Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειχα το κινητο στη τσεπη του μπουφαν και εφαγα μπολικη βροχη και πηρε η τσεπη και το κινητο και εκλεισε.ειχε παρει και η οθονη λιγο μεσα.

το εβαλα σε ρυζι 2 μερες και εφυγε τελειως η υγρασια και εβαλα τωρα μπαταρια και τιποτα.το εβαλα και στο φορτιστη και παλι τιποτα,ουτε το λαμπακι.

θα το στειλω στο σερβις να δω αν γινει τιποτα με την εγγυηση και αν δεν,θα δοκιμασω να το ανοιξω να πειραματιστω μιας και τα κακαρωσε.καμια προταση του τι να κοιταξω?

να ρωτησω κατι.αν το παω σε ενα σερβις και μου πουν οτι δεν το καλυπτει λογω υγρασιας και το παω μετα σε αλλο μπας και γινει τιποτα καταλαβαινουν οτι το ειχα παει και σε αλλο σερβις?

Link to comment
Share on other sites

οχι δυστηχως εχω 562

 

εεε τι να πω κατι κανεις λαθος

διαβασε παλι οτι εχω στειλει οπως τα εχει γραψει ο χρηστος

καπου κανεις λαθος

 

Ειχα το κινητο στη τσεπη του μπουφαν και εφαγα μπολικη βροχη και πηρε η τσεπη και το κινητο και εκλεισε.ειχε παρει και η οθονη λιγο μεσα.

το εβαλα σε ρυζι 2 μερες και εφυγε τελειως η υγρασια και εβαλα τωρα μπαταρια και τιποτα.το εβαλα και στο φορτιστη και παλι τιποτα,ουτε το λαμπακι.

θα το στειλω στο σερβις να δω αν γινει τιποτα με την εγγυηση και αν δεν,θα δοκιμασω να το ανοιξω να πειραματιστω μιας και τα κακαρωσε.καμια προταση του τι να κοιταξω?

να ρωτησω κατι.αν το παω σε ενα σερβις και μου πουν οτι δεν το καλυπτει λογω υγρασιας και το παω μετα σε αλλο μπας και γινει τιποτα καταλαβαινουν οτι το ειχα παει και σε αλλο σερβις?

 

το θεμα ειναι οτι αν βρεχτηκε υπαρχει προβλημα και δεν θα σε συμφερει και να το φτιαξεις

δεν νομιζω να καλυπτεται απο την εγγυηση σε περιπτωση υγρασιας

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

ψιλοεψαξα και ειδα οτι σε καποιους τυχερους τους τα εφτιαξαν.τωρα αν μου πουν οτι δεν καλυπτεται σιγα μην το φτιαξω,ξερω οτι θα παει το κοστος σχεδον σαν να παρω ενα μεταχειρισμενο.
Link to comment
Share on other sites

μαγκες εχω προβλημα.εκανα install μια ρομ αλλα κολλαει γ παντα στ loading.διχνει SONY.το θέμα μου ειναι οτι δν μπορω ουτε ν χρησιμοποιήσω τ flashtool ουτε τ sony companion γτ δν αναγνωριζει τ κινητο οταν συνδεεται μ usb.επισης με το π βαζω τ μπαταρια στ κινητο,ανοιγει μονο του..καμια σωτηρία?

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το κινητο στη τσεπη του μπουφαν και εφαγα μπολικη βροχη και πηρε η τσεπη και το κινητο και εκλεισε.ειχε παρει και η οθονη λιγο μεσα.

το εβαλα σε ρυζι 2 μερες και εφυγε τελειως η υγρασια και εβαλα τωρα μπαταρια και τιποτα.το εβαλα και στο φορτιστη και παλι τιποτα,ουτε το λαμπακι.

θα το στειλω στο σερβις να δω αν γινει τιποτα με την εγγυηση και αν δεν,θα δοκιμασω να το ανοιξω να πειραματιστω μιας και τα κακαρωσε.καμια προταση του τι να κοιταξω?

