Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, κενό μήνυμα στέλνεις αφήνοντας ένα κενό με το space (στέλνω κάθε μέρα για να βλέπω υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας, sms και mb).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδιά! ήμουν root και τώρα που έκανα update την 0.62 δεν είμαι ε? το εικονίδιο όμως στο μενού το έχω ακόμη! πως μπορώ να το αφαιρέσω? κάνωντας unroot ??

ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά! ήμουν root και τώρα που έκανα update την 0.62 δεν είμαι ε? το εικονίδιο όμως στο μενού το έχω ακόμη! πως μπορώ να το αφαιρέσω? κάνωντας unroot ??

ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

Τωρα δεν εισαι root!Επισης δεν μπορεις να κανεις unroot για να φυγει το εικονιδιο,το ειχα δοκιμασει και εγω αλλα δεν εκανε τιποτα.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά! ήμουν root και τώρα που έκανα update την 0.62 δεν είμαι ε? το εικονίδιο όμως στο μενού το έχω ακόμη! πως μπορώ να το αφαιρέσω? κάνωντας unroot ??

ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

 

unroot εχεις γινει ηδη μετα την αναβαθμιση το εικονιδιο δεν ξερω αν διαγραφετε

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν εισαι root!Επισης δεν μπορεις να κανεις unroot για να φυγει το εικονιδιο,το ειχα δοκιμασει και εγω αλλα δεν εκανε τιποτα.

 

unroot εχεις γινει ηδη μετα την αναβαθμιση το εικονιδιο δεν ξερω αν διαγραφετε

 

ευχαριστω! πάντως βλακεία που δεν μπορεί να φύγει το εικονίδιο!

Αν κάποιος άλλος ξέρει τίποτα επι του θέματος ας μας πει! :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! πάντως βλακεία που δεν μπορεί να φύγει το εικονίδιο!

Αν κάποιος άλλος ξέρει τίποτα επι του θέματος ας μας πει! :)

 

Μέσω του μάρκετ δοκίμασε να του κάνεις κατάργηση εγκατάστασης

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα και ελαβα την δευτερα το NEO V ειμαι πολυ ευχαριστημενος να πω οτι σημερα φορτιζω για δευτερη φορα

Ειναι τοσο γρηγορο που θα σκεφτομουν να το κανω overclocking οπως το joy που το εχω στα 710

ωραια ποιοτητα ,δεν θα πειραζα το auto brightness δουλευει σωστα .

του εβαλα .62 δεν εχω να συγκρινω με την .42 αφου στα 5 λεπτα ειχα αναβαθμιση

εχω σβησει οτι μπορουσα και περιμενω μια καθαρη ρομ με την δυνατοτητα για over/under/clock

πολυ δυνατο flash

εχω παραγειλει μια θηκη και και ενα screen protector απο το ebay.

νομιζω οτι αν τηρηθει το χρονοδιαγραμα για Ics τον Απριλιο μπορω να περιμενω ως τοτε .

καλη συνεχεια

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα και ελαβα την δευτερα το NEO V ειμαι πολυ ευχαριστημενος να πω οτι σημερα φορτιζω για δευτερη φορα

Ειναι τοσο γρηγορο που θα σκεφτομουν να το κανω overclocking οπως το joy που το εχω στα 710

ωραια ποιοτητα ,δεν θα πειραζα το auto brightness δουλευει σωστα .

του εβαλα .62 δεν εχω να συγκρινω με την .42 αφου στα 5 λεπτα ειχα αναβαθμιση

εχω σβησει οτι μπορουσα και περιμενω μια καθαρη ρομ με την δυνατοτητα για over/under/clock

πολυ δυνατο flash

εχω παραγειλει μια θηκη και και ενα screen protector απο το ebay.

νομιζω οτι αν τηρηθει το χρονοδιαγραμα για Ics τον Απριλιο μπορω να περιμενω ως τοτε .

καλη συνεχεια

καλοριζικο φιλε! πραγματικα ειναι αρκετα γρηγορο

αλλα μολις βγει ρουτ για αυτην την εκδοση πρεπει οπωςδηποτε να βαλεις το auto brightness

τοτε θα δεις ενα αλλο κινητο πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα. Εχω βαλει μια καρτα 16gb της kingston class6.

