Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα στο πω όσο πιο αναλυτικά μπορώ . Λοιπόν στην επιφάνεια εργασίας του κινητού σου δεν έχεις βάλει ένα widget το οποίο σου κάνει προεπισκοπηση τι εικόνες σου? άμα βγάλεις αυτό το widget κ σβησεις κ το αρχείο μετά δεν θα ξανά έχεις πρόβλημα. Το ιδιο θέμα είχα κ εγώ κ έκανα αυτό που σου είπα κ δεν μ ξανά εμφανίστηκε.

 

Για να δουμε! σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως μπορουμε να περάσουμε ενα αρχείο στο τηλέφωνο ?

(οχι στην κάρτα μνήμης)

γιατι με το που το συνδέω στο pc μου ανοίγει με το PC Companion μόνο η κάρτα μνημης...

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως μπορουμε να περάσουμε ενα αρχείο στο τηλέφωνο ?

(οχι στην κάρτα μνήμης)

γιατι με το που το συνδέω στο pc μου ανοίγει με το PC Companion μόνο η κάρτα μνημης...

 

περασε το πρωτα στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και μετα με καποιον file manager πχ astro κανε το copy paste στην μνηνη τηλεφωνου!

 

με προλαβες

 

Αν ηταν θα ηταν υποθεση 2 κλικ(touch)

 

υπαρχει ομως ο τροπος για να γινει root ενα xperia u με gingerbread?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ομως ο τροπος για να γινει root ενα xperia u με gingerbread?

 

Aν το θες για να βαλεις ρομ+κερνελ τοτε απλα ξεκλειδωσε το bootloader και φλασαρε οτι θες

Οι custom rom ειναι prerooted

Link to comment
Share on other sites

περασε το πρωτα στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου και μετα με καποιον file manager πχ astro κανε το copy paste στην μνηνη τηλεφωνου!

ξέρει κανείς πως μπορουμε να περάσουμε ενα αρχείο στο τηλέφωνο ?

(οχι στην κάρτα μνήμης)

γιατι με το που το συνδέω στο pc μου ανοίγει με το PC Companion μόνο η κάρτα μνημης...

ήταν το πρώτο που δοκιμασα πριν ποστάρω

δεν με αφηνει

γράφει το μηνυμα couldnt create directory

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 3.4 kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2273017 !!! Έτσι και βγει και για ICS θα είναι όλα τα λεφτά!

 

τι διαφορα εχει με τα αλλα kernel?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

μια καλη ρομ για καθημερινη χρηση χωρις ολη την ωρα να φλασαρω ξανα και ξανα μπορει καποιος να μου πει.?

 

ευχαριστω

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

βρηκα εδω

http://www.xdafileserver.nl/index.php?dir=Sony+%28Ericsson%29%2FSE+Xperia+U+%28LT25i%29%2FCUSTOM+ROMS

μια custom rom Xperia_U_prerooted οπου μεσα στο zip υπαρχει ενα αρχει που τελειωνει σε .img! αυτου του τυπου οι ρομ πως περνουνται στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

χωρις root

δεν γινεται ε ?

 

Δυστυχως οχι

 

βρηκα εδω

http://www.xdafileserver.nl/index.php?dir=Sony+%28Ericsson%29%2FSE+Xperia+U+%28LT25i%29%2FCUSTOM+ROMS

μια custom rom Xperia_U_prerooted οπου μεσα στο zip υπαρχει ενα αρχει που τελειωνει σε .img! αυτου του τυπου οι ρομ πως περνουνται στο κινητο?

 

Αυτο δεν ειναι rom αλλα η kernel

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι

 

 

 

Αυτο δεν ειναι rom αλλα η kernel

 

λαθος καταλαβα τοτε... με μπερδεψε γιατι ηταν στον φακελο με τις custom rom! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

λαθος καταλαβα τοτε... με μπερδεψε γιατι ηταν στον φακελο με τις custom rom! ευχαριστω!