να ρωτησω κατι.αν το παω σε ενα σερβις και μου πουν οτι δεν το καλυπτει λογω υγρασιας και το παω μετα σε αλλο μπας και γινει τιποτα καταλαβαινουν οτι το ειχα παει και σε αλλο σερβις?

Άστο στην άκρη με βγαλμένη μπαταρία για 2 εβδομάδες και δοκίμασε μετά

Αρκετες φορές επανέρχονται απλά μπορεί να σου κάνει τίποτα τρελά η μπορεί μετά απο 6 μήνες να κλατάρει εντελώς

Σε ενα άλλο που ειχα παρόμοιο πρόβλημα του άδειασα ενα μπουκάλι καθαρό οινόπνευμα χωρίς να ξέρω αν του κάνω καλο ... τελικά δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 ημερες ξεχασε ο πατερας μου το τηλεφωνο του (νοκια) στο μπουφαν του και το εβαλε η μητερα μου στο πλυντηριο :lol::lol::X

Το εκανα μπανακι με οινοπνευμα και το εβαλα σε ρυζακι 4-5 ημερες.

Τηλεφωνο αχρηστο

Καρτα σιμ αχρηστη

Καρτα μνημης οκ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγχειρηση στο κινητο.εχει αλατα η πλακετα(ασπριλες)

εκοψα απο βλακεια μου και αυτο του touch αλλα 20Ε εχει απο εξω,αν δουλεψει θα το αλλαξω.

τις ασπριλες πως τις καθαριζω?

Link to comment
Share on other sites

p3nny νομίζω ότι ξέρεις τον λόγο που αναφέρομαι και πάλι σε σένα. Για πολλοστή φορά σε θερμοπαρακαλώ να μην κάνεις συνεχόμενα post και να χρησιμοποιείς το κουμπί της πολλαπλής παράθεσης.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

p3nny νομίζω ότι ξέρεις τον λόγο που αναφέρομαι και πάλι σε σένα. Για πολλοστή φορά σε θερμοπαρακαλώ να μην κάνεις συνεχόμενα post και να χρησιμοποιείς το κουμπί της πολλαπλής παράθεσης.

 

μα δεν απανταω παντα στον ιδιο? πως θα το κανω αυτο?

φταιω εγω που μιλαω και προσπαθω οτι γνωσεις εχω να τις δινω κι σ αλλους, απο εδω και περα δεν ξανα μιλαω ανοιχτα μονο με pm αφου

ενοχλεισαι, αμα πια!!!!:happy:

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μας αφησε καιρους.

καθαρισα τα αλατα αλλα δεν ανοιγει.μου κοπηκε και η καλωδιοταινια του touch οποτε καθε επισκευη ειναι ασυμφορη.

κριμα ρε ****το γιατι μου αρεσε το κινητο και δε παιζει φραγκο για αλλο :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το NeoV από τον Αύγουστο του 2012 και σκέφτομαι να το δώσω. Είναι σε άριστη κατάσταση. Πόσο κοστίζει περίπου ένα μεταχειρισμένο; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα στην pureness τον launcher του xperia z και έχω να πω ότι έπαθα πλάκα πολύ απαλό και ελαφρύ από ότι φαίνεται με πoάρα πολύ ωραίο UI.

Oσοι ενδιαφέρεστε για φωτό απλά δείτε τις κανονικές φωτό που αφορούν το Ζ είναι ακριβώς οι ίδιες.

Προσοχή σε πιθανό bootlooop όσοι το κάνετε backup πρίν για σιγουριά...

Οσοι το βάλετε προσέξτε να κατεβάσετε την κατάληλη έκδοση π.χ για pureness που βασίζεται σε ics κατεβάστε την έκδοση 3.5 όσοι με custom rom που βασίζεται σε

jb την έκδοση 4.0.

Αυτά ελπίζω να μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου:heat:

 

Μόλις το (ξανα)βρήκα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2102397

Instructions

 

Take a CWM Backup

Choose the zip you want to use for your device resolution and copy it to sd card

Copy widgets zip & wallpapers zips to sd card

Flash via cwm & reboot

Clear data of Xperia Home in Settings\apps\all applications\Xperia Home & Enjoy !

