Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να πει στον νεοπα πως γινετα κατι drop στην αρχικη ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά το "ατύχημα" με το Χ8 μου, από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του Neo V. Με Android 2.3.4 και αυτοκολλητάκι στη συσκευασία για την έκδοση 4.0 (την αναμένουμε λοιπόν).
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να πει στον νεοπα πως γινετα κατι drop στην αρχικη ?

 

Υποθέτω πως μιλάς για να βάλεις κάποια συντόμευση εφαρμογής π.χ. στην οθόνη σου. Απλό, μπαίνεις στις εφαρμογές (το μεσαίο τετραγωνάκι στην κάτω μπάρα), πατάς παρατεταμένα στην εφαρμογή που θέλεις και στη συνέχεια τι μεταφέρεις στην αρχική σου οθόνη.

Επίσης, στην αρχική σου, αν πατήσεις παρατεταμένα στον κενό χώρο, μπορείς να προσθέσεις διάφορες συντομεύσεις, widget κλπ.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επανέφερε με το SEUS

 

 

Αν το κάνω αυτό θα γίνει κάτι σαν "φορμάτ" στο κινητό και θα χάσω και όλες μου τις εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως μιλάς για να βάλεις κάποια συντόμευση εφαρμογής π.χ. στην οθόνη σου. Απλό, μπαίνεις στις εφαρμογές (το μεσαίο τετραγωνάκι στην κάτω μπάρα), πατάς παρατεταμένα στην εφαρμογή που θέλεις και στη συνέχεια τι μεταφέρεις στην αρχική σου οθόνη.

Επίσης, στην αρχική σου, αν πατήσεις παρατεταμένα στον κενό χώρο, μπορείς να προσθέσεις διάφορες συντομεύσεις, widget κλπ.

 

Ευχαριστω ,τωρα πως τις βγαζω ?:lol:

Υπομονη παιδια ,να ειστε ανεκτικοι λιγο ακομη μπας και ..

 

Οκ το βρηκα ..αιντε ..ηρθε το βούι απο το νερο :p

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα αν δεν βιαζεσαι να το περιμενεις μαλλον για Μαιο Ιουνιο το βλεπω να ερχεται απλως ειναι καλυτερο να δεις και αποφασισεις τοτε γιατι σαν κατοχος του προ μετα απο 6 μηνες οι 3" της οθονης αρχιζουν να μην μου φτανουν αν και ειμαι ευχαριστημενος 100% απο το κινητο...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!! πρεπει να κανω μια συνεντευξη και εχω κατεβασει απο το google play καποιες εφαρμογες για ηχογραφηση. Μια απο αυτες ηταν το voice recorder. Εχει δοκιμασει κανεις καμια τετοια εφαρμογη? Η συνεντευξη θα κρατησει για 1,5 ωρα περιπου οποτε θελω μια εφαρμογη που να αποθηκευει μεγαλα αρχεια. Αν ξερει κανεις ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα root την .62 με το οδηγό lousou76. Όλα τέλεια και πανεύκολα, πολύ ωραίος οδηγός :lol: Έβγαλα την αυτόματη φωτεινότητα και "oh my godness!!!". Είναι απίστευτο, δεν χορταίνω να το κοιτάζω τον κινητό. Εγώ νόμιζα ότι θα είναι όπως ήταν πριν σε φωτεινά μέρη και στο σκοτάδι απλά δεν θα σκουραίνει η οθόνη, αλλά αυτό που έγινε δεν υπάρχει λέμε!!! Τώρα βγάζω την σαβούρα....

 

Υ.Γ. Ξέρω ότι δεν σας πολυνοιάζει κιόλας αλλά ήθελα να μοιραστώ το πρώτο μου root στο πρώτο μου smartphone!!!

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα έγινα κάτοχος του xpedia neo V.

Μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να σετάρω το κινητό έτσι, ώστε να περνώ τα email μου από το outlook του υπολογιστή μου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Γνωρίζει κανείς γιατί όταν συνδέω το καλώδιο HDMI με την τηλεόραση ενώ παίζει μια χαρά τα βιντεακια που έχω τραβήξει και δείχνει τις Φώτο. Γιατί όταν βάζω μια ταινία να παίξει, ενώ στο κινητό την δείχνει μια χαρά, στην τηλεόραση τρεμοπαίζει και δεν φαίνονται οι υπότιτλοι.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα root την .62 με το οδηγό lousou76. Όλα τέλεια και πανεύκολα, πολύ ωραίος οδηγός :lol: Έβγαλα την αυτόματη φωτεινότητα και "oh my godness!!!". Είναι απίστευτο, δεν χορταίνω να το κοιτάζω τον κινητό. Εγώ νόμιζα ότι θα είναι όπως ήταν πριν σε φωτεινά μέρη και στο σκοτάδι απλά δεν θα σκουραίνει η οθόνη, αλλά αυτό που έγινε δεν υπάρχει λέμε!!! Τώρα βγάζω την σαβούρα....