Καποιες φορες, οταν σβηνω και αναβω το κινητο, ολες οι συντομευσεις απ τα προγραμματα και παιχνιδια που εχω εγκαταστησει, λειπουν, ή ειναι αχνες.

Βαζοντας και βγαζοντας την καρτα, ξαναεμφανιζονται μετα απο λιγο, αλλα ανακατωμενες..

Να ειναι θεμα της καρτουλας, η το εχει αντιμετωπισει και κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

Υπάρχει μηπως κανενας τροπος/προγραμματακι που να επαναφερει τις συντομευσεις των προγραμματων στις αρχικες θεσεις? Ειναι λιγο πικρα να μετακινεις τετραγωνακια μεταξυ 10 οθονων...

Οποιαδηποτε απαντηση θα ειναι πολυ χρησιμη!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κενό μήνυμα στέλνεις αφήνοντας ένα κενό με το space (στέλνω κάθε μέρα για να βλέπω υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας, sms και mb).

 

Γιατι δεν κατεβαζεις το mywhatsup απο το μαρκετ που τα κανει ολα μονο του?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το κινητακι μεχρι τωρα... το μονο κακο που εχει ειναι οτι τριζει πολυ η αριστερη του μερια, δοκιμασα να παιξω με τις βιδες αλλα δεν εγινε τιποτα.. σφηνωσα 2 αλουμινοχαρτακια στο πλαι, αναμεσα στο ασημι και το πλαστικο και τωρα ειναι jet :p

Και μια ερωτηση! Εχω τον dolphin για το ιντερνετ και θα ηθελα να ρωτησω εαν εχει την δυνατοτητα να κανεις drag and drop καποιο αντικειμενο της σελιδας που βλεπεις εκεινη την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Το αλουμινόχαρτο είναι αγώγιμο υλικό. Δεν βάζεις καλύτερα κάτι άλλο μη γίνει καμία στραβή και ακουμπήσει πουθενά, σου κάνει κανένα βραχυκύκλωμα και καεί; Εξαιρετικά απίθανη περίπτωση αλλά φύλαγε τα ρούχα σου λέει ο σοφός λαός.

 

1ον, υπάρχει τρόπος αλλαγής του μεγέθους των γραμματοσειρών των μενού, έστω και μέσω κάποιου theme;

 

Δες το Magnus Vitrum. Δεν αλλάζει όλο το μενού αλλά μόνο τα βασικά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δες το Magnus Vitrum. Δεν αλλάζει όλο το μενού αλλά μόνο τα βασικά.

 

Καλημέρα!

Ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω, καμιά ιδέα για ποιον λόγο δεν μου συγχρονίζει τα facebook albums (είναι αρκετά και με πλήθος φωτογραφιών, μήπως για αυτό; θέλει χώρο σε κάρτα; ). Επίσης παρατήρησα ότι σε μερικά sites π.χ. Σκαϊ, δεν λειτουργεί το zoom στην οθόνη, είναι θέμα ιστοσελίδας; Και μια τελευταία ερώτηση, ποιον browser συνιστάτε; (δοκίμασα ήδη firefox & opera, δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος).

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας να προτεινει κανενα widget απο το market που να ειναι σαν τον quick dialer / favorite contacts της σονυ που ειναι στην πρωτη οθονη αριστερα στο neo V; Για να τον βαλω σε αλλο android κινητο
....
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος browser που να συνεργαζεται με το Gmail? Συγκεκριμενα, χρησιμοποιω Chrome στο PC και το εχω συνδεσει με το Google Account ωστε να κανει sync bookmarks, settings, pass κλπ (ετσι ωστε να τα εχω σε οποιοδηποτε PC βαλω Chrome). Υπαρχει κατι αντιστοιχο στο Android? Chrome/Chromium browser δεν εχω βρει στο Market....
Link to comment
Share on other sites

1.Ας μου θυμισει μια ακομα φορα καποιος ποια ειναι εκεινη η πολυ χρησιμη εφαρμογη που οταν μας στελνουν μηνυμα η sms η email , εμφαζιζεται το αντοιστιχο εικονιδιο στην οθονη ενω το τηλ ειναι σε αναμονη? Το ειχα και το απεγκατεστησα , λαθος μου.

