Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον launcher της SE με έτρωγε και μένα το χέρι μου να τον βγάλω. Πρέπει να βαραίνει πολύ το σύστημα και το κατάλαβα όταν κράσαρε κάποια στιγμή ο ADW. Μέχρι να κάνει recovery ο Home της SE έβγαλε ότι είχα ανοιχτό πρίν το crash. Δεν το έκανα γιατί σκέφτηκα να έχω μια εναλλακτική λύση αν έχω κάποιο πρόβλημα.

 

Ίσως τελικά τον ξηλώσω, θα δω...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα κι καλη χρονια.. εχω 3βδομαδες το κινητο κι ολα μια χαρα..ουτε restar ουτε τπτ.. εκανα εχθες μεσω ιντερνετ αναβαθμιση σε 0.62 κι δεν εσβησε τπτ ενω ειχα κανει ειδη πριν μερες κι root κι ειχα κι το τιτανιουμ περασμενο!! ολα μια χαρα!!!:happy::happy: Edited by gregorispat
Link to comment
Share on other sites

παιδια την πατησα!!!!

πηρα απο την vodafone νωριτερα το neov και μολις πηγα να το ανοιξω ειδα οτι η συσκευη ηταν ανοιγμενη

η ταινια ασφαλειας εννοω ηταν ηδη ανοιγμενη

τι να κανω τωρα?

 

ολα καλα τελικα! πηγα στο καταστημα τους ειπα οτι η ταινια ασφαλειας ηταν κομενη και μου λενε

με δεν το ανοιξαμε χθες μπροστα σας να το δειτε??

οχι τους λεω ετσι ηταν

και τελικα μου εδωσαν καινουριο σφραγισμενο:)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως την προβληματικη συσκευη που ειχε ενα καμμενο πιξελ την αλλαξαν κατευθειαν :happy:.

 

Ερωτηση τωρα,αγορασα μια 16αρα καρτουλα...

Οι εφαρμογες που κατεβαζω θα αποθηκευονται αυτοματα μεσα σε αυτην ή πρεπει να κανω καπια ρυθμισει;

Ακομη μεσα στους φακελους απο τον υπολογιστη δεν βρισκω αυτα που ειχε και στην 2 αρα (music,video κλπ) τι μπορω να κανω

 

ευχαριστω:O

ti καρτα αγορασες και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι καλη χρονια.. εχω 3βδομαδες το κινητο κι ολα μια χαρα..ουτε restar ουτε τπτ.. εκανα εχθες μεσω ιντερνετ αναβαθμιση σε 0.62 κι δεν εσβησε τπτ ενω ειχα κανει ειδη πριν μερες κι root κι ειχα κι το τιτανιουμ περασμενο!! ολα μια χαρα!!!:happy::happy:

Το root το χασες όμως και το Titanium παρόλο που είναι περασμένο δε μπορεί να δουλέπσει πλέον...

 

Τον launcher της SE με έτρωγε και μένα το χέρι μου να τον βγάλω. Πρέπει να βαραίνει πολύ το σύστημα και το κατάλαβα όταν κράσαρε κάποια στιγμή ο ADW. Μέχρι να κάνει recovery ο Home της SE έβγαλε ότι είχα ανοιχτό πρίν το crash. Δεν το έκανα γιατί σκέφτηκα να έχω μια εναλλακτική λύση αν έχω κάποιο πρόβλημα.

Ίσως τελικά τον ξηλώσω, θα δω...

Εγώ έχω τον Launcher Pro. O Adw μου φαίνεται εξίσου βαρύς. Της sony όμως είναι απαράδεκτος.

Είναι απαράδκετη η Sony επίσης να αφαιρεί το Power control και να μας αναγκάζει να έχουμε anonymous data collection όταν ανοίγουμε το GPS και μάλιστα αναγκαστικά!

 

 

ολα καλα τελικα! πηγα στο καταστημα τους ειπα οτι η ταινια ασφαλειας ηταν κομενη και μου λενε

με δεν το ανοιξαμε χθες μπροστα σας να το δειτε??

οχι τους λεω ετσι ηταν

και τελικα μου εδωσαν καινουριο σφραγισμενο:)

Πολύ φασαρία για το τίποτα εγώ λέω με όλο το θάρρος. Και στο προηγούμενο όλα ισχύαν κανονικά, εγγύηση κλπ, δε νομίζω να υπήρχε κανένα θέμα με το κινητό. Χρησιμοποιημένο σίγουρα δεν ήταν, θα τ ανοίξαν να το δείξουν σε πελάτες γιατί δεν είχαν ούτε ψεύτικα να δείξουν.

Link to comment
Share on other sites

Το root το χασες όμως και το Titanium παρόλο που είναι περασμένο δε μπορεί να δουλέπσει πλέον...