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο thilac δεν ξερει ποτε θα ανεβασει την ρομ εγω δοκιμασα αυτη που εχει τα παντα απο το z και δουλευει πολυ καλα αρκετα γρηγορη mobile engine bravia 2,hdr και ολα τα tweaks του z η εγκατασταση ειναι πολυ ευκολη και locked/unlocked bootloaders το μονο που πρεπει να ρυθμισεις τα μηνύματα με τους 160 χαρακτηρες

[ROM]Smart Xperia™ROM JB/ICS_[02/09][ Sony Jelly Bean ported experiences !! ]

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Γειασας κι από εμένα!

 

Βρίσκομαι στη διαδικασία επιλογής smart-phone και συγκλίνω προς το U, αλλά ο υψηλός δείκτης SAR του με προβληματίζει.

 

Θέλω να ρωτήσω, από όσους το χρησιμοποιείται, με παρατεταμένη ομιλία, χωρίς τα hands-free, έχετε κάποιο πονοκέφαλο/ζεστό κεφάλι ή δεν ξέρω τι;

Ρωτάω, διότι είχα παλιότερα ένα HTC μαϊμού και δεν μπορούσα να μιλήσω πάνω από 5 λεπτά χωρίς να με πιάσει μετά πονοκέφαλος.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ εδώ http://wiki.cyanogenmod.org/w/Haida_Info λέει ότι για το Neo V υπάρχει υποστήριξη για cm 9,10 εδώ http://changelog.bbqdroid.org/#haida/cm10.1/next υπάρχει changelog και για 10,1 .Τι παίζει τελικά; Θα βγει και 10,1 για το Neo V;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Γειασας κι από εμένα!

 

Βρίσκομαι στη διαδικασία επιλογής smart-phone και συγκλίνω προς το U, αλλά ο υψηλός δείκτης SAR του με προβληματίζει.

νομιζω οτι με ενα blue tooth θα κανεις ανετα την δουλεια σου. προσωπικα τα ακουστικα του με εχουν βολεψει αρκετα ακομα και εν κινησει. οντως ο δεικτης sar ειναι πολυ υψηλoς, γιατι να εκτιθεσαι;

 

μια και εiπα για blue tooth, απο χθες ενω συνδεεται κανονικα στο blue tooth του αυτοκινητου με το που ξεκιναει η ομιλια ο ηχος ερχεται αυτοματα στο τηλεφωνο ενω η ενδειξη blue tooth της συσκευης παραμενει ενερογποιημενη. ξερουμε κατι για αυτο; υπαρχει τροπος να το φτιαξω;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ εδώ http://wiki.cyanogenmod.org/w/Haida_Info λέει ότι για το Neo V υπάρχει υποστήριξη για cm 9,10 εδώ http://changelog.bbqdroid.org/#haida/cm10.1/next υπάρχει changelog και για 10,1 .Τι παίζει τελικά; Θα βγει και 10,1 για το Neo V;

 

Εχει σχετικο thread στο XDA για το Neo και αναφερει και το δικο μας.Το θεμα ειναι οτι δε λειτουργει σχεδον τπτ :lol:

Ουτε μπροστινη καμερα,ουτε Hdmi,ουτε bluetooth,και εχει πολλα bugs.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι με ενα blue tooth θα κανεις ανετα την δουλεια σου. προσωπικα τα ακουστικα του με εχουν βολεψει αρκετα ακομα και εν κινησει. οντως ο δεικτης sar ειναι πολυ υψηλoς, γιατι να εκτιθεσαι;

 

μια και εiπα για blue tooth, απο χθες ενω συνδεεται κανονικα στο blue tooth του αυτοκινητου με το που ξεκιναει η ομιλια ο ηχος ερχεται αυτοματα στο τηλεφωνο ενω η ενδειξη blue tooth της συσκευης παραμενει ενερογποιημενη. ξερουμε κατι για αυτο; υπαρχει τροπος να το φτιαξω;

