Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι άρχοντας!! ;-)

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

 

Κ αν βάλεις το elixir λέει άλλα πράγματα για τη μνήμη

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο οταν εκανα την τελευταια αναβαθμιση ενω ειχα κανει root meso superoneclick το κινητο εχασε το ροοτ και πλεον ειναι κανονικο,προσπαθω να το ξανακανω ροοτ αλλα κολλαει το superoneclick και δεν ολοκληρωνει την διαδικασια.Εχει την 2.3.4 πλεον...Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Αλλά τι να λαμβάνουμε υπόψιν; Αυτό που μας λέει στις ρυθμίσεις η αυτά που βλέπουμε στα widget? Δοκίμασα 2-3 widget τώρα. Και όλα μου έλεγαν γύρω στο 120 με απόκλιση 2-3mb μεταξύ τους! Ενώ αυτό που λέει στις ρυθμίσεις κακία σχέση! 150 αναγράφεται! Lol?

 

περιμενουμε αποψη απο zxr... μονο αυτος μπορει να μας διαφωτισει νομιζω...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια αν γινεται ρε παιδια:

Παω να κανω την αναβαθμιση σε ICS μεσω του PC Companion και οταν φτανω στο βημα που μου λεει οτι πρεπει να σβησω το κινητο, μετα να βαλω το USB στο PC και μετα να πατησω το "πισω" βελακι και να βαλω το USB στο κινητο, το κινητο ειναι ηδη σβηστο (κλεινει απο μονο του) και ενω κανω τα βηματα που λεει δεν γινεται κατι. Η διαδικασια δεν προχωραει... τι κανω λαθος και σβηνει απο μονο του το κινητο και μετα δεν το βρισκει?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια αν γινεται ρε παιδια:

Παω να κανω την αναβαθμιση σε ICS μεσω του PC Companion και οταν φτανω στο βημα που μου λεει οτι πρεπει να σβησω το κινητο, μετα να βαλω το USB στο PC και μετα να πατησω το "πισω" βελακι και να βαλω το USB στο κινητο, το κινητο ειναι ηδη σβηστο (κλεινει απο μονο του) και ενω κανω τα βηματα που λεει δεν γινεται κατι. Η διαδικασια δεν προχωραει... τι κανω λαθος και σβηνει απο μονο του το κινητο και μετα δεν το βρισκει?

 

Όπως είναι κλειστό το κρατάς πατημένο συνέχεια,και συνδέεις το καλώδιο στο τηλέφωνο.Μα σου το λέει ξεκάθαρα,αλλα μη το κάνεις με το PC Companion κάνε το με SEUS.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θα θελα να ρωτησω εαν παιζει καποιος τροπος ωστε οι εφαρμογες που λειτουργουν μονο με ιντερνετ τυπου viber,whatsapp,gtalk,facebook να ανοιγουν μονο οταν το τηλ ειναι συνδεδεμενο σε wifi ή με τα δεδομενα ανοιχτα,ωστε να εξοικονομειται μνημη ram....αυτα τα 4 τρεχουν συνεχεια απο πισω,ακομα και να τα κλεισεις,μετα απο λιγο θα ανοιξουν :blink:
Link to comment
Share on other sites

οταν εχω μια εισερχομενη κληση και δεν θελω να απαντησω αλλα ουτε κ να το κλεισω. θελω να το αφησω να χτυπαει δηλαδη χωρις ομως να ακουγεται ο ηχος (οχι να το εχω αθορυβο εξαρχης). γινεται?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα!

Η συνδεση με wifi χανετε, ενω οταν δειχνει οτι ειναι συνδεδεμενο, αυτο δεν λειτουργει σωστα, δηλαδη δεν φορτωνει σελιδες, εφαρμογες που χρειαζονται ιντερνετ δεν δουλευουν σωστα, ακομα και στο Play Store μετα απο 2-3 refresh μπορει να λειτουργησει!

 

Ολα αυτα αρχησαν χθες το βραδυ! Πριν δουλευε κανονικα χωρις κανενα προβλημα!!!!!

 

To Channel στο router ειναι στο 3!

 

Τι μπορει να φταιει; Τι λυση υπαρχει;

 

Αλλαγη Channel στο router? Αναγκαστικα flashαρισμα με SUS?!

