Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Επειδη ετοιμαζομαι να τα σκασω για συσκευη (ειχε πολυ καιρο να μου αρεσει καποιο κινητο τοσο), ειμαι μεταξυ του U και του sole.

Το θελω σαν 1η συσκευη, και με ενδιαφερουν κυριως WiFi κι φωτογραφικη-camera απο τα extra.

Τα τηλεφωνα μοιαζουν ιδια εκτος της οθονης και της καρτας που παιρνει το sole.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Το U εχει οθονη 3,5" και το Sole 3,7".

Υπαρχει μεγαλη διαφορα στην καταναλωση της μπαταριας μεταξυ των 2 λογω της διαφορας διαμετρου?

 

Επισης ποσες μερες σας κραταει η μπαταρια στο U με μετρια χρηση (κλησεις-wifi) οσοι εχετε ολοκληρωσει τους 3 κυκλους φορτισης?

φιλε εγω απο το πρωι ως το βραδυ με συνεχη χρηση του με βγαζει ανετα.το wifi σχεδον παντα ανοιχτο..ειμαι ευχαριστημενος πολυ με την μπαταρια του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα είναι να τρέχει σα την ics ευχαριστώ δε θα πάρω!!μιλάω πάντα σαν εμπειρία που μου άφησε η ics σε αυτό το στάδιο που βρίσκεται στο δικό μου τηλέφωνο!

Αν ισχύει για jb μπράβο στη sony:thumbup:

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ μετά από καιρό με ICS, γύρισα στην επίσημη GB και χωρίς root και πείραγμα, το τηλέφωνο ξαναέγινε απολαυστικό και smooth, χωρίς κολλήματα και restarts και με μπαταρία που αντέχει 2 ημέρες εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πως υπαρχει καποιο προγραμμα που μετραει ποσα χιλιομετρα κανω με το δαχτυλο μου κανωντας touch την οθόνη. Ξερετε ποιο ειναι αυτο??

 

Αχαχαχα καλό αυτό ..αν το βρείτε ποσταρετε

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κανενας γνωριζει γιατι στο κινητο μου αν και ειναι απενεργοποιημενο το wifi μου εμφανιζει ειδοποιηση μηνυματος απο το facebook?Υπαρχει πιθανοτητα να συνδεεται αυτοματα στο ιντερνετ και να με χρεωνει στη wind με συνδεση στο internet? Το ρωταω γιατι για να εχω ειδοποιηση μηνυματος ή ειδοποιηση καταστασης στο facebook δεν θα επρεπε να συνδεθω με wifi πρωτα?

 

Εχω απενεργοποιηση την εντολη μεταφορα δεδομενων αλλα παρατηρησα οτι υπαρχει και αλλη εντολη μεταφορας δεδομενων παρασκηνιου.Παιζει να μπαινει αυτοματα και να με χρεωνει?

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πως υπαρχει καποιο προγραμμα που μετραει ποσα χιλιομετρα κανω με το δαχτυλο μου κανωντας touch την οθόνη. Ξερετε ποιο ειναι αυτο??

 

Αχαχαχα καλό αυτό ..αν το βρείτε ποσταρετε

 

Με λίγο ψάξιμο, μάλλον αναφέρεσαι στο Finger Distance. Η εν λόγο εφαρμογή πάντως, δεν βρίσκετε στο Play Store πλέον.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και ρυθμίσεις Internet γιατί αλλιώς mms δεν φέυγει...!...

 

Πως βάζω αυτές τις ρυθμίσεις???

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω αυτές τις ρυθμίσεις???

 

Δες εδώ. Ίσως να βοηθήσει.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. Ίσως να βοηθήσει.

 

Το έκανα κι αυτό μόλις τώρα.....τίποτα!!!!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι αυτό μόλις τώρα.....τίποτα!!!!

 

Υποθέτω πως έχει ανοιχτά τα δεδομένα σου (νομίζω πως χρειάζονται και αυτά) όπως επίσης και την λειτουργία του δικτύου στο WCDMA.

Δε ξέρω μήπως αντί για τα δεδομένα, θα πρέπει να ανοίξεις την περιαγωγή δεδομένων.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

....τα έχω κάνει ΟΛΑ αυτά μα πάλι δεν στέλνει.....θα τρελαθώ ρε παιδιά....