 

Eιναι πακετο με την kernel

Φλασαρεις και μερα κανεις install την rom(.zip)

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πακετο με την kernel

Φλασαρεις και μερα κανεις install την rom(.zip)

 

α δεν ειμαι εξοικιωμενος μ'αυτα... προς το παρων ειμαι στη φαση του flashtoll και των ftf rom! :rolleyes:

χρειαζομαι πολυ διαβασμα ακομη! :!:

Link to comment
Share on other sites

α δεν ειμαι εξοικιωμενος μ'αυτα... προς το παρων ειμαι στη φαση του flashtoll και των ftf rom! :rolleyes:

χρειαζομαι πολυ διαβασμα ακομη! :!:

 

τα ftf ειναι kernel+rom

 

Αλλιως τα βαζεις ενα ενα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε Viper v5 και δεν bootάρει με τίποτα αυτός ο kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2072405 Αφού είναι και για ICS..δεν μπορώ να καταλάβω...μήπως πρέπει να κάνω και κάτι άλλο; Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

αξιοτιμοι συνφορουμιτες,

 

παρακαλω ας μου πει καποιος ΠΟΥ βρισκονται οι εφαρμογες που εγκαθιστονται αυτοματα μετα απο επανεκκινηση του κινητου και πως μπορω να διαγραψω οσες δεν χρειαζομαι.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αξιοτιμοι συνφορουμιτες,

 

παρακαλω ας μου πει καποιος ΠΟΥ βρισκονται οι εφαρμογες που εγκαθιστονται αυτοματα μετα απο επανεκκινηση του κινητου και πως μπορω να διαγραψω οσες δεν χρειαζομαι.

 

ευχαριστω

Πρεπει να εισαι root, απεγκατασταση ή και διαγραφη κανεις με το titanium backup απο το play.

Μετα δες το ποστ #3319 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330113&page=222

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθεί κανείς τα threads των Viper και UltimateHD; Τι παίζει σχετικά με αναβαθμίσεις;

 

Λοιπόν, για όποιον ενδιαφέρεται πήρα απάντηση σε ΠΜ από τον dev της Viper.

Σε ερώτησή μου, αν πρόκειται να συνεχίσει το project, διορθώνοντας τα known bugs της τελευταίας, πήρα απάντηση:

Update will come and will fully rebased on .13 firmware.. so more time is needed as I have to make all the mods starting from scratch.. no ETA yet but it is a work in progress.. ;)

Οπότε, όσοι πιστοι, λίγη υπομονή.. Αν και το ότι θα είναι δουλειά πάνω σε νέο firmware, πιθανόν να σημαίνει ότι θα ξεκινήσει με μερικά bugs πάλι.. Ίδωμεν..

 

Είμαι σε Viper v5 και δεν bootάρει με τίποτα αυτός ο kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2072405 Αφού είναι και για ICS..δεν μπορώ να καταλάβω...μήπως πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

Δεν ξέρω αν έρχεται αργά η απάντησή μου, αλλά ένα από τα γνωστά προβλήματα της Viper είναι ότι, αν στον Aroma επιλέξεις κάποιον από τους 2 πρώτους launchers κάνει κόλπα. Μόνο ο 3ος την ψιλοπαλεύει.

Ίσως να 'ναι αυτό. Εγώ την είχα περάσει με Suave.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έρχεται αργά η απάντησή μου, αλλά ένα από τα γνωστά προβλήματα της Viper είναι ότι, αν στον Aroma επιλέξεις κάποιον από τους 2 πρώτους launchers κάνει κόλπα. Μόνο ο 3ος την ψιλοπαλεύει.

Ίσως να 'ναι αυτό. Εγώ την είχα περάσει με Suave.

 

Βασικά το θέμα μου είναι ότι όταν ανοίγω το κινητό με τον lupus με πετάει αμέσως στο cwm που απ' ότι λέει στο thread αυτό γίνεται όταν υπάρχει μια μη συμβατή έκδοση android ("Added fool-proof to ramdisk -- if non-supported Android version is found (not ICS or GB) Kernel will boot into CWM"). Αλλά εγώ έχω την Viper v5 που είναι 4.0.4 άρα συμβατή με τον kernel........

Edit: Λύθηκε το θέμα το τελικά...ήθελε παρατεταμένα το home για να ξεκινήσει σε ICS που το είχα προσπαθήσει αρχικά αρκετές φορές αλλά δεν γινόταν..τελικά όμως ξαφνικά δούλεψε!

Έχει κανείς λογαριασμό στο xda για να ρωτήσει αν θα βγει για ICS αυτός ο kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2273017 ;

Edited by yiannis_volos
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...