 

Υ.Γ. Ξέρω ότι δεν σας πολυνοιάζει κιόλας αλλά ήθελα να μοιραστώ το πρώτο μου root στο πρώτο μου smartphone!!!

Δωσε κανα λινκ να γλυτωσουμε χρονο πολυτιμο..

Μας νοιαζει γιατι ολα τα γραφομενα εδω ειναι για ολους ,αυτη ειναι η δυναμη της κοινοτητας :cool:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δωσε κανα λινκ να γλυτωσουμε χρονο πολυτιμο..

Μας νοιαζει γιατι ολα τα γραφομενα εδω ειναι για ολους ,αυτη ειναι η δυναμη της κοινοτητας :cool:

 

Σε καλή μεριά φίλε μου!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

 

Στο Nofrills τι ρυθμίσεις προτείνετε;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι και γω! Μολις χθες παρελαβα τη συσκευη...σε ασπρο χρωματακι! Κολλημα!

Εως αυτη τη στιγμη έχουν γραφτει 519 σελιδες με σχολια εδω, απ οτι βλεπω...εγω διαβασα καπου 180 και μετα το ετρεξα λιγο γιατι δε με παιρνει χρονικα! Πανω κατω πηρα μια ιδεα για το πως θα σκαλισω και θα προσαρμοσω την συσκευη στα μετρα μου.

Απλα επειδη ειμαι νεα στο χωρο των smart , android κτλ, θα χρειαστω τα φωτα σας...αν οχι τους προβολεις σας!

Κατ αρχην, για να το καταλαβω, ολα αυτα που rootαρουμε και κατεβαζουμε απο το μαρκετ προγραμματακια, και χρησιμοποιουμε το Gps κτλ προυποθεοτυν χρηση ιντερνετ, και συνεπως χρεωνομαστε? Ενταξει οι χρησεις fb, twitter, email κτλ φανταζομαι πως ναι χρεωνομαι κανονικα...τα υπολοιπα? Πρεπει να εχω συμβολαιο και να εχω προσθεσει χρηση ιντερνετ? (χαζη ερωτηση, αλλα πρωτη φορα με κινητο με τετοιες δυαντοτητες και να χρειαζομαι να τις χρησιμοποιησω κιολας!)

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Αν είσαι στην έκδοση .42 τότε υπάρχει one click root

 

Αν είσαι στην έκδοση .62 ή νεότερη, θα πρέπει να ακοληθήσεις τα βήματα 1-4 από εδώ

 

καλος ο οδηγος αλλα με την εκδοση 62 που εχω, ξεφευγει απο την νοοτροπια του ρουταρσματος με ενα κλικ κ ακομα ειναι καινουργιο για να το αρχισω στα πειραματα

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι και γω! Μολις χθες παρελαβα τη συσκευη...σε ασπρο χρωματακι! Κολλημα!

Εως αυτη τη στιγμη έχουν γραφτει 519 σελιδες με σχολια εδω, απ οτι βλεπω...εγω διαβασα καπου 180 και μετα το ετρεξα λιγο γιατι δε με παιρνει χρονικα! Πανω κατω πηρα μια ιδεα για το πως θα σκαλισω και θα προσαρμοσω την συσκευη στα μετρα μου.

Απλα επειδη ειμαι νεα στο χωρο των smart , android κτλ, θα χρειαστω τα φωτα σας...αν οχι τους προβολεις σας!

Κατ αρχην, για να το καταλαβω, ολα αυτα που rootαρουμε και κατεβαζουμε απο το μαρκετ προγραμματακια, και χρησιμοποιουμε το Gps κτλ προυποθεοτυν χρηση ιντερνετ, και συνεπως χρεωνομαστε? Ενταξει οι χρησεις fb, twitter, email κτλ φανταζομαι πως ναι χρεωνομαι κανονικα...τα υπολοιπα? Πρεπει να εχω συμβολαιο και να εχω προσθεσει χρηση ιντερνετ? (χαζη ερωτηση, αλλα πρωτη φορα με κινητο με τετοιες δυαντοτητες και να χρειαζομαι να τις χρησιμοποιησω κιολας!)