 

 

Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα αλλά όχι από τη WIND, εαν παίζει ρόλο αυτό....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

....τα έχω κάνει ΟΛΑ αυτά μα πάλι δεν στέλνει.....θα τρελαθώ ρε παιδιά....

 

 

Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα αλλά όχι από τη WIND, εαν παίζει ρόλο αυτό....

 

Δεν παίζει ρόλο αυτό. Επειδή δε θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει, τις αυτόματες ρυθμίσεις τις δοκιμασες;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... επειδη τωρα πηρα το κινητο και δεν ειμαι για να διαβαζω τοσες σελιδες...ποιο προγραμμα πλοηγησης προτεινετε; εβαλα το navigon και δεν μου αρεσε καθολου...επισης ποιο προγραμμα ασφαλειας για κλοπη κτλ μου προτεινετε;; αυτα τα ολιγα...ευχαριστω :p

 

iGo φιλε μου!!! Πολυ καλο και με την εκδοση 4.0.4 κλειδωνει πολυ γρηγορα δορυφορους!!! και σου προτεινω το prey (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.prey&hl=el) φυσικα υπαρχουν αρκετα οπως cerberus (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lsdroid.cerberus&hl=el), wheres My Droid (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alienmanfc6.wheresmyandroid&hl=el) κτλ...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση σε αυτη την

[ROM]Xperia Ice Cream Pureness[build 8][iCS 4.0.4][NeoV][07.22][LOCKED/UNLOKED BL] τι ρολο παιζει το nxtpack γενικα πρεπει να το βαλουμε τι κανει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα app που μετραει την ταχυτητα που πας (σε μηχανη/αυτοκηνητο) εχω βρει μια αλλα λεει πως πρεπει να ενεργοποιησω το gps οταν παω να το ενεργοποιησω μου λεει πως μπορει να χρεωθω, τι να κανω? ξερετε καποιο που να μην θελει gps η καμια λυση γιαυτο που εχω. ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω ενα app που μετραει την ταχυτητα που πας (σε μηχανη/αυτοκηνητο) εχω βρει μια αλλα λεει πως πρεπει να ενεργοποιησω το gps οταν παω να το ενεργοποιησω μου λεει πως μπορει να χρεωθω, τι να κανω? ξερετε καποιο που να μην θελει gps η καμια λυση γιαυτο που εχω. ευχαριστω πολυ.

 

Αν έχεις κλειστά τα δεδομένα δεν σε χρεώνει,πατα αποδοχή και μη φοβάσε,απλα σου ανοίγει τον δεκτή GPS

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

κανω γυρω στα 10 τηλεφωνηματα την μερα μεσο ορο(τα πιο πολλα των 20 ") και το wifi αντε να χρειαστει κανα 20λεπτο.... απλα το τηλεφωνο δε το σβηνω το βραδυ.

24 ωρες μπαταρια ε? χμμμμ θα πρεπει να συνηθισω να κυκλοφοραω με τον φορτιστη στην τσεπη μαλλον....

 

οντως το U ειναι απο τα λιγα που το χειριζεσαι και με ενα χερι (και ειναι και κατι που μου αρεσε πολυ σε αυτο)

 

σωστο και αυτο με την εμπρος καμερα (δεν την χρειαζομαι ειναι η αληθεια)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

κανω γυρω στα 10 τηλεφωνηματα την μερα μεσο ορο(τα πιο πολλα των 20 ") και το wifi αντε να χρειαστει κανα 20λεπτο.... απλα το τηλεφωνο δε το σβηνω το βραδυ.

24 ωρες μπαταρια ε? χμμμμ θα πρεπει να συνηθισω να κυκλοφοραω με τον φορτιστη στην τσεπη μαλλον....

 

οντως το U ειναι απο τα λιγα που το χειριζεσαι και με ενα χερι (και ειναι και κατι που μου αρεσε πολυ σε αυτο)

 

σωστο και αυτο με την εμπρος καμερα (δεν την χρειαζομαι ειναι η αληθεια)

 

Ε ενταξει με αυτη την χρηση εχεις σιγουρα 1,5 μερα μη σου πω και 2 μερες αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Στις διαφορές νομίζω είναι και η μπροστινή κάμερα. Το U μου φαίνεται λίγο πιο μανιτζέβελο στο χέρι.

