Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.εχω το συγκεκριμενο κινητο απο το δεκεμβρη και εχω παρατηρησει τους 2 τελευταιους μηνες(ειδικα απο την περιοδο που αρχισαν οι ζεστες) οτι με κανονικη χρηση τοκινητο ζεσταινεται αρκετα και φτανει ευκολα τους 40 βαθμους κελσιου.καλα δεν μιλαμε αν εισαι εξω και με ζεστη ζεσταινει χωρις καμια χρηση.

Στην vodafone που το πηρα μου ειπαν να τους το αφησω να κο στειλουν στο service ενω στην sony το χαρακτηρισαν φυσιολογικο λογωδ του επεξεργαστη.

Εχει συμβει σε καποιον αλλον αυτο και αν ναι τι κανατε;οποιαδηποτε συμβουλη δεκτη.

 

Υ.γ.εηειδη το θεμα το γραφω με κινητο ηδη ανεβασε θερμοκρασια.εχω σαν widget to battery monitor.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχω το συγκεκριμενο κινητο απο το δεκεμβρη και εχω παρατηρησει τους 2 τελευταιους μηνες(ειδικα απο την περιοδο που αρχισαν οι ζεστες) οτι με κανονικη χρηση τοκινητο ζεσταινεται αρκετα και φτανει ευκολα τους 40 βαθμους κελσιου.καλα δεν μιλαμε αν εισαι εξω και με ζεστη ζεσταινει χωρις καμια χρηση.

Στην vodafone που το πηρα μου ειπαν να τους το αφησω να κο στειλουν στο service ενω στην sony το χαρακτηρισαν φυσιολογικο λογωδ του επεξεργαστη.

Εχει συμβει σε καποιον αλλον αυτο και αν ναι τι κανατε;οποιαδηποτε συμβουλη δεκτη.

 

Υ.γ.εηειδη το θεμα το γραφω με κινητο ηδη ανεβασε θερμοκρασια.εχω σαν widget to battery monitor.

 

Ψάξε λιγάκι πρώτα...:D

Sony Ericsson neo v

Στο θέμα σου τώρα μιας κ θα μεταφερθεί..κ μένα έτσι είναι,με χρήση ανεβάζει για πλάκα θερμοκρασία.Λογικό...

Χθες πχ χωρίς χρήση 38

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τον οπερα μινι φιλε μου. Μακραν ο πιο ελαφρυς και λαιτ browser. ο Ντολφιν ειναι πολυ βαρυς και οταν ανοιγεις πολλα tabs ταυτοχρονα κρασαρει και γενικοτερα αργει πολυ περισσοτερο..
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τον οπερα μινι φιλε μου. Μακραν ο πιο ελαφρυς και λαιτ browser. ο Ντολφιν ειναι πολυ βαρυς και οταν ανοιγεις πολλα tabs ταυτοχρονα κρασαρει και γενικοτερα αργει πολυ περισσοτερο..

 

Εγώ χρησιμοποιώ τον boat browser και είναι πολύ καλός...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boatbrowser.free&feature=search_result και έχει και mini έκδοση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boatgo.browser&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmJvYXRnby5icm93c2VyIl0.

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

free είναι κατέβασε το lite. :D

 

το κατεβασα αλλα για να δουλεψει με το στικακι μου λεει να κανω εγκατασταση την pro εκδοση την οποια πληρωνεις!

ξερεις αν παιζει κανενα αλλο προγραμμα;

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

εχω την εκδοση 4.0.4 και θα κανω επαναφορα με SEUS.

Επειδη δεν βλεπω να βγαινει ευκολος τροπος για root οπως στην προηγουμενη εκδοση μπορεις καποιος να μου δωσει ενα link να το κανω root (4.0.4) για να βαλω μεσα CWM και titanium backup και τα σχετικα?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λιγάκι πρώτα...:D

Sony Ericsson neo v

Στο θέμα σου τώρα μιας κ θα μεταφερθεί..κ μένα έτσι είναι,με χρήση ανεβάζει για πλάκα θερμοκρασία.Λογικό...

Χθες πχ χωρίς χρήση 38

το θεμα ειναι αν ειναι μονο στο δικο μου κινητο και οχι σε καποιο αλλο τοτε να το δωσω για service...αυτο με ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.απο χθες εχω ενα προβλημα δε μπορω να κατεβασω ή να κανω update εφαρμογες απο το playstore μου γραφει "Package file is invalid".Εχω κανει clear data,clear cache,unistall updates αλλα δε κανει τιποτα...Να πω πως ειμαι σε custom rom και kernel.
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα χίλια συγνώμη που σας έχω ζαλίσει, αλλά όσο καλά και αν ξέρω από υπολογιστές, αλλο τόσο δεν γνωρίζω τίποτα από android, αισθανομαι άσχημα που έχω συνέχεια απορίες, και δυστυχώς σίγουρα θα υπάρξουν και άλλες...Ευχαριστώ για την κατανόηση και για τη βοήθεια..

Μην αγχώνεσαι. Ρώτα όσο θέλεις. Από ότι είδα έκανες δουλειά οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα με την εγκατάσταση των εφαρμογών σου.