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

Όπως το λες, γιατί να εκτίθεται κανείς, αλλά για τον οποιοδήποτε λόγο μπορεί να μην υπάρχει εύχαιρο το hands free, ή να θέλεις να πραγματοποιήσεις μια γρήγορη κλήση, για το hands-free θεωρείται στο στάνταρ επικοινωνίας κι έχω μείνει πίσω; :p

Link to comment
Share on other sites

επειδή κοντέυ να τρελαθώ, μπορεί κάποιος να μου πει πως να αντιγράψω την παλιά κάρτα σε μια καινούργια?

έκανα τα εξής:

1. ασφαλής κατάργηση από το κινητό

2. εισαγωγή νέας και παλιάς σε card reader

3. αντιγραφή απεευθείας από τη μια στην άλλη

 

όταν βάζω την καινούργια.

1. δεν έπαιζαν οι εφαρμογές που ήταν στην κάρτα

2. σέρνεται από ταχύτητα και κλέινει μόνο του.

 

επομένως...τι να κάνω?

1. τι φορματ θέλει η κάρτα? FAT32 ?

2. αμα τη βάλω όπως είναι άδεια στο κινητό, θα δημιουργήσει τους φακέλους του android. μετά θα μπορώ να αντιγράψω τα περιεχόμενα της παλιάς, πλην των φακέλων του android?

3. η καινούργια κάρτα είναι 32gb microSDHC class 10. τι μπορεί να φταίει και να σέρνεται έτσι το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

επειδή κοντέυ να τρελαθώ, μπορεί κάποιος να μου πει πως να αντιγράψω την παλιά κάρτα σε μια καινούργια?

έκανα τα εξής:

1. ασφαλής κατάργηση από το κινητό

2. εισαγωγή νέας και παλιάς σε card reader

3. αντιγραφή απεευθείας από τη μια στην άλλη

 

όταν βάζω την καινούργια.

1. δεν έπαιζαν οι εφαρμογές που ήταν στην κάρτα

2. σέρνεται από ταχύτητα και κλέινει μόνο του.

 

επομένως...τι να κάνω?

1. τι φορματ θέλει η κάρτα? FAT32 ?ναι και στα 2

2. αμα τη βάλω όπως είναι άδεια στο κινητό, θα δημιουργήσει τους φακέλους του android. μετά θα μπορώ να αντιγράψω τα περιεχόμενα της παλιάς, πλην των φακέλων του android?ναι και στα 2

3. η καινούργια κάρτα είναι 32gb microSDHC class 10. τι μπορεί να φταίει και να σέρνεται έτσι το κινητό?

αμα σερνεται τοτε αν δεν εχεις κανει partition τοτε πρεπει να ξαναβαλεις τις εφαρμογες απ'την αρχη
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με unlocked bootloader δοκίμασε άλλο kernel που να έχει κ δικά του modules πχ alliance η lupus.εγώ με lupus σωθηκα.αλλιώς βρες τα modules για stock kernel απο το xda.

 

Μμμμμ όντως δεν το είχα σκεφτεί...τα έχω τα modules μιας και είμαι σε locked bootloader. Το θέμα είναι ότι μου το ξεκίνησε απο την στιγμή που άλλαξα router....Θα δοκιμάσω και αν δεν....θα βάλω πάλι το παλιό router να δω αν συνεχίσει να το κάνει. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

αμα σερνεται τοτε αν δεν εχεις κανει partition τοτε πρεπει να ξαναβαλεις τις εφαρμογες απ'την αρχη

 

partition στην κάρτα? από android είμαι άσχετος γενικά. έτσι κι αλλιώς έκανα κι άλλα "λάθη" (ας το πω ευγενικά) και θα τις βάλω από την αρχή. γενικά όταν πέρναγα εφαρμογές από το κινητό στην νέα κάρτα, μετά δεν παίζανε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...