 

μανιτζέβελο?:confused:

 

πάντως το U εμένα μου αρέσει περισσότερο και λόγω οθόνης και λόγω design

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ

1,ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ ΜΠΟΡΩΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΧ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΧΑ ΤΟ DESTINATOR TΩΡΑ ΣΕ ΑΝΔΡΟΙΔ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ?

 

2.ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ SNAPZMARKET ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΩ ΜΕ ΕΒΓΑΖΕ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ANDROID MARKET KAI DEN MOY TO ANOIGE ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
kiossesm
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ

1,ΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ ΜΠΟΡΩΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΧ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΧΑ ΤΟ DESTINATOR TΩΡΑ ΣΕ ΑΝΔΡΟΙΔ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ?

 

2.ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ SNAPZMARKET ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΩ ΜΕ ΕΒΓΑΖΕ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ANDROID MARKET KAI DEN MOY TO ANOIGE ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

 

1.Navigon sygic igo.

2.για τέτοια πράγματα απαγορεύεται να μιλάμε στο forum

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2.ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ SNAPZMARKET ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΩ ΜΕ ΕΒΓΑΖΕ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ANDROID MARKET KAI DEN MOY TO ANOIGE ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

 

Στο παρόν forum απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση για παράνομο λογισμικό. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

 

Επίσης, δες την παρατήρηση για τη μόνιμη γραφή με κεφαλαία... απαγορεύεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Φιλος με το Neo V εχει προβλημα με το Wifi. ΟΠΟΥ και να προσπαθησει να μπει, του γραφει περιορισμενη συνδεσιμοτητα(εχει δοκιμασει σε πολλα hotspots,σπιτι του,καφετεριες κλπ). Το κινητο το εχει 10 μερες, φοραει ICS, το προβλημα ξεκινησε προχτες, μεχρι τοτε συνδεοταν παντου κανονικοτατα...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το κινητάκι (σχεδόν) όπως το αγόρασα εδώ και 3 εβδομάδες. Έχω εγκαταστήσει αρκετές εφαρμογές στην SD και εχω καταργήσει όσες μπορούσα από αυτές που συνοδεύανε το κιντητό.

Δεν είμαι root, αλλά θα πάω μόλις εγκαταστήσω μια μεγαλύτερη SD από αυτήν των 2 GB που είχε στο κουτί.

 

Η ερώτησή μου είναι:

Την καινούρια SD για να την βάλω στο τηλέφωνο αρκεί να "πετάξω" επάνω της ό,τι υπάρχει στην μικρή sd ή χρειάζεται κάτι άλλο πιο πριν;

Πχ είναι με ext partition από την μάνα της (το ρωτώ διότι από τα 2 GB, πιο πάνω από τα μισά ήταν ήδη χρησιμοποιημένα)΄.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Φιλος με το Neo V εχει προβλημα με το Wifi. ΟΠΟΥ και να προσπαθησει να μπει, του γραφει περιορισμενη συνδεσιμοτητα(εχει δοκιμασει σε πολλα hotspots,σπιτι του,καφετεριες κλπ). Το κινητο το εχει 10 μερες, φοραει ICS, το προβλημα ξεκινησε προχτες, μεχρι τοτε συνδεοταν παντου κανονικοτατα...

Κάνε μια εκκαθάριση στα αποθηκευμένα δίκτυα.

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το κινητάκι (σχεδόν) όπως το αγόρασα εδώ και 3 εβδομάδες. Έχω εγκαταστήσει αρκετές εφαρμογές στην SD και εχω καταργήσει όσες μπορούσα από αυτές που συνοδεύανε το κιντητό.

Δεν είμαι root, αλλά θα πάω μόλις εγκαταστήσω μια μεγαλύτερη SD από αυτήν των 2 GB που είχε στο κουτί.

 

Η ερώτησή μου είναι:

Την καινούρια SD για να την βάλω στο τηλέφωνο αρκεί να "πετάξω" επάνω της ό,τι υπάρχει στην μικρή sd ή χρειάζεται κάτι άλλο πιο πριν;

Πχ είναι με ext partition από την μάνα της (το ρωτώ διότι από τα 2 GB, πιο πάνω από τα μισά ήταν ήδη χρησιμοποιημένα)΄.

Ευχαριστώ.

 

Ένα format την κάρτα στον υπολογιστή σου, την βάζεις στο κινητό και η μεταφορά των αρχείων με ένα απλό copy-paste.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...