 

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3922441#post3922441

να παρεις μια ιδεα ..οι ερωτησεις σου οι πιο πολλες εχουν απαντηθει ,

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!! πρεπει να κανω μια συνεντευξη και εχω κατεβασει απο το google play καποιες εφαρμογες για ηχογραφηση. Μια απο αυτες ηταν το voice recorder. Εχει δοκιμασει κανεις καμια τετοια εφαρμογη? Η συνεντευξη θα κρατησει για 1,5 ωρα περιπου οποτε θελω μια εφαρμογη που να αποθηκευει μεγαλα αρχεια. Αν ξερει κανεις ας μου πει.

 

καλυτερα να αναφερθεις εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

 

μπορεις και απο την μαμα του κινητου

την ανοιγεις μεσα απο τα μυνηματα:p

 

Γεια σας

 

Γνωρίζει κανείς γιατί όταν συνδέω το καλώδιο HDMI με την τηλεόραση ενώ παίζει μια χαρά τα βιντεακια που έχω τραβήξει και δείχνει τις Φώτο. Γιατί όταν βάζω μια ταινία να παίξει, ενώ στο κινητό την δείχνει μια χαρά, στην τηλεόραση τρεμοπαίζει και δεν φαίνονται οι υπότιτλοι.

 

εγω χτες συνδεσα για πρωτη φορα το κινητο με τηλεοραση και ολα ηταν οκ..γιατι ομως γυριζει timescape ολη η λειτουργια?

στην δικια σου περιπτωση ισως φταει το καλωδιο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να απενεργοποιεί τις διαφημήσεις;

κατεβσε αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigtincan.android.adfree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5iaWd0aW5jYW4uYW5kcm9pZC5hZGZyZWUiXQ..

κανε reboot το τηλεφωνο και εισαι αρχηγοπουλο :lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνω αυτό θα γίνει κάτι σαν "φορμάτ" στο κινητό και θα χάσω και όλες μου τις εφαρμογές;

 

Ναι θα χαθούν όλα τα δεδομένα, μπορείς να κρατήσει ένα buckup με Titanium Backup

 

γεια σας παιδια!! πρεπει να κανω μια συνεντευξη και εχω κατεβασει απο το google play καποιες εφαρμογες για ηχογραφηση. Μια απο αυτες ηταν το voice recorder. Εχει δοκιμασει κανεις καμια τετοια εφαρμογη? Η συνεντευξη θα κρατησει για 1,5 ωρα περιπου οποτε θελω μια εφαρμογη που να αποθηκευει μεγαλα αρχεια. Αν ξερει κανεις ας μου πει.

 

Έχω χρησιμοποιήσει για εργασία - συνέντευξη αυτό και αυτό, παρόμοια μου φάνηκαν, καλή ηχογράφηση σε wma, παύση - συνέχιση ηχογράφησης και μέγεθος αρχείου όσο χωράει η κάρτα σου.

 

Υπάρχει εφαρμογή που να απενεργοποιεί τις διαφημήσεις;

Ναι, πολλές και διάφορες, γράψε το play store Ad Block.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

εγω χτες συνδεσα για πρωτη φορα το κινητο με τηλεοραση και ολα ηταν οκ..γιατι ομως γυριζει timescape ολη η λειτουργια?

στην δικια σου περιπτωση ισως φταει το καλωδιο

 

Λες να ειναι το καλωδιο; ποιο καλωδιο εχεις εσυ και με ποιο προγραμμα βλεπεις ταινιες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.

Δεν έχω καταλάβει πως θα αγοράσω και θα εγκαταστήσω το igo για το κινητό. Κατά τα άλλα είμαι ένας από τους ευτυχείς κατόχους εδώ και δυο μήνες.

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

υπάρχει κανας ευκολος τρόπος να γίνω έστω περιστασιακα root για να ξηλώσω λίγες χαζές εφαρμογές?? σε προηγ κινητό είχα το z4root

Ποια έκδοση έχεις;

Αν το κάνω αυτό θα γίνει κάτι σαν "φορμάτ" στο κινητό και θα χάσω και όλες μου τις εφαρμογές;

Ναι, τα πάντα.

Έβγαλα την αυτόματη φωτεινότητα και "oh my godness!!!". Είναι απίστευτο, δεν χορταίνω να το κοιτάζω τον κινητό. Εγώ νόμιζα ότι θα είναι όπως ήταν πριν σε φωτεινά μέρη και στο σκοτάδι απλά δεν θα σκουραίνει η οθόνη, αλλά αυτό που έγινε δεν υπάρχει λέμε!!! Τώρα βγάζω την σαβούρα....