το θεμα ειναι αν ειναι μονο στο δικο μου κινητο και οχι σε καποιο αλλο τοτε να το δωσω για service...αυτο με ενδιαφερει

Είναι γενικό το φαινόμενο. Κι εγώ στραβώνω όταν συμβαίνει γιατί το θεωρώ υπερβολή να ανεβαίνει τόσο η θερμοκρασία αλλά το κάνει σε όλους μας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παντως για 2 φορα που εβαλα την εκδοση με το παγωτο 4.1.B.0.431 συμβαινουν παλι τα ιδια

μπορω να αντεξω το γεγονος να μην εχω "αγαπημενες επαφες" για γρηγορη κληση και να μπαινω καθε φορα στις επαφες και να πηγαινω απο εκει και να βρισκω τις επαφες

Μου την δινει ομως το γεγονος να θελω να τραβηξω βιντεο και να κανει αυτα τα σπασιματα με σκοπο να μην το χρησημοποιω καθολου.

Μου φενεται επειδη δεν βρισκω αλλον τροπο οτι θα δοκιμασω τον οδηγο του zxr για την 4 εκδοση μπας και στρωσει.

Παιδεμα αλλα προκιμενου να γινει δουλεια θα το τολμησω.

sehlen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό κάτι το περίεργο: εκεί που το έχω μακριά μου και δεν το χρησιμοποιώ ξαφνικά ανάβει η οθόνη από μόνη της! Και είτε θα μένει αναμένει, είτε θα ανάβει και θα σβήνει για λίγο, μέχρι που κάποια στιγμή θα βαρεθεί και θα το σταματήσει.. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο; τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει να βγαλει κανεις φωτογραφια 3D?

Εμενα μου βγαζει συνεχεια το μυνημα Καντε μετατοπηση ποιο αργα.

 

Πως τραβαει 3D?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω εδω και μια εβδομαδα το εν λογω κινητο και θα ηθελα καποιος να μου δωσει το link με την διαδικασια του root διοτι θα με απαλλαξει απο τον κοπο να διαβασω 831 σελιδες για να βρω τον τροπο .

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω προβλημα στον συγχρονισμο του λογαριασμου. Απο την ωρα που πηγα 4.0.4 στον λογαριασμο google μου βγαζεει σφαλμα στο "Συγχρονισμο Internet".

Απο τον υπολογιστη, οταν μπαινω στο Google Play και επιλεγω μια εγαρμογη, δεν εμφανιζεται η συσκευη να την επιλεξω. Ποτε δεν ειχα προβλημα με κατι τετοιο. Απο το κινητο οταν μπαινω στο Play, κατεβαζω την εφαρμογη και εγκαθιστω κανονικα. Τι συμβαινει?

 

Και κατι αλλο, θυμιστε μου πως ρυθμιζω το πληκτρολογιο να γραφω σερνοντας το δαχτυλο στα μηνυματα?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

καλα το δικο μου ετρωγε πολλα κολληματα με την 4.04 και το εστειλα βονταφον κ το πηρα σημερα. Μου περαασαν μεσα την 2.3.4.. Χανω σαντουιτς αλλα γλυτωνω κολληματα,επανεκκινησεις κτλ :):(

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει να βγαλει κανεις φωτογραφια 3D?

Εμενα μου βγαζει συνεχεια το μυνημα Καντε μετατοπηση ποιο αργα.

 

Πως τραβαει 3D?

 

Έχω την εντύπωση ότι θέλει ΠΟΛΥ σταθερό χέρι για να καταφέρεις να τραβήξεις 3D..

 

Παιδιά εύκολο είναι...Βασικά είναι το ίδιο με το Panorama mode...Αλλά και να το βγάλετε, εφόσον δεν έχετε 3D TV, δεν θα σας χρησιμεύσουν πουθενά...Πάντως έχει δοκιμάσει κανένας, να δει καμιά 3D φωτογραφία σε 3D TV...? Έχει καλή ποιότητα ή @@...?

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εύκολο είναι...Βασικά είναι το ίδιο με το Panorama mode...Αλλά και να το βγάλετε, εφόσον δεν έχετε 3D TV, δεν θα σας χρησιμεύσουν πουθενά...Πάντως έχει δοκιμάσει κανένας, να δει καμιά 3D φωτογραφία σε 3D TV...? Έχει καλή ποιότητα ή @@...?

 

Εχω δει εγω,την περιμενα χειροτερη...για ψευτο3D μια χαρα ειναι:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω εδω και μια εβδομαδα το εν λογω κινητο και θα ηθελα καποιος να μου δωσει το link με την διαδικασια του root διοτι θα με απαλλαξει απο τον κοπο να διαβασω 831 σελιδες για να βρω τον τροπο .

ευχαριστω εκ των προτερων.

Έκδοση λειτουργικού;

Καλησπέρα!

Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό κάτι το περίεργο: εκεί που το έχω μακριά μου και δεν το χρησιμοποιώ ξαφνικά ανάβει η οθόνη από μόνη της! Και είτε θα μένει αναμένει, είτε θα ανάβει και θα σβήνει για λίγο, μέχρι που κάποια στιγμή θα βαρεθεί και θα το σταματήσει.. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο; τι μπορεί να φταίει;

Κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες πρόσφατα, κάποιο παιχνίδι, Go Locker (αν έχεις), live wallpaper κτλ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω εδω και μια εβδομαδα το εν λογω κινητο και θα ηθελα καποιος να μου δωσει το link με την διαδικασια του root διοτι θα με απαλλαξει απο τον κοπο να διαβασω 831 σελιδες για να βρω τον τροπο .

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Θα πρέπει πρώτα να μας πεις ποια έκδοση λειτουργικού έχεις.

 

Edit: My bad, τώρα είδα ότι απάντησε ήδη στην επόμενη σελίδα ο zxr.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...