 

 

Πολύ φασαρία για το τίποτα εγώ λέω με όλο το θάρρος. Και στο προηγούμενο όλα ισχύαν κανονικά, εγγύηση κλπ, δε νομίζω να υπήρχε κανένα θέμα με το κινητό. Χρησιμοποιημένο σίγουρα δεν ήταν, θα τ ανοίξαν να το δείξουν σε πελάτες γιατί δεν είχαν ούτε ψεύτικα να δείξουν.

Ακόμη περιμένουμε το root:(

Τωρα για το θεμα με τη ταινια γνωμη μου καλα εκανε.

Κ που ξερει ο καθενας αν το πηρε ο υπαλληλος κ επαιζε σπιτι του ή εκανε πειραματα;με ενα pc companion ετσι κι αλλιως του κανεις ενα fixαρισμα τα σβηνει ολα κ μετα είναι φρεσκο φρεσκο σα καινούργιο!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη περιμένουμε το root:(

Τωρα για το θεμα με τη ταινια γνωμη μου καλα εκανε.

Κ που ξερει ο καθενας αν το πηρε ο υπαλληλος κ επαιζε σπιτι του ή εκανε πειραματα;με ενα pc companion ετσι κι αλλιως του κανεις ενα fixαρισμα τα σβηνει ολα κ μετα είναι φρεσκο φρεσκο σα καινούργιο!!

 

αυτο πιστευω και εγω

βεβαια μπορει και απλα να το ειχαν ανοιξει για να το δει καποιος πελατης

αλλα το σφραγισμενο ειναι σφραγισμενο πως να το κανουμε

τελως παντων τελος καλο ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο ποιο ζωντανό forum του myphone,

το κινητάκι μας πάει να γίνει best seller νομίζω.. :)

το motorolla defy plus το πήρε ένας φίλος προχθές (270 e) και σήμερα διάβασα ότι δεν θα πάρει το android 4. τι να πεις...

μια ερώτηση, πώς μπορώ να κάνω ένα back up στο κινητό μου, (δεν είμαι root) στο χ10 mini pro που έχω, έχει εφαρμογή μαμισια για back up αλλά στο neo v δεν την βρήκα, το έχει κάπου αλλού η να κατεβάσω κάτι από το market?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

να σας εξηγησω κατι που παρατηρησα...

το κινητο μου δουλευει κανονικα..σε ΟΛΑ..αυτο που παρατηρω ειναι οτι οταν μπαινω ΜΟΝΟ στο android market αργει να φορτωσει..αργει να κατεβασει...μερικες φορες δεν το κανει και μερικες φορες το κανει αλλα σε πιο αργο ρυθμο κανει εκκινηση ληψης..αυτα συμβαινουν μονο στο μαρκετ..το εχω σε router huaweι echolife(του ΟΤΕ)

σημερα εβαλα να δω το δευτερο ρουτερ που εχω ενα netgear dgn 2000 και το κινητο στο μαρκετ πηγαινει κανονικοτατα...

 

μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι γινετε αυτο..?

μπαινοντας με 3g φορτωνει κανονικα το μαρκετ και κανει ευκολα ληψεις..

το λαπτοπ και γενικα ΟΛΕΣ οι λειτουργιες του τηλεφωνου φορτωνουν σφαιρα με το huawei..

εχει κανενας καμια πιθανη εξήγηση..δεν ειναι τραγικο προβλημα βεβαια αλλα μου κινησε το ενδιαφερον σημερα..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

να σας εξηγησω κατι που παρατηρησα...

το κινητο μου δουλευει κανονικα..σε ΟΛΑ..αυτο που παρατηρω ειναι οτι οταν μπαινω ΜΟΝΟ στο android market αργει να φορτωσει..αργει να κατεβασει...μερικες φορες δεν το κανει και μερικες φορες το κανει αλλα σε πιο αργο ρυθμο κανει εκκινηση ληψης..αυτα συμβαινουν μονο στο μαρκετ..το εχω σε router huaweι echolife(του ΟΤΕ)

σημερα εβαλα να δω το δευτερο ρουτερ που εχω ενα netgear dgn 2000 και το κινητο στο μαρκετ πηγαινει κανονικοτατα...

 

μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι γινετε αυτο..?

μπαινοντας με 3g φορτωνει κανονικα το μαρκετ και κανει ευκολα ληψεις..

το λαπτοπ και γενικα ΟΛΕΣ οι λειτουργιες του τηλεφωνου φορτωνουν σφαιρα με το huawei..

εχει κανενας καμια πιθανη εξήγηση..δεν ειναι τραγικο προβλημα βεβαια αλλα μου κινησε το ενδιαφερον σημερα..

 

Λογικα θα φτεει το μοντεμ. μπορει να μην ειναι συμβατο. κανε μια επαννεκινηση το μοντεμ και διεγραψε το και ξαναβαλτο στο κινητο. μερικες φορες οταν μου αργει και μενα ή κολλαει κανω αυτο..

