω πως αυτό είναι υποκειμενικό). Χωρίς HD παιχνίδια, με κλειστά AutoSync και Notifications.

Και για να είμαι ειλικρινής, η ιδέα να κάνω flasharisma με SEUS και να αρχίσω ξανά να περνάω εφαρμογές, παιχνίδια, root και τα λοιπά... βαρέθηκα κιόλας!

Οπότε να ρωτήσω... Εγώ έχω το κινητό με rooted την .42 και flasharismeno τον kernel της .283.

Δεδομένου πως θέλω να αποφύγω απώλεια δεδομένων, προτείνεις να δοκιμάσω να flasharo τον kernel της .62;

Λες να έχω κάποιο πρόβλημα; Ή να ανέβω σε .62 με τον οδηγό σου και ξανά στήσιμο του κινητού;

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Στο elixir υπάρχει ένα widget που λέγεται auto-brightness switch. Υπάρχει περίπτωση να απενεργοποιεί αυτό την αυτόματη φωτεινότητα άμα δεν είσαι root;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Στο elixir υπάρχει ένα widget που λέγεται auto-brightness switch. Υπάρχει περίπτωση να απενεργοποιεί αυτό την αυτόματη φωτεινότητα άμα δεν είσαι root;

 

Γιατί δεν το δοκιμάζεις και να μας ενημερώσεις;:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το δοκιμάζεις και να μας ενημερώσεις;:cool:

 

Πως θα καταλάβω αν απενεργοποιήθηκε;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταλάβω αν απενεργοποιήθηκε;

 

Βάλε το δαχτυλάκι σου... :lol: στον αισθητήρα δίπλα στην εμπρός κάμερα και θα δεις αν σκοτεινιάζει. :D

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το δαχτυλάκι σου... :lol: στον αισθητήρα δίπλα στην εμπρός κάμερα και θα δεις αν σκοτεινιάζει. :D

 

Μούφα τελικά, σκοτεινιάζει.....:mad:

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 πολυ παραξενα πραγματα εγιναν το πρωι μολις ανοιξα το κινητο!

1- ενω το ειχα βγαλει χθες το πρωι απο τον φορτιστη η μετρηση αρχισε να μετραει απο σημερα το πρωι!!!!!

2-μου εστειλε μηνυμα η wind οτι ενεργοποιηθηκε το πακετο δεδομενων 100μβ για 1 μηνα με 5Ε.............χωρις εγω να εχω στειλει ποτε μηνυμα για ενεργοποιηση του

τι κουλα πραγματα εινα αυτα???

1) Το έβγαλες από το φορτιστή χθες και το άνοιξες σήμερα;

2) Μίλα με τη Wind

Στο elixir υπάρχει ένα widget που λέγεται auto-brightness switch. Υπάρχει περίπτωση να απενεργοποιεί αυτό την αυτόματη φωτεινότητα άμα δεν είσαι root;

Ούτε μια στο τρις!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Το έβγαλες από το φορτιστή χθες και το άνοιξες σήμερα;

2) Μίλα με τη Wind

 

Ούτε μια στο τρις!

 

τι το έχουν τότε;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

1) Το έβγαλες από το φορτιστή χθες και το άνοιξες σήμερα;

2) Μίλα με τη Wind

 

1 οχι το εβγαλα κανονικα χθες το πρωι εκανα κλησεις internet ta panta...χθες μετραγε κανονικα

και σημερα το πρωι ξεκινησε παλι απο το μηδεν

 

2 δεν με απασχολει αυτο γιατι ηθελα να το ενεργοποιησω απλα μου φανηκε πολυ περιεργο...μηπως καποια εφαρμογη να ευθυνετε για αυτο?? δυσκολο αλλα.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...