Για να δούμε σε πόσο χρόνο θα ενεργοποιήσεις πάλι την αυτόματη φωτεινότητα γιατί δεν θα το χορταίνεις μπαταρία!!!

Καλησπέρα. Σήμερα έγινα κάτοχος του xpedia neo V.

Μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να σετάρω το κινητό έτσι, ώστε να περνώ τα email μου από το outlook του υπολογιστή μου.

Ευχαριστώ

Χρησιμοποίησε το Κ9. Βάζεις username, pass, outgoing και incoming server και είσαι έτοιμος.

Υπάρχει εφαρμογή που να απενεργοποιεί τις διαφημήσεις;

Adblock

Απλα επειδη ειμαι νεα στο χωρο των smart , android κτλ, θα χρειαστω τα φωτα σας...αν οχι τους προβολεις σας!

Κατ αρχην, για να το καταλαβω, ολα αυτα που rootαρουμε και κατεβαζουμε απο το μαρκετ προγραμματακια, και χρησιμοποιουμε το Gps κτλ προυποθεοτυν χρηση ιντερνετ, και συνεπως χρεωνομαστε? Ενταξει οι χρησεις fb, twitter, email κτλ φανταζομαι πως ναι χρεωνομαι κανονικα...τα υπολοιπα? Πρεπει να εχω συμβολαιο και να εχω προσθεσει χρηση ιντερνετ? (χαζη ερωτηση, αλλα πρωτη φορα με κινητο με τετοιες δυαντοτητες και να χρειαζομαι να τις χρησιμοποιησω κιολας!)

Καλώς ήρθες καταρχήν!

Όταν μπαίνεις από wifi δεν υπάρχει καμία χρέωση. Το gps επίσης δεν χρεώνει. Αν μπαίνεις στο internet από το δίκτυο του παρόχου τότε ναι θα πρέπει να έχεις κάποιο data plan.

Και φυσικά διαβάζεις το Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Γνωρίζει κανείς γιατί όταν συνδέω το καλώδιο HDMI με την τηλεόραση ενώ παίζει μια χαρά τα βιντεακια που έχω τραβήξει και δείχνει τις Φώτο. Γιατί όταν βάζω μια ταινία να παίξει, ενώ στο κινητό την δείχνει μια χαρά, στην τηλεόραση τρεμοπαίζει και δεν φαίνονται οι υπότιτλοι.

 

Ίσως να χρειάζεται καλύτερο καλώδιο HDMI κάτι είχα διαβάσει σε ένα manual για LG πως αν το καλώδιο είναι κακής ποιότητας θα τρεμοπαίζει η οθόνη... αλλά και πάλι δεν το πιστεύω 100%

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα root την .62 με το οδηγό lousou76. Όλα τέλεια και πανεύκολα, πολύ ωραίος οδηγός :lol: Έβγαλα την αυτόματη φωτεινότητα και "oh my godness!!!". Είναι απίστευτο, δεν χορταίνω να το κοιτάζω τον κινητό. Εγώ νόμιζα ότι θα είναι όπως ήταν πριν σε φωτεινά μέρη και στο σκοτάδι απλά δεν θα σκουραίνει η οθόνη, αλλά αυτό που έγινε δεν υπάρχει λέμε!!! Τώρα βγάζω την σαβούρα....

 

Υ.Γ. Ξέρω ότι δεν σας πολυνοιάζει κιόλας αλλά ήθελα να μοιραστώ το πρώτο μου root στο πρώτο μου smartphone!!!

 

Ξέρεις τι χαρά έκανα με το x8 μου όταν έκανα το πρώτο μου root τη πρώτη custom που έβαλα;;!!!:p:D

Τι διαφορά βλέπετε εσείς όταν απενεργοποιείται την αυτόματη φωτεινότητα;είναι σα να βλέπει ο αισθητήρας τον ήλιο ή παραπάνω;

 

Sent from my MT11i using Tapatalk 2 Beta-5

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κανω αναβαθμιση μεσω του προγραμματος για αυτην της συσκευης και ενω μου βρισκει την αναβαθμιση και την κατεβαζει (την 62 γιατι εχω την 42) κανει επανεκινηση αλλα στο τελος μου βγαζει μηνυμα οτι δεν εγινε και να την ξανακανω.Το εχω κανει πολλες φορες και ολο το ιδιο μου κανει.

 

Ειναι Root να πω το κινητο στην εκδοση 42 και δεν ειχε το προγραμμα για τα update και το κατεβασα μετα αφου πρωτα το εβαλα στον φακελο app του system το ετρεξα και εκανα επανεκινηση.

Καμια βοηθεια?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...