2. Πως μπορω να στειλω μεσω bluetooth ενα αρχειο? Πηγα μεσω Androis assistant->file manager και πατησα παρατεταμενα πανω στο αρχειο και δεν εβγαλε καποια επιλογη για αποστολη μεσω bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

1.Ας μου θυμισει μια ακομα φορα καποιος ποια ειναι εκεινη η πολυ χρησιμη εφαρμογη που οταν μας στελνουν μηνυμα η sms η email , εμφαζιζεται το αντοιστιχο εικονιδιο στην οθονη ενω το τηλ ειναι σε αναμονη? Το ειχα και το απεγκατεστησα , λαθος μου.

2. Πως μπορω να στειλω μεσω bluetooth ενα αρχειο? Πηγα μεσω Androis assistant->file manager και πατησα παρατεταμενα πανω στο αρχειο και δεν εβγαλε καποια επιλογη για αποστολη μεσω bluetooth.

 

1.Το noled ειναι η εφαρμογη που ψαχνεις.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι να σαι καλα !

Ta .apk οταν εγκαθισταμε απο το market , που πανε να τα βρω να τα εχω καπου σε περιπτωση που θελω να τα στειλω για παραδειγμα?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση του τηλεφώνου μου ζητάει να επιλέξω αν θελω τον go launcher ή τον αντίστοιχο της sony. το ιδιο συμβαίνει και στο DW επαφές/κλήση. Απο κει και πέρα δεν το ξαναζηταει γιατι το βαζω σαν προεπιλογή αλλα μετα απο επανεκκίνηση χάνεται απο οτι φαίνεται η προεπιλογή. Υπάρχει κάποιος μόνιμος τρόπος επιλογής του launcher και του DW;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω τη γνώμη σας για τα εξής πράγματα που αγορασα απο ebay

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270884114635&ssPageName=ADME:L:OC:GB:1123

 

αυτή η βάση νομίζω ότι είναι πολύ μικρή για να μπορέσει να κρατήσει σωατά τη συσκευή με τους κραδασμούς του αυτοκινήτου. στην κάθετη θέση θα σου γλυστράει.

UNIVERSAL-WINDSCREEN-CAR-HOLDER

CAR-WINDSCREEN-SUCTION-MOUNT

 

 

 

αφού αποφάσισες να πάρεις noname δεν αγόραζες τουλάχιστον μία με περισσότερα mAh?

με τον ίδιο τρόπο σκάζουν και οι μικρές και οι μεγάλες!:)

GOLD-2430MAH-BA700-BATTERY

Edited by otakis
Link to comment
Share on other sites

http://www.mymemory.co.uk/Micro-SD

 

Προσφορα μονο για σημερα για καρτουλες μνημης...Class 4 ειναι βεβαια αλλα για καποιον που θελει κατι οικονομικο...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας να προτεινει κανενα widget απο το market που να ειναι σαν τον quick dialer / favorite contacts της σονυ που ειναι στην πρωτη οθονη αριστερα στο neo V; Για να τον βαλω σε αλλο android κινητο

 

Εγώ έχω αυτό (Photo Contacts Widget), πολύ καλό:

https://market.android.com/details?id=com.asimag.widgets.contacts&hl=el

Edited by rioener

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτό (Photo Contacts Widget), πολύ καλό:

https://market.android.com/details?id=com.asimag.widgets.contacts&hl=el

Όταν εγκαθιστάς από μαρκετ δεν υπάρχει το .apk για να το βρεις.

 

Μπορείς να περάσεις το MyBackup και να τα σώσεις στην κάρτα και να τα στείλεις.

Τα apk αποθηκεύονται στο /data/data/app.

Αν έχεις root πρόσβαση μπορείς εύκολα να τα βρείς με το root explorer.

Επίσης αν θέλεις να τα στείλεις με mail, bluetooth κλπ θα πρέπει αν μη τι άλλο τουλάχιστον να τα μετονομάσεις σε .jpg γιατί καμία android εφαρμογή δε σ αφήνει να στείλεις εγκαταστάσημα πακέτα, είναι ενάντια στην πολιτική.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...