αλανια με τι να κανω την αναβαθμιση?με seus η με pc companion???

 

με οτι θες. ποιο γρηγορο ειναι το SEUS .

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα φτεει το μοντεμ. μπορει να μην ειναι συμβατο. κανε μια επαννεκινηση το μοντεμ και διεγραψε το και ξαναβαλτο στο κινητο. μερικες φορες οταν μου αργει και μενα ή κολλαει κανω αυτο..

 

 

με οτι θες. ποιο γρηγορο ειναι το SEUS .

 

το εχω κανει αρκετες φορες..παλι τα ιδια..δεν ειναι και το τραγικο προβλημα..στο σπιτι τα apps απο το pc τα κατεβαζω αλλα να μου λυθει η απορια...

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, οταν το κινητο κλειδωνει και σβηνει η οθονη το wifi απενεργοποιειται, ξερετε πως το αλλαζω αυτο; Εχω φαει ολο το κινητο :/

 

Ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα-ρυθμισεις wifi-συνθετα (με το κουμπί των επιλογών) - πολιτική αδράνειας ή καπως έτσι,επιλέγεις ποτε

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και εγω στα χερια μου.τελικα πηγα και το πηρα απο βοντα στη μεσογειων.εχουν παρα πολλα αλλα κλασσικα δεν τα δινουν αν δεν το παρεις με επιδοτηση.πετυχα σε μια κοπελα που μου τα εδειξε και πηγα μετα να το παρω και ηταν μια αλλη που αν δεν της ελεγα οτι μου το εδειξε πριν,στανταρ θα μου ελεγε οτι δεν εχει.

το κινητο ειναι φανταστικο.εχει απιστευτη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις γιατι οταν παω στην μουσικη μου και διαλεγω το Καλλιτεχνη και ανοιγω εχει τυχ. αναπ. ολω. , καλυτερα κομμ. , και music , παταω το music και μου βγαζει ενα σωρο ασχετα τραγουδια ???

 

Ενω στα καλυτερα κομμ. εχει οσα αντιστοιχουν πραγματικα στον καλλιτεχνη...

Link to comment
Share on other sites

πρωτες εντυπωσεις απο το neo v!!!

μου φαινετε λιγο πιο αργο και η οθονη του πιξελιαζει καπως σε σχεση με το μινι προ...

ισως πρεπει και να το συνηθισω δεν ξερω

παμε στα βασικα τωρα! τι μου προτεινετε?

να κανω ρουτ η να αναβαθμιστω στο ,062 και να περιμενω να βγει ρουτ??

 

edit!

επισης σ αυτο χρειαζετε οπςδηποτε το dissable auto brightness!!! το μινι προ ηταν πολυ πιο φωτεινο!!!

Edited by kouberman
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τις διαφημίσεις απο τις εφαρμογές; Καπου ειχε αναφερθεί πιο πίσω αλλα δεν το βρίσκω.:O
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τρόπος να απενεργοποιήσω τις διαφημίσεις απο τις εφαρμογές; Καπου ειχε αναφερθεί πιο πίσω αλλα δεν το βρίσκω.:O

 

root και adfree

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το Xperia Neo V μου και μπόρεσα και το σύνδεσα με mouse και πληκτρολόγιο, :p δείτε το video.

 

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το Xperia Neo V μου και μπόρεσα και το σύνδεσα με mouse και πληκτρολόγιο, :p δείτε το video.

 

 

Καλησπέρα, να υποθέσω ότι το παράγγειλες από Vodafon (site) με νέο ή αναβάθμιση προγράμματος συμβολαίου? Σε πόσες μέρες στο στείλανε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να υποθέσω ότι το παράγγειλες από Vodafon (site) με νέο ή αναβάθμιση προγράμματος συμβολαίου? Σε πόσες μέρες στο στείλανε?

 

Εγω παντως φιλε μου εκανα την παραγγελια απο το site της vodafone, σκετο το κινητο χωρις επιδοτηση η νεα συνδεση και μου ηρθε σημερα το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα το neo v για μενα και το live walkman για την κοπελια αλλα και οι 2 εχουμε το εξης προβλημα.οταν μας καλουν αν και υπαρχουν αποθηκευμενες οι συγκεκριμενες επαφες φαινονται "αγνωστος" χωρις να φαινεται ουτε το νουμερο που καλει.plz help
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το Xperia Neo V μου και μπόρεσα και το σύνδεσα με mouse και πληκτρολόγιο, :p δείτε το video.

 

 

Το καλωδιο ειναι σαν του φορτιστη που εχουμε απλα τελιωνει σε θυληκο?

Αν βαλω διακλαδωτη εκει κατι σαν ΤΑΦ θα δουλευω ποντικι με πληκτρολογιο παράλληλα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...