 

Να πω οτι μου το χει ξανα κανει, και εκανα επαναφορα με SUS! Το θεωρησα ως κολλιματακι! Αλλα δευτερη φορα να συμβαινει αυτο δεν ειναι κολλιματακι κατι αλλο συμβαινει! :/

 

EDIT: Μολις αλλαξα Channel στο router δουλευει κανονικα :/ γιατι το κανει αυτο ρε παιδια;;; Δεν μπορω να καταλαβω; Ξερει κανεις να απαντησει;[/QUOΤE]

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα.Σε ποιο κανάλι το έβαλες; Ακόμη μου γράφει "Το όριο χρόνου της σύνδεσης στον διακομιστή έληξε." Τι μπορεί να φταίει;

 

Edit: Η ασφάλεια του δικτύου είναι WPA2-PSK. Παίζει ρόλο;

Edited by neovistas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,θα θελα να ρωτησω εαν παιζει καποιος τροπος ωστε οι εφαρμογες που λειτουργουν μονο με ιντερνετ τυπου viber,whatsapp,gtalk,facebook να ανοιγουν μονο οταν το τηλ ειναι συνδεδεμενο σε wifi ή με τα δεδομενα ανοιχτα,ωστε να εξοικονομειται μνημη ram....αυτα τα 4 τρεχουν συνεχεια απο πισω,ακομα και να τα κλεισεις,μετα απο λιγο θα ανοιξουν :blink:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.googlecode.droidwall.free&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wemobs.android.internetfirewall&feature=search_result

 

αλλά θέλουν root...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το widget του autokiller! Αλλά τι να λαμβάνουμε υπόψιν; Αυτό που μας λέει στις ρυθμίσεις η αυτά που βλέπουμε στα widget? Δοκίμασα 2-3 widget τώρα. Και όλα μου έλεγαν γύρω στο 120 με απόκλιση 2-3mb μεταξύ τους! Ενώ αυτό που λέει στις ρυθμίσεις κακία σχέση! 150 αναγράφεται! Lol?

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

 

Την ίδια απορία έχω!!

Στου κινητού λέει 160διαθέσιμη κ στο elixir 90!τι να πω!

Πάω να περάσω την ics με sus!

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-6

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω μια ερωτηση, οταν τραβαω φωτο με το neo v αυτες αποθηκευονται σε ενα φακελο με το ονομα καμερα, εγω κατεβασα τον es file explorer και εκανα δικους μου φακελους π.χ διαφορα, φυση κτλ κτλ. τωρα αμα βγαλω φωτο μπορω να τις χωρισω μεσω του es και να τις βαλω την καθε μια στην κατηγορια του, αλλα το προβλημα ειναι οτι αν βγαλω π.χ 5 φωτογραφιες και τις βαλω στον φακελο ''φυση'' και ετσι αδειασει ο φακελος καμερα και μετα βγαλω αλλες 5 φωτογραφιες και θελω να τις βαλω και αυτες στον φακελο ''φυση'' γινεται αντικατασταση, διοτι ο φακελος καμερα αρχιζει παλι να μετραει την καθε φωτο απο το ενα π.χ DSC_0001 DSC_0002 κτλ. κτλ. και οταν παω να τις βαλω στον φακελο του με λεει για αντικατασταση διοτι βλεπει τα ιδια νουμερα. υπαρχει καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Μετονομασία τις καινούργιες φώτο..

 

καλα φιλε το 5φωτογρφιες οκ ειναι παραδειγμα τι κανουμε ομως αν ειναι 105? μια μια μετονομασια δεν γινεται. τι βλακεια πως τακανε ετσι η σονυ..

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση το κινητο και ειχα ext3 second partition τωρα που ξαναεγκατεστησα το linksd δεν αναγνωριζει το δευτερο διαμερισμα...πρεπει να κανω και κατι αλλο??
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνετε ότι με την ics το κουμπί πάνω αριστερά (της απενεργοποίησης) δεν τερματίζει την κλήση;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ, περιμένουμε αναλυτικό οδηγό για να κάνουμε και τα δικά μας έτσι!:up:

Link to comment
Share on other sites

καλα φιλε το 5φωτογρφιες οκ ειναι παραδειγμα τι κανουμε ομως αν ειναι 105? μια μια μετονομασια δεν γινεται. τι βλακεια πως τακανε ετσι η σονυ..

 

Ας κατηγορήσουμε πάλι την Sony για κάτι που δεν είναι δική της ευθύνη (νομίζω πως τα περισσότερα κινητά έτσι λειτουργούν, αν όχι όλα, τουλάχιστον αυτά με android).

Μπορείς να κάνεις κάτι πιο απλό: σύνδεσε το κινητό με το PC, μάρκαρε όσα θέλεις να μετονομάσεις και άλλαξε το όνομα στο 1ο αρχείο.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

 

available ram 637mb?

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, μπορούμε να έχουμε κι εμεις ένα λινκ για την custom rom και μερικές εντυπώσεις πέρα απο μια φωτογραφία benchmark για να δουμε αν αξίζει